Jeden rachunek za prąd, gaz i telefon?

LEDOMANIA - wynajem żarówek LED od RWE

Ciekawą propozycję dla swoich klientów przygotowała firma RWE – w ofercie LEDOMANIA odbiorcy mogą wynająć żarówki LED. Jest to pierwszy tego typu produkt w naszym kraju. Czy warto skusić się na powyższą ofertę?

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. LEDOMANIA od RWE
  2. Czy warto zdecydować się na ofertę RWE?

LEDOMANIA od RWE

Użytkowanie żarówek LED wiąże się przede wszystkim ze sporymi oszczędnościami finansowymi w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia – wspominaliśmy już o tym w naszym artykule: Czy warto kupić żarówki LED? Niestety, największym minusem zmiany rodzaju żarówek są wysokie koszty związane z ich zakupem. Rozwiązaniem powyższego problemu może być wynajem żarówek LED.

RWE dla swoich klientów indywidualnych oraz biznesowych (tylko z terenu Warszawy), przygotował pierwszą w kraju możliwość wynajmu żarówek LED firmy GE Lighting. Sprzedawca oferuje odpowiedniki najpopularniejszych żarówek: 40, 60, 75 oraz 100W, a także odpowiedniki żarówek ozdobnych 25-30W.

Zgodnie z regulaminem oferty należy wynająć co najmniej 3 żarówki na okres 24 lub 36 miesięcy. Jak zaznacza sam sprzedawca prądu – im więcej żarówek wypożyczymy, tym mniej miesięcznie zapłacimy.

Jakie to koszty? Jak wylicza RWE, klient indywidualny zawierając umowę na 36 miesięcy, wynajmujący żarówki o mocy 60W zapłaci 7,45 zł. Decydując się na taką opcję w ciągu roku, wykorzystując żarówki przez 5 godzin dziennie, może zaoszczędzić 155 zł.

Oferta dostępna jest w warszawskich punktach sprzedaży oraz u konsultantów na infolinii.

Czy warto zdecydować się na ofertę RWE?

Na pewno mocnymi plusami oferty są tanie koszty najmu – może to być zaledwie kilka złotych miesięcznie. Wynajem nie obciąży naszego portfela tak jak przy jednorazowym zakupie żarówek. Dzięki oświetleniu LED praktycznie od razu obniżymy zużycie energii, co przełoży się na niższe rachunki za prąd.

Jakie są minusy? Oferta ograniczona jest tylko do klientów z Warszawy. Ponadto nie mogliśmy znaleźć informacji, jakie konkretne modele żarówek otrzymamy. Dlaczego to nas tak interesuje? Ponieważ, chcemy porównać całkowite koszty wynajmu jednej żarówki a koszt jej zakupu. W ten sposób moglibyśmy obliczyć, ile realnie zaoszczędzimy na ofercie firmy RWE.

Nie znając tak istotnych danych, jak powyższe, trudno jest nam polecić ofertę, ale na pewno warto się z nią dokładnie zapoznać.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ak
ak
2016-07-18 17:21

7,5 za 36 miesiecy rozumiem

max
max
2016-06-09 23:46

Ta oferta to jakaś kpina z klientów. Zwykła lichwa!