House Solutions Fotowoltaika 2022 – opinie i recenzja

House Solutions to międzynarodowa firma, która na swoim koncie ma instalacje PV o łącznej zainstalowanej mocy ponad 7 MWp i kilkaset montaży pomp ciepła. A liczby te stale rosną, bo kolejni klienci decydują się na oferowane przez firmę usługi. Czy oferta House Solutions Fotowoltaika jest dla Was? Czy pompy ciepła od House Solutions zdają egzamin? Sprawdź!

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

House Solutions – co warto wiedzieć o firmie?

Mająca siedzibę w Krakowie, firma House Solutions na europejskim rynku odnawialnych źródeł energii działa już od ponad 4 lat. Swoim zasięgiem obejmuje województwo: Świętokrzyskie, Opolskie, Śląskie, Małopolskie, Lubelskie, Podkarpackie.

Jak do tej pory, udało się jej zrealizować ponad 1.500 instalacji fotowoltaicznych, dzięki którym klienci House Solutions oszczędzili ponad 20 mln złotych, a emisja dwutlenku węgla spadła o ponad 10 tysięcy ton!

Tak imponujące efekty nie byłyby jednak do osiągnięcia, gdyby nie szeroka i przemyślana oferta wykonawcy. W ramach swoich usług, House Solutions zapewnia kilka, kompatybilnych ze sobą rozwiązań, a mianowicie:

 • systemy do ogrzewania – opierające się na wspomnianych już wcześniej pompach ciepła,
 • systemy chłodzenia, czyli klimatyzacje przeznaczone dla klientów indywidualnych i biznesowych,
 • instalacje fotowoltaiczne – czyli systemy do ekologicznej produkcji energii, mogące zasilać dwa pozostałe systemy i nie tylko.

House Solutions podchodzi do oferowanych rozwiązań kompleksowo – decydując się na współpracę, otrzymujecie więc gotową instalację “pod klucz”, działającą odrębnie bądź skonfigurowaną w taki sposób, by współpracowała z pozostałymi systemami.

Co warto podkreślić, instalacje są zawsze dostosowane do indywidualnych potrzeb inwestora, by zapewnić mu maksymalny komfort i optymalizację kosztów.

Skupmy się jednak teraz na samej fotowoltaice House Solutions. Czym wyróżnia się na tle konkurencji?


Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 4.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

House Solutions – fotowoltaika w kompleksowej ofercie

Fotowoltaika w House Solutions to uniwersalne rozwiązanie, dopasowane do szerokiego grona odbiorców, ze szczególnym uwzględnieniem:

 • klientów biznesowych – jak zapewnia sam wykonawca, fotowoltaika dla firm House Solutions pozwala obniżyć rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent,
 • klientów indywidualnych – dzięki obowiązującemu w Polsce systemowi opustów i długiej liście dofinansowań, fotowoltaika dla domu to jedna z najchętniej wybieranych opcji, tak w przypadku firmy House Solutions, jak i całego rynku PV (mikroinstalacje stanowią ok. 70-80% wszystkich instalacji w Polsce).
 • gospodarstw rolnych – na ofertę House Solutions składa się również m.in. fotowoltaika dla rolników, czyli grupy która w największym stopniu uzależniona jest od stanu środowiska naturalnego i która na energii odnawialnej może zyskać najwięcej.

W swoich instalacjach wykonawca wykorzystuje cenione na rynku moduły fotowoltaiczne z listy Tier 1, od producentów takich jak np. Sunpower, Trina Solar, LONGi Solar, LG Solar, REC czy Sharp (część z nich znajdziecie również w naszym rankingu paneli fotowoltaicznych). Dzięki temu, każdy z inwestorów powinien znaleźć coś dla siebie pod względem jakości i ceny.

moduły w House Solutions.

Źródło: house-solutions.pl

Klienci mogą być spokojni, także pod względem jakości wykorzystywanych falowników. W ofercie dostępne są bowiem m.in. urządzenia marki Fronius, SolarEdge, SMA czy Huawei, zapewniające wydajną i długoletnią pracę instalacji.

W ramach współpracy z House Solutions klient otrzymuje:

 • bezpłatną wycenę, uwzględniającą górną granicę kwotową klienta,
 • projekt instalacji skrojony pod indywidualne potrzeby inwestora,
 • montaż instalacji wykonany sprawnie i w terminie, przez doświadczonych, certyfikowanych wykonawców (firma posiada certyfikat LG Solar, REC, SolarEdge oraz Fronius),
 • pełną dokumentację po montażu,
 • opiekę posprzedażową i zdalny monitoring instalacji,
 • rozszerzoną rękojmię na wykonanie instalacji – do 10 lat,
 • zgłoszenie do OSD – firma zajmuje się wszystkimi formalnościami,

a oprócz tego, wsparcie w pozyskiwaniu dofinansowania na fotowoltaikę i pompy ciepła oraz atrakcyjne finansowanie, dopasowane do potrzeb i możliwości inwestora.

Gdy już mowa o finansowaniu, odpowiedzmy sobie na pytanie, ile kosztuje fotowoltaika House Solutions? Jakie są opcje finansowania?

House Solutions – ile kosztuje instalacja? Opcje finansowania

Nim przejdziemy do stawek, warto podkreślić, że cena fotowoltaiki jest parametrem mocno uzależnionym od charakteru inwestycji, jak i samego inwestora. Na całkowity koszt przedsięwzięcia wpływa m.in.:

 • typ i marka zastosowanych urządzeń – jedne rozwiązania będą tańsze (np. moduły polikrystaliczne), inne droższe (moduły monokrystaliczne).
 • miejsce montażu – koszty systemów montażowych są różne w zależności od specyfiki miejsca montażu. Drożej może być np. przy fotowoltaice na gruncie, ale wahania cen występują też przy poszczególnych typach poszyć dachowych,
 • stopień zaawansowania projektu – koszty mogą wzrosnąć np. przy skomplikowanych dachach czy nietypowych wymaganiach inwestora.

Z tego względu, wielu wykonawców fotowoltaiki nie przygotowuje orientacyjnych cenników czy narzędzi do oszacowania wysokości wydatków. Tak jest również w przypadku House Solutions.

Pewien punkt odniesienia co do kosztów mogą jednak dać informacje publikowane przez firmę w mediach społecznościowych, z których wynika, że instalacja:

 • o mocy 3,25 kWp to wydatek rzędu ok. 17.000 zł, czyli ok. 5.230 zł/kWp;
 • o mocy 5,2 kWp kosztuje ok. 23.000 zł, czyli w przeliczeniu ok. 4.430 zł za 1 kWp;
 • o mocy 9,75 kWp może Was kosztować ok. 42.000 zł, czyli jakieś 4.300 zł/kWp.

Firma, pod względem stawek wypadałaby więc atrakcyjnie, biorąc po uwagę, że na rynku trzeba zapłacić od ok. 6.500 zł (za małą instalację) do ok. 4.000 zł (za mikroinstalację o większej mocy), w przeliczeniu na 1 kWp.

House Solutions – finansowanie

Jeśli szukacie firmy, która w ramach swoich usług oferuje również wsparcie w pozyskaniu środków, to dobrze trafiliście. House Solutions jest zarejestrowany w KNF jako pośrednik kredytowy i zapewnia swoich klientom możliwość:

 • zaciągnięcia kredytu na fotowoltaikę dla osób fizycznych – firma współpracuje w tym zakresie z Credit Agricole. Pożyczka jest udzielana na maksymalnie 10 lat, a klient otrzymuje gwarancję stałej raty.
 • otrzymania leasingu na fotowoltaikę dla firm – z uproszczoną procedurą i ograniczoną ilością formalności. Nie jest wymagane zabezpieczenie, a do uruchomienia leasingu wystarczą dokumenty ewidencyjne oraz finansowe przedsiębiorstwa.

Jak już wspominaliśmy, firma pomaga również w pozyskaniu dofinansowania ze środków publicznych.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

House Solutions – wady, zalety

Przeczesując Internet, przekonacie się, że jeśli chodzi o House Solutions opinie i recenzje są w większości pozytywne. Co może wpływać ocenę klientów?

Zalety House Solutions

Kompleksowa oferta – pompy ciepła, fotowoltaika, klimatyzacja
Bardzo dobre urządzenia
Doświadczony, certyfikowany personel
Rozszerzona rękojmia na instalację
Inwestycja realizowana “pod klucz”
Dostępność wygodnych opcji finansowania
Indywidualne podejście

Wady House Solutions

Brak cennika lub narzędzia do oszacowania kosztów

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
House Solutions to firma, której oferta może zainteresować. Firma stawia na jakość, czego dowodem są wykorzystywane urządzenia (m.in. Sunpower, LG Solar czy SolarEdge), jak również tytuły certyfikowanych instalatorów (m.in. od LG, Rec, SolarEdge czy Fronius). Wykonawca działa kompleksowo, zarówno w obrębie poszczególnego systemu, oferując instalację wykończoną “pod klucz”, jak i również w szerszym znaczeniu (zapewniając różne rozwiązania z zakresu energii). Na plus należy również zaliczyć długie okresy rękojmi (do 10 lat), jak również dostępność dedykowanych form finansowania (kredytu, leasingu). Osoby z regionów obsługiwanych przez House Solutions powinny więc wziąć tego wykonawcę pod uwagę.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments