Dlaczego warto korzystać z E-BOK PGNiG?

Dlaczego warto korzystać z E-BOK PGNiG?

Sporo miesięcy temu informowaliśmy Was o tym, że PGNiG posiada E-BOK. Dzisiaj wracamy trochę do tematu i chcemy przybliżyć Wam korzyści i możliwości systemu.

E-BOK PGNiG w kilku słowach

Chyba każdy z nas wie, jak kłopotliwe i czasochłonne bywają wizyty w BOK-ach. W związku z tym coraz więcej firm energetycznych daje nam możliwość skorzystania z E-BOK-ów. Bez wychodzenia z domu, z poziomu przeglądarki internetowej, możemy załatwić coraz więcej spraw.

Jedną z firm energetycznych, która oddała w ręce swoich klientów E-BOK jest PGNiG, sprzedawca gazu i prądu. Z powyższej możliwości mogą korzystać wszyscy klienci firmy – niezależnie od regionu. Jednakże wymagane jest samodzielne założenie konta.

Rejestracja konta jest bardzo prosta - wystarczy podać podstawowe dane takie jak np. numer klienta, czy adres e-mail. Po potwierdzeniu danych uzyskujemy dostęp do szeregu możliwości. Warto już tutaj zaznaczyć, że E-BOK PGNiG jest w pełni darmowy, a logować się do systemu możemy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na świecie :)

Jakie są funkcjonalności i korzyści?

Po zalogowaniu się do E-BOK raczej nie powinniśmy poczuć się przytłoczeni. Interfejs jest przyjazny i mało skomplikowany. A najważniejsze jest to, co możemy zrobić bez wychodzenia z domu.

Przede wszystkim ogromną zaletą są płatności online za wystawioną fakturę. Możemy także w kilka chwil sprawdzić historię naszych płatności oraz faktur. Z pewnością pomoże to nam w np. kontrolowaniu naszych comiesięcznych wydatków. Za pośrednictwem E-BOK-a możemy również sprawdzić, a także zmienić dane kontaktowe.

Korzystając z systemu, możemy też dołożyć cegiełkę do ochrony środowiska. W jaki sposób? Otóż PGNiG bardzo mocno stawia na pro-ekologiczne rozwiązania i namawia swoich klientów do rezygnacji z papierowych faktur, na rzecz rachunków w wersji elektronicznej. Taki dokument będziemy otrzymywać właśnie na nasze konto w E-BOK:)

Czy wiesz, że zmienisz nawet taryfę?

Oprócz powyższych funkcji E-BOK PGNiG daje nam jedną, ale to bardzo ważną możliwość: z jego pomocą możemy dokonać zmiany obecnej taryfy na 12T. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej taryfie, to już ją szybko przedstawiamy.

Taryfa 12T to taka, w której to klient, co miesiąc podaje bieżące zużycie gazu – wysokość stanu licznika należy wprowadzić w odpowiednie miejsce w E-BOK. Omijamy w ten sposób wszystkie niewygodne prognozy oraz czasami przytłaczające roczne rozliczenia za gaz.

Zmiana taryfy z obecnej na 12T jest darmowa. Jednakże musimy się liczyć z nieco wyższym rachunkiem za gaz – opłata abonamentowa w taryfie W-1.12T to 6,38 zł, natomiast W-1.1 to 3,30 zł. Różnica niewielka, a komfort znacznie większy.

O korzyściach i możliwościach E-BOK-a moglibyśmy jeszcze pisać i pisać. Ale zmierzając już ku końcowi, to warto podkreślić, że dostęp do E-BOK-a PGNiG z pewnością nie tylko pomoże nam zarządzać aktualną usługą, ale sprawi, że będziemy bardziej świadomymi konsumentami. Zaoszczędzimy też sporo czasu, który będziemy mogli przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments