Fotowoltaika Śląskie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

Fotowoltaika śląskieFotowoltaika jest w Polsce jednym z najszybciej rozwijających się sektorów OZE. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się ona na Śląsku, gdzie wiele firm fotowoltaicznych ma swojej ofercie zarówno fotowoltaikę dla domu, jak fotowoltaikę dla firmy. W dużym stopniu związane jest to z dobrym nasłonecznieniem regionu oraz tym, że jego mieszkańcy chcą ratować i chronić zdegradowane środowisko. Sprawdź najlepsze firmy fotowoltaiczne i rodzaje dostępnego dofinansowania fotowoltaiki w śląskim!

Firmy fotowoltaiczne Śląskie – lista firm

House Solutions - fotowoltaika w Śląskim

House Solutions jest międzynarodową firmą, z siedzibą w Krakowie, która wykonała instalacje fotowoltaiczne o łącznej zainstalowanej mocy ponad 7 MWp! Dodatkowo na swoim koncie ma kilkaset montaży pomp ciepła. House Solutions na rynku OZE działa ponad 4 lata i stale się rozwija. Warto sprawdzić przemyślaną ofertę House Solutions.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w śląskim

Helio Expert to firma, która oprócz kompleksowo stworzonej instalacji fotowoltaicznej, od projektu do montażu, oferuje również usługę Solar as a service. Dzięki tej usłudze możemy cieszyć się zaletami jakie daje fotowoltaika bez inwestowania na raz dużej kwoty pieniędzy. Oferta kierowana jest do przedsiębiorstw, a także pojedynczych gospodarstw w województwach takich jak śląskie i wielu innych.

Bezpłatne Porównanie Ofert

DGE - fotowoltaika w mazowieckim

Rozbudowana usługa firmy DGE w zakresie fotowoltaiki jest skierowana do wszystkich odbiorców, od rolników i domów jednorodzinnych po duże przedsiębiorstwa czy firmy. Firma daje pełne wsparcie przy uzyskaniu dofinansowania “Mój Prąd”. DGE działa na terenie woj. śląskiego, wielkopolskiego i wielu innych. Warto zapoznać się z ofertą firmy ze względu na konkurencyjne ceny.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Lubię OZE - fotowoltaika w śląskim

Lubię OZE jest firmą, dla której liczy się nie tylko zmniejszenie kosztów rachunków swoich klientów, ale także dbanie o środowisko. Lubię OZE oferuje kompleksowe zakładanie paneli fotowoltaicznych na terenie woj. śląskiego dla domów jednorodzinnych i firm. W ofercie znajduje się również budowa farm fotowoltaicznych. Firmę wyróżnia indywidualne podejście do klientów oraz szeroki zakresem usługi.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Enervo - fotowoltaika w śląskim

Enervo, firma działająca na terenie województwa śląskiego, zajmuje się projektowaniem instalacji fotowoltaicznej oraz jej montażem. Własne ekipy instalacyjne gwarantują montaż do 30 dni. Enervo oferuje bezpłatne konsultacje i wyceny dla firm i domów oraz pomoc przy uzyskaniu dofinansowania. Fotowoltaika działa przez wiele lat, a Enervo daje nawet 30 lat gwarancji na użyte panele.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Parevolt - fotowoltaika w śląskim

Parevolt jest ekspertem w zakresie sprzedaży oraz montażu instalacji fotowoltaicznych. Firma działa w większości województw, między innymi w śląskim, mazowieckim, lubuskim. Parevolt tworzy instalacje w małych domach, jak i w wielkich przedsiębiorstwach. Posiada własne ekipy montażowe, wykwalifikowanych i certyfikowanych pracowników, daje to pewność dobrze wykonanej instalacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Smartsolar - fotowoltaika śląskie

Firma Smartsolar to idealne rozwiązanie jeśli w swoim domu, firmie lub gospodarstwie chcesz oszczędzać pieniądze na energii lub pragniesz dbać o środowisko. Fotowoltaika oferowana przez firmę spełni oba te punkty. Smartsolar oferuje kompleksową usługę instalacji fotowoltaicznej na terenie województwa śląskiego i wielu innych. Firma oferuje pomoc do uzyskania dofinansowania.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika śląskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Na decyzję o inwestycji w energię odnawialną wpływ ma wiele czynników, w tym zewnętrzne dofinansowania oraz uwarunkowania naturalne. Wiele osób zastanawia się, czy fotowoltaika ma w Polsce sens i czy znajdują się na jej terenie miejsca, które są zdecydowanie bardziej nasłonecznione? Nadal bowiem, panuje przekonanie, że poza letnimi miesiącami, jest u nas raczej pochmurno. Warto jednak podkreślić, że nawet w grudniu, który jest najmniej słonecznym miesiącem w roku, słońce świeci na tyle intensywnie, że przydomowa instalacja fotowoltaiczna jest w stanie pokryć nawet połowę zapotrzebowania na energię elektryczną.

Warunki klimatyczne w Polsce uznawane są za optymalne dla funkcjonowania paneli fotowoltaicznych. Ponieważ wbrew pozorom, zbyt długo utrzymujące się nasłonecznienie i wysokie temperatury, nie są najlepsze do produkcji energii elektrycznej przy pomocy ogniw fotowoltaicznych (warunki takie mogą doprowadzić do ich szybkiego nagrzewania i spadku sprawności wszystkich urządzeń wchodzących w skład instalacji). Średnie nasłonecznienie w Polsce wynosi ok. 1.000 kWh/m² rocznie (80% całkowitej rocznej sumy nasłonecznienia przypada na okres od początku kwietnia do końca września). Przy czym, największe nasłonecznienie występuje w południowej i południowo-wschodniej Polsce – zwłaszcza w województwach: podkarpackim, małopolskim, lubelskim i śląskim. W tym ostatnim sięga ono średnio około 1.000-1.100 kWh/kWp w skali roku, co w zupełności wystarczy do tego, aby instalacja fotowoltaiczna pracowała z wysoką efektywnością, zaspokajając zapotrzebowanie energetyczne gospodarstwa domowego.

Jakie panele fotowoltaiczne w śląskim?

Coraz więcej nowych domów budowanych jest tak, aby były samowystarczalne i efektywne energetycznie. Mieszkańcy Śląska chętniej sięgają po takie ekologiczne rozwiązania, jak pompy ciepła, czy właśnie fotowoltaika. Jednak nadal, pomimo rosnącego zainteresowania energią słoneczną, województwo śląskie pozostaje pod tym względem w tyle. Jak wynika z raportu “Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2019”, opublikowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej, znalazło się ono w zeszłym roku dopiero na trzecim od końca miejscu wśród regionów, które otrzymały unijne dofinansowanie na projekty związane z energetyką słoneczną.

Trzeba podkreślić, że fotowoltaika, jako odnawialne źródło energii, ma wiele korzyści. Dzięki panelom fotowoltaicznym (sprawdź: ranking paneli fotowoltaicznych 2022), nie tylko możemy wytwarzać darmowy prąd ze słońca i uzyskać niezależność od podwyżek cen prądu przez co najmniej 25 lat, ale i dbać o środowisko naturalne. Panele słoneczne bowiem nie emitują zanieczyszczeń i można je poddać recyklingowi. Fotowoltaika w śląskim cieszy dużym zainteresowaniem zarówno w Katowicach, Częstochowie, Sosnowcu, jak i w mniejszych miejscowościach regionu, takich jak np. Będzin. Piekary Śląskie, Gorzyce czy Lubomia.

Jakie firmy fotowoltaiczne w śląskim?

Montaż instalacji fotowoltaicznej warto zlecić firmie, która posiada doświadczenie w tego typu pracach. Ponieważ jest to bardzo ważne ze względu na prawidłowe i bezawaryjne działanie systemu przez wiele lat. W województwie śląskim działa wiele firm fotowoltaicznych, które oferują swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie montażu paneli, baterii i zestawów ogniw fotowoltaicznych.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Katowicach

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w śląskim?

Fotowoltaika zdobywa coraz więcej zwolenników zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców oraz rolników (fotowoltaika dla rolnika). Firmy realizujące projekty fotowoltaiczne w śląskim są w stanie wykonać całe zlecenie kompleksowo (zaczynając od projektu, poprzez wybranie odpowiednich paneli, a na montażu i regularnym przeglądzie kończąc). Duże zainteresowanie fotowoltaiką w śląskim powoduje, że na rynku pojawia się coraz więcej firm, które świadczą usługi związane z montażem instalacji fotowoltaicznych. Szacuje się jednak, że ok. 70% z nich, ma mniej niż rok doświadczenia, co nie daje gwarancji wystarczającego profesjonalizmu. Jak zatem wybrać rzetelną firmę fotowoltaiczną w śląskim? Oto kilka praktycznych wskazówek:

doświadczenie – wybór firmy fotowoltaicznej bez znajomości branży OZE może okazać się trudny. Dlatego, przed podjęciem decyzji warto sprawdzić kiedy dana firma została założona, jaki jest jej kapitał zakładowy oraz czy jest notowana na giełdzie (działalności osobowe można sprawdzić w bazie CEIDG, a spółki z o.o. w KRS). Należy być szczególnie ostrożnym, gdy firma działa na rynku od niedawna;
wymagane uprawnienia – warunkiem skuteczności prac jest także to, aby wybrana przez nas firma zatrudniała doradców oraz instalatorów z ważnymi certyfikatami. Przy czym, monterzy powinni nie tylko posiadać udokumentowane doświadczenie w instalacji fotowoltaiki, ale i cały czas doszkalać się w tym zakresie;
kompleksowa usługa – profesjonalna firma fotowoltaiczna powinna przeprowadzić nas przez cały proces instalacji paneli PV i zapewnić obsługę serwisową także po upływie gwarancji modułów;
wykorzystana technologia – fotowoltaika rozwija się dynamicznie, w związku z tym, technologie, które stosowane są obecnie, mogą być już za 10, czy 20 lat kompletnie przestarzałe. Należy zatem, zwrócić szczególną uwagę na parametry paneli fotowoltaicznych.

Dofinansowanie fotowoltaiki – śląskie

Średni koszt instalacji fotowoltaicznej, który w przybliżeniu wynosi ok. 25.000 zł może początkowo zniechęcać potencjalnych inwestorów. Jednak warto pamiętać o tym, że już od momentu uruchomienia instalacji, energia produkowana przez panele fotowoltaiczne będzie całkowicie darmowa. Co ważne, wszyscy zainteresowani instalacją paneli fotowoltaicznych w śląskim mogą skorzystać z ogólnopolskich programów, które oferują dofinansowanie do fotowoltaiki. Dotacje na fotowoltaikę w śląskim dostępne są w ramach programu:

Czyste Powietrze – trwa nabór wniosków na nowych zasadach programu, w ramach którego na dopłaty do wymiany przestarzałych kotłów, ocieplenia domów oraz montaż pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych liczyć może ok. 3 mln gospodarstw;
Mój Prąd;
Energia Plus – którego celem jest zmniejszenie negatywnego oddziaływania przedsiębiorstw na środowisko, w tym poprawa jakości powietrza, poprzez wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych.