pompy ciepła Ecodan R290

Mitsubishi Electric poszerza swoją ofertę o nowe pompy ciepła Ecodan R290

Mitsubishi Electric zaprezentowało innowacyjne podejście w dziedzinie pomp ciepła, wprowadzając na rynek urządzenia monoblokowe z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R290 (propan). To rozbudowane podejście Mitsubishi Electric nie umknęło uwadze ekspertów – urządzenie zdobyło Złoty Medal na Targach Enex 2023 w kategorii „Nowość Produktowa”.

Kluczowa technologia

Nowoczesne pompy ciepła Ecodan R290 odpowiadają na globalne wyzwania klimatyczne dzięki swojemu niskiemu współczynnikowi GWP, określającemu potencjał do tworzenia efektu cieplarnianego. Główną technologią, która napędza te urządzenia, jest technologia Power Inverter, gwarantująca energooszczędność. Dzięki temu pompy ciepła Ecodan R290 są uniwersalne.

Alternatywa dla przestarzałych systemów grzewczych

Specyfika serii R290 pozwala na efektywne przygotowanie wody grzewczej. W warunkach zewnętrznych do -15°C pozwala podgrzać wodę do 75°C, a w temperaturach spadających nawet do -25°C do 65°C i to wszystko bez konieczności korzystania z grzałki.

Pompę ciepła Ecodan R290 można stosować zarówno do nowych, jak i już istniejących budynków, jako alternatywę dla przestarzałych systemów grzewczych. Wydajność tych urządzeń waha się między 5 - 6 a 8,5 kW. Czynnik chłodniczy w postaci propanu (R290) nie tylko zwiększa efektywność energetyczną, ale również minimalizuje wpływ urządzenia na środowisko.

Pompy ciepła cieszą się dużym zainteresowaniem

W Polsce pompy ciepła cieszą się dużą popularnością, mimo pewnych obaw dotyczących ich skuteczności w surowych zimowych warunkach. Niemniej, dzięki nowoczesnym technologiom, takim jak te zastosowane przez Mitsubishi Electric, stają się one coraz bardziej niezawodne nawet w czasie dużych mrozów.

W 2022 roku sprzedaż pomp ciepła na rynku polskim zwiększyła się 120% w stosunku do roku poprzedniego, w całej Europie natomiast wzrost ten wyniósł 40%.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments