energetyka słoneczna

Rolnicy za rozwojem energetyki słonecznej!

Coraz więcej Polaków interesuje się ustawą o OZE. Z pewnością związane jest to z sygnałami, które docierają do nas od rządu, a nie są one zbyt optymistyczne. Swoje poparcie dla rozwoju energetyki słonecznej wyrazili ostatnio rolnicy oraz mieszkańcy małych miejscowości.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Petycja do Ministerstwa Energii
  2. Obywatelska siła

Petycja do Ministerstwa Energii

4 kwietnia do Ministerstwa Energii wpłynęło prawie tysiąc petycji od rolników oraz mieszkańców małych miast, które wyrażały poparcie dla rozwoju energetyki słonecznej w Polsce. Zapewne nie byłoby takiego działania, gdyby nie fakt, że trwają prace nad nowelizacją ustawy o OZE, o czym wspominaliśmy w naszym serwisie wielokrotnie. Do wyrażenia swojej opinii w tym zakresie z pewnością zmusiły obywateli niezbyt optymistyczne informacje, docierające od rządzącej partii. Planowane zmiany negatywnie mogą odbić się na energetyce wiatrowej (więcej: Niekorzystne zmiany w OZE dla firm energetycznych?), firmach energetycznych, czy samych Prosumentach.

Obywatelska siła

Sprawy w swoje ręce postanowili wziąć rolnicy oraz mieszkańcy niewielkich miast. W swoich petycjach zaznaczyli, że rozwój energetyki słonecznej pozytywnie wpłynie na rozwój obszarów wiejskich.

Przede wszystkim zarobią na tym właściciele ziem najgorszych klas, do tej pory nie były one uprawiane z braku opłacalności. Dzięki instalacji nieużytki będą dzierżawione, co przełoży się na dodatkowy dochód rolników. Obywatele zauważają również, że nowe elektrownie to nie tylko szansa na nową pracę podczas budowy, to również możliwości zatrudnienia przy obsłudze obiektu.

Jaka będzie odpowiedź Ministerstwa Energetyki na tak liczne poparcie dla zielonej energetyki? Na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać…

Więcej o energetyce słonecznej dla rolników przeczytacie:

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments