Vattenfall i RWE wygrały proces z URE

0 /5
(Ocen: 0)

Po dwóch latach od rozpoczęcia procesu przed Sądem Apelacyjnym, znamy werdykt dotyczący obowiązku składania do zatwierdzenia Prezesowi URE taryf dla gospodarstw domowych. Sąd uznał, że Vattenfall i RWE Polska nie miały takiego obowiązku.

W chwili obecnej URE czeka na uzasadnienie wyroku Sądu Apelacyjnego, po czym podejmie decyzję o swoim dalszym postępowaniu w tej sprawie.

Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku sądu Vattenfall i RWE Polska złożyły wnioski o zatwierdzenie taryf na 2010 rok, obecnie nie wiadomo czy firmy zdecydują się wycofać złożone wnioski, gdyż firmy te również czekają na pisemne uzasadnienie wyroku.

Wyrok Sądu Apelacyjnego oznacza, że już od przyszłego roku sprzedawcy energii będą zwolnieni z obowiązku przedstawiania do zatwierdzania Prezesowi URE taryf dla gospodarstw domowych, co oznaczałoby, że rynek energii elektrycznej w Polsce został całkowicie uwolniony.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments