Zwrot za piec EnMS Polska

Zwrot za piec - program wymiany pieców z EnMS Polska

Powoli zbliżają się terminy wymiany pieców starego typu, a za niedopełnienie tego obowiązku grozi wysoka kara. W związku z tym, warto już teraz pomyśleć o wymianie źródła ciepła na paliwo stałe i możliwości ubiegania się o dodatkowe środki finansowania takiej inwestycji. Jednym ze sposobów uzyskania pieniędzy na ten cel jest program “Zwrot za piec” z EnMS Polska. Kto może skorzystać z tego dofinansowania i na czym polega?

Firma EnMS Polska to ugruntowana marka na rynku

Firma EnMS Polska może pochwalić się kilkunastoletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku usług w zakresie poprawy efektywności energetycznej dużych przedsiębiorstw. EnMS Polska doradza w zakresie transformacji energetycznej przedsiębiorstw i posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów technicznych skierowanych do przedsiębiorstw, samorządów terytorialnych oraz właścicieli i zarządców budynków takich, jak m.in.

 • audyt energetyczny przedsiębiorstwa wg wymagań Ustawy z dn. 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej;
 • audyt elektroenergetyczny;
 • audyt systemów sprężonego powietrza;
 • audyt oświetlenia;
 • audyt napędów elektrycznych;
 • audyt energetyczny do premii termomodernizacyjnej;
 • audyty efektywności energetycznej.

Firma EnMS Polska świadczy również profesjonalne usługi wdrożenia i utrzymania Systemów Zarządzanie Energią wg normy ISO 500001. Prace i działania EnMS Polska w tym zakresie zapewniają spełnienie przez zaprojektowany i wdrożony System Zarządzania Energią wszystkich wymagań normy ISO 50001 i przygotowują do przeprowadzenia certyfikacji systemu przez niezależną instytucję. W ten sposób Spółka oferuje Swoim partnerom rozwiązanie zapewniające zrównoważony rozwój ich przedsiębiorstwa zgodnie z regulacjami dotyczącymi rynku energii i ochrony środowiska naturalnego.

W swojej ofercie EnMS Polska posiada także autorskie narzędzie energyBIS. Unikatowe cechy systemu informatycznego do monitorowania efektywności wykorzystania energii - energyBIS - pozwalają na szybką identyfikację obszarów przedsiębiorstwa, w których energia jest marnowana i podejmowanie uzasadnionych decyzji biznesowych.

Program wymiany pieców z EnMS Polska

Jednak wspieranie swoich klientów w podnoszeniu efektywności energetycznej i tym samym ich konkurencyjności na rynku, to nie jedyna działalność, którą zajmuje się firma EnMS. Ponieważ pomaga ona również w uzyskaniu dodatkowych środków, wszystkim zainteresowanym, którzy planują wymianę pieca w swoim domu. Należy bowiem pamiętać, że na obowiązkową wymianę starych kotłów, zostaje coraz mniej czasu (uchwały antysmogowe), a niedopełnienie tego obowiązku, grozić będzie karą grzywny nawet do 5.000 zł (wg CEEB w Polsce w budynkach jednorodzinnych na wymianę czeka jeszcze 4,4 mln kopciuchów). Kompleksowa usługa “Zwrot za piec” wykonywana przez specjalistów z EnMS obejmuje:

 • pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie za wymianę pieca;
 • zajęcie się wnioskiem o dofinansowanie od momentu uzupełnienia;
 • zgromadzenie dokumentacji, aż do momentu zawarcia umowy o dofinansowanie;
 • wypłatę bezzwrotnego dofinansowania.

Inwestorzy, którzy zdecydują się na wymianę starego i nieefektywnego pieca mogą liczyć na różne formy finansowego wsparcia, które obniżą koszt przedsięwzięcia. Proponowana oferta jest szeroka i dopasowana do potrzeb różnych grup odbiorców. Co ważne, niektóre z programów oferują dotację w wysokości do 90 proc. zwrotu poniesionych kosztów, a dzięki możliwości ich łączenia może to być nawet i 100 proc. zwrotu. Przy czym uzyskane dotacje można przeznaczyć nie tylko na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, ale także na kompleksową termomodernizację budynków.

“Zwrot za piec” - co to za program?

Firma EnMS Polska zajmuje się profesjonalną obsługą każdej osoby, która chciałaby uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe na zakup nowego pieca do ogrzewania swojego domu.

Program bezzwrotnych dofinansowań udzielany poprzez EnMS realizowany jest zgodnie ze znowelizowaną w 2021 roku ustawą o efektywności energetycznej. W związku z tym zarówno urządzenia, jak i instalacje służące do ogrzewania lub przygotowania ciepłej wody użytkowej, muszą charakteryzować się wysoką klasą energetyczną, oznaczającą mniejsze zużycia energii. Co ważne, osoby zainteresowane bezzwrotnym dofinansowaniem od EnMS mogą również korzystać ze wszystkich innych dostępnych programów dofinansowań, albowiem w żaden sposób nie koliduje ono chociażby z rządowym programem “Czyste Powietrze”.

Jak wysokie dofinansowanie można otrzymać w ramach programu “Zwrot za piec”?

Wysokość bezzwrotnego dofinansowania od EnMS na wymianę pieca na ekologiczne rozwiązanie zależy od dwóch czynników, w tym:

 • roku budowy budynku, w którym planowana jest wymiana pieca lub montaż pompy ciepła;
 • rodzaju ogrzewania, które zostało zainstalowane w miejscu starego pieca (w tym przypadku wysokość uzyskanej kwoty będzie różnić się w zależności od tego, jaki rodzaj paliwa będzie wykorzystywany do produkcji energii cieplnej).

Jakie źródła ciepła kwalifikowane są do dofinansowania pieca?

Dofinansowanie do wymiany starego pieca w budynku już istniejącym uzyskać można na zakup oraz montaż takich urządzeń i instalacji, jak m.in.

 • kocioł niskotemperaturowy na paliwo gazowe lub ciekłe;
 • kocioł kondensacyjny opalany gazem ziemnym lub olejem opałowym lekkim;
 • kocioł niskotemperaturowy na biomasę;
 • węzeł ciepłowniczy z obudową;
 • węzeł ciepłowniczy bez obudowy;
 • elektryczny podgrzewacz przepływowy;
 • elektryczny podgrzewacz akumulacyjny;
 • pompa ciepła typu woda/woda, sprężarkowa, napędzana elektrycznie;
 • pompa ciepła typu bezpośrednie odparowanie w gruncie/woda, sprężarkowa, napędzana elektrycznie;
 • pompa ciepła typu powietrze/woda, sprężarkowa, napędzana elektrycznie.

Należy zwrócić szczególną uwagę na to, że w ramach dofinansowania od EnMS otrzymać można dofinansowanie do pomp ciepła, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich sprzedaż bije w Polsce kolejne rekordy (tylko w 2022 zainstalowano łącznie ok. 200.000 tych ekologicznych urządzeń grzewczych). Na tak dużą popularność pomp ciepła wpływ mają liczne zalety związane z jej posiadaniem, w tym: komfort użytkowania, osiągnięcie znacznych korzyści finansowych, możliwość współpracy z instalacją PV, czy troska o środowisko. Dotacją objęty jest zakup i montaż powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła.

Jak otrzymać zwrot za piec od EnMS Polska?

Cały proces ubiegania się o dofinansowania udzielane poprzez EnMS jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Osoba, która planuje wymianę pieca lub montaż pompy ciepła musi:

 • po pierwsze - wypełnić formularz kontaktowy lub zadzwonić do specjalistów z firmy EnMS - https://zwrotzapiec.pl/;
 • po drugie - wypełnić wniosek i przygotować niezbędną dokumentację. Na tym etapie pracownik firmy zajmie się uzupełnieniem wniosku oraz poinformowaniem o tym, jakie dokumenty będą potrzebne do uzyskania dotacji;
 • po trzecie - podpisać umowę o dofinansowanie (po zapoznaniu się z dokumentami, należy je podpisać, a następnie odesłać, dokumenty można również podpisać elektronicznie);
 • po czwarte rozpocząć realizację inwestycji, a po jej zakończeniu powiadomić EnMS Polska
 • po piąte - czekać na informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku oraz o wysokości uzyskanej z dofinansowania kwoty. Następnie przedłożyć dokumenty potwierdzające zakończenie inwestycji. Pieniądze wypłacane są na numer konta wskazany w umowie dotacyjnej, w ciągu 30 dni od daty wpływu prawidłowo wypełnionego wniosku o płatność wraz z wymaganymi dokumentami.

Bezzwrotne dofinansowanie od EnMS do wymiany starego źródła ogrzewania i na pompę ciepła to doskonałe rozwiązanie, dla osób, które chcą obniżyć koszty całego przedsięwzięcia i skrócić czas zwrotu takiej inwestycji.

Zapraszamy na stronę https://zwrotzapiec.pl/.

Artykuł sponsorowany.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments