Kredyt hipoteczny w PKO BP

0 /5
(Ocen: 0)

Marzysz o własnym domu lub mieszkaniu? Często najprostszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny. Dodatkowo raty zobowiązania są często niższe niż koszty wynajmu nieruchomości. W naszym artykule sprawdzamy, jakie kredyty hipoteczne oferuje PKO BP.

PKO BP i kredyt hipoteczny / mieszkaniowy – podstawowe informacje

Kredyt hipoteczny w PKO BP możemy wziąć nawet na 35 lat. To niezwykle długi okres spłaty. Dzięki niemu, możemy rozłożyć należną kwotę na niższe i tym samym łatwiejsze dla naszego miesięcznego budżetu.

Ile pieniędzy możemy dostać w PKO BP w ramach kredytu? Może być to do 90% wartości nieruchomości. Niezbędne jest więc wcześniejsze zgromadzenie wkładu własnego. Pożyczka hipoteczna, która nie ma wskazanego celu udzielana jest na maksymalnie 60% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie zobowiązania. A jeśli już poruszyliśmy temat przeznaczenia kredytu, to wymienimy teraz możliwości:

 • zakup domu lub mieszkania, działki rekreacyjnej,
 • budowę domu (korzystanie z usług firmy lub metodą gospodarczą),
 • adaptację pomieszczeń na cele mieszkalne,
 • przeniesienie na nas praw własności do mieszkania lokatorskiego, spółdzielczego lub pracowniczego,
 • refinansowanie kosztów poniesionych z wyżej wymienionymi celami,
 • spłatę innych zobowiązań hipotecznych.

Czy kredyt hipoteczny w PKO BP jest wypłacany w innej walucie?

Standardowo zobowiązania hipoteczne w PKO BP wypłacane są w złotówkach. Jeśli zarabiacie w innej walucie, a chcielibyście zaciągnąć kredyt mieszkaniowy w tym banku, to będziecie musieli skontaktować się z pracownikiem oddziału banku.

Formalności przy kredycie hipotecznym w PKO BP

Bank decyzje o udzieleniu nam zobowiązanie podejmuje na podstawie przedstawionych przez nas dokumentów. A te można podzielić na trzy grupy.

1. Te dotyczące nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu, może być to na przykład:

 • odpis z księgi wieczystej,
 • akt notarialny kupna nieruchomości lub umowa wstępna,
 • plan zagospodarowania terenu,
 • zgoda na budowę domu,
 • informacje na temat dewelopera.

2. Zobowiązani jesteśmy podać we wniosku o kredyt hipoteczny w PKO BP wszystkie informacje wymagane przez instytucję, a są to przykładowo:

 • dane osobowe wnioskujących o kredyt (imię,nazwisko, adres, PESEL, seria i numer dowodu osobistego),
 • cel zaciągnięcia zobowiązania

3. Zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach – bank wymaga, żebyśmy udowodnili, że jesteśmy wiarygodnymi partnerami biznesowymi. W tym celu musimy przedstawić źródło i wysokość naszych dochodów. Niezbędne będzie uzyskanie takich informacji od naszego pracodawcy.

Opinie o kredycie hipotecznym w PKO BP

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Lucyna
Lucyna
8 kwietnia 2019 13:57

“Marzysz o własnym domu lub mieszkaniu? Często najprostszym rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny. Dodatkowo raty zobowiązania są często niższe niż koszty wynajmu nieruchomości. W naszym artykule sprawdzamy, jakie kredyty hipoteczne oferuje PKO BP ” – Ładnie napisane , kredyt wzięty ale później żadnego wsparcia ze strony banu wsparcia i pomocy .Właściwie nie wiadomo z kim się kontaktować .
Działają jak maszyny bez duszy .

hubert
hubert
9 lutego 2018 14:03

ja sie zastanawiam, kto wymyślił totalną centralizację w tym banku. brałe kredyt hipoteczny w latach 90 – drogi jak diabli, ale można było negocjować warunki z kierownikiem. zobowiązanie dawno spłaciłem. teraz chciałem współkredytobiorczyć córce – nie dość papierków mnóstwo (mam swoją firmę i jestem traktoway jak pdejrzany), to jeszcze mimo doskonałej zdolności kredytowej i stabilności zatrudnienia (córki też), to nic się nie da urwać! tylko jak weźmiemy dodatkowe produkty, to mogą dać obniżkę, tyle, że i tak zapłacę wiecej, wiec żadne to interes. kierownik nie ma żadnej władzy, no co sie porobiło

Fife
Fife
12 stycznia 2018 15:52

ja jestem bardzo zadowolny poszli nam na rękę i rzeczoznawca zaakceptował naszą wycenę nieruchomości (remont kapitalny). W innym banku chcieli nam udzielić kredytu na smieszna kwotę, która by nie straczyła na całość prac.
Znajomi sie za mnie śmiali, bo wtedy franki były na topie, a pani z pko mi je odradziła – już dwa miesiace później był płacz, bo kurs sie podniósł. mnie potraktowali bardzo uczciwie i jestem zadowolony. jak znajomi się pytają to zawsze polecam kredyt hipoteczny w pko