budowa farmy fotowoltaicznej przez RAWICOM

RAWICOM zbuduje farmy fotowoltaiczne dla R.Power

Jeden z największych w Europie deweloperów farm fotowoltaicznych zawarł z firmą RAWICOM S.A. umowę o wykonanie 18 projektów farm fotowoltaicznych. Łączna wartość inwestycji przekroczy 33 mln złotych.

Rawicom generalnym wykonawcą farm PV o wartości 33 mln zł

Jak wynika z raportu bieżącego 13/2023, firma R.Power 30 czerwca 2023 roku zawarła z firmą RAWICOM umowę o generalne wykonawstwo elektrowni fotowoltaicznych. W ramach umowy, wykonawca zobowiązuje się do realizacji inwestycji polegającej na dostawie, instalacji, budowie oraz rozruchu 18 farm PV. Łączna wartość przedsięwzięcia wyniesie ponad 33 mln zł. Jednocześnie zakres zamówionych prac nie będzie uwzględniać dostawy modułów fotowoltaicznych oraz falowników.

R.Power to jedna z największych w Europie firm zajmujących się wielkoskalowymi elektrowniami fotowoltaicznymi.  Jej działalność opiera się nie tylko na budowie farm PV, ale również niezależnej produkcji energii elektrycznej czy usługach O&M. Deweloper rozpoczął działalność w 2010 roku. Dziś posiada swoje oddziały w Holandii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Włoszech, Portugalii i Hiszpanii. Jak wynika z informacji udostępnionych przez dewelopera, na swoim koncie ma on elektrownie słoneczne o łącznej zainstalowanej mocy przekraczającej 630 MWp.

RAWICOM to polska firma, która powstała w 2006 roku. Do 2022 roku osią jej działalności były instalacje fotowoltaiczne dla domów oraz fotowoltaika dla firm. Teraz jednak RAWICOM skupia się przede wszystkim na przedsięwzięciach skierowanych do odbiorców komercyjnych - w tym na farmach PV. Jak informuje na swojej stronie, firma od 2006 roku wykonała ponad 4,4 tysiąca projektów, w Polsce oraz w Europie. Portfolio fotowoltaiczne firmy RAWICOM to instalacje o łącznej mocy ponad 650 MWp.

Współpraca z R.Power z RAWICOM to kolejna inwestycja w Polsce

Na początku czerwca 2023 roku R. Power zawarło umowę generalnego wykonawstwa z ID Energy Poland, opierającą się na wykonaniu 9 farm PV o łącznej wartości ok. 30,5 mln złotych. W maju zaś deweloper zawarł dwie umowy z Nomad Electric na realizację 16 projektów o łącznej wartości 72,2 mln zł. Warto dodać, że część z nich będzie wykorzystywać trackery fotowoltaiczne.

Również w maju 2023 roku firma R.Power podpisała dwie umowy na dostarczenie modułów fotowoltaicznych z firmą LONGi (łączna moc modułów to 101,1 MW) oraz Astronergy (łączna moc paneli to 58,9 MW). W obu przypadkach dostawa ma zostać zrealizowana do kwietnia 2024 roku.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments