Zdjęcie artykułu

Zapraszamy do nowego enerad.pl :)

Drodzy Użytkownicy!

Enerad.pl w dotychczasowej odsłonie działa na rynku energii od 2013 roku. Zawsze naszym celem było rzetelne informowanie naszych Użytkowników o rynku energii, zmianach, które na nim zachodzą, nowych możliwościach optymalizacji kosztów i poprawy efektywności wykorzystania energii – zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla firm.

Wraz z postępującą Transformacją Energetyczną ewoluowaliśmy również i my – enerad.pl. Z początkowej głównej funkcjonalności porównywarki cen prądu, staliśmy się miejscem przedstawiającym w Internecie kolejne nowe branże rynku energii i OZE, oferując naszym Użytkownikom wiadomości, dane, wiedzę oraz narzędzia umożliwiające dobór rozwiązań oraz wykonawców. Nasza dotychczasowa platforma stała się medium służącym wymianie informacji o firmach, usługach, produktach, umożliwiającym opiniowanie firm i wyrażanie ocen.

Nowy system enerad.pl

Rozwój rynku, zmiany, postępująca transformacja, a także rosnące wymagania naszych Użytkowników sprawiły, że dotychczasowe rozwiązania, które Wam udostępnialiśmy, okazały się niewystarczające, a my dostrzegliśmy potrzebę dalszej ewolucji enerad.pl w System, który zapewni Wam dostęp do uporządkowanej i rzetelnej wiedzy oraz danych, wesprze każdego z Was w podejmowaniu decyzji zakupowych i inwestycyjnych w zakresie energii oraz OZE.

W naszym nowym Systemie uporządkowaliśmy poszczególne obszary szeroko rozumianego Rynku Energii w Branże:

W każdej z przedstawianych przez nas Branż znajdziecie:

  • Branżowy katalog firm świadczących usługi w danym zakresie - dostęp do profili firm z informacjami / danymi oraz opiniami, ocenami i komentarzami Użytkowników;
  • Ranking firm z danej Branży;
  • Katalogi grup produktowych;
  • Rankingi produktów w danej grupie produktowej;
  • Bazy wiedzy i poradniki.

Nieustanny dopływ świeżych wiadomości z rynku zapewni Wam nasz dział Aktualności.

Opinie Użytkowników w enerad.pl

Jednym z głównych wyzwań, przed którymi stanęliśmy tworząc nowy System w enerad.pl było udostępnienie Wam funkcjonalności wystawiania ocen i opinii o firmach i produktach. Od lat na poszczególnych profilach firm i produktów opublikowanych w enerad.pl Użytkownicy wyrażali swoje zdanie i wymieniali się doświadczeniami ze współpracy z firmami z rynku energii oraz OZE. Do tej pory funkcjonalność ta oparta była o system komentarzy, który umożliwiał w zasadzie anonimowe wyrażanie opinii - jednocześnie firmy, które były opiniowane w ten sposób, często wchodziły w interakcję z Użytkownikami, starając się aktywnie odpowiadać na ich zapytania. Również w tym zakresie nasz nowe rozwiązania gwarantują rzetelność i transparentność: wszystkie Opinie Użytkowników w naszym serwisie są zweryfikowane, a ich autorzy podpisują się pod nimi cyfrowo. Firmy z kolei otrzymały dostęp do interfejsu, który umożliwia odpowiadanie na opinie i zapytania Użytkowników.

Jednym z naszych głównych celów jest stosowanie Polityki Zero Tolerancji dla fałszywych opinii w enerad.pl - więcej na ten temat przeczytasz w tym miejscu.

Nowa formuła Rankingów Firm i Produktów

Nasza dotychczasowa formuła oceniania poszczególnych firm oraz budowania rankingów branżowych oparta była o eksperckie badanie rynku i analizę poszczególnych firm, ich ofert, sposobu działania, komentarzy i opinii Użytkowników. Każdego miesiąca nasz Zespół zbierał się na spotkaniu redakcyjnym, w trakcie którego, na podstawie zebranych danych i informacji ocenialiśmy poszczególne firmy w każdej z branż. Na bazie stworzonych w ten sposób ocen tworzyliśmy rankingi dostępne dla Was na stronach enerad.pl.

Jest to kolejny obszar, w którym dokonaliśmy olbrzymiej zmiany: w związku z nową funkcjonalnością ocen i opinii wszystkie rankingi budowane są wyłącznie na bazie ocen Użytkowników.

Ze względu na tę dość sporą zmianę i potrzebę zebrania stosownej ilości danych - w postaci Waszych ocen i opinii - na okres przejściowy na stronach rankingów firm w poszczególnych branżach udostępniać będziemy dotychczasowe rankingi eksperckie - a docelowo zastąpimy je w pełni rankingami budowanymi w oparciu o opinie Użytkowników.

Zapraszamy :)

Nasz nowy System to szereg nowych funkcjonalności i możliwości - zarówno dla profesjonalnych podmiotów świadczących usługi na rynku, jak i dla ich Klientów - nas wszystkich - poszukujących wiedzy, rozwiązań, produktów i wykonawców. Zapraszamy Was do korzystania z nowych funkcjonalności i możliwości serwisu. Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania, sugestie lub uwagi dotyczące działania Systemu zapraszamy Was do kontaktu - jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Pozdrawiamy
Zespół enerad.pl

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments