odbiorcy gazu

GAZEK od PGNiG – nowa promocja na gaz

Trzeba przyznać, że spółka PGNiG ostatnio ma rękę do promocji – oferta łączona na prąd i gaz PiG w dalszym ciągu jest hitem sprzedażowym. Firma postanowiła iść za ciosem i przedstawić osobną propozycję wyłącznie odbiorcom gazowym. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jakie warunki ma nowa promocja GAZEK.

Rozpoczął się nowy sezon grzewczy i wraz z nim PGNiG zaproponowało gospodarstwom domowym nową ofertę na gaz.

Gazek - co się zyskuje?

Jakie korzyści odniosą odbiorcy gazu, jeśli zdecydują się na promocję “Do roku bez abonamentu” od PGNiG? Otóż będzie to zwrot kosztów abonamentu za wskazany umową okres - może być to 6 lub 12 miesięcy. Pieniądze te nie są wypłacane, a traktowane jako nadpłata. Czyli zmniejszają rachunek wystawiony już po okresie promocyjnym.

Żeby było łatwiej, podamy Wam konkretny przykład. Jeśli przykładowo podpiszemy umowę na 24 miesiące, to przez 12 miesięcy płacimy rachunki w standardowej wysokości. Natomiast na fakturze za 13-ty lub 14-ty miesiąc znajdziemy nadpłatę (równowartość rocznego abonamentu), która pomniejszy kwotę należności. Nasza korzyść jest w tym przypadku przesunięta w czasie.

Należy pamiętać, że jeśli przekroczymy terminy płatności, to zostanie złamany regulamin promocji i bonus nie będzie nam udzielony. Również zmiana taryfy gazowej na taką, która nie jest objęta promocją, sprawi, że nasz rachunek nie zostanie pomniejszony. Gdyby do złamania regulaminu doszło już po udzieleniu bonusu, to będziemy musieli zwrócić tę kwotę PGNiG.

Wysokość bonusu w GAZEK

Przejdźmy teraz do tego, co będzie zapewne interesować Was najbardziej, czyli tego, ile możemy zyskać w ramach tej oferty promocyjnej. Mamy tutaj do czynienia z dwoma wariantami: gdy otrzymujemy zwrot abonamentu za 6 miesięcy (umowa na 12 miesięcy) i zwrot za 12 miesięcy abonamentu (umowa podpisana na 24 miesiące). W formie tabelarycznej przedstawia się to następująco:

Umowa podpisana na 12 miesięcy:

Wysokość bonusu netto [w zł] Wysokość bonusu brutto [w zł]
Taryfa W-3.6 37,68 46,35
Taryfa W-3.9 47,34 58,23
Taryfa W-3.12T 59,16 72,77
Taryfa W-4 95,10 116,97

źródło:http://www.pgnig.pl

Umowa podpisana na 24 miesiące:

Wysokość bonusu netto [w zł] Wysokość bonusu brutto [w zł]
Taryfa W-3.6 75,36 92,69
Taryfa W-3.9 94,68 116,46
Taryfa W-3.12T 118,32 145,53
Taryfa W-4 190,20 233,95

źródło:http://www.pgnig.pl

Jak łatwo zauważyć, im więcej gazu zużywamy i wyższy mamy abonament, tym bardziej opłaca nam się skorzystać z promocji od PGNiG.

Dla kogo promocja GAZEK?

Zacznijmy od tego, kto może skorzystać z nowej oferty PGNiG. I od razu możemy powiedzieć, że wyłącznie odbiorcy gazu ziemnego z czterech grup taryfowych. Chodzi mianowicie o taryfy:

W-3.6,

W-3.9,

W-3.12T,

W-4.

Od razu zatem możemy zauważyć, że chodzi tutaj przede wszystkim o gospodarstwa domowe, które używają gazu ziemnego w celach grzewczych. Niestety, jeśli używacie błękitnego paliwa wyłącznie w kuchni lub do grzania wody, to nie spełniacie wymagań sprzedawcy gazu. Trzeba przyznać, że PGNiG podkreśla to w reklamie oferty.

A co, jeśli jest więcej przyłączy gazowych?

Gdy odbiorca gazu poda w formularzu zgłoszeniowym więcej niż jeden licznik i któryś nie będzie spełniał wymagań taryfowych, to promocja go nie obejmie. Korzystna oferta zostanie przypisana wyłącznie do tych przyłączy, które są we wskazanych taryfach (W-3.6, W-3.9, W-3.12T albo W-4).

Czy GAZEK od PGNiG się opłaca?

No cóż, jeśli możecie skorzystać z oferty firmy, która przez cały okres umowy zapewni Wam niższy abonament niż PGNiG i różnica będzie w sumie wyższa niż bonus, to pewnie nie. Takie oferty nie trafiają się jednak często, nie do każdego przemawia również zmiana sprzedawcy gazu.

Jeśli korzystacie z usług tego sprzedawcy energii i nie chcecie go zmieniać, to jak najbardziej powinniście skorzystać z możliwości obniżenia kosztów gazu. Być może wysokie zainteresowanie promocją GAZEK nakłoni innych sprzedawców gazu, do konstruowania ciekawych ofert - a to już opłaca się wszystkim odbiorcom gazu!

A jeśli chcecie porównać sobie, jak na tle konkurencji wypada GAZEK od PGNiG, to zapraszamy do porównywarki cen gazu.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments