Soleo Fotowoltaika – opinie i recenzja

Ocena: 4.6 (ilość ocen: 9)

Ocena: 4.6
(ilość ocen: 9)

Co sprawia, że firma fotowoltaiczna staje się po kilku latach działalności jednym z liderów w branży? Czym muszą się wyróżniać usługi instalatora, aby to jego ofertę wybierali inwestorzy? Odpowiedzi na te pytania są niezwykle istotne, gdyż w obliczu wzrastającej popularności OZE , rośnie także konkurencja na rynku instalatorskim. Obecnie, na jednego z liderów wśród firm fotowoltaicznych wyrasta firma Soleo PV z Zabierzowa w województwie małopolskim. Czym zasłużyła sobie na to miano? Do kogo swoją ofertę kieruje instalator i jakie propozycje w zakresie pozyskiwania energii ze Słońca ma dla swoich klientów?

Soleo PV – lider rynku i partner techniczny Tauron

Firma Soleo PV rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku z założeniem propagowania korzyści, jakie niesie ze sobą fotowoltaika, czyli pozyskiwanie energii słonecznej. Wystarczyło kilka lat, aby instalator stał się jednym z liderów na polskim rynku zyskując zaufanie wśród tysięcy klientów. Stało się tak najprawdopodobniej ze względu na wysoką jakość usług oferowanych przez Soleo PV, a także zaawansowanie technologiczne gwarantowane współpracą z najlepszymi producentami paneli fotowoltaicznych i innych podzespołów (patrz: ranking paneli fotowoltaicznych 2020). Firma utrzymuje, że tym, co odróżnia jej ofertę od propozycji innych instalatorów, jest wyspecjalizowanie się w zakresie fotowoltaiki i kompleksowość usług na każdym etapie tworzenia instalacji na zlecenie inwestora. Pomoc w uzyskaniu dofinansowań, warunków przyłączeniowych, wykonanie projektu, montaż, serwis i pomoc w zgłoszeniach, to zakres prac, jakie we współpracy z klientami oferuje Soleo PV.

Jedną z konsekwencji jakości usług świadczonych przez firmę Soleo PV, jest obecna współpraca w zakresie technicznym z energetycznym gigantem na polskim rynku, jakim jest firma Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.. Z pewnością przyczyniły się do tego choćby liczne certyfikaty i ciągłe poszerzanie wiedzy przez instalatorów Soleo PV, a także ogrom pozytywnych opinii dotychczasowych klientów firmy. Oprócz współpracy ze znaną instytucją energetyczną, Soleo PV jest także oficjalnym dystrybutorem falowników SolarEdge w Polsce oraz modułów Q-Cells. Choć instalator stara się rozwijać swoje kompetencje na polu różnych zagadnień fotowoltaicznych, to nadal jego specjalnością pozostają baterie słoneczne wykorzystujące ogniwa krzemowe do pobierania energii słonecznej.


  • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

    W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

    Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki


Fotowoltaika od Soleo PV – dla kogo?

Zebrane przez lata doświadczenia i zdobyte uprawnienia oraz certyfikaty, pozwoliły firmie Soleo PV ukierunkować swoje usługi na konkretne grupy odbiorców. Co ciekawe, oprócz docelowych klientów instalator komunikuje w swoim serwisie także poszczególne podzespoły wchodzące w skład jego oferty, a więc inwertery DC/AC, panele fotowoltaiczne, optymizery mocy, mikroinstalacje, lampy solarne oraz systemy montażowe. Można zatem przyjąć, że oferta Soleo PV skierowana jest do każdego inwestora zainteresowanego wspomnianymi urządzeniami. Jakie jednak grupy odbiorców wymienia w swoim serwisie instalator? Są to:

systemy dla firm – w ramach fotowoltaiki dla firm, Soleo PV oferuje indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej odpowiadający możliwościom i potrzebom inwestora. Z założenia instalator zajmuje się montażem systemów o łącznej mocy od 10 kW do 10 MW. Nie jest to bynajmniej sztywny zakres, gdyż Soleo informuje o możliwości przygotowania indywidualnej oferty w przypadku planów inwestorskich na farmę fotowoltaiczną o większej mocy. Firma oferuje także rozpatrzenie każdego zapytania w sprawie niestandardowych rozwiązań instalatorskich. Dodatkowo. Soleo PV zapewnia wsparcie przy rejestracji klientów biznesowych jako producentów zielonej energii;

systemy dla domu – Soleo PV oferuje dobór instalacji fotowoltaicznej do profesjonalnie obliczonego zapotrzebowania gospodarstwa domowego na energię elektryczną. Fotowoltaika dla domu w wykonaniu instalatora ma działać tak, aby zapewnić inwestorom jak największe oszczędności i efektywnie dostarczać energii do wszystkich urządzeń AGD, RTV. Instalacja fotowoltaiczna zamontowana w gospodarstwie domowym, oferuje istotne oszczędności w przypadku systemów chłodzących czy klimatyzatorów, gdyż działają one w warunkach najintensywniejszego nasłonecznienia, a więc latem. Soleo PV oferuje kompleksowe doradztwo w zakresie optymalnego projektu i montażu instalacji fotowoltaicznej dla gospodarstw domowych;

instalatorzy systemów fotowoltaicznych – ciekawym jest fakt, że Soleo PV kieruje swoje usługi doradcze także do innych firm fotowoltaicznych. Oczywiście, pod warunkiem uprzedniego podpisania umowy o współpracy. Jest to ciekawa propozycja dla instalatorów, które stawiają pierwsze kroki w branży lub nie posiadają dostatecznego zaplecza bądź wykwalifikowanych specjalistów w zakresie planowania bądź montażu instalacji.

W serwisie internetowym Soleo PV nie ma niestety informacji dotyczących ewentualnych usług świadczonych przez instalatora na rzecz gospodarstw rolnych, czy obiektów użyteczności publicznej bądź instytucji. Można jednak przypuszczać, że skoro Soleo PV podchodzi niezwykle elastycznie do oferty systemów dla firm, rozważy także każde zapytanie od klientów ze wskazanych wyżej grup.

Ile kosztuje fotowoltaika od Soleo PV?

Projekt instalacji fotowoltaicznej przygotowywany przez profesjonalistów z branży musi spełniać szereg wytycznych, aby system był możliwie najbardziej wydajny i przede wszystkim bezpieczny dla użytkowników. Kluczowym aspektem w przygotowywaniu planu przeprowadzenia inwestycji w instalację jest jego indywidualność. Oznacza to, że określenie kosztu przedsięwzięcia, który będzie uniwersalny w każdym przypadku, jest zwyczajnie niemożliwe. Istnieją oczywiście narzędzia do szacowania przybliżonej kwoty, na jaką powinien się przygotować inwestor, ale firma Soleo PV nie zdecydowała się na udostępnienie takiego kalkulatora użytkownikom swojego serwisu. Pewną podpowiedzią mogą być producenci podzespołów, których instalator używa w swoich systemach, a więc Q-Cells, Rec czy LG. Orientując się w cenach tych paneli, można choćby w niewielkim stopniu przygotować się na przybliżone koszty inwestycji.

Ciekawą propozycją dla użytkowników serwisu Soleo PV są natomiast udostępnione przykładowe zestawy fotowoltaiczne o konkretnej mocy wraz ze wskazanymi oszczędnościami, jakie można dzięki nim zyskać:

Przykłady zestawów fotowoltaicznych Soleo PV

Źródło: www.soleopv.pl

Przedstawione powyżej karty informacyjne są świetnym źródłem wiedzy dla osób planujących inwestycję w instalację fotowoltaiczną. Składy zestawów, warunki niezbędne do zainstalowania systemu, roczna produkcja energii i szacowane oszczędności, to dane, których bardzo często poszukują potencjalni inwestorzy. Udostępnienie przykładowych zestawów wraz z ich szczegółowym opisem jest faktem, który zdecydowanie należy poczytać jako zaletę Soleo PV w procesie wyboru odpowiedniego instalatora.

Soleo PV – finansowanie fotowoltaiki

W serwisie internetowym firmy Soleo PV ciężko znaleźć konkretne informacje na temat propozycji finansowania inwestycji dla klientów instalatora. W przypadku większości firm fotowoltaicznych, zazwyczaj proponują pomoc w uzyskaniu takich produktów, jak kredyt na fotowoltaikę, czy leasing na fotowoltaikę. W stopce serwisu można znaleźć jedynie lakoniczną informację dotyczącą tego, że jeżeli inwestor chciałby zdecydować się na pozyskiwanie energii za pomocą systemu fotowoltaicznego, ale nie ma na to wystarczających środków, powinien zgłosić się do Soleo PV i wówczas otrzyma od firmy wsparcie w zakresie uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki.

Jedyną informacją w zakresie finansowania przedsięwzięć fotowoltaicznych jest zakomunikowanie użytkownikom serwisu Soleo PV możliwości skorzystania z dotacji ( do 80%) na inwestycje wykorzystujące lokalne źródła energii odnawialnej. Informacja w witrynie pochodzi jednak z 2016 i warto byłoby ją zaktualizować.

Instalacja fotowoltaiczna w Soleo PV krok po kroku

Dla większości inwestorów, szczególnie tych, którzy na fotowoltaikę decydują się po raz pierwszy, niezwykle pomocą informacją może być opis przebiegu całego przedsięwzięcia. Wiele firm fotowoltaicznych decyduje się w związku z powyższym na ujęcie procesu w określone etapy, na które mogą się przygotować klienci tych instalatorów. W serwisie internetowym Soleo PV użytkownicy nie znajdą zakomunikowanego wprost przebiegu współpracy z instalatorem, jednak na podstronie o usługach firmy w zakresie przygotowywania profesjonalnych projektów instalacji PV, wyszczególniono wszystkie etapy, jakie w ramach zlecenia podejmuje Soleo PV. Należą do nich:

1. Stworzenie projektu instalacji
2. Uzyskanie niezbędnych zezwoleń
3. Pomoc w uzyskaniu dofinansowań na preferencyjnych warunkach i wsparcie w czynnościach formalnych
4. Przygotowanie projektów elektrycznych, wykonawczych i złożenie wniosków o wydanie warunków przyłączenia do sieci
5. Montaż i przyłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej
6. Oddanie do użytkowania i serwis przez cały okres działania instalacji
7. Monitorowanie efektywności pracy systemu za pomocą dedykowanej aplikacji

Fotowoltaika w Soleo PV – zalety i wady

Zalety fotowoltaiki od Soleo PV

Ponad 1300 zrealizowanych instalacji
Współpraca z najlepszymi producentami podzespołów
Liczne certyfikaty i uprawnienia
Pozytywne opinie klientów
Wyspecjalizowanie się w branży fotowoltaicznej
Szeroka oferta instalatora
Kompleksowość usługi
Nowoczesny system monitorowania instalacji
Przykładowe zestawy fotowoltaiczne

Wady fotowoltaiki od Soleo PV

Brak sprecyzowanej informacji o formach finansowania
Brak cennika usług

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Podsumowanie recenzji i nasza opinia

Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Najnowsze aktualności / recenzje

Dodaj komentarz