elektryczne auto

Projekt "W drodze do elektromobilności" opublikowany. Cel: 1 mln aut elektrycznych do 2026 roku

Projekt „W drodze do elektromobilności” został zaprezentowany przez Ministerstwo Energii podczas konferencji, odbywającej się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Plan jest ambitny i zakłada, że w ciągu 10 lat na polskich drogach miałoby się pojawić 1 mln samochodów elektrycznych.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Rząd stawia na elektromobilność
  2. Co jeszcze obejmuje projekt?

Rząd stawia na elektromobilność

„W drodze do elektromobilności” to projekt opracowany przez Ministerstwo Energii, którego wdrożenie w życie pomogłoby m.in. zredukować ilość zanieczyszczeń w miastach, czy zwiększyć popyt na energię elektryczną. Jak przewiduje resort, osiągalnym wynikiem w naszym kraju byłoby nawet 1 milion elektrycznych samochodów w ciągu 10 lat, co generowałoby przychód ze sprzedaży energii elektrycznej na poziomie aż 2 mld złotych rocznie.

List intencyjny w sprawie promowania i upowszechniania elektromobilności w Polsce podpisali: Enea, Energa, PGE, Tauron, Politechnika Warszawska oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych. Do lipca br. ma zostać nadana przedsięwzięciu forma prawna oraz opracowany budżet i harmonogram działań.

Co jeszcze obejmuje projekt?

Projekt obejmuje również powstanie Centrum Elektromobilności – jeszcze w tym roku ma zostać zawiązany fundusz, który finansowo będzie wspierał inicjatywy związane z elektromobilnością.

Ministerstwo Energii bardzo mocno podkreśla, że wspólna współpraca branży energetycznej wraz ze środowiskiem naukowym pomoże w sposób stabilny rozwijać sektor.

Trzeba przyznać, że plan resortu ma wiele zalet, martwi nas to, czy przy naszym tak niewydolnym sektorze energetycznym, projekt uda się zrealizować…

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments