Vattenfall i RWE wygrały proces z URE

Po dwóch latach od rozpoczęcia procesu przed Sądem Apelacyjnym znamy werdykt dotyczący obowiązku składania do zatwierdzenia Prezesowi URE taryf dla gospodarstw domowych. Sąd uznał, że Vattenfall i RWE Polska nie miały takiego obowiązku.

Spis treści – Czego dowiesz się z artykułu?

Przełomowy wyrok dla polskiej energetyki

Jest to przełomowy wyrok, jeśli chodzi o urzędowe regulowanie taryf prądu dla gospodarstw domowych. W chwili obecnej URE czeka na uzasadnienie wyroku Sądu Apelacyjnego, po czym podejmie decyzję o swoim dalszym postępowaniu w tej sprawie.

Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku sądu Vattenfall i RWE Polska złożyły wnioski o zatwierdzenie taryf na 2010 rok, obecnie nie wiadomo czy firmy zdecydują się wycofać złożone wnioski, gdyż również one czekają na pisemne uzasadnienie wyroku.

Co zmieni wyrok sądu?

Wyrok Sądu Apelacyjnego może oznaczać, że już od przyszłego roku sprzedawcy prądu będą zwolnieni z obowiązku przedstawiania do zatwierdzania Prezesowi URE taryf dla gospodarstw domowych. Co to by oznaczało? Otóż to, że rynek energii elektrycznej w Polsce zostałby całkowicie uwolniony.

W naszym serwisie będziemy Wam przedstawiać informacje, jak wyrok Sądu wpłynął na liberalizację rynku energii w Polsce.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen prądu w Internecie. Dzisiaj nie tylko porównujemy koszty kWh energii elektrycznej oraz gazu, ale również tworzymy dla Was rankingi, recenzje oraz eksperckie artykuły z innych branż energetycznych, takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy magazyny energii.

Dodaj komentarz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments