Fotowoltaika Piaseczno – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

3.8 /5
(Ocen: 5)

fotowoltaika piaseczno

OZE stają się z każdym rokiem coraz ważniejszymi surowcami energetycznymi. Szczególnie widoczny jest wzrost zainteresowania fotowoltaiką, nie tylko przy gospodarstwach domowych, ale także w dużych miastach i na budynkach firm. Swoją popularność zawdzięcza spadkowi cen, na co miał wpływ postępujący proces technologiczny oraz pojawienie się wielu firm wdrażających fotowoltaikę. Energia słoneczna niesie ze sobą wiele pozytywów, najważniejszym dla konsumenta jest możliwość obniżenia kosztów za prąd. Równie ważnym aspektem jest ekologia, gdyż fotowoltaika nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji i nie zużywa surowców ziemi. Zatem na jakiego instalatora w Piasecznie się zdecydować? Jakie panele zastosować w instalacji?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Piasecznie

solart - fotowoltaika w Piasecznie

Solart firma działa na terenie Piaseczna oraz w innych miastach województwa Mazowieckiego. Oferta jest dość szeroka, obejmuje fotowoltaikę, pompy ciepła oraz stacje ładowania. Z usług Solart może skorzystać każdy zainteresowany, firmy oraz osoby indywidualne.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w Piasecznie

Alians to firma wdrażająca fotowoltaikę na terenie Piaseczna i województwa mazowieckiego. Firma wykonuje kompleksowo swoje usługi, zajmując się wszystkim samodzielnie. Z oferty Alians skorzystają: gospodarstwa domowe, przedsiębiorstwa oraz domy jednorodzinne.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Piasecznie

Helio Expert to firma zajmująca się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych na terenie Piaseczna, jak i całej Polski. Fotowoltaika jest wykonywana “pod klucz”, dzięki czemu nie musimy szukać innych wykonawców. Z oferty może skorzystać każdy kto jest zainteresowany energią słoneczną.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w Piasecznie

Wykonawca PV Poland zajmuje się instalacją systemów fotowoltaicznych na terenie Piaseczna i całej Polski. Firma zajmuje się: audytem technicznym, projektem instalacji, montażem i podłączeniem do sieci. Z usług firmy skorzystają: gospodarstwa rolne i domowe oraz przedsiębiorstwa.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotonic - fotowoltaika w Piasecznie

Fotonic to firma zajmująca się instalacją systemów fotowoltaicznych na terenie Piaseczna i okolic. Firma zajmuje się kompleksowo fotowoltaiką, a do każdego klienta podchodzi indywidualnie. Z oferty może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Archilion - fotowoltaika w Piasecznie

ARCHILION firma fotowoltaiczna z Piaseczna. Do każdej realizacji podchodzi profesjonalnie i wykonuje instalację z zachowaniem najwyższych standardów. Z usług firmy może skorzystać każdy, kto pragnie oszczędzać na rachunkach za prąd. Warto sprawdzić całą ofertę!

Bezpłatne Porównanie Ofert

Solarglek - fotowoltaika w Piasecznie

SolarGlek to firma wdrażająca instalacje fotowoltaiczne na terenie Piaseczna i okolic. SolarGlek podchodzi profesjonalnie do każdego klienta, oferując najwyższą jakość usług. Z ofert skorzystają podmioty takie jak: gospodarstwa domowe, rolne oraz przedsiębiorstwa.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Bibv tech - fotowoltaika w Piasecznie

BIPV TECH to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Piaseczna i województwa mazowieckiego. Fotowoltaika jest wykonywana kompleksowo, więc nie musimy szukać dodatkowych firm. Z usług może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Inovativ - fotowoltaika w Piasecznie

Inovativ zajmuje się wdrażaniem instalacji fotowoltaicznych na terenie Piaseczna i okolic. Fotowoltaika to szeroka oferta, na którą składa się: audyt techniczny, projekt, montaż oraz podłączenie instalacji do sieci. Z oferty może skorzystać każdy.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Solarny Dom - fotowoltaika w Piasecznie

Solarny Dom wdraża systemy fotowoltaiczne na terenie Piaseczna i okolic. Instalacje są wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów, od początku do końca. Z oferty skorzysta każdy, kto pragnie dbać o środowisko.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Piaseczno – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Nasłonecznienie w Polsce wynosi około 1000 kWh/m2 w skali roku, co zapewnia odpowiednie warunki do funkcjonowania fotowoltaiki. Aby jednak instalacja spłaciła się jak najszybciej trzeba zadbać o kilka aspektów. Unikać wszelkiego zacienienia, ponieważ niewielki jego stopień może obniżyć wydajność systemu nawet o 20%. Należy także w miarę możliwości ustawić panele fotowoltaiczne w stronę południową, gdyż wtedy będą one najdłużej wystawione na promienie słoneczne. Fotowoltaika dla domu i fotowoltaika dla firmy pozwalają zredukować koszty prądu o 90%, a wieloletnie ich działanie gwarantuje zwrot z inwestycji.

Panele fotowoltaiczne Piaseczno – jak wybrać?

Najważniejszym elementem instalacji są panele fotowoltaiczne, gdyż to one pobierają energię słoneczną i przekazują ją dalej do inwertera. Wybór odpowiednich paneli jest zatem bardzo ważny. Najważniejszymi elementami jest ich trwałość oraz wydajność, która musi zostać dobrana do naszego zapotrzebowania. Gwarancja powinna wynosić 25 lat. Ilość paneli i ich rodzaj zależy również od warunków montażowych. Najczęściej stosowane panele to polikrystaliczne i monokrystaliczne, są one obecnie najbardziej opłacalne. Jest wielu producentów tych podzespołów, z których każdy ma wiele typów produktu. Ranking paneli fotowoltaicznych 2023 to zestawienie najlepszych ogniw, dostępnych również w Piasecznie.

Firmy fotowoltaiczne Piaseczno – na co zwrócić uwagę?

Kluczem do odpowiednio działającej instalacji jest profesjonalna firma fotowoltaiczna. Jej wybór to trudne zadanie i niezwykle ważne, ponieważ zamontuje ona system, który ma nam służyć wiele lat. Dobra firma powinna mieć przede wszystkim doświadczenie w wykonywaniu instalacji, poparte przykładami realizacji oraz odpowiednie certyfikaty potwierdzające kwalifikacje. Innymi aspektami, na które zwracamy uwagę to terminy realizacji, liczba ekip monterskich oraz opinie klientów. Jeśli jest możliwość skontaktowania się z klientem firmy, warto to zrobić. Aby ułatwić dokonanie wyboru przygotowaliśmy ranking firm fotowoltaicznych 2023. Przedsiębiorstwa w nim zawarte posiadają wszystkie wymagane certyfikaty oraz wiele pozytywnych opinii.

Fotowoltaika Piaseczno – dofinansowanie

Podobnie jak w całej Polsce, w Piasecznie można skorzystać z dofinansowań do fotowoltaiki. Największym programem jest rządowy Mój Prąd, w ramach którego dostać można do 7 tys. zł. Można także skorzystać z programu Czyste Powietrze, przyciągającego tysiące zainteresowanych. Warto także sprawdzać czy nie ma obecnie lokalnych dofinansowań.

Fotowoltaika Piaseczno – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy
Jerzy
2 września 2021 09:47

Firma Archilon z Piaseczna -nie polecam tej firmy ,wykonują instalacje nie profesjonalnie ,nie montują
wszystkich zabezpieczeń.Mineło 35 dni od zaplacenia faktury i dokumenty na wymianę licznika nie dotarły do zakładu energetycznego.Nie można dodzwonić się do firmy ,jak się cudem dodzwonisz
nie ma osoby,która potrafi zająć się tematem .

Monika
Monika
16 października 2021 20:14
Odpowiedz do:  Jerzy

Również nie polecam, nierzetelni pracownicy, zresztą sam prezes śmieje nam się w twarz, jak poinformowaliśmy o uszkodzony m dachu. Radzę innym szukajcie innej firmy, na tą szkoda czasu i pieniędzy !!!!