Polenergia wchodzi na czeski rynek

Polenergia wchodzi na czeski rynek

Polenergia Fotowoltaika to jedna z największych firm fotowoltaicznych w Polsce.  Według analiz Instytutu Energetyki Odnawialnej w 2022 roku zajęła pozycję lidera krajowego rynku PV jeśli chodzi o moc dostarczoną w instalacjach fotowoltaicznych do 50 kW. Polenergia Fotowoltaika zainstalowała 8933 instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy 62,1 MW i zamontowała 689 pomp ciepła. Dodatkowo w pierwszym kwartale 2023 r. spółka przeprowadziła montaż paneli o mocy 14,9 MW i 81 pomp ciepła. Teraz instalator planuje rozpocząć działalność na terenie Czech. Strategia Polenergii Fotowoltaiki opracowana na rynek czeski ma solidne podstawy i jest duża szansa, że firma powtórzy za granicą sukces, który osiągnęła w Polsce.

Columbus Energy – prekursor ekspansji w Czechach

Zanim Polenergia Fotowoltaika zdecydowała się wkroczyć na czeski rynek, to wyzwanie podjął Columbus Energy. Ich ambitne plany zakładały montaż do ok. 1000 instalacji miesięcznie. Firma wprowadziła do oferty zestaw składający się z fotowoltaiki, inwertera hybrydowego i magazynu energii oraz planowała z czasem rozszerzyć ofertę o pompy ciepła i ładowarki do „elektryków”.

Petr Vaverka, członek Zarządu Columbus Energy na rynku czeskim, poinformował, że ogromne zainteresowanie montażem w Czechach zaowocowało przychodami na poziomie prawie 23 mln zł w pierwszym kwartale 2023 r., czyli niedługo po wejściu na czeski rynek.

Polenergia Fotowoltaika – następca sukcesów na rynku fotowoltaicznym

Polenergia Fotowoltaika podąża śladami Columbus Energy. Ekspansję na rynku czeskim zamierza budować, korzystając na swojego doświadczenia.

Polenergia Solární, spółka założona w Pradze, będzie odpowiedzialna za projektowanie i dostarczanie systemów fotowoltaicznych na potrzeby rynku w Czechach. Kamil Sankowski, członek Zarządu Polenergii Fotowoltaiki, podkreślił, że ekspansja jest kluczowym krokiem w rozwoju firmy, i zaznaczył, że firma liczy na powtórzenie za granicą sukcesu z Polski.

Zainteresowanie rynkiem PV wśród Czechów powinno być dodatkowo większe względu na nowy krajowy program dopłat do fotowoltaiki i magazynów energii, który niedawno ruszył w Czechach.

Wiele możliwości dla czeskich klientów

Polenergia oferuje pełne wsparcie dla czeskich klientów – od doboru mocy instalacji, przez projektowanie, montaż, aż po wsparcie posprzedażowe i 24-godzinny monitoring magazynów energii oraz instalacji PV przez wszystkie dni tygodnia. Magazyny i instalacje zostaną objęte 25-letnią gwarancją uzysku.

Kamil Sankowski oznajmił, że dzięki współpracy z czołowymi producentami Polenergia jest w stanie zaoferować montaż instalacji w ciągu 30 dni od podpisania umowy.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments