Soleo Fotowoltaika – opinie i recenzja

Co sprawia, że firma fotowoltaiczna staje się po kilku latach działalności jednym z liderów w branży? Czym muszą się wyróżniać usługi instalatora, aby to jego ofertę wybierali inwestorzy? Odpowiedzi na te pytania są niezwykle istotne, gdyż w obliczu wzrastającej popularności OZE , rośnie także konkurencja na rynku instalatorskim. Obecnie, na jednego z liderów wśród firm fotowoltaicznych wyrasta firma Soleo PV z Zabierzowa w województwie małopolskim. Czym zasłużyła sobie na to miano? Do kogo swoją ofertę kieruje instalator i jakie propozycje w zakresie pozyskiwania energii ze Słońca ma dla swoich klientów?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Soleo PV – lider rynku i partner techniczny Tauron

Firma Soleo PV rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku z założeniem propagowania korzyści, jakie niesie ze sobą fotowoltaika, czyli pozyskiwanie energii słonecznej. Wystarczyło kilka lat, aby instalator stał się jednym z liderów na polskim rynku zyskując zaufanie wśród tysięcy klientów. Stało się tak najprawdopodobniej ze względu na wysoką jakość usług oferowanych przez Soleo PV, a także zaawansowanie technologiczne gwarantowane współpracą z najlepszymi producentami paneli fotowoltaicznych i innych podzespołów (patrz: ranking paneli fotowoltaicznych). Firma utrzymuje, że tym, co odróżnia jej ofertę od propozycji innych instalatorów, jest wyspecjalizowanie się w zakresie fotowoltaiki i kompleksowość usług na każdym etapie tworzenia instalacji na zlecenie inwestora. Pomoc w uzyskaniu dofinansowań, warunków przyłączeniowych, wykonanie projektu, montaż, serwis i pomoc w zgłoszeniach, to zakres prac, jakie we współpracy z klientami oferuje Soleo PV.

Jedną z konsekwencji jakości usług świadczonych przez firmę Soleo PV, jest obecna współpraca w zakresie technicznym z energetycznym gigantem na polskim rynku, jakim jest firma Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.. Z pewnością przyczyniły się do tego choćby liczne certyfikaty i ciągłe poszerzanie wiedzy przez instalatorów Soleo PV, a także ogrom pozytywnych opinii dotychczasowych klientów firmy. Oprócz współpracy ze znaną instytucją energetyczną, Soleo PV jest także oficjalnym dystrybutorem falowników SolarEdge w Polsce oraz modułów Q-Cells. Choć instalator stara się rozwijać swoje kompetencje na polu różnych zagadnień fotowoltaicznych, to nadal jego specjalnością pozostają baterie słoneczne wykorzystujące ogniwa krzemowe do pobierania energii słonecznej.

Fotowoltaika od Soleo PV – dla kogo?

Zebrane przez lata doświadczenia i zdobyte uprawnienia oraz certyfikaty, pozwoliły firmie Soleo PV ukierunkować swoje usługi na konkretne grupy odbiorców. Co ciekawe, oprócz docelowych klientów instalator komunikuje w swoim serwisie także poszczególne podzespoły wchodzące w skład jego oferty, a więc inwertery DC/AC, panele fotowoltaiczne, optymizery mocy, mikroinstalacje, lampy solarne oraz systemy montażowe. Można zatem przyjąć, że oferta Soleo PV skierowana jest do każdego inwestora zainteresowanego wspomnianymi urządzeniami. Jakie jednak grupy odbiorców wymienia w swoim serwisie instalator? Są to:

systemy dla firm – w ramach fotowoltaiki dla firm, Soleo PV oferuje indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej odpowiadający możliwościom i potrzebom inwestora. Z założenia instalator zajmuje się montażem systemów o łącznej mocy od 10 kW do 10 MW. Nie jest to bynajmniej sztywny zakres, gdyż Soleo informuje o możliwości przygotowania indywidualnej oferty w przypadku planów inwestorskich na farmę fotowoltaiczną o większej mocy. Firma oferuje także rozpatrzenie każdego zapytania w sprawie niestandardowych rozwiązań instalatorskich. Dodatkowo. Soleo PV zapewnia wsparcie przy rejestracji klientów biznesowych jako producentów zielonej energii;

systemy dla domu – Soleo PV oferuje dobór instalacji fotowoltaicznej do profesjonalnie obliczonego zapotrzebowania gospodarstwa domowego na energię elektryczną. Fotowoltaika dla domu w wykonaniu instalatora ma działać tak, aby zapewnić inwestorom jak największe oszczędności i efektywnie dostarczać energii do wszystkich urządzeń AGD, RTV. Instalacja fotowoltaiczna zamontowana w gospodarstwie domowym, oferuje istotne oszczędności w przypadku systemów chłodzących czy klimatyzatorów, gdyż działają one w warunkach najintensywniejszego nasłonecznienia, a więc latem. Soleo PV oferuje kompleksowe doradztwo w zakresie optymalnego projektu i montażu instalacji fotowoltaicznej dla gospodarstw domowych;

instalatorzy systemów fotowoltaicznych – ciekawym jest fakt, że Soleo PV kieruje swoje usługi doradcze także do innych firm fotowoltaicznych. Oczywiście, pod warunkiem uprzedniego podpisania umowy o współpracy. Jest to ciekawa propozycja dla instalatorów, które stawiają pierwsze kroki w branży lub nie posiadają dostatecznego zaplecza bądź wykwalifikowanych specjalistów w zakresie planowania bądź montażu instalacji.

W serwisie internetowym Soleo PV nie ma niestety informacji dotyczących ewentualnych usług świadczonych przez instalatora na rzecz gospodarstw rolnych, czy obiektów użyteczności publicznej bądź instytucji. Można jednak przypuszczać, że skoro Soleo PV podchodzi niezwykle elastycznie do oferty systemów dla firm, rozważy także każde zapytanie od klientów ze wskazanych wyżej grup.

Ile kosztuje fotowoltaika od Soleo PV?

Projekt instalacji fotowoltaicznej przygotowywany przez profesjonalistów z branży musi spełniać szereg wytycznych, aby system był możliwie najbardziej wydajny i przede wszystkim bezpieczny dla użytkowników. Kluczowym aspektem w przygotowywaniu planu przeprowadzenia inwestycji w instalację jest jego indywidualność. Oznacza to, że określenie kosztu przedsięwzięcia, który będzie uniwersalny w każdym przypadku, jest zwyczajnie niemożliwe. Istnieją oczywiście narzędzia do szacowania przybliżonej kwoty, na jaką powinien się przygotować inwestor, ale firma Soleo PV nie zdecydowała się na udostępnienie takiego kalkulatora użytkownikom swojego serwisu. Pewną podpowiedzią mogą być producenci podzespołów, których instalator używa w swoich systemach, a więc Q-Cells, Rec czy LG. Orientując się w cenach tych paneli, można choćby w niewielkim stopniu przygotować się na przybliżone koszty inwestycji.

Ciekawą propozycją dla użytkowników serwisu Soleo PV są natomiast udostępnione przykładowe zestawy fotowoltaiczne o konkretnej mocy wraz ze wskazanymi oszczędnościami, jakie można dzięki nim zyskać:

Przykłady zestawów fotowoltaicznych Soleo PV

Źródło: www.soleopv.pl

Przedstawione powyżej karty informacyjne są świetnym źródłem wiedzy dla osób planujących inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Składy zestawów, warunki niezbędne do zainstalowania systemu, roczna produkcja energii i szacowane oszczędności, to dane, których bardzo często poszukują potencjalni inwestorzy. Udostępnienie przykładowych zestawów wraz z ich szczegółowym opisem jest faktem, który zdecydowanie należy poczytać jako zaletę Soleo PV w procesie wyboru odpowiedniego instalatora.

Soleo PV – finansowanie fotowoltaiki

W serwisie internetowym firmy Soleo PV ciężko znaleźć konkretne informacje na temat propozycji finansowania inwestycji dla klientów instalatora. W przypadku większości firm fotowoltaicznych, zazwyczaj proponują pomoc w uzyskaniu takich produktów, jak kredyt na fotowoltaikę, czy leasing na fotowoltaikę. W stopce serwisu można znaleźć jedynie lakoniczną informację dotyczącą tego, że jeżeli inwestor chciałby zdecydować się na pozyskiwanie energii za pomocą systemu fotowoltaicznego, ale nie ma na to wystarczających środków, powinien zgłosić się do Soleo PV i wówczas otrzyma od firmy wsparcie w zakresie uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki.

Jedyną informacją w zakresie finansowania przedsięwzięć fotowoltaicznych jest zakomunikowanie użytkownikom serwisu Soleo PV możliwości skorzystania z dotacji ( do 80%) na inwestycje wykorzystujące lokalne źródła energii odnawialnej. Informacja w witrynie pochodzi jednak z 2016 i warto byłoby ją zaktualizować.

Instalacja fotowoltaiczna w Soleo PV krok po kroku

Dla większości inwestorów, szczególnie tych, którzy na fotowoltaikę decydują się po raz pierwszy, niezwykle pomocą informacją może być opis przebiegu całego przedsięwzięcia. Wiele firm fotowoltaicznych decyduje się w związku z powyższym na ujęcie procesu w określone etapy, na które mogą się przygotować klienci tych instalatorów. W serwisie internetowym Soleo PV użytkownicy nie znajdą zakomunikowanego wprost przebiegu współpracy z instalatorem, jednak na podstronie o usługach firmy w zakresie przygotowywania profesjonalnych projektów instalacji PV, wyszczególniono wszystkie etapy, jakie w ramach zlecenia podejmuje Soleo PV. Należą do nich:

1. Stworzenie projektu instalacji
2. Uzyskanie niezbędnych zezwoleń
3. Pomoc w uzyskaniu dofinansowań na preferencyjnych warunkach i wsparcie w czynnościach formalnych
4. Przygotowanie projektów elektrycznych, wykonawczych i złożenie wniosków o wydanie warunków przyłączenia do sieci
5. Montaż i przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej
6. Oddanie do użytkowania i serwis przez cały okres działania instalacji
7. Monitorowanie efektywności pracy systemu za pomocą dedykowanej aplikacji

Fotowoltaika w Soleo PV – zalety i wady

Zalety fotowoltaiki od Soleo PV

Ponad 1300 zrealizowanych instalacji
Współpraca z najlepszymi producentami podzespołów
Liczne certyfikaty i uprawnienia
Pozytywne opinie klientów
Wyspecjalizowanie się w branży fotowoltaicznej
Szeroka oferta instalatora
Kompleksowość usługi
Nowoczesny system monitorowania instalacji
Przykładowe zestawy fotowoltaiczne

Wady fotowoltaiki od Soleo PV

Brak sprecyzowanej informacji o formach finansowania
Brak cennika usług

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Fotowoltaika w firmie Soleo PV to gwarancja realizacji zlecenia przez doświadczonego instalatora, który wykonał ponad 1300 instalacji na terenie całej Polski. Współpraca z producentami podzespołów fotowoltaicznych z najwyższej półki oraz stosowanie najnowszych rozwiązań branżowych to natomiast dodatkowe zalety oferty firmy. Do plusów należy zaliczyć także wsparcie oferowane przez instalatora w zakresie dopełnienia wszelkich wymagań formalnych, a także uzyskaniu dofinansowań. Choć Soleo PV nie udostępnia w swoim serwisie informacji dotyczących kosztów swoich usług, to użytkownicy mogą zaznajomić się z przykładowymi zestawami fotowoltaicznymi oferowanymi przez instalatora. W witrynie Soleo PV brakuje sprecyzowanych informacji dotyczących proponowanych przez firmę form finansowania inwestycji, z których mogą skorzystać klienci instalatora. Poszukując najlepszej firmy fotowoltaicznej, której inwestor chciałby zlecić montaż instalacji fotowoltaicznej, zdecydowanie warto zainteresować się ofertą jednego z rynkowych liderów.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
11 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
8 maja 2023 22:12

Wszyscy co tutaj piszą pozytywnie o soleo to ludzie którzy zakładali fotowoltaikę jesienią zimą lub wczesną wiosną tak jak ja ale problemy zaczynają się jak słońce zaświeci troszeczkę mocniej i dłużej.Ja też byłem zadowolony z montażu i obsługi do czasu jak zaczęło świecić słońce troszeczkę dłużej i mocniej. Instalacja więcej jest wyłączona niż włączona a u sąsiada ta sama moc i dwa razy więcej nabija.Z reklamacją nie ma z kim rozmawiać tylko pisać na e-mail i czekać dwa tygodnie taką dostałem odpowiedź od Pani co się tym zajmuje

Jolanta
Jolanta
11 marca 2023 17:49

Lepszej firmy byśmy nie znaleźli,w ciągu 2 tygodni załatwione z założeniem paneli,panowie przyjechali mieli zakładać panele 2 dni zajęło im parę godzin szybko i sprawnie, wypełniają wnioski dotacji Czyste Powietrze,bardzo rzetelna firma polecam

Sebastian
Sebastian
8 maja 2023 22:00
Odpowiedz do:  Jolanta

Ja też byłem zadowolony z montażu i obsługi do czasu jak zaczęło świecić słońce troszeczkę dłużej i mocniej. Instalacja więcej jest wyłączona niż włączona a u sąsiada ta sama moc i dwa razy więcej nabija.Z reklamacją nie ma z kim rozmawiać tylko pisać na e-mail i czekać dwa tygodnie taką dostałem odpowiedź od Pani co się tym zajmuje.

Dariusz
Dariusz
27 stycznia 2023 20:43

Montaż szybko i sprawnie. Panowie montujący -Ukraińcy bardzo rzetelni i uprzejmi. Fachowe wykonanie. Pierwsze uruchomienie instalacji przez doświadczonego elektryka. Wniosek o wymianę licznika złożony już przed montażem, co sprawiło że tego samego dnia została wykonana instalacja i wymieniony licznik na dwukierunkowy. Przygotowanie oferty przez handlowca i analiza działu technicznego przebiegała szybko. Firma godna polecenia 🙂

Ryszard
Ryszard
18 maja 2022 21:23

Nie polecam firmy soleo pv brak pomocy przy staraniu o zwrot 3tys .Instalacja wyłącza się w najlepszych godzinach slonecznych sprawę zgłaszam do serwisu ale bez skutku odpiszuja ze takie normy polskie interweniowałem w tauronie polskie normy to 255v problem należy po stronie instalatora czyli soleo pv odesłałem do nich pismo od taurona oni dalej swoje serwis to totalna klapa od 2 miesięcy nie podjęli interwencji a fotowoltanika w najlepszych godzinach się wyłącza

Aneta
Aneta
8 marca 2022 08:26

Montaż szybko i sprawnie. Panowie montujący -Ukraińcy bardzo rzetelni i uprzejmi. Fachowe wykonanie. Jednak zabrakło mi działania w którym soleo wszystko powinno spiąć. Jako autoryzowany partner tauron powinien się zająć wszystkim od A do Z. A tutaj instalacja nieuruchomiona bo nie wiedza czy licznik wymieniony. Teraz znów dane w aplikacji wykazują same zera ani produkcji, żadnej historii i soleo uchyla się od wszystkiego. Fakturę wystawili i zadowoleni. Aplikacja producenta nie ich! Żadnego podglądu nie maja etc. W tauron tez nic nie widza.
Można ta instalacje mieć 3-4 tys taniej i bynajmniej inni wszystko dopną. Podsumowanie NIE WARTO

Sebastian
Sebastian
22 lipca 2021 22:30

Fachowcy wykonali swoja prace szybko,sprawnie i zetelnie, montaz paneli wraz z przylaczem elektrycznym i konfiguracja, firma godna polecenia 🙂

Mariusz
Mariusz
9 lipca 2021 14:15

Soleo- u mnie i u sąsiada wszystko bez problemów. Ponadto rozwiązali szybko i
życzliwie zgłoszone przeze mnie problemy nie związane z

Przemysław
Przemysław
1 czerwca 2021 13:22

Z firmą SOLEO PV podjąłem współpracę w czerwcu 2020r. Przygotowanie oferty przez handlowca i analiza działu technicznego przebiegała szybko, ale niestety na odległość co jak się okazało było błędem z mojej stronie oceniając w perspektywie czasu. Następnie podpisaliśmy umowę już w domu, po czym sprawny, profesjonalny montaż w lipcu i instalacja odpaliła bez problemu. Na tym kończą się dobre strony firmy SOLEO PV.
Posiadam falownik Huawei SUN2000 5KTL-M0 oraz 16 modułów Q.PEAK.DUO-G5 335 gdzie 7 x płd.-wsch. + 9 x zach.-płn. Po analizie ilości energii oddanej do sieci w pierwszym półroczu niestety wykresy pokazują znaczny spadek mocy w okresie do południowym ze względu na częściowe zacienienie przez drzewo sąsiada. Sygnalizowałem zacienienie na etapie planowania rozmieszczenia modułów, zdałem się na opinię obsługi SOLEO PV co do układu instalacji.
W styczniu pierwszy raz dzwoniłem i wysłałem prośbę o monitoring i audyt instalacji, nawet z dołożeniem 3 modułów, informując o słabych osiągach. Przedstawiciel SOLEO PV Pan Marcin A. obiecał wielokrotnie zajęcie się moją sprawą i przesłanie oferty. Od tamtej pory kilkanaście razy dzwoniłem, wysyłałem SMSy i maile. Rozmowy polegały jedynie na przeciąganiu terminu. Z racji braku konkretów ze strony Pana Marcina zgłosiłem sprawę do biura SOLEO PV telefonicznie i mailowo. Efekt ten sam – mydlenie oczu i obietnice przekazania tematu przełożonemu Pana Marcina. Podsumowując polecam jedynie monterów firmy SOLEO PV, natomiast jak historia współpracy pokazuje aktywni są wyłącznie do finalizacji umowy, później trzeba sobie radzić samemu. Firma SOLEO PV nie będzie monitorowała Twojej instalacji oraz nie masz co liczyć na wsparcie posprzedażowe w zakresie modyfikacji instalacji.
Jeśli ktoś chciałby porozmawiać na temat mojej współpracy z SOLEO PV zapraszam: przemek.petit@gmail.com.

Tadeusz
Tadeusz
31 stycznia 2021 23:46

Moja ocena jest wg szkolnej skali na 2+. Domeny, w której ocenia się firmę SOLEO PV mają zablokowaną możliwość niskich ocen. Uzasadnienie: firma uruchomiła mi instalację . Z uwagi na sąsiedztwo wysokich domów wnioskowałem o instalację 6-7 kW z panelami na górnej części dachu. Obecni podczas montażu panowie , wskazując na wysokie położenie słońca ( to było w maju 2019) i dużą odległość budynków sąsiednich przekonali mnie , że wystarczy 3.99kW (koszt 20 tys zł) z panelami w rzędzie na najniższej części dachu, z uwagą, że na moje życzenie bezzwłocznie rozbudują instalację, bo zamontowany falownik na to pozwala. Gdy w maju 2020 okazało się, że w miesiącach od listopada do lutego, z powodu zacienienia przez domy sąsiednie, produkcja energii odbywa się tylko od godz 10 do 14, o uzgodnioną rozbudowę jak również o zdjęcie hasła do połączenia z wi – fi z mojego falownika. Po kilkukrotnych obietnicach: ” w przyszłym tygodniu Panu wyślemy ofertę” , nie odbierane są ode mnie telefony. Charakterystycznym dla tej firmy jest również sytuacja: Podczas montażu u mnie sąsiad uzgodnił instalację u siebie. Panowie stwierdzili że otrzymam prowizję za nowego klienta , oczywiście tak się nie stało. Obecnie jestem w kontakcie z prawnikiem , badającym temat założenia, bez mojej wiedzy hasła na moim urządzeniu, i uporczywe odmawianie zdjęcia blokady. Są potwierdzone przypadki korzystania z mojego wi-fi przez nieznane osoby, policja zaleca zmianę hasła. Aby śledzić w internecie pracę instalacji muszę chwilowo zmieniać ustawienia dekodera.

Andrzej
Andrzej
24 stycznia 2021 17:32

Dwa telefony jedna wizyta i wszystko gotowe. Nic dodać nic ująć. Polcam.