Współpraca Castoramy i Otovo - instalacja od Otovo w nowym kanale sprzedaży

Współpraca Castoramy i Otovo - instalacja od Otovo w nowym kanale sprzedaży

Jedna z największych sieci sklepów Home Improvement (DIY) w Polsce, Castorama, ogłasza nowe, obiecujące partnerstwo z firmą Otovo, która specjalizuje się w dostawie instalacji fotowoltaicznych. Wspólnie zamierzają dostarczyć klientom Castoramy rozwiązania fotowoltaiczne dostosowane do ich potrzeb, umożliwiając zaoszczędzenie na rachunkach za prąd.

Castorama i Otovo razem dla energetyki domowej

Otovo to firma obecna już na 13 europejskich rynkach, znana z wyjątkowego podejścia do obsługi klienta. Wdrożyła ona proces sprzedaży oparty na "self-service", umożliwiający klientom dokonanie zakupu online ze wsparciem konsultanta. Firma oferuje kompleksową pomoc na każdym etapie projektu, od wyboru odpowiedniego sprzętu, przez rozwiązanie formalności administracyjnych, aż po montaż i obsługę posprzedażową.

Warto podkreślić, że współpraca Castoramy i Otovo opiera się na wyłączności, co oznacza, że Castorama wybrała Otovo jako jedynego partnera w tej dziedzinie. Decyzja ta wynika z bogatej oferty finansowania, wysokiej jakości produktów oraz dostępności innowacyjnych rozwiązań online. Castorama uruchomiła specjalną stronę internetową, która kieruje zainteresowanych fotowoltaiką do usług Otovo Polska. W każdym ze sklepów Castoramy klienci będą mogli uzyskać informacje od przeszkolonych przez firmę pracowników. Oferta obejmuje instalacje objęte 10-letnią gwarancją na części i pracę (oprócz gwarancji producenta) oraz opcję wynajmu paneli słonecznych z 20-letnią gwarancją na całą instalację PV.

Energia słoneczna jako inwestycja

W obliczu rosnących cen energii elektrycznej oraz zmian na scenie geopolitycznej, montaż paneli fotowoltaicznych staje się opłacalną inwestycją. Dzięki partnerstwu Castoramy i Otovo, klienci będą mieli jeszcze łatwiejszy dostęp do energii słonecznej, co pozwoli zaoszczędzić nawet do 70-80% rocznie na rachunkach za prąd. Castorama, będąc dostawcą materiałów budowlanych do tysięcy nowych domów w Polsce, stawia na fotowoltaikę jako rozwiązanie, które można uwzględnić już na etapie budowy nowego domu.

Badania wykazują, że 58% Polaków chce uczynić swój dom bardziej ekologicznym, a ponad 90% osób modernizujących swoje mieszkania szuka sposobów na redukcję zużycia energii. Ponadto, 80% polskich respondentów uważa kwestie zrównoważonego rozwoju w domu i ogrodzie za ważne, a 62% stwierdziło, że znaczenie tych kwestii wzrosło w ciągu ostatnich trzech lat. Castorama i Otovo reagują na te zmiany, dążąc do osiągnięcia 50% udziału sprzedaży produktów zrównoważonych, które pomagają klientom tworzyć bardziej przyjazne środowisku domy.

Ikea jako prekursor fotowoltaiki w marketach

Warto zaznaczyć, że to Ikea była prekursorem tego typu usług fotowoltaicznych w Polsce. W 2017 roku wprowadziła do swojej oferty pierwsze zestawy paneli słonecznych. Współpracując z firmą GeoSolar, Ikea stworzyła specjalnego bota, który pomagał klientom w doborze odpowiedniej oferty fotowoltaicznej. Chociaż początkowy plan zakładał sprzedaż tysiąca zestawów paneli słonecznych w ciągu pierwszego roku, a następnie wzrost sprzedaży, to okazało się to trudniejsze niż się spodziewano. Po trzech latach działalności Ikea sprzedała jedynie 1,5 tys. zestawów o łącznej mocy około 8,5 megawata. W 2022 roku zdecydowano się wycofać panele fotowoltaiczne z oferty.

Obecnie, model sprzedaży wdrożony przez Castoramę i Otovo prowadzi m.in. Leroy Merlin.

 

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments