nowe funkcje serii Small Inwerter

Small Inverter na czynnik R-32 od Daikin z nowymi funkcjami

Wprowadzona dwa lata temu seria urządzeń Small Inverter (czynnik R-32) przeszła modernizację w celu zaadaptowania urządzeń do różnych zastosowań grzewczych. Nowe funkcje zwiększają przydatność i poprawiają sterowanie urządzeniem.

Daikin Industries Ltd. jest wywodzącym się z Japonii światowym liderem w produkcji pomp ciepła. Firma zatrudnia ok. 90 tys. pracowników na całym świecie.

Więcej funkcji dla przyszłości

Inteligentne rozwiązania sterowania dla serii R-32 Small Inverter zostały zoptymalizowane w celu osiągnięcia najwyższej wydajności i elastyczności systemu od początku. Najnowsza aktualizacja przenosi serię na inny poziom - wprowadza funkcje umożliwiające działanie biwalentne, konfigurację kaskadową pętli wodnej i zaawansowaną kontrolę ciepłej wody użytkowej.

Działanie biwalentne oznacza, że powietrzna pompa ciepła z serii R-32 Small Inverter może komunikować się nie tylko z jednym, ale i z wieloma kotłami w szeregowym ułożeniu z pompą ciepła i dodatkowo ogranicza zużycie gazu z kotłów. Konfiguracja kaskadowa pętli wodnej pozwala na rozprowadzenie wody (o stałej temperaturze) do różnych mieszkań. Z kolei zaawansowana kontrola ciepłej wody użytkowej polega na sterowaniu zewnętrznym grzejnikiem. Całość została oparta na modelu w konfiguracji: pompa ciepła (podstawowy podgrzewacz ciepłej wody) - zewnętrzna nagrzewnica (możliwość regulacji).

Daikin jako pionier technologii R-32

Daikin, jako lider w dziedzinie technologii R-32, zbudował swoją pozycję na rynku poprzez wprowadzanie innowacyjnych produktów, takich jak Small Inverter, wykorzystujących czynnik chłodniczy R-32.

R-32 jest gazem skroplonym pod ciśnieniem, coraz częściej zastępującym czynnik chłodniczy R410A. Zyskuje m.in. na tym, że ma blisko trzy razy niższy wskaźnik potencjału tworzenia efektu cieplarnianego niż R410A. Dodatkowo podczas napełniania urządzeń można w przypadku czynnika chłodniczego R-32 ograniczyć ilość użytego środka o blisko jedną trzecią w porównaniu z R410A.

Z korzyścią dla środowiska

Dzięki nowo wprowadzonym funkcjom, seria Daikin R-32 Small Inverter, oferuje rozwiązania dostosowane do klientów chcących wyposażyć budynek w nowoczesne, energooszczędne systemy grzewcze, lub zmodernizować istniejące systemy z korzyścią dla środowiska.

Powietrzne pompy ciepła z zastosowanym czynnikiem R-32 mogą współpracować z grzejnikami elektrycznymi i tradycyjnymi kotłami oraz jednostkami wewnętrznymi pomp ciepła Daikin Altherma.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments