FG Energy Fotowoltaika 2021 – opinie i recenzja

FG Energy jest firmą zajmującą się fotowoltaiką, działającą na terenie całej Polski. Wykonawca realizuje zarówno zlecenia prywatne, jak i biznesowe. Jak przedstawia się oferta FG Energy? Z jakich urządzeń korzysta ten instalator? Jakie są koszty fotowoltaiki w FG Energy i kto dokładnie może skorzystać z usług? Sprawdźmy!

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

FG Energy – co warto wiedzieć o firmie?

FG Energy jest bardzo młodą firmą (powstałą w 2017 roku), która jednak szybko stała się jednym z większych podmiotów, specjalizujących się temacie energii odnawialnej (OZE).

Dane ze stycznia 2021 roku, mówią, że FG Energy wykonuje ponad 500 instalacji miesięcznie. Z tak pokaźną liczbą wykonywanych instalacji, pracownicy szybko zyskują doświadczenie, co jest ważne przy wykonywaniu prac monterskich, zwłaszcza w zróżnicowanych warunkach.

Główną działalnością firmy jest fotowoltaika. Czym charakteryzuje się oferta FG Energy?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 3.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

Oferta fotowoltaiki FG Energy – jak się prezentuje?

Na samym wstępie warto zaznaczyć, że z oferty fotowoltaiki FG Energy może skorzystać każdy zainteresowany podmiot. Usługi oferowane przez przedsiębiorstwo mogą zostać zrealizowane na terenie całej Polski.

Największą część instalacji stanowią oczywiście instalacje dla podmiotów indywidualnych. Podobnie jak w przypadku innych firm na rynku, fotowoltaika dla domu także tutaj jest najpopularniejsza. FG Energy posiada doświadczenie zdobyte również w ramach fotowoltaiki dla firm i fotowoltaiki dla rolników.

W ramach usługi fotowoltaiki FG Energy może Wam zapewnić:

Oprócz tego w FG Energy możemy skorzystać z wielu innych usług. Firma oferuje m.in. projekt i montaż farm fotowoltaicznych (niestety nie ma na stronie nic o dzierżawie gruntów pod farmy słoneczne, z czego mogliby skorzystać przede wszystkim rolnicy). Dodatkowo, klienci biznesowi, indywidualni oraz rolnicy, mogą skorzystać z usługi montażu pomp ciepła, kotłów elektrodowych, magazynów energii oraz elektrowni wiatrowych.

Instalacje fotowoltaiczne nie mogłyby funkcjonować bez podzespołów. Z jakich paneli fotowoltaicznych i falowników korzysta FG Energy?

Podzespoły wykorzystywane w fotowoltaice FG Energy

FG Energy opiera swoje instalacje, o panele fotowoltaiczne Jinko, jednego z czołowych producentów modułów na rynku. Są to relatywnie tanie produkty, które jednak oferują bardzo dobrą wydajność. Ich gwarancja produktowa wynosi 12 lat, a na uzysk energii powyżej 80% – 25 lat.

Podzespoły wykorzystywane przez FG Energy

Źródło: fgenergy.pl

Jeżeli chodzi o falowniki to FG Energy korzysta głównie z firmy Growatt. Falowniki tej firmy posiadają oficjalny serwis w Polsce, są ponadto cenione ze względu na stosunek jakości do ceny, szeroką ofertę oraz parametry pracy. Na urządzenia tej marki przysługuje 10-letnia gwarancja produktowa.

Jakie są koszty fotowoltaiki w FG Energy?

Przejdźmy do kwestii, która jest niewątpliwe jedną z najciekawszych dla każdego potencjalnego inwestora OZE, a dokładnie do kosztów. Jak jest cena fotowoltaiki w FG Energy?

Niestety przedsiębiorstwo nie podaje szerszych informacji na temat kosztów instalacji. Co prawda, na stronie wykonawcy jest zakładka “Kalkulator PV”, jednak nie jest to narzędzie do oszacowania ceny konkretnej mocy instalacji, a tabela pokazująca jak miesięczne koszty prądu przekładają się na cenę fotowoltaiki. Nie ma tam jednak żadnych konkretnych informacji na temat kosztów fotowoltaiki w FG Energy.

Firmy fotowoltaiczne często nie podają na swoich stronach kosztów związanych z instalacją. Jednym z powodów jest uzależnienie ceny od indywidualnych wymagań inwestora oraz miejsca montażu. Dla przykładu fotowoltaika na gruncie o mocy 6 kW, z inwerterem centralnym, będzie znacznie się różnić od instalacji fotowoltaicznej wykonanej na dachu z mikroinwerterami, nawet jeśli będą mieć tę samą moc.

Przybliżone koszty instalacji fotowoltaicznej możemy poznać dopiero po kontakcie z firmą i wiąże się to z podaniem naszych danych. Na szczęście wstępna wycena fotowoltaiki FG Energy jest darmowa.

Fotowoltaika FG Energy – krok po kroku!

Jeśli zastanawialiście się jak wygląda proces montażu z FG Energy, to możecie być spokojni, jest to bardzo proste, a większość obowiązków bierze na siebie FG Energy! Po kolei:

  1. Zgłoszenie zainteresowania usługami firmy – z przedstawicielami możemy skontaktować się poprzez formularz zgłoszeniowy, maila, osobiście w biurze firmy lub telefonicznie.
  2. Audyt techniczny – to spotkanie pozwalające specjaliście z FG Energy ustalić zapotrzebowanie na energię, wykonać wstępny projekt, a także wycenić instalację fotowoltaiczną. Warto tutaj przygotować rachunki za prąd, co ułatwi dobranie odpowiedniej mocy instalacji.
  3. Podpisanie umowy – na podstawie ustaleń przyjętych przez obie strony zostaje przygotowany projekt i umowa. Po jej podpisaniu firma przystępuje do dalszych prac.
  4. Montaż instalacji fotowoltaicznej – firma wykonuje instalację w umówionym wcześniej terminie. Zazwyczaj jest on wykonywany do 10 dni od podpisania umowy. Po wykonaniu prac następuje odbiór instalacji fotowoltaicznej.
  5. Zgłoszenie instalacji – procedury związane z przyłączeniem instalacji fotowoltaicznej FG Energy bierze na siebie.
  6. Monitoring instalacji – przez pierwszy rok działania fotowoltaiki, FG Energy monitoruje jej pracę, aby jak najlepiej ją zoptymalizować.
Fotowoltaika FG Energy - krok po kroku

Źródło: fgenergy.pl

I to wszystko, wraz z wymianą licznika na dwukierunkowy instalacja produkuje dla Was prąd ze słońca. Nadal jednak możecie korzystać z pomocy FG Energy z zakresu działania Waszej instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Zalety i wady fotowoltaiki FG Energy

Opinie użytkowników, na temat fotowoltaiki FG Energy są w zdecydowanej większości pozytywne, choć pewnie znajdą się też osoby, które są niezadowolone.

Zalety fotowoltaiki FG Energy

Doświadczenie pracowników firmy.
25 – letnia gwarancja na uzysk energii.
Stosowanie niezłych podzespołów (inwertery Growatt i panele fotowoltaiczne Jinko).
Pomoc w uzyskaniu środków z dofinansowań.
Oferta dostępna w całej Polsce.
Serwis i opieka posprzedażowa.

Wady fotowoltaiki FG Energy

Brak szczegółowych informacji na temat kosztów instalacji.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Obsługa klienta
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Fotowoltaika jest aktualnie często poruszanym tematem i wiele osób decyduje się na jej montaż w swoim domu czy firmie. Jest to szansa nie tylko na tańszy prąd, ale także czystsze środowisko. FG Energy kompleksowo realizuje instalacje związane z energią słoneczną. Firma realizuje zlecenia na terenie całego kraju. Klienci mogą liczyć na najwyższą jakość wykonania montażu przez doświadczonych pracowników firmy. Firma oferuje również montaż innych systemów OZE takich jak pompy ciepła czy ładowarki aut elektrycznych. Na stronie FG Energy brakuje jednak informacji na temat cen poszczególnych zestawów.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Łukasz Czajkowski

Entuzjasta Odnawialnych Źródeł Energii i zielonych technologii. Blisko mu zwłaszcza do fotowoltaiki - aktywnie szuka informacji nie tylko o jej działaniu, ale także o firmach, które się nią zajmują. Wolny czas lubi poświęcić na gry komputerowe oraz oglądanie seriali.

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
mirek
mirek
29 listopada 2021 22:40

firma byle jaka nie potrafia uruchomic aplikacji a za nia zapłaciłem. czekam juz 3 miesiace az cos zrobia kase wzieli i maja cie gdzies.

Adam
Adam
29 listopada 2021 07:27

Nierzetelna firma, płacę już trzecią ratę, a instalacja nadal nie działa. Miesiąc trwał montaż. Wiecznie czegoś brakowało, a o każdy kolejny etap trzeba było dzwonić i upominać się, np umówienie montażu, tydzień czekania i po tel. montaż umówiony. Złożenie wniosku do Tauronu, znowu dopiero po interwencji telefonicznej. Nie polecam tej firmy.

Była pracownic
Była pracownic
9 listopada 2021 23:28

Nierzetelna firma, pracodawca. Nie wypłaca pensji i robi jej obcinkę według własnych upodobań. Nie polecam!