Fotowoltaika Warszawa – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

5 /5
(Ocen: 1)

fotowoltaika warszawaPopularność, jaką w ostatnich czasach cieszy się fotowoltaika można wbrew pozorom zaobserwować nie tylko w małych miejscowościach, czy wsiach, ale także w największych polskich miastach. Świadomość znaczenia OZE sprawia, że Warszawa stanowi obecnie jeden z najistotniejszych ośrodków w kategorii inwestycji w instalacje fotowoltaiczne. Jak wybrać panele fotowoltaiczne w Warszawie i uniezależnić się od podwyżek cen prądu? Jak szukać rzetelnego instalatora w stolicy?

Najlepsze firmy fotowoltaiczne w Warszawie

solart - fotowoltaika w Warszawie

Solart jest lokalną firmą zajmującą się instalacją systemów fotowoltaicznych. Firmy ma spore doświadczenie, a na swoim koncie już ponad 300 wykonanych montaży. Dodatkowo korzysta z urządzeń znanych i cenionych producentów. Poza fotowoltaiką, Solart oferuje również montaż pomp ciepła oraz stacji ładowania.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w Warszawie

Alians zajmuje się instalacją paneli fotowoltaicznych w dużych miastach, takich jak Warszawa. Fotowoltaika w ofercie obejmuje instalacje w firmach, domach jednorodzinnych i gospodarstwach rolniczych. Alians oferuje kompleksową usługę, od obliczeń zapotrzebowania na prąd, poprzez projekt instalacji, aż po montaż podzespołów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w Warszawie

Helio Expert posiada ofertę dla rolników, przedsiębiorców i osób prywatnych, które chcą oszczędzać pieniądze oraz środowisko. Fotowoltaika w ofercie firmy to szeroki zakres usług: projektowanie instalacji, dobór urządzeń, montaż czy pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Firma działa w okręgu miast takich jak Warszawa.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w mazowieckim

PV Poland zajmuje się instalacjami systemów fotowoltaicznych na terenie takich miast jak Warszawa, Poznań czy Szczecin. Oferta wykonawcy jest bardzo szeroka: firma tworzy nie tylko projekt instalacji fotowoltaicznej, ale zajmuje się także montażem oraz pomaga nam przy uzyskaniu dofinansowania z programu “Mój Prąd”.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Endlessenergy - fotowoltaika w Warszawie

EndlessEnergy to instalator fotowoltaiki, który swoją ofertę kieruje do wszystkich grup odbiorczych: rolników, domów jednorodzinnych i przedsiębiorstw. Firma swoje instalacje tworzy w Warszawie. Fotowoltaika to kompleksowa usługa w ofercie firmy, zajmuje się ona: projektowaniem, montażem oraz pomocą w zakresie dokumentacji. Sprawdź dokładnie co oferuje EndlessEnergy!

Bezpłatne Porównanie Ofert

Erato Energy - fotowoltaika w Warszawie

Erato Energy jest to firma zajmująca się instalacjami fotowoltaicznymi na terenie Warszawy. Firma podchodzi kompleksowo do zadania, wykonując obliczenia na zapotrzebowanie energii, projekt instalacji, montaż oraz serwis. Z usług firmy może skorzystać każdy zainteresowany energią słoneczną. Warto sprawdzić dokładnie ofertę Erato Energy.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Topcoat - fotowoltaika w Warszawie

Topcoat to firma fotowoltaiczna działająca w Warszawie, jak i w całym województwie mazowieckim. Firma kompleksowo zajmuje się instalacjami fotowoltaicznymi, od projektu, poprzez montaż, aż do podłączenia naszej instalacji do sieci energetycznej. Oferta kierowana jest głównie do gospodarstw domowych, jednak z jej usług może skorzystać każdy potencjalny inwestor.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Ekonexus - fotowoltaika Warszawa

Ekonexus to firma specjalizująca się w instalacji odnawialnych źródeł energii, w tym paneli fotowoltaicznych. Firma działa na terenie Warszawy oraz województwa mazowieckiego. Z oferty może skorzystać każdy, kto jest zainteresowany energią słoneczną, rolnicy, przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. Usługa jest wykonywana od początku do końca przez Ekonexus.

Bezpłatne Porównanie Ofert

IAM3 - fotowoltaika Warszawa

IAM3 Fotowoltaika to firma zajmująca się fotowoltaiką na terenie miasta Warszawa. Oferta firmy jest skierowana do 3 głównych grup odbiorców, tzn.: rolników, przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych. Usługa jest wykonywana kompleksowo i w jej skład wchodzi: audyt techniczny, projekt instalacji, montaż oraz pomoc przy dokumentacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Sunnco - fotowoltaika Warszawa

Sunnco to firma działa od 2011 roku i zajmuje się odnawialnymi źródłami energii, w tym fotowoltaiką. Głównym obszarem działań firmy jest Warszawa i jej okolice. Swoją ofertę firma kieruje do wszystkich, którzy chcą oszczędzać na rachunkach za prąd i korzystać z ekologicznej energii. Firma zajmuje się całą instalacją, od jej projektu do zgłoszenia w sieci energetycznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika Warszawa – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Położona w centralnej Polsce Warszawa charakteryzuje się bardzo dobrym uśrednionym stopniem nasłonecznienia w skali roku. Wartości te kształtują się bowiem w granicach od 950 do nawet 1250 kWh/m2, co przekłada się na doskonałe warunki gwarantujące pożądany zwrot z inwestycji zarówno w fotowoltaikę dla domu, jak i fotowoltaikę dla firmy. Umiejętnie zainstalowany system fotowoltaiczny może zacząć wykazywać rentowność już po kilku latach od uruchomienia instalacji. Fotowoltaika w Warszawie to szansa popularyzację efektywności energii słonecznej nie tylko w prywatnych gospodarstwach domowych, ale także największych przedsiębiorstwach, biurowcach, czy fabrykach.

Panele fotowoltaiczne Warszawa – jak wybrać?

Dwa najważniejsze aspekty dotyczące paneli fotowoltaicznych, to ich wydajność oraz trwałość. W Warszawie można znaleźć ogniwa bardzo dobrych producentów, których identyfikuje jakość wykonywanych przez nich modułów słonecznych. W wyborze najbardziej optymalnych urządzeń może pomóc ranking paneli fotowoltaicznych, zestawiający je pod względem najważniejszych cech w aspekcie wydajności i trwałości. Wielu producentów modułów słonecznych, udziela na swoje produkty aż 25 lat gwarancji i to właśnie panele tych firm powinny budzić największe zainteresowanie ze strony inwestorów.

Firmy fotowoltaiczne Warszawa – na co zwrócić uwagę?

Firmy fotowoltaiczne w Warszawie prześcigają się pod względem kompleksowości swoich usług, terminów realizacji, prestiżowych certyfikatów, czy wreszcie cen, w ramach których oferują wykonanie instalacji fotowoltaicznej. Niedoświadczony inwestor może mieć problem z trafnym wytypowaniem instalatora, który rzetelnie zrealizuje powierzone mu zlecenie. Warto wówczas przejrzeć ranking firm fotowoltaicznych. Zestawione w nim podmioty w większości działają również na terenie Warszawy. Dzięki temu ryzyko powierzenia wykonania instalacji fotowoltaicznej nieprofesjonalnej firmie, znacznie zmaleje.

Fotowoltaika Warszawa – dofinansowanie

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Warszawie można obecnie otrzymać w ramach kilku programów rządowych oraz samorządowych. Wnioski do programu Czyste Powietrze oraz Mój Prąd złożyło do tej pory setki tysięcy inwestorów. Warszawa proponuje także możliwość skorzystania z programu Ochrona Atmosfery, który skierowany jest zarówno do jednostek samorządu terytorialnego, jak i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.

Od września do marca, każdego roku, Urząd Miasta prowadzi nabór na dofinansowanie do fotowoltaiki w Warszawie – dotacji warszawskiej. Program jest skierowany do osób fizycznych, osób prowadzących działalność gospodarczą, a także przedsiębiorstw, wspólnot mieszkaniowych oraz osób prawnych. Dotacja warszawska fotowoltaika może maksymalnie wynieść 15.000 zł, jednak nie więcej niż 1.500 zł za 1 kW.

Fotowoltaika Warszawa – opinie o firmach

Dodaj komentarz
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Amanda
Amanda
21 września 2020 14:22

Fotowoltaika w Warszawie jest na bardzo wysokim poziomie. Załatwiałam instalację dla siebie i rodziców w odstepie jednego roku i dwa razy sprawdzałam wszystko po kolei żeby mieć pewność że dobrze wybieram. Wszystkie firmy szybko odpowiedziały na maile/formularze kontaktowe czy telefony. Ostatecznie raz wybrałam DGE a raz właśnie Erato Energy bo ich oferty w moim przypadku były najkorzystniejsze.