Oferta Prąd i Gaz: PiG od PGNiG – łączona oferta dla domu

2.84 /5
(Ocen: 132)

Na rynku prądu i gazu pojawia się coraz więcej atrakcyjnych ofert. Dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się nowej ofercie od PGNiG. Firma proponuje łączoną sprzedaż prądu i gazu dla gospodarstw domowych. Czy oferta „PiG” to dobre rozwiązanie dla naszego portfela?

Produkty dual fuel coraz śmielej pojawiają się w ofertach skierowanych dla gospodarstw domowych. Najnowszym produktem tego typu jest „PiG” od PGNiG i w naszym serwisie, postanowiliśmy przyjrzeć się charakterystyce tego produktu.

Oferta PiG od PGNiG – podstawowe informacje

Na początku, zapoznając się z ofertą może czekać niektórych z nas małe zaskoczenie – większość kojarzy PGNiG głównie z gazem. Jednakże firma już od 2011 roku posiada koncesję na sprzedaż energii elektrycznej.

Wracając do samej oferty „PiG” dostępna jest ona od 16.08.2018 roku. Spółka PGNiG Obrót Detaliczny swoją propozycję kieruje do gospodarstw domowych, które są jej klientami gazowymi. Czym zatem wyróżnia się oferta na tle konkurencji?

O niskich stawkach za energię elektryczną jeszcze wspomnimy. Natomiast już tutaj zaznaczymy, że jest to oferta z gwarancją stałej ceny za prąd na okres 12 miesięcy.

Kolejnym plusem oferty jest brak opłaty handlowej – na pewno co miesiąc odczują to nasze portfele. Przyjrzeliśmy się też bliżej umowie „PiG”.Skonfrontowaliśmy to co jest na stronie i ładnie wygląda, z tym co znajduje się w umowie – wniosek: brak haczyków. Duży plus. Czyżby to jeden z niewielu sprzedawców, który odrobił zadanie domowe i uczciwie podszedł do swoich klientów? Mamy nadzieję, że w ślady PGNiG pójdą też inne firmy energetyczne.

Warto również podkreślić, że oferta dostępna jest w wariancie tylko z energią elektryczną – „Tylko Prąd”.

Jak skorzystać z oferty PiG od PGNiG?

Tak jak wspomnieliśmy, oferta skierowana jest przede wszystkim do obecnych klientów gazowych PGNiG. Umowę można zawrzeć na kilka sposobów:

  • przez telefon,
  • E-BOK PGNiG,
  • w jednym z BOK-ów.
Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
guest
30 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Spadaj
Spadaj
13 września 2019 08:11

Większego nieporozumienia niż ta oferta nie ma. Nabijanie ludzi w butelkę.

Daniel z Poznania
Daniel z Poznania
24 stycznia 2019 22:51

Moje zużycie prądu to ok. 200kwh /Nc
Przeszedłem z Enea zachęcony oszczędnościami. Mam też gaz dlatego wydawało się że razem będzie taniej. Pierwsza faktura przyszła po 3 miesiącach. 2 miesiące trwało rejestrowanie umowy… Opłata handlowa 0, ale koszt energii czynnej przy G11 to 0,312 netto w Enea było 0.243 netto. Poprzednio opłata handlowa była kilka zł. Sumarycznie płacę kilkanaście % więcej. Tak więc reklama zrobiła swoje. PGNiG policzyło sobie przejście z najdroższych dostawców do nich i wyszły im oszczędności. Niestety mi się nie opłaciło. Rocznie stracę dodatkowo 200 PLN . Przestroga dla innych porównać cenę energii czynnej i pozostałe składniki…

lech
lech
11 stycznia 2019 12:18

nie rozumiem tej oferty PGNIG – aktualna oferta sty19 to 0,40 za kwH, co jest drożej niż nawet po podwyżce w Innogy (aktualnie 0,38 kwH), a brat opłaty stalej 3zl/mc to sobie mogą wsadzić… Chyba, ze ktoś mnie wyprowadzi z błędu…

Paulina
Paulina
23 stycznia 2019 15:16
Odpowiedz do:  lech

Ja przeszlam z tauronu do pgnig i kest maskra wlasnie przyszla mi pierwsza faktura powyzej 0,40 zkw a w tauronie jest 0,30 dramat po prostu…..

Michal
Michal
4 grudnia 2018 00:11

Dzial rozliczen to totalna porazka. Masz kilka lokali – daruj sobie pgnig. Brak aystemu ebok – nie sprawdzisz nic online. mBok jest ale totalnie ograniczony, nie sprawdzisz salda per lokal. Faktury prognozowe wystawiaja kilka miesiecy do przodu po czym w kolejnym miesiacu je wszystkie koryguja i wystawiaja kolejne. Mam umowe 3 miesiace i na kazdy lokal mam juz kilkadziesiat wystawionych faktur i korekt. Nie sposob sie w tym polapac. Wszystkie lokale na jednym koncie, jeden rachunek do platnosci, ale na kazdy lokal oddzielne faktury. Kont nie mozna rozdzielic, bo nie ma mozliwosci technicznych. Jak masz jeden lokal to pewnie ok. Jak wiecej niz jeden, unikac jak ognia

Marzena
Marzena
25 października 2018 14:16

Ja mam w pg prad i dwa razy do roku naliczaja mi za prąd prawie 500zl a co dwa miesiace kolo 300zł.Jezeli ktoś może napisac ile placi co dwa miesiace za prad w pgein

Robert
Robert
6 listopada 2018 06:09
Odpowiedz do:  Marzena

90 zł do 120 za dwa miesiące

Gość
Gość
30 grudnia 2018 15:09
Odpowiedz do:  Marzena

Ja mama 100 120zl za 2mc

Miłosz
Miłosz
20 lutego 2018 13:06

Niektórzy chyba tutaj sporo przesadzają z tymi oszczędnościami, ale dobra. Jako jeden z nielicznych pozwolę sobie trochę ponarzekać i powiem jak wygląda pakiet PiG u mnie w praktyce. Po pierwsze nie zauważyłem kompletnie żadnych oszczędności względem poprzedniej umowy z PGE. Mam prognozy ok. 100 KWh miesięcznie i jak płaciłem 65-70 zł tak dalej płacę tyle samo. Ale pal licho z oszczędnościami. Wiedziałem, że przy moim zużyciu tak czy inaczej nie będą one wielkie. Najbardziej chodziło mi o wygodę, żebym nie musiał pamiętać o kolejnym rachunku, kolejnym operatorze, tylko żebym płacił sobie miesięcznie prąd i gaz razem 1 przelewem na 1 fakturze. Niestety przeliczyłem się. Mieszkam w Łodzi. Gaz mam z regionu mazowieckiego, prąd z regionu dolnośląskiego. Mam wystawiane 2 oddzielne rachunki w różnych terminach. Na gaz mam e-fakturę, ale na prąd nie mogę od 2 miesięcy założyć konta na ebok, bo mają błąd i nie są w stanie go na razie naprawić. Rachunki za prąd przychodzą pocztą. Koniec końców „pakiet” funkcjonuje jakby był od 2 różnych dostawców. Tak wygląda mój pakiet PiG w praktyce. Nie jestem zadowolony.

As
As
26 maja 2018 19:37
Odpowiedz do:  Miłosz

Wielkie dzięki za rzeczowy komentarz.

Michał
Michał
6 sierpnia 2018 12:06
Odpowiedz do:  Miłosz

Zgadzam się z Miłoszem w 100%. Jestem w PiG już 1,5 roku i do dzisiaj nie ma wspólnej platformy dla klienta. Rozliczenie prądu jest tak skomplikowane, że kiedyś siedziałem 1h z panią z infolinii wertując kolejne prognozy, rozliczenia, korekty. W efekcie po porostu nie wiem, czy mi się to opłaca. Gaz rozliczany jest do dziś osobno przez inne biuro i region. Jedynie co to nominalna stawka za prąd faktycznie jest nieco lepsza niż np w Innogy no i brak opłaty stałej ale przejrzystość i obsługa klienta to wielkie 0!

Hb
Hb
20 października 2018 21:40
Odpowiedz do:  Miłosz

To jest cała prawda.

BH
BH
5 lutego 2018 16:22

Witam,
Czy jest szansa, że w najbliższym czasie powstanie również internetowy dostęp do płatności za prąd na wzór eBOK dla gazu?
Pozdrawiam

rafał
rafał
29 października 2017 01:37

20 zł mniejszy rachunek miesięcznie. Pozdrawiam i polecam.

Modar
Modar
15 listopada 2017 15:19
Odpowiedz do:  rafał

Na 15.11.2017 PGNiG jest droższa od PGE.

Jacek
Jacek
27 grudnia 2017 06:31
Odpowiedz do:  Modar

Co ty chrzanisz ?

tt
tt
12 stycznia 2018 16:02
Odpowiedz do:  rafał

Witam, przy jakim miesięcznym zużyciu? Też planuję przejść z Tauronu do PGNiG i jestem ciekaw opini kogoś kto już ma tą ofertę.

zuzanna
zuzanna
29 czerwca 2017 20:58

to jest nieprawda zawarlam taka umowe i za prad place wiecej niz do tej pory

Agda
Agda
23 października 2017 09:05
Odpowiedz do:  zuzanna

ciekawe jakim cudem skoro stawka jest niższa… ja sama korzystam i jest ok, rachunki mam nizsze

Woj
Woj
10 marca 2017 22:17

Jakoś nikt tu nie pisze, że skorzystał z PIG i jakie ma teraz odczucia finansowe. Wszyscy się zastanawiają. Mamy dziki kraj dlatego tak każdy się czai. To tylko pocieszające, że w razie czego bez kary można zrezygnować. Chciałbym przeczytać finfo od osoby która przeszła na ten PIG.

Gość
Gość
24 grudnia 2017 15:51
Odpowiedz do:  Woj

Ja mam praď pging i rachunek spadł mi o połowę. Rzeczywiście nie ma opłaty handlowych opłaca się

Jack_the_Kulka
Jack_the_Kulka
4 marca 2017 16:38

ta oferta PiG od PGNiG to ciekawa propozycja, widziałem ostatnio rekalmę i chyba warto się jej przyjrzec, chociaż ja się jeszcze gubie w tych zmianach dostawcy i boję się, że może mnie ktoś oszukac 🙁

Ryszard P.
Ryszard P.
2 marca 2017 23:53

Wczoraj podpisałem umowę na ofertę PiG od PGNiG. Wyliczłem sobie w porównywarce spore oszczędności i mam nadzieję że tak będzie w rzeczywistości. W końcu skończy się tez moj ciągły problem latania od jednej firmy energetycznej do drugiej. Mam to szczęście , że BOK PGNiG mam pod nosem. Pozdrawiam. Ryszard.

W4Ready
W4Ready
5 stycznia 2017 10:59

PGNiG OD po raz kolejny obniżył ceny detaliczne gazu (zapewne na wniosek URE): http://www.cire.pl/item,139529,1,0,0,0,0,0,ure-obnizyl-cene-gazu-dla-pgnig-w-taryfie-detalicznej-o-7-proc.html
https://ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/6862,Prezes-URE-w-dniu-4-stycznia-2017-r-zatwierdzil-nowa-taryfe-PGNiG-Obrot-Detalicz.html

Ciekawe, jak się skończy sprawa z taryfą PSG (dystrybucja gazu). Spółka odwołała się od decyzji URE (odmowa zatwierdzenia wyższych stawek).

gazowy książe
gazowy książe
5 stycznia 2017 09:57

Mam już gaz z pgnig, czyli wysatrczy, że wezmę prąd? Chciałbym skożystać z tej oferty, ale mam jedno pytanie: jak długo będę bez prądu przy zmianie? Mam małe dziecko i to informacja dl amnie kluczowa.

W4Ready
W4Ready
5 stycznia 2017 14:11
Odpowiedz do:  gazowy książe

Podpisujesz umowę kompleksową na energię i od razu po zmianie sprzedawcy jesteś w pakiecie PiG.

Zmiany sprzedawcy energii (ani gazu) nie wiąże się z żadnymi przerwami, ani innymi komplikacjami.
Po prostu następnego dnia po upłynięciu okresu wypowiedzenia u starego sprzedawcy zmienia się firma, która wystawia faktury i zajmuje się podstawową obsługą klienta.
Wszystkie zmiany np. taryfy, okresu rozliczeniowego, wnioski dot. rozliczeń będziesz od tego czasu kierować tylko do PGNiG.
Właścicielem przyłącza oraz obsługą w sprawach technicznych (odczyty licznika, usuwanie awarii, itp) wciąż zajmuje się lokalny dystrybutor (OSD np. Tauron Dystrybucja, Energa Operator – ta sama firma, która obsługuje dany obszar kraju).

Pierwszą zmianą, jaką zaobserwujesz, to faktury będą przychodzić od PGNiG OD (jedna faktura za wszystkie opłaty, ponieważ PGNiG świadczy umowy kompleksowe).

Na rachunku oprócz nazwy sprzedawcy się cena kWh (energia czynna – będzie niższa), zniknie opłata handlowa (jeżeli poprzedni sprzedawca taką naliczał), a opłaty za dystrybucję nie ulegną zmianie (zatwierdza je Urząd Regulacji Energetyki).

Nie musisz się niczym przejmować. Wszystkie formalności w związku ze zmianą realizuje nowy sprzedawca (PGNiG).
Ty tylko podpisujesz umowę i pełnomocnictwo dla PGNiG do przeprowadzenia całego procesu zmiany.

endrju
endrju
4 stycznia 2017 17:29

a naprawde nie ma tej oplaty handlowej? to znaczy, ze nie ma abonamentu? placimy tylko za zuzyta energie? ps. przepraszam za brak polskich znakow, ale mam szwedzka klawiature

W4Ready
W4Ready
4 stycznia 2017 23:41
Odpowiedz do:  endrju

PGNiG nie pobiera opłaty handlowej za energię, jeżeli masz u nich aktywną umowę na gaz.

Z opłat sprzedawcy ponosisz tylko koszt energii czynnej (zużycie prądu) plus wszystkie opłaty z taryfy lokalnego dystrybutora (opłaty dystrybucyjne są zatwierdzane urzędowo dla danego obszaru kraju i nie zależą od sprzedawcy).

Beata
Beata
4 stycznia 2017 12:13

Ja polecam duel fuel – moja rodzina w Niemczech szuka tylko takich ofert, bo są naprawdę dużo tańsze. Bardzo mnie cieszy, że pgnig ma teraz taką w Polsce, jak tylko mi się skończy obecna umowa, to chętnie skorzystam.

W4Ready
W4Ready
3 stycznia 2017 15:38

O, widzę, że ktoś opisał moją ulubioną ofertę dual fuel 🙂

Gdyby kogoś interesowały szczegóły oferty, wszystkie cenniki, regulaminy i wzory umów można znaleźć na stronie: http://www.pgnig.pl/formularze
w sekcji „Dokumenty dla oferty energii elektrycznej Pakiet PiG – Prąd i Gaz „.

Pozdrawiam
i jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!