Dlaczego warto korzystać z E-BOK PGNiG?

Dlaczego warto korzystać z E-BOK PGNiG?

Sporo miesięcy temu informowaliśmy Was o tym, że PGNiG posiada E-BOK. Dzisiaj wracamy trochę do tematu i chcemy przybliżyć Wam korzyści i możliwości systemu.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

E-BOK PGNiG w kilku słowach

Chyba każdy z nas wie, jak kłopotliwe i czasochłonne bywają wizyty w BOK-ach. W związku z tym coraz więcej firm energetycznych daje nam możliwość skorzystania z E-BOK-ów. Bez wychodzenia z domu, z poziomu przeglądarki internetowej, możemy załatwić coraz więcej spraw.

Jedną z firm energetycznych, która oddała w ręce swoich klientów E-BOK jest PGNiG, sprzedawca gazu i prądu. Z powyższej możliwości mogą korzystać wszyscy klienci firmy – niezależnie od regionu. Jednakże wymagane jest samodzielne założenie konta.

Rejestracja konta jest bardzo prosta - wystarczy podać podstawowe dane takie jak np. numer klienta, czy adres e-mail. Po potwierdzeniu danych uzyskujemy dostęp do szeregu możliwości. Warto już tutaj zaznaczyć, że E-BOK PGNiG jest w pełni darmowy, a logować się do systemu możemy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na świecie :)

Jakie są funkcjonalności i korzyści?

Po zalogowaniu się do E-BOK raczej nie powinniśmy poczuć się przytłoczeni. Interfejs jest przyjazny i mało skomplikowany. A najważniejsze jest to, co możemy zrobić bez wychodzenia z domu.

Przede wszystkim ogromną zaletą są płatności online za wystawioną fakturę. Możemy także w kilka chwil sprawdzić historię naszych płatności oraz faktur. Z pewnością pomoże to nam w np. kontrolowaniu naszych comiesięcznych wydatków. Za pośrednictwem E-BOK-a możemy również sprawdzić, a także zmienić dane kontaktowe.

Korzystając z systemu, możemy też dołożyć cegiełkę do ochrony środowiska. W jaki sposób? Otóż PGNiG bardzo mocno stawia na pro-ekologiczne rozwiązania i namawia swoich klientów do rezygnacji z papierowych faktur, na rzecz rachunków w wersji elektronicznej. Taki dokument będziemy otrzymywać właśnie na nasze konto w E-BOK:)


Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!

Sprawdź oferty

Czy wiesz, że zmienisz nawet taryfę?

Oprócz powyższych funkcji E-BOK PGNiG daje nam jedną, ale to bardzo ważną możliwość: z jego pomocą możemy dokonać zmiany obecnej taryfy na 12T. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej taryfie, to już ją szybko przedstawiamy.

Taryfa 12T to taka, w której to klient, co miesiąc podaje bieżące zużycie gazu – wysokość stanu licznika należy wprowadzić w odpowiednie miejsce w E-BOK. Omijamy w ten sposób wszystkie niewygodne prognozy oraz czasami przytłaczające roczne rozliczenia za gaz.

Zmiana taryfy z obecnej na 12T jest darmowa. Jednakże musimy się liczyć z nieco wyższym rachunkiem za gaz – opłata abonamentowa w taryfie W-1.12T to 6,38 zł, natomiast W-1.1 to 3,30 zł. Różnica niewielka, a komfort znacznie większy.

O korzyściach i możliwościach E-BOK-a moglibyśmy jeszcze pisać i pisać. Ale zmierzając już ku końcowi, to warto podkreślić, że dostęp do E-BOK-a PGNiG z pewnością nie tylko pomoże nam zarządzać aktualną usługą, ale sprawi, że będziemy bardziej świadomymi konsumentami. Zaoszczędzimy też sporo czasu, który będziemy mogli przeznaczyć na przyjemniejsze rzeczy.

Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments