wyższe opłaty za gaz

Wyższe opłaty za gaz? Czy PGNiG podniesie ceny?

Czy możemy spodziewać się wyższych rachunków za gaz? Niestety wszystko na to wskazuje. Związane jest to z bardzo dynamiczną sytuacją na światowym rynku gazu. Z tego też powodu PGNiG analizuje możliwość zmiany taryfy detalicznej. Wynika tak ze słów Macieja Woźniaka, wiceprezesa spółki.

Gwałtowne zmiany na światowym rynku gazu

Bez wątpienia, jesteśmy w ostatnim czasie, świadkami bardzo dynamicznych zmian na światowym rynku gazu. Zdaniem Macieja Woźniaka, ogromny wpływ na to ma m.in sytuacja z Iranem, jak i dziwna zima, którą ostatnio mieliśmy. Pytany na konferencji prasowej, czy w związku z tym PGNiG ma zamiar złożyć wniosek do Urzędu Regulacji Energetyki o zmianę taryf detalicznych na gaz, odpowiedział: “Nie odpowiem, jaki i kiedy wniosek będziemy składali, ale analizujemy sytuację. Nie da się ukryć, że są warunki do tego, żeby zbadać czy nasza taryfa detaliczna jest na wystarczającym poziomie”.

URE zatwierdził w marcu taryfę PGNiG

W połowie marca 2018 roku, URE zatwierdził zmiany taryfy PGNiG Obrót Detaliczny, podwyżką cen paliw gazowych, a także wydłużył okres jej obowiązywania do końca bieżącego roku. Na szczęście nie odczuły tego nasze portfele, ponieważ płacimy niższe stawki za dystrybucję gazu. Szczegóły poniżej.

Dzięki zmianom, do końca tego roku będziemy płacić mniej za:

podgrzewanie wody, całkowite płatności zostaną obniżone średnio o 1,9%,

ogrzewanie małych i średnich domów, tutaj całkowita płatność wyniesie średnio o 1,8% mniej,

przygotowywanie posiłków, możemy spodziewać się oszczędności w wysokości 2,5% całkowitej płatność na fakturze (za sam gaz i jego transport).

Gaz można mieć jeszcze tańszy!

Przypominamy, że dzięki liberalizacji rynku energii, możecie swobodnie zmienić sprzedawcę gazu. Jeśli niepokoi Was wizja podwyżek, to z pewnością powinniście zajrzeć do naszej porównywarki cen gazu. Dzięki niej znajdziecie nie tylko tanie oferty, ale również te z gwarancją stałej ceny za gaz - czyli zabezpieczycie się przed ewentualnymi podwyżkami:)

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments