Fotowoltaika Kraków – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowania

3.83 /5
(Ocen: 6)

fotowoltaika kraków

Fotowoltaika z każdym rokiem staje się popularniejsza. Dzięki temu ciągle pracuje się nad tą technologią, a panele słoneczne stają jeszcze przystępniejsze cenowo i zaawansowane technologicznie. Wzrost zainteresowania można obserwować nie tylko na wsiach, w domach jednorodzinnych, ale także w dużych miastach, na biurowcach oraz fabrykach. Fotowoltaika w Krakowie jest bardzo pożądana, wiele osób chce oszczędzać na energii elektrycznej za pomocą OZE. Co za tym idzie, powstało bardzo dużo firm oferujących montaż instalacji fotowoltaicznych. Jak wybrać instalatora w Krakowie?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Krakowie

Photontic Group - fotowoltaika w Krakowie

Photonic GROUP to młoda firma zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych w Krakowie i okolicach. Firma zainstalowała instalacje o łącznej mocy ponad 320 kW. Firma korzysta z dobry urządzeń co powinno zachęcić każdego klienta. Montaż jest wykonywany przez certyfikowanych pracowników firmy, a na jej usługi przysługuje 5 – letnia gwarancja.

Bezpłatne Porównanie Ofert

IET Gawrych - fotowoltaika w Krakowie

IET Gawrych jest firmą oferująca usługi elektryczne, ale również fotowoltaikę na terenie Krakowa i okolic. Firma ma 30 letnie doświadczenie związane z usługami elektrycznymi! Oprócz kompleksowo wykonanej instalacji fotowoltaicznej, możemy skorzystać także z usługi montażu pompy ciepła. Firma korzysta z dobrych podzespołów, zapewniających wysoką jakość.

Bezpłatne Porównanie Ofert

house solutions - fotowoltaika w Krakowie

House Solutions to firma działająca na rynku OZE już ponad 4 lata. Przez ten czas zainstalowali systemu o łącznej mocy ponad 7 MWp i wykonali montaż kilkuset pomp ciepła. Firma trafia do klientów przemyślaną, rozbudowaną ofertą, z której może skorzystać każdy. Firma korzysta z podzespołów bardzo dobrych producentów, m.in. LG Solar czy Longi Solar.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Smartsolar - fotowoltaika w Krakowie

Smartsolar jest firmą zajmująca się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Krakowa oraz innych miast w Polsce. W zakresie usługi firmy znajduje się: audyt techniczny, projekt i montaż instalacji, podłączenie do sieci energetycznej oraz pomoc przy dokumentacji. Z oferty może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Krakowie

Helio Expert to firma zakładająca instalacje fotowoltaiczne na terenie Krakowa. Firma kompleksowo zajmuje się powierzonym zadaniem, realizując je z najwyższą dbałością o jakość. Z oferty skorzystać mogą: gospodarstwa domowe, duże i małe przedsiębiorstwa oraz rolnicy. Oferta firmy jest konkurencyjna i godna uwagi.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w Krakowie

PV Poland zajmuje się kompleksową usługą fotowoltaiczną na terenie Krakowa. Firma posiada duże doświadczenie i jest jednym z częściej wybieranych instalatorów w Polsce. Z oferty PV Poland może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną. Firma posiada konkurencyjne oferty, warto ją sprawdzić dokładnie.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunlight energy - fotowoltaika w Krakowie

SunLight Energy to firma zajmująca się realizacją instalacji fotowoltaicznych na terenie Krakowa. Do każdego klienta firma podchodzi profesjonalnie, a świadczona usługa jest wykonana z zachowaniem najwyższych standardów. Z oferty SunLigh Energy może skorzystać każdy, kto chce oszczędzać swój portfel oraz środowisko.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Solar Tree Solutions - fotowoltaika w Krakowie

SolarTree firma działająca na terenie Krakowa, zajmująca się realizacją instalacji fotowoltaicznych. SolarTree realizuje systemy słoneczne “pod klucz”, pomagając nam na każdym etapie powstawania elektrowni słonecznej. Firma posiada wiele pozytywnych opinii wśród swoich klientów. Z usług może skorzystać każdy zainteresowany.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Gnome OZE - fotowoltaika w Krakowie

GnomeOZE to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi. Firma kompleksowo zajmuje się elektrowniami słonecznymi, przeprowadza audyt techniczny, tworzy projekt, zajmuje się montażem. Z usługi firmy może skorzystać każdy zainteresowany, przedsiębiorstwa, rolnicy czy gospodarstwa domowe w Krakowie i okolicach.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Proelectro - fotowoltaika w Krakowie

Proelectro specjalizuje się we wdrażaniu instalacji fotowoltaicznych na terenie Krakowa. Firma realizuje kompleksowo swoje usługi. Proelectro cieszy się pozytywnymi opiniami wśród swoich klientów, dzięki profesjonalnemu podejściu do każdego. Z oferty firmy mogą skorzystać: przedsiębiorstwa, rolnicy i gospodarstwa domowe.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Skomat - fotowoltaika w Krakowie

Skomat jest firmą działającą na terenie Krakowa i zajmującą się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych. Firma posiada konkurencyjne oferty. Fotowoltaika jest w Skomat kompleksową usługą realizowaną od początku do końca. Z oferty firmy może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Kraków – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Jednym z założeń fotowoltaiki jest jej opłacalność. Nie tylko musi się zwrócić koszt inwestycji, ale instalacja ma także przez wiele lat pomagać oszczędzać na energii elektrycznej. Aby do tego doszło, ogniwa fotowoltaiczne powinny być zamontowane w odpowiednim, dobrze nasłonecznionym miejscu. W Krakowie Słońce świeci z mocą 1000 kWh/m2 w skali roku, więc pozostaje jedynie wybrać miejsce o dobrej ekspozycji, by nasza fotowoltaikę dla domu oraz fotowoltaikę dla firmy spełniła oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na to, w którą stronę skierowany jest nasz dach. Optymalnym kierunkiem jest południe, ponieważ wówczas ogniwa są najdłużej nasłonecznione.

Panele fotowoltaiczne Kraków – jak wybrać?

Rozwój fotowoltaiki przyniósł ze sobą duży wybór paneli fotowoltaicznych. Nie chodzi już tylko o ich rodzaj, ale także o producenta oraz moc. Aby zapewnić opłacalność naszej instalacji, panele powinny być wydajne i trwałe. W rankingu paneli fotowoltaicznych uwzględniliśmy najlepszych producentów modułów słonecznych. Zestawienie ułatwi wybór wszystkim, którzy nie są zaznajomieni z rynkiem fotowoltaicznym. Panele zawarte w rankingu zapewnią najwyższą wydajność przez wiele lat, a większość z nich jest dostępnych w Krakowie.

Firmy fotowoltaiczne Kraków – na co zwrócić uwagę?

Wybór paneli to nie jedyny problem, jaki napotkamy przy zakładaniu naszej instalacji fotowoltaicznej. Mnogość firm zajmujących się fotowoltaiką również może zdezorientować przyszłego inwestora. Odpowiedni instalator to jednak podstawa, aby instalacja odpowiednio funkcjonowała. Przy wyborze rzetelnej firmy pomoże ranking firm fotowoltaicznych. Uwzględnione zostały w nim najlepsze firmy, które działają również na terenie Krakowa. Warto zwrócić uwagę na doświadczenie instalatora oraz opinie dotychczasowych klientów.

Fotowoltaika Kraków- dofinansowanie

Dofinansowanie do fotowoltaiki to czynnik, który zachęca dodatkowo do zainwestowania w fotowoltaikę, znacząco skracając czas zwrotu zakupu. W Krakowie, jak i w większości miast w Polsce najczęściej wykorzystywanym dofinansowaniem jest Mój Prąd oraz program priorytetowy Czyste Powietrze.

Fotowoltaika Kraków – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Sobek
Sobek
22 maja 2022 11:12

Uwaga firmy fotowoltaiczne z Krakowa zatrudniona została oszustka z jednej z waszych firm nazwisko Monika [Dane osobowe ukryte przed Redakcję] jest to zlodziejka wyludza duze kwoty pieniedzy od ludzi jest duzo ludzi pokrzywdzonych sprawa trafila do prokuratury prosze sprawdzic na fb w grupie pozyczki dla ludzi. Ostrzegam!!!!!!!