prąd przez internet

EDF zaoferuje klientom biznesowym prąd przez Internet

Sprzedawcy prądu, coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata. Z nową ofertą wystartował właśnie EDF, który zapracowanym klientom biznesowym oferuje sprzedaż prądu przez Internet.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Oferta online od EDF
  2. Co sądzimy o ofercie online EDF?

Oferta online od EDF

Jak sprzedawca sam podkreśla, jest pierwszą z jednych największych firm energetycznych w kraju, która umożliwia zakup prądu przez Internet klientom biznesowym. Do tej pory taką możliwość odbiorcom instytucjonalnym dawali mniejsi gracze np. ePower.pl, Polski Prąd. Co oferuje zatem EDF potencjalnym klientom?

Dla klientów biznesowych EDF (odbiorcy taryf C, taryf B i taryf A), przygotował kilka ofert, które można zakupić online. Do wyboru aktualnie są następujące produkty energetyczne:

  • Na krótko – z umową na 12 miesięcy;
  • Najtaniej na lata – oferta z gwarancją ceny aż do 2019 roku;
  • Bez abonamentu – z zerową opłatą handlową;
  • Z zyskiem dla domu – oferta na sprzedaż prądu dla domu i firmy.

By móc skorzystać z powyższych propozycji należy uzupełnić prosty formularz kontaktowy – wystarczy podać kod pocztowy, miesięczną wysokość rachunku, grupę taryfową oraz adres e-mail.

W zależności od danych, które wprowadziliśmy, zostaną nam zaprezentowane różne oferty, w naszym przypadku było to:

Trzy oferty EDF

źródło: edf.pl

Są jednak takie sytuacje, że po uzupełnieniu formularza zostaniemy skierowani do kontaktu z doradcą EDF:

indywidualna oferta EDF

źródło: edf.pl

W przypadku pierwszego wariantu możemy sprawdzić oszczędność, ale przede wszystkim możemy wybrać jedną z zaproponowanych nam ofert. Sprzedawca pozostawia nam wybór – możemy umowę zawrzeć online lub telefonicznie.

Przy formie internetowej musimy podać dane oraz załączyć fakturę – mamy również pozostawiony wybór: czy umowę przywiezie nam kurier, czy otrzymamy ją w formie elektronicznej.

Formularz zamówienia

źródło: edf.pl

Co sądzimy o ofercie online EDF?

Możliwość zakupu prądu przez Internet to z pewnością wygodne rozwiązanie, nie tylko dla zapracowanych przedsiębiorców. Bez wychodzenia z firmy możemy załatwić wszystkie formalności.

Ofert nie będziemy porównywać, bo od tego jest nasza porównywarka cen prądu. Natomiast chcielibyśmy odnieść się do funkcjonalności – mamy jedno zastrzeżenie. Mianowicie, przy pierwszym kontakcie, po wejściu na stronę „Promocje online” wszystko jest mało intuicyjne – boxy z ofertami są nieklikalne i nie można przyjrzeć się wstępnym propozycjom, mało uwypuklony jest również formularz do uzupełnienia.

EDF: pierwsza strona promocji online

źródło: edf.pl

Ale już się nie czepiamy – gdy przebrniemy przez pierwszy krok, to dalej jest już tylko lepiej ;)

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
W4Ready
W4Ready
2016-05-25 13:33

Witam,
Wiem, że komentarz nie na temat, ale wygląda na to, że Polkomtel (Plus GSM) niebawem rozpocznie sprzedawać gaz. Taryfa z BIP URE: http://bip.ure.gov.pl/download/3/7678/20160412TaryfaPolkomtelspzoo.pdf
Moglibyście Państwo spróbować się czegoś więcej dowiedzieć w tej sprawie?