Fotowoltaika Katowice – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika katowice

Istnieje wiele korzyści wynikających z OZE, co docenia coraz większa grupa odbiorców. W ostatnich latach możemy obserwować jak prężnie rozwija się fotowoltaika w Polsce. Panele słoneczne nie pojawiają się tylko na działkach i dachach domów jednorodzinnych, ale także w dużych miastach na blokach, budynkach fabryk oraz firm. Taka sytuacja dotyczy również Katowic, gdzie coraz częściej możemy zobaczyć instalacje fotowoltaiczne. Wraz z rosnącą popularnością fotowoltaiki pojawia się również wiele firm zajmujących się wdrażaniem tych systemów oraz producentów paneli fotowoltaicznych. Jak wybrać najlepszą fotowoltaikę w Katowicach?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Katowicach

House Solutions - fotowoltaika w Katowicach

House Solutions jest firmą działającą w Katowicach, ale także w innych miastach Polski. Firma wykonała instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 7 MWp oraz kilkaset montaży pomp ciepła. House Solutions stale się rozwija ponieważ nie brakuje chętnych klientów na usługi firmy. Firma stosuje również bardzo dobre podzespoły takich marek jak LG czy Longi Solar.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Katowicach

Helio Expert posiada ofertę dla rolników, przedsiębiorców i osób prywatnych, które chcą oszczędzać pieniądze oraz środowisko. Fotowoltaika w ofercie firmy to szeroki zakres usług: projektowanie instalacji, dobór urządzeń, montaż czy pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Firma działa w okręgu miast takich jak Katowice. Firma godna uwagi.

Bezpłatne Porównanie Ofert

DGE - fotowoltaika w Katowicach

Firma DGE zajmuje się kompleksową instalacją systemów fotowoltaicznych na terenie takich miast jak Katowice, Poznań czy Szczecin. Oferta DGE jest konkurencyjna, a zakres usługi bardzo szeroki. Firma DGE tworzy nie tylko projekt instalacji fotowoltaicznej, ale i zajmuje się montażem oraz pomaga nam przy uzyskaniu dofinansowania z programu “Mój Prąd”.

Bezpłatne Porównanie Ofert

DBASolar - fotowoltaika w Katowicach

DBAsolar firma zajmująca się instalacja fotowoltaiki na terenie Katowic. W swojej ofercie firma posiada instalacje dla domu, firmy, gospodarstw rolnych . Usługa firmy obejmuje:audyt techniczny, projekt i montaż instalacji, podłączenie do sieci energetycznej oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowań.

Bezpłatne Porównanie Ofert

AmeriPol - fotowoltaika w Katowicach

AMERI-POL specjalizuje się we wdrażaniu instalacji fotowoltaicznych. Firma działa w obrębie Katowic. Ofertę kieruję do wszystkich głównych grup odbiorczych, to znaczy: gospodarstw domowych, dużych i małych przedsiębiorstw oraz rolników. Usługa jest kompleksowa, a firma profesjonalnie podchodzi do każdego zlecenia.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Smart EPC - fotowoltaika w Katowicach

Smart EPC jest firmą fotowoltaiczną działającą w Katowicach oraz okolicach. Firma profesjonalnie podchodzi do każdego zlecania, które realizuje od początku do końca. Z oferty Smart EPC mogą skorzystać duże i małe firmy, gospodarstwa domowe oraz rolne. Firma posiada wiele pozytywnych opinii wśród swoich klientów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Enervo - fotowoltaika w Katowicach

Enervo jest to firma zajmująca się wdrażaniem systemów fotowoltaicznych. Swoją działalność prowadzi na na terenie Katowic. Z oferty firmy może skorzystać każdy zainteresowany. W usłudze zawiera się audyt techniczny, projekt i montaż instalacji, podłączenie do sieci energetycznej oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowań.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Sollax - fotowoltaika w Katowicach

Sollax firma fotowoltaiczna działająca na terenie Katowic. Swoją ofertę kierują kierują do wszystkich osób zainteresowanych zieloną energią, właścicieli firm, gospodarstw rolnych i domowych. Fotowoltaika jest realizowana “pod klucz”, a firma w profesjonalny sposób podchodzi do każdego inwestora.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Performers Group - fotowoltaika w Katowicach

Performers Group specjalizuje się we wdrażaniu instalacji fotowoltaicznych.Swoją działalność prowadzi na na terenie Katowic. Fotowoltaika jest realizowana “pod klucz”, a firma w profesjonalny sposób podchodzi do każdego inwestora. Z oferty Performers Group mogą skorzystać duże i małe firmy, gospodarstwa domowe oraz rolne.

Bezpłatne Porównanie Ofert
Smartsolar - fotowoltaika w Katowicach

Firma Smartsolar zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych w dużych miastach, takich jak Katowice. Fotowoltaika w ofercie obejmuje instalacje w firmach, domach jednorodzinnych i gospodarstwach rolniczych. Smartsolar oferuje kompleksową usługę, od obliczeń zapotrzebowania na prąd, poprzez projekt instalacji, aż po montaż podzespołów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Katowice – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Nasłonecznienie jest bardzo ważnym parametrem, gdy zastanawiamy się czy fotowoltaika się na pewno opłaca. W Polsce średnia moc padającego słońca w skali roku wynosi około 1000 kWh/m2 i tak też jest w przypadku Katowic. Są to warunki, które fotowoltaice dla domu jak i fotowoltaice dla firmy zapewniają pewny zwrot inwestycji. Przy wybieraniu miejsca pod instalację należy wziąć także inne aspekty pod uwagę. Trzeba unikać miejsc, które mogą być zacienione, ponieważ nawet niewielka ilość cienia może spowodować spadek wydajności instalacji o 20%. Najlepiej, aby panele były skierowane w stronę południową, gdyż wtedy są nasłonecznione najdłużej.

Panele fotowoltaiczne Katowice – jak wybrać?

Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są panele słoneczne. Powinny one być jak najwydajniejsze oraz trwałe. Wytrzymałość paneli jest istotna ze względu na to, iż jest to inwestycja na wiele lat. Warto wybrać panele z gwarancją uzysku energii na co najmniej 25 lat. W zależności od warunków, jakie będą na miejscu instalacji, warto wybrać panele polikrystaliczne lub monokrystaliczne, ponieważ pozostałe rodzaje opłacają się tylko w specyficznych warunkach. Producentów i rodzajów ogniw jest dużo zarówno na rynku ogólnopolskim, jak i katowickim. Wybór ułatwi ranking paneli fotowoltaicznych.

Firmy fotowoltaiczne Katowice – na co zwrócić uwagę?

Rozwijający się rynek fotowoltaiki zaowocował dużą ilością firm zajmujących się wdrażaniem elektrowni słonecznych. Dla inwestora jest to bardzo dobra sytuacja, ponieważ dzięki temu ceny instalacji są niższe. Wraz z rozwojem technologii ceny fotowoltaiki spadły o 70% w stosunku do roku 2010. Z drugiej strony wybór nie jest prosty, ponieważ firmy używają różnych ogniw, podzespołów oraz posiadają różne ceny. Decyzję może ułatwić ranking firm fotowoltaicznych. Zawarte w nim firmy są sprawdzone pod względem jakości usług oraz opinii klientów.

Fotowoltaika Katowice – dofinansowanie

Dofinansowania do fotowoltaiki, to aspekt który zachęca wiele osób do zainstalowania fotowoltaiki w swoim domu czy firmie. Programy takie jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze, znacznie skracają czas zwrotu z inwestycji. Z obu programów można skorzystać w Katowicach, dodatkowo warto sprawdzić, czy w urzędzie miasta są lokalne dofinansowania.

Fotowoltaika Katowice – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
23 września 2020 08:59

Od kilku lat się przymierzałem żeby założyć u siebie w domu fotowoltaike i zdecydowałem się w tym roku bo była dostępna jakaś dopłata do fotowoltaiki w Katowicach. Zobaczymy jak to będzie wyglądać po paru latach, ale póki co jestem bardzo zadowolony.