Chcemy więcej energii z OZE – duże poparcie dla zielonej energii

0 /5
(Ocen: 0)

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS dla Greenpeace, aż 92 proc. Polaków chce, aby więcej energii w naszym kraju pochodziło z OZE. Zaledwie 4 proc. obywateli jest przeciwko zielonej energii.

Sondaż TNS dla Greenpeace został przeprowadzony w dniach 29 września – 8 października br. na grupie 1201 dorosłych mieszkańców kraju. 58 proc. respondentów jest zdecydowanie za zwiększeniem udziału energii z odnawialnych źródeł energii, natomiast opcję „raczej tak” wskazało 34 proc. osób ankietowanych. Zaledwie 4 proc. jest przeciwko zwiększeniu udziału, a 3 proc. nie miało zdania. Jednak to nie koniec liczb 🙂

Zdaniem 69 proc. Polaków powinniśmy w naszym kraju rozwijać energetykę bazującą na wietrze, słońcu, biogazie, wodzie, biomasie, geotermii. 17 proc. chciałaby rozwijać energetykę jądrową, 16 proc. uważa, że energetyka powinna opierać się o gaz, ropę naftową, natomiast również 16 proc. ankietowanych chce byśmy rozwijali swój rynek bazując na węglu kamiennym oraz brunatnym. 38 proc. respondentów wskazało, że ważna w dzisiejszym świece jest także oszczędność energii (więcej o energooszczędności: https://enerad.pl/energooszczednosc/) oraz efektywność energetyczna (zapraszamy przedstawicieli biznesowych do zapoznania się z naszą ofertą doradztwa energetycznego: https://enerad.pl/rynek-energii/prad-dla-firmy/doradztwo-energetyczne/).

W związku ze zbliżającymi się wyborami, nie mogło również zabraknąć pytań o tym, jak głosują wyborcy poszczególnych partii. Na OZE stawia najwięcej zwolenników PO (97 proc.), kolejne miejsca zajmuje Nowoczesna (95 proc.), Zjednoczona Lewica (92 proc.), PiS (91 proc.), Kukiz15 (91 proc.), PSL (89 proc.). Najmniejsze poparcie wykazali zwolennicy partii KORWiN – 84 proc.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments