GAZEK od PGNiG – nowa promocja na gaz

4.2 /5
(Ocen: 15)

Trzeba przyznać, że spółka PGNiG ostatnio ma rękę do promocji – oferta łączona na prąd i gaz PiG w dalszym ciągu jest hitem sprzedażowym. Firma postanowiła iść za ciosem i przedstawić osobną propozycję wyłącznie odbiorcom gazowym. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jakie warunki ma nowa promocja GAZEK.

Rozpoczął się nowy sezon grzewczy i wraz z nim PGNiG zaproponowało gospodarstwom domowym nową ofertę na gaz.

Gazek – co się zyskuje?

Jakie korzyści odniosą odbiorcy gazu, jeśli zdecydują się na promocję “Do roku bez abonamentu” od PGNiG? Otóż będzie to zwrot kosztów abonamentu za wskazany umową okres – może być to 6 lub 12 miesięcy. Pieniądze te nie są wypłacane, a traktowane jako nadpłata. Czyli zmniejszają rachunek wystawiony już po okresie promocyjnym.

Żeby było łatwiej, podamy Wam konkretny przykład. Jeśli przykładowo podpiszemy umowę na 24 miesiące, to przez 12 miesięcy płacimy rachunki w standardowej wysokości. Natomiast na fakturze za 13-ty lub 14-ty miesiąc znajdziemy nadpłatę (równowartość rocznego abonamentu), która pomniejszy kwotę należności. Nasza korzyść jest w tym przypadku przesunięta w czasie.

Należy pamiętać, że jeśli przekroczymy terminy płatności, to zostanie złamany regulamin promocji i bonus nie będzie nam udzielony. Również zmiana taryfy gazowej na taką, która nie jest objęta promocją, sprawi, że nasz rachunek nie zostanie pomniejszony. Gdyby do złamania regulaminu doszło już po udzieleniu bonusu, to będziemy musieli zwrócić tę kwotę PGNiG.

Wysokość bonusu w GAZEK

Przejdźmy teraz do tego, co będzie zapewne interesować Was najbardziej, czyli tego, ile możemy zyskać w ramach tej oferty promocyjnej. Mamy tutaj do czynienia z dwoma wariantami: gdy otrzymujemy zwrot abonamentu za 6 miesięcy (umowa na 12 miesięcy) i zwrot za 12 miesięcy abonamentu (umowa podpisana na 24 miesiące). W formie tabelarycznej przedstawia się to następująco:

Umowa podpisana na 12 miesięcy:

Wysokość bonusu netto [w zł] Wysokość bonusu brutto [w zł]
Taryfa W-3.6 37,68 46,35
Taryfa W-3.9 47,34 58,23
Taryfa W-3.12T 59,16 72,77
Taryfa W-4 95,10 116,97

źródło:http://www.pgnig.pl

Umowa podpisana na 24 miesiące:

Wysokość bonusu netto [w zł] Wysokość bonusu brutto [w zł]
Taryfa W-3.6 75,36 92,69
Taryfa W-3.9 94,68 116,46
Taryfa W-3.12T 118,32 145,53
Taryfa W-4 190,20 233,95

źródło:http://www.pgnig.pl

Jak łatwo zauważyć, im więcej gazu zużywamy i wyższy mamy abonament, tym bardziej opłaca nam się skorzystać z promocji od PGNiG.

Dla kogo promocja GAZEK?

Zacznijmy od tego, kto może skorzystać z nowej oferty PGNiG. I od razu możemy powiedzieć, że wyłącznie odbiorcy gazu ziemnego z czterech grup taryfowych. Chodzi mianowicie o taryfy:

W-3.6,

W-3.9,

W-3.12T,

W-4.

Od razu zatem możemy zauważyć, że chodzi tutaj przede wszystkim o gospodarstwa domowe, które używają gazu ziemnego w celach grzewczych. Niestety, jeśli używacie błękitnego paliwa wyłącznie w kuchni lub do grzania wody, to nie spełniacie wymagań sprzedawcy gazu. Trzeba przyznać, że PGNiG podkreśla to w reklamie oferty.

A co, jeśli jest więcej przyłączy gazowych?

Gdy odbiorca gazu poda w formularzu zgłoszeniowym więcej niż jeden licznik i któryś nie będzie spełniał wymagań taryfowych, to promocja go nie obejmie. Korzystna oferta zostanie przypisana wyłącznie do tych przyłączy, które są we wskazanych taryfach (W-3.6, W-3.9, W-3.12T albo W-4).

Czy GAZEK od PGNiG się opłaca?

No cóż, jeśli możecie skorzystać z oferty firmy, która przez cały okres umowy zapewni Wam niższy abonament niż PGNiG i różnica będzie w sumie wyższa niż bonus, to pewnie nie. Takie oferty nie trafiają się jednak często, nie do każdego przemawia również zmiana sprzedawcy gazu.

Jeśli korzystacie z usług tego sprzedawcy energii i nie chcecie go zmieniać, to jak najbardziej powinniście skorzystać z możliwości obniżenia kosztów gazu. Być może wysokie zainteresowanie promocją GAZEK nakłoni innych sprzedawców gazu, do konstruowania ciekawych ofert – a to już opłaca się wszystkim odbiorcom gazu!

A jeśli chcecie porównać sobie, jak na tle konkurencji wypada GAZEK od PGNiG, to zapraszamy do porównywarki cen gazu.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
barbara
barbara
2 lutego 2018 13:00

wytlumaczcie, po co tyle zachodu z promocja, skoro mozna obnizyc taryfe wszystkim i nie ponosic kosztow drogich reklam, domyslam sie ze firma b. dobrze stoi, skoro robi takie bonusy,a jesli slabo przeedzie to po co ten cyrk na kolkach? licze na sensowna odpowidz

Buri
Buri
4 lutego 2018 07:15
Odpowiedz do:  barbara

Bo jak sama nazwa wskazuje jest to promocja! Czyli promowanie firmy na rynku i zachęcanie nowych klientów!
Zastanów się kilka razy czy znała byś tą firmę gdyby się nie reklamowała i czy skusiło by Cię przyjście tam gdyby nie wypromowana marka.

Poznanianka
Poznanianka
17 grudnia 2017 19:27

A mnie w Poznaniu spędzlowano na wstępie,ale ****** to nie mieli wcześniej żadnych skrup€łów

Komentarz edytowany przez redakcję.

Barbara
Barbara
13 października 2017 09:13

Dzień dobry,

Pani Halino, cena za kWh jest w tym przypadku standardowa i zgodna z cennikiem PGNiG. Promocja sprzedawcy gazu obejmuje tylko bonus za abonament.

Pozdrawiam,
Barbara,
zespół enerad.pl

Rob
Rob
14 października 2017 01:30
Odpowiedz do:  Barbara

No to nie błysnęli 🙂 mam lepszą ofertę w HEG.

Halina
Halina
13 października 2017 09:11

A jak wygląda cena gazu? Też jest jakaś promocyjna, czy standardowa?