Planeta energii Energa

Planeta Energii – Energa dla najmłodszych i szkół podstawowych

Na edukację nigdy nie jest za wcześnie, a poprzez edukacyjne gry i zabawy najmłodsi mogą wiele się nauczyć. Całkiem niedawno energetyczny gigant Energa ruszyła z kolejną edycją programu „Planeta Energii”, skierowanym do dzieci w wieku 6-10 lat oraz nauczycieli szkół podstawowych.

Energa to jeden z największych sprzedawców prądu w Polsce, który nie zapomina o najmłodszych odbiorcach energii elektrycznej. Z myślą o nich ruszyła kolejna edycja programu edukacyjnego „Planeta Energii” - do tej pory w projekcie wzięło udział aż 160.000 dzieci z całego kraju. Projekt skierowany jest nie tylko do najmłodszych (6-10 lat), ale również do nauczycieli szkół podstawowych. A wszystko po to, by przekazać dzieciom wiedzę z zakresu energii elektrycznej oraz oszczędzania prądu – informacje przekazywane są poprzez zabawę.

Planeta Energii – czyli zabawy z prądem nie tylko dla najmłodszych

Chociaż inicjatywa Energi kierowana jest przede wszystkim do dzieci, to sprzedawca zachęca do dobrej zabawy również rodziców, czy opiekunów. Razem z pociechą możemy zgłębić zagadnienia związane z energią elektryczną.

Na początek musimy założyć dziecku konto i wybrać awatar (mamy wiele opcji do wyboru – naszej postaci możemy zmienić włosy, usta, ubiór). Gdy potwierdziliśmy poprzez e-mail rejestrację, to możemy wraz z dzieckiem rozpocząć prądową przygodę :) Planeta Energii to edukacyjne gry (np. Energo memo 3D, w którym dziecko musi zapamiętać i połączyć ze sobą identyczne obrazki), quizy, kolorowanki, puzzle, czy też strefa download, z której możemy pobrać tapety na pulpit, czy komórki – a wszystko to okraszone jest sporą dawką energii :)

Oprócz gier i zabaw edukacyjnych w strefie dla dzieci znajdziemy również garść praktycznych informacji np. Energopedia, w której zawarte zostały różne pojęcia z zakresu energii. Wielu ciekawych informacji najmłodsi mogą dowiedzieć się z Krainy prądu – to właśnie tutaj znajdują się wskazówki dotyczące np. bezpiecznego korzystania z energii. Warto również śledzić zakładkę Wydarzenia, w której są informacje na temat spotkań w ramach programu – Energobus (laboratorium na kółkach) to pojazd przemieszczający się po całym kraju i przeprowadzane są w nim ciekawe eksperymenty.

Dla szkół podstawowych i nauczycieli

Planeta Energii to także strefa dla nauczycieli i szkół podstawowych – w tym miejscu wychowawcy znajdą szereg różnych materiałów dydaktycznych, dzięki którym nie tylko sami pogłębią swoją wiedzę na temat energii elektrycznej, ale również uzyskają wskazówki jak przygotować i przeprowadzić lekcję na tematy związane z prądem. By uzyskać dostęp do tej części, wymagane jest również założenie konta.

Konkurs w programie edukacyjnym

Program edukacyjny organizowany przed Energę to także konkurs, który skierowany jest do nauczycieli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. Uczestnicy zmagań muszą wykazać się sporą dawką energetycznej wiedzy – gra jest warta świeczki, bo zwycięskie klasy wygrywają wizytę interaktywnego miasteczka edukacyjno-rozrywkowego.

Planeta Energii to bardzo fajna inicjatywa, która w przystępny i interesujący sposób przybliża najmłodszym (i nie tylko im) zagadnienia związane z prądem. Na pewno warto założyć konto i spędzić z dzieckiem trochę czasu w energetycznym świecie :)

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments