Polska Energetyka Pro – Opinie, Ceny, Prąd, Gaz

1.91 /5
(Ocen: 805)
Polska Energetyka Pro - ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Polska Energetyka Pro jest firmą niewielką, ale być może dzięki temu jej oferta na tle dużych sprzedawców będzie ciekawsza i tańsza.

Sprzedawca prądu dla gospodarstw domowych i firm

Polska Energetyka Pro jest firmą, która dopiero w listopadzie 2013 roku uruchomiła ciągłą sprzedaż energii elektrycznej, po pozytywnym zakończeniu sprzedaży pilotowej.

Klient biznesowy – taryfa A,B,C

Swoją ofertę Polska Energetyka Pro kieruje do małych, średnich i dużych firm, nie zapominając także o nowo powstających przedsiębiorstwach. PEP stawia na zróżnicowaną ofertę, która dla każdego klienta ustalana jest indywidualnie w trakcie rozmowy z doradcą – więcej o ofercie firmy tutaj.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Dla klientów indywidualnych Polska Energetyka Pro przygotowała  ofertę z zakresu taryfy G. Firma swoim odbiorcom proponuje kilka pakietów – więcej informacji na temat oferty, znajdziesz tutaj.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez Polską Energetykę Pro w 2015 roku:

polska energetyka pro-wykres kołowy

Sprzedawca gazu

W tym momencie Polska Energetyka Pro nie oferuje sprzedaży gazu.

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

Nie istnieją obecnie oferty gazu dla firm ze strony PEP.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Polska Energetyka Pro nie oferuje również sprzedaży gazu dla domu.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

Polska Energetyka Pro (wcześniej Polska Energia Pro) to niezależny sprzedawca energii elektrycznej, będący częścią Tele-Polska Holding S.A, który jest właścicielem 100% udziałów w tej firmie.

Firma istnieje od 2012 roku i posiada ważną koncesję Urzędu Regulacji Energetyki do dnia 31.12.2030 r. na sprzedaż prądu. Firma na początku swojej działalności prowadziła pilotażową sprzedaż, sprawdzając możliwości rynku oraz szanse utrzymania się na nim. Dzięki pomyślnym wynikom firma rozpoczęła normalną sprzedaż energii na obszarze całego kraju.

Grupa Kapitałowa Tele-Polska Holding S.A. jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku New Connect. Holding, oprócz PEP, skupia jeszcze 5 innych spółek, działających na rynku usług telekomunikacyjnych. Są to:

  • Tele Polska,
  • DID,
  • e-Telko,
  • Teltraffic,
  • Mail Box.

Obszary działalności firmy Polska Energetyka Pro

Głównym obszarem działalności PEP jest sprzedaż energii elektrycznej dla przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych w Polsce. Firma jest częścią holdingu, który wcześniej zajmował się głównie branżą telekomunikacyjną, gdzie także przeprowadzono liberalizację rynku.

Więcej informacji o Polska Energetyka Pro

Opinie o Polska Energetyka Pro

Dodaj komentarz
guest
41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Beata
Beata
29 kwietnia 2018 08:21

Niestety ja zostałam oszukana w podobny sposób. Do mojego domu zawitała młoda dziewczyna,która deklarowała, że celem jej wizyty jest promocja cen prądu, jednak zapewniała że dotyczy to dotychczasowego dostawcy. Również poprosiła o ostatnią fakturę za prąd. Niestety zgodziłam się na promocję podpisując dokument. Dopiero po miesiącu odebrałam telefon, w którym zostałam poinformowana, że zmieniłam dostawcę prądu. Poczułam się oszukana. Oczywiście firma, która tak rozpoczyna współpracę z klientem nie może być uczciwa. Aktualnie rachunki za prąd przychodzą coraz wyższe bez uchwytnej przyczyny. Chciałabym rozwiązać umowę z tą firmą. W domu posiadam dokument umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej przysłany mi pocztą bez mojego na im podpisu. W regulaminie świadczenia usług trudno się zorientować w jaki sposób mogę rozwiązać umowę. Umowa zawarta jest na czas nieokreślony. Proszę o podpowiedź co mogę zrobić.

poszkodowana
poszkodowana
15 października 2017 09:52

złodzieje !!! ukradli od nas 500 zł, zupełnie na prawie.

Barbara
Barbara
16 października 2017 08:03
Odpowiedz do:  poszkodowana

Dzień dobry,

a mogłaby Pani opisać, w jaki sposób została Pani oszukana, jak to wyglądało?

Pozdrawiam,
Barbara
zespół enerad.pl

mariusz
mariusz
10 grudnia 2016 11:26

UWAGA bo ci oszuści dalej oszukują , a u.o.k.i.k mają w dup…

kindelki
kindelki
2 grudnia 2016 06:46

To złodzieje i naciągacze. Przychodzą, podają się za pracowników zakładu energetycznego, którzy wymieniają liczniki i fałszują podpisy na umowie, której kopii oczywiście nie zostawiają. Sprawą zajęła się już prokuratura, a w/w firma uznała umowę za niebyłą. Winny jest oczywiście tylko ich przedstawiciel, który będzie miał sprawę w sądzie o fałszerstwo. A jest to przestępstwo ścigane z urzędu. Firma od niego się odcięła, ale dopiero po złożeniu przeze mnie zawiadomie nia o przestępstwie, bo wcześniej żądała wywiązania się z „podpisanej” umowy.
Trzeba takie sprawy nagłaśniać ku przestrodze innych. Wcale nie trzeba być starym i głuchym, żeby zostać omotanym przez takie firemki.

Ciekawy
Ciekawy
25 października 2016 11:06

Spółka należąca do kontrowersyjnego TelePolska Holding, który jest właścicielem firm takich jak m.in:
* TelePolska Sp. z o.o.
* Telekomunikacja dla Domu Sp. z o.o.
* Twoja Telekomunikacja Sp. z o.o.

Wszystkie wyżej wymienione spółki wraz z PEP mają bardzo negatywne opinie, odnoszące się najczęściej do nieetycznych metod zawierania długoterminowych umów na usługi telekomunikacyjne na łączach Orange Polska (dawna TPSA) lub sprzedaży energii elektrycznej.

ela
ela
7 kwietnia 2016 21:29

mam pytanie ile wynosi kara umowna tak naprawdę? a pani marika zdunek oszukuje i nie zostawia żadnych kopi ani nie mówi jaką firmę reprezentuje

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
8 kwietnia 2016 09:16
Odpowiedz do:  ela

Witam, Pani Elu proszę sprawę zgłosić sprzedawcy, URE ora może się Pani udać do Miejskiego Rzecznika Konsumentów.

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

max
max
21 marca 2016 18:31

Dzisiaj dowiedziałem się że podpisałem umowę z Polską Energią Pro?!
Nic z nimi nie podpisywałem!!! Jakiś pieprzony gówniaż zrobił w bambuko moją synową i podpisała że uzyskała informację dotyczącą propozycji PEPro.
Zaszedł nie tylko ją ale kilka osób z wioski! Niestety ze mną ta firma nie podpisywała umowy więc niech się odpierdolą i nie przysyłają mi więcej rachunków!!! Nie ma żadnego mojego podpisu na umowie!!! OSZUŚCI!!!

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
22 marca 2016 09:34
Odpowiedz do:  max

Witam, kiedy nastąpiło podpisanie umowy? Czyli firma Polska Energetyka Pro do zmiany sprzedawcy prądu wykorzystała podpis Pana synowej, zamiast Pana (osoby decyzyjnej)? Jeśli tak się stało, to umowa jest nieważna, bo na dokumentach musi być złożony Pana podpis.

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

Dorota
Dorota
18 marca 2016 20:02

Tyle osób opisuje to samo i nic z tego nie wynika. Policja, Rzecznik Konsumenta, wszyscy przyjmują zgłoszenie i koniec. Radź sobie sam.
Ja namiętnie koresponduję z EnergetykaPro. Jestem nawet zdziwiona, że odpisują. Telefonem raczej się nie posługują. Wypowiedzenie rzekomo podpisanej umowy zostało złożone(na co czekać skoro czas leci i nikt nie pomoże)
Niedługo pierwszy finał czyli przyślą info „KARĘ” nie wiadomo w jakiej wysokości.
Częściowo jest znana 11 zł za każdy zerwany miesiąc, ale jeszcze jest cos takiego jak „opłata jednorazowa” cokolwiek to znaczy i w ich podrobionej umowie nie ma o tym słowa (jedynie odwołanie do paragrafu).
UWAGA !!! Pan Michał Nakonieczny przedstawiciel oszust Energetyki Pro działał w okolicach Gdańska.

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
21 marca 2016 09:42
Odpowiedz do:  Dorota

Witam, Pani Doroto, niestety też mamy wrażenie, że nieuczciwi sprzedawcy są zupełnie bezkarni w swoim działaniu. Cały czas liczymy, że sytuacją niedługo się zmieni.

A mogłaby mi Pani wyjaśnić co to znaczy „rzekomo podpisanej umowy”? Czy Pani podpis został sfałszowany?

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

Dorota
Dorota
24 marca 2016 22:04
Odpowiedz do:  Agnieszka Fodrowska

Piszę w imieniu mojego taty. Kiedy przysłali kopię umów okazało się z ew niektórych miejscach było dopisane imię. Tata zawsze podpisuje się tylko nazwiskiem. Podpis jest sfałszowany na niektórych stronach.

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
25 marca 2016 11:16
Odpowiedz do:  Dorota

Witam ponownie, jeśli na niektórych stronach zostało dopisane imię (bo np. umowa wymagała podpisu imieniem i nazwiskiem), to powinna Pani zgłosić to do organów ścigania (policja lub prokuratura). Według prawa sfałszowanie podpisu zgodnie z art. 270 Kodeksu karnego podlega karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

syn zmarłego
syn zmarłego
13 marca 2016 15:51

witam! dopiero przed śmiercią ojca dowiedzieliśmy się ,że podwójnie płacił za prąd ponad dwa lata!!!!!-przyszła do niego paniusia, wówczas 81 letniego schorowanego człowieka,inwalidy z pierwszą grupą ,niezbyt dobrze kontaktującego ze światem ,naopowiadała głupot ,że będzie dużo taniej płacił za pąd i stary człowiek podpisał!!!!!!!!!!!!!!–to jest KARALNE -paragrafy na to są —ALE…..!!!!!JAK MOŻNA TAK WYKORZYSTAĆ STAREGO CZŁOWIEKA -ta paniusia to JOANNA MRÓZ!!!!!!!!!!!!!!-GDZIE TA PANI MA SUMIENIE!!!!!!!!!!!!!!!byliśmy u rzecznika praw konsumenta i powiedział ,że nic nie da się zrobić,bo umowa!!!!!!-ale w umowie jest punkt w którym rozwiązanie z wami umowy następuje natychmiast po śmierci odbiorcy prądu!!!!!!!!!!!!!-już się nie mogę doczekać

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
14 marca 2016 10:01
Odpowiedz do:  syn zmarłego

Witam, bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji… Proszę mi powiedzieć, czy te dwa rachunki były za sprzedaż, czy za sprzedaż i dystrybucję? Bo to jest bardzo ważna różnica.

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

syn zmarłego
syn zmarłego
15 marca 2016 08:43
Odpowiedz do:  Agnieszka Fodrowska

witam! to co doszukaliśmy się w papierach ,to poprzedni dostawca energii samoczynnie rozwiązał umowę o kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej-ale po sprawdzeniu rachunków ,co dwa miesiące płacił poprzedniemu dostawcy od 60 do 100 zł! -NIBY ZA UŻYTKOWANIE LICZNIKA!!!-teraz sam diabeł się nie połapie o co chodzi w tych papierach.nie ma umowy z PRO tzn. nie wiadomo za co płacił ,nie ma umowy podpisanej przez niego tylko jakiś „świstek” w dwóch egzemplarzach podpisany przez wymienioną joannę mróz

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
15 marca 2016 09:27
Odpowiedz do:  syn zmarłego

Witam ponownie, jeśli odbiorca prądu zmienia sprzedawcę i ten nowy, nie ma podpisanej umowy GUD-K z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) to wtedy klient będzie otrzymywał dwie faktury. Jedną za dystrybucję prądu od Operatora (najwięksi w Polsce to: Energa Operator, RWE Stoen Operator, Tauron Dystrybucja, PGE Dystrubucja, Enea Operator), a drugą za sprzedaż prądu od nowego sprzedawcy, czyli w przypadku Pana taty – Polskiej Energetyki Pro. Otrzymywanie dwóch faktur nie oznacza podwójnego płacenia za prąd.

Jeśli nie może Pan znaleźć umowy, to proszę wystąpić o jej kopię.

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

Ewa
Ewa
28 lutego 2016 11:20

Mam ten samproblem co Pani Dorota..Droga mailową poprosilismy firme Polska Energetyka Pro o odeslanie kopii wszystkich dokumentów rzekomo podpisanych przez mojego wujka.Co się okazało podpisy zostaly podrobione…Zaden nie pokrywa sie z autentycznym.Kto moze pomoc w rozwiazaniu tej sprawy?

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
28 lutego 2016 16:27
Odpowiedz do:  Ewa

Witam, Pani Ewo podrabianie dokumentów jest karalne. W takim przypadku proszę udać się na policję.

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

Basia
Basia
27 lutego 2016 13:00

A ile liczy sobie Polska Energetyka Pro za kopię umowy, która powinna zostać u klienta?

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
28 lutego 2016 16:27
Odpowiedz do:  Basia

Witam, niestety nie wiemy – to nie urząd, więc kopia powinna być za darmo.

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

OSZUSCI I ZLODZIEJE !!!!
OSZUSCI I ZLODZIEJE !!!!
26 lutego 2016 19:46

TA FIRMA TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO. JEDEN Z PRACOWNIKOW PRZYSZEDL OSOBISCIE DO MOJEGO MIESZKANIA W KTORYM MIESZKA TYLKO I WYLACZNIE MOJ NIEWIDOMY OJCIEC. OBIECUJAC MU ZE BEDZIE PLACIL MNIEJSZE RACHYNKI O 5ZL NAMOWIL MOJEGO 80 LETNIEGO NIEWIDOMEGO OJCA NA PODPISANIE UMOWY. NA UMOWIE ZNALAZLO SIE W DZIWNY SPOSOB MOJ PODPIS ( DODAM ZE OD 10 LAT MIESZKAM ZA GRANICA) . Z FIRMA PROBOWALAM OSOBISCIE ROZMAWIAC,PISAC MAILE ALE ZERO KONKRETNEJ ODPOWIEDZI. SPRAWA TRAFILA DO PROKURATURY A MY NIE ZAMIERZAMY TEJ FIRMIE ZAPLACIC ANI ZLOTOWKI !!!!

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
28 lutego 2016 16:32

Witam, czyli został podrobiony Pana podpis. Za fałszowanie dokumentów grozi kara, więc słusznie Pan postąpił. Warto również poinformować URE.

Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

Dorota
Dorota
26 lutego 2016 17:52

Dziękuję za odpowiedź

Wysłałam e-mail, dostałam odpowiedź na drugi dzień.
Okazało się ze tata podpisał umowę na 48 miesięcy na czas określony, kara 11 zł za każdy miesiąc zerwanej umowy.
Pani kopię prześle po złożeniu pisma z podpisem (zgadza się)
Czyli 26 lutego dowiedział się co podpisał za umowę.
I teraz co? oszustwo, którego nie można udowodnić.
Kolejny pomysł na biznes w kapitalizmie.

Dorota
Dorota
25 lutego 2016 21:15

Mój tata został oszukany w ten sposób jak piszą powyżej. Pan przyszedł na posesję w celu zmiany licznika, zażądał faktury ostatniej od poprzedniej firmy.
W listopadzie 2015 roku podpisał tata umowę z Energetyka Pro wtedy nie wiedział ze to jest zmiana dostawcy (został poinformowany że zmienia się licznik)
Kopi nie dostał nie wiedział co podpisał i z jaką firmą do dzisiaj kiedy przyszła faktura za prąd.
Nie wiemy nawet jakie koszty poniesie od odstąpienia od umowy.
Co można zrobić? Oszuści i naciągacze. Państwo bezprawia.

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
26 lutego 2016 09:39
Odpowiedz do:  Dorota

Witam, Pani Doroto, na początek proszę wystąpić do sprzedawcy o kopię umowy. W dokumencie powinno być napisane, jakie są koszty rozwiązania umowy. Może Pani również zadzwonić na infolinię i zaczerpnąć więcej informacji. Zaistniałą sytuację może Pani zgłosić do URE – proszę złożyć oficjalne pismo oraz wysłać zgłoszenie, o którym mowa w artykule: https://enerad.pl/aktualnosci/ure-przyjrzy-sie-blizej-praktykom-sprzedawcow-ale-nie-bedzie-indywidualnych-interwencji/.
Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

Grzegorz
Grzegorz
16 lutego 2016 13:20

Witam,ja właśnie złozyłam pozew w prokuraturze i wszystkim to życze,nie dajcie się oszukiwać

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
17 lutego 2016 10:07
Odpowiedz do:  Grzegorz

Witam, Panie Grzegorzu – mógłby Pan nam przybliżyć jakich praktyk dopuściła się Polska Energetyka Pro?
Pozdrawiam
Agnieszka
enerad.pl

Dawid
Dawid
21 stycznia 2016 10:36

Witam serdecznie po 3 latach przysłano nam do zapłacenia ponad 1400 zł za energie z tej firmy. Ani ja ani żona nie pamięta abyśmy podpisywali jakąś umowę z ta firmą , o prócz tego nie dostawaliśmy żadnych rachunków od tej firmy. przez trzy lata dopiero teraz się obudzili że zalegamy im rachunki masakra ma ktoś pomysł co z tym zrobić.

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
21 stycznia 2016 11:13
Odpowiedz do:  Dawid

Witam, Panie Dawidzie – najlepiej będzie, jeśli wystosuje Pan oficjalne pismo do Polskiej Energetyki Pro o udostępnienie i przesłanie kopii rzekomej umowy. Proszę również sprawdzić, czy dane na fakturze firmy zgadzają się z tymi publikowanymi na stronie lub szybciej, proszę zadzwonić na infolinię firmy i zweryfikować dane – możliwe, że to fałszywa faktura, a oszuści podszywają się pod powyższego sprzedawcę. Pozdrawiam serdecznie.

Paweł
Paweł
10 stycznia 2016 15:36

Witam, mojego ojca tez zrobili na wymianę liczników i podpisał zmianę dostawcy. Dowiedział sie o tym dopiero po miesiącu i już jest za późno na jakiekolwiek zmiany. Chyba, że Pani Agnieszka pomoże w nie naliczeniu kary za rezygnację z usług Energetyki Pro. Rezygnacja została złożona i czekamy na naliczenie kar za przedterminowe rozwiązanie umowy

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
13 stycznia 2016 09:56
Odpowiedz do:  Paweł

Witam, Panie Pawle – niestety tutaj wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy – z umowy podpisanej poza lokalem bez konsekwencji można zrezygnować do 14 dni od jej zawarcia. Czy informował Pan Polską Energetykę Pro w jaki nieuczciwy sposób umowa została podpisana? Pozdrawiamy.

Paweł
Paweł
13 stycznia 2016 20:55
Odpowiedz do:  Agnieszka Fodrowska

Tak ojciec to zgłaszał ale zaoferowali mu wycofanie rezygnacji to nie zapłaci kary. Jak można coś takiego zaproponować jak pierwszy kontakt z taką firmą był przez oszustwo jakiejś (młodej suki).Szkoda tylko że policja nic nie może z tym zrobić. Jeżeli będą jakieś sprawy wytoczone PEP to tez się przyłączymy. Ktoś powinien zrobić porządek z oszustami którzy żyją tylko z okłamywania starszych ludzi.

Kamil
Kamil
4 stycznia 2016 11:23

Właśnie naciągnęli moich rodziców. Niby…”aktualizacja danych, przez aktualnego sprzedawcę”, a się okazało że podpisali nawet nie wydrukowaną umowę.

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
4 stycznia 2016 11:52
Odpowiedz do:  Kamil

Witam, Panie Kamilu – a kiedy umowa została zawarta? Jeśli nie minęło 14 dni od jej zawarcia, to bez żadnych konsekwencji można odstąpić od umowy. Pozdrawiamy.

Realista
Realista
25 listopada 2015 20:55

Naciągacze. Szukają starszych naiwnych ludzi, obiecują lub zastraszają i dają do podpisu umowę.
Usługi jak usługi nic lepszego od konkurencji (czasem zdecydowanie gorsze) ale sposób zdobywania klientów moralnie wątpliwy.

Agnieszka Fodrowska
Agnieszka Fodrowska
26 listopada 2015 10:14
Odpowiedz do:  Realista

Dziękujemy za komentarz. Drogi Realisto, niestety wiemy, że część sprzedawców postępuje nieuczciwie, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, jak ustrzec się przed takimi praktykami, zapraszamy do lektury: https://enerad.pl/aktualnosci/6-porad-ktore-uchronia-cie-przed-nieuczciwymi-sprzedawcami-pradu-i-oszustami-energetycznymi/ . Warto również zaglądać do naszej porównywarki cen prądu, gdzie prezentujemy oferty rzetelnych firm energetycznych: https://enerad.pl/prad/porownywarka-kalkulator-cen-pradu/ . Pozdrawiamy!

niezadowolony
niezadowolony
22 września 2015 09:59

banda złodzieji obiecują cuda nie dajcie sie …….

PatRiot
PatRiot
28 maja 2015 08:18

S********* ZŁODZIEJE UWAŻAJCIE NA TE PSEUDO FIREMKE !!!

Radek
Radek
28 maja 2015 09:35
Odpowiedz do:  PatRiot

Patriocie i pozostali Drodzy Użytkownicy: naprawdę gorąco zachęcamy do komentowania i wyrażania swojej opinii. Ale argumenty, argumenty poprosimy i w eleganckiej polszczyźnie 😉