Chcemy więcej energii z OZE – Sondaż Greenpeace

5 /5
(Ocen: 10)
Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS dla Greenpeace, aż 92 proc. Polaków chce, aby więcej energii w naszym kraju pochodziło z OZE. Zaledwie 4 proc. obywateli jest przeciwko zielonej energii.

Spis treści – Czego dowiesz się z artykułu?

Polacy chcą więcej OZE!

Sondaż TNS dla Greenpeace został przeprowadzony w dniach 29 września – 8 października br. na grupie 1201 dorosłych mieszkańców kraju. 58 proc. respondentów jest zdecydowanie za zwiększeniem udziału energii z odnawialnych źródeł energii, natomiast opcję „raczej tak” wskazało 34 proc. osób ankietowanych. Zaledwie 4 proc. jest przeciwko zwiększeniu udziału, a 3 proc. nie miało zdania. Jednak to nie koniec liczb 🙂

Zdaniem 69 proc. Polaków powinniśmy w naszym kraju rozwijać energetykę bazującą na wietrze, słońcu, biogazie, wodzie, biomasie, geotermii. 17 proc. chciałaby rozwijać energetykę jądrową, a 16 proc. uważa, że energetyka powinna opierać się o gaz, ropę naftową, natomiast również 16 proc. ankietowanych chce, abyśmy rozwijali swój rynek, bazując na węglu kamiennym oraz brunatnym. 38 proc. respondentów wskazało, że ważna w dzisiejszym świece jest także oszczędność energii (więcej o energooszczędności) oraz efektywność energetyczną.

Wyborcy partii a ich preferencje

W związku ze zbliżającymi się wyborami nie mogło również zabraknąć pytań o tym, jak głosują wyborcy poszczególnych partii. Na OZE stawia najwięcej zwolenników PO (97 proc.), kolejne miejsca zajmuje Nowoczesna (95 proc.), Zjednoczona Lewica (92 proc.), PiS (91 proc.), Kukiz15 (91 proc.), PSL (89 proc.). Najmniejsze poparcie wykazali zwolennicy partii KORWiN – 84 proc.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments