Kredyt hipoteczny w BZ WBK

Twoja ocena

Ocena: 0
(ilość ocen: 0)

Szukacie pieniędzy na realizację marzeń o własnym mieszkaniu lub domu? Warto przyjrzeć się kredytowi hipotecznemu Banku Zachodniego WBK. Sprawdzamy, co kredytodawca ma w swojej ofercie i jak zaciągnąć zobowiązanie.

BZ WBK i kredyt hipoteczny / mieszkaniowy – podstawowe informacje

Kredyt hipoteczny można zaciągnąć na wiele różnych celów: zakup nieruchomości lub jej remont albo modernizację. Czasem pieniądze są nam potrzebne, by wykupić prawa własności od spółdzielni lub zakładu pracy. Kiedy indziej zależy nam wyłącznie na zakupie działki budowlanej lub rekreacyjnej.

BZ WBK tak skonstruował swoja ofertę, aby każdy kredytobiorca znalazł coś dla siebie. Oznacza to, że możemy wybierać tu między zobowiązaniem przeznaczonym za zakup nieruchomości lub kredytem na budowę domu. W zależności od tego, na co się zdecydujemy, tak przeznaczenie pieniędzy może być różnie zdefiniowane. Ogólnie kredyty hipoteczne można przeznaczyć na:

 • zakup nieruchomości,
 • budowę, remont lub modernizację nieruchomości,
 • zakup działki budowlanej,
 • adaptację pomieszczenia na mieszkalne,
 • refinansowanie kosztów poniesionych przez ostatnie związanych z zakupem, remontem lub budową nieruchomości,
 • spłatę innych zobowiązań hipotecznych.

Jeśli potrzebujecie sporej sumy pieniędzy na inny cel, a jesteście właścicielami nieruchomości, to Waszym potrzebom odpowiada bardziej pożyczka hipoteczna.

A jaka może być kwota kredytu hipotecznego? BZ WBK udziela zobowiązań w wysokości do 90% wartości nieruchomości. Spłatę kredytu możemy rozłożyć nawet na 30 lat. W tym czasie możemy wnioskować o karencję w spłacie.

W zależności od tego, jaki produkt banku wybierzemy, tak możemy liczyć na dodatkowe bonusy. Dla przykładu możemy zdecydować się na produkt z prowizją 0% lub marżę na atrakcyjnym poziomie.

Czy kredyt hipoteczny w BZ WBK jest wypłacany w innej walucie?

Nie, w Banku Zachodnim WBK kredyt hipoteczny udzielany jest wyłącznie w złotówkach. Jeśli zatem uzyskujecie dochody w innej walucie, to sprawdźcie ofertę innych kredytodawców.

Formalności przy kredycie hipotecznym w BZ WBK

Jak przy każdym zobowiązaniu finansowym, tutaj bank również wymaga, by kredytobiorcy dopełnili szeregu formalności. Zacznijmy od tego, jak można zasięgnąć szczegółowych informacji o kredycie hipotecznym.

Możemy zadzwonić na infolinię BZ WBK i tam dowiedzieć się wszystkiego od doradcy. Ten poda nam również pełna listę wymaganych dokumentów i umówi nas na podpisanie umowy kredytowej w najbliższym oddziale. Możemy też od razu udać się oddziału banku i tam przy pomocy pracownika wypełnić wniosek. Wcześniejsza rozmowa telefoniczna znacznie przyspieszy jednak całą procedurę.

Do udzielenia kredytu hipotecznego niezbędne jest złożenie następujących dokumentów:

 • wniosek kredytowy,
 • karta informacyjna klienta,
 • zaświadczenia dotyczące dochodów klienta,
 • druki dotyczące nieruchomości.

Wniosek kredytowy zawiera wszystkie informacje związane z parametrami zaciąganego przez nas zobowiązania. W karcie informacyjnej odpowiadamy wyczerpująco na wszystkie postawione przez bank pytania. Niezbędne jest również przedstawienie zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach – pozwolą one na weryfikację naszej zdolności kredytowej.

Osobną grupę dokumentów stanowią te dotyczące nieruchomości, która jest zabezpieczeniem zobowiązania. Konieczny będzie odpis z Księgi Wieczystej lub inny dokument potwierdzający nasze prawo własności. W przypadku zakupu nieruchomości potrzebna będzie umowa przedwstępna. Prace remontowe-budowlane wiążą się natomiast z koniecznością przedstawienia kosztorysu oraz harmonogramu.

Opinie o kredycie hipotecznym w BZ WBK

 1. bardzo humorzasty bank. badanie zdolności kredytowej dało jeden wynik, ale został on obniżony (znacznie!). nikt mi nie powiedział dlaczego. koniec końców do wypłacenia środków nie doszło, bo:
  1. inne kwoty były na decyzji, inne na umowie (wyższa marża!)
  2. pani zapomniała m powiedzieć, że prowizja nie jest skredytowana, a musi być na moim koncie – wczesniej mówiła tylko o opłacie dla rzeczoznawcy. 5k piechotą nie chodzi.
  Po takim traktowaniu odstąpiłam po prostu od umowy
  kredyt hipoteczny w bz wbk przeszedł mi koło nosa i ostatecznie nie żałuję, potem mi by robili jeszcze pod górkę na inne sposoby.

 2. zabrakło mi dosłownie jednego świstka i była odmowa kredytu. Co lepsze wczesniej byłem zapewniany, ze wszystko jest ok i kompletne. Nikt nie zadzwonił i nie powiedział, żeby coś uzupełnić. Potem w zasadzie sam się musiałem dopytywać, czy jest decyzja, a potem domagać się jej uzasadnienia. nie czaję takiego zachowania, bo każdy kredytobiorca to dla nich zysk. chyba, że tylko w wielkich miastach, a nie tych powiatowych…

Dodaj komentarz