Fotowoltaika Wielkopolskie – firmy, panele fotowoltaiczne, dofinansowanie

fotowoltaika wielkopolskieWzrost świadomości społecznej w zakresie konieczności ochrony środowiska oraz chęć uniezależnienia się od podwyżek cen prądu sprawia, że fotowoltaika w Polsce sukcesywnie zyskuje na popularności. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego także aktywnie korzystają z dostępnych programów wsparcia i poszukują najlepszych dla siebie rozwiązań w pozyskiwaniu energii słonecznej. Na co zwrócić uwagę wybierając panele fotowoltaiczne w wielkopolskim? Na usługi której firmy się zdecydować, by nie żałować swojej decyzji? Z jakich dofinansowań skorzystać?

Firmy fotowoltaiczne Wielkopolskie – lista firm

soltech energy - fotowoltaika w Wielkopolsce

Soltech Energy to firma, która poważnie podchodzi do ekologicznych rozwiązań i posiada w swojej ofercie wiele pozycji z nią związanych. Fotowoltaika, pompy ciepła i stacje ładowania to rozwiązania, które możecie wprowadzić z Soltech Energy! Firma ma 6 letnie doświadczenie i dużą bazę specjalistów, dzięki którym mamy pewność, że instalacja będzie prawidłowo wykonana.

Bezpłatne Porównanie Ofert

volta technik - fotowoltaika w Wielkopolsce

Volta Technik jest lokalnym instalatorem paneli fotowoltaicznych. Realizuje zlecenia na terenie kilku województw, m.in.: Wielkopolska, Dolnośląskie czy Mazowieckie. Firma wykonała już kilkaset instalacji. Oferta jest dostępna dla każdego rodzaju klienta, indywidualnego czy też biznesowego. Dużym atutem Volta Technik jest 5 – letnia gwarancja na montaż oraz stosowanie sprawdzonych podzespołów.

Bezpłatne Porównanie Ofert

inteenergia - fotowoltaika w Wielkopolsce

InteEnergia to firma pochodząca z Suchego Lasu (Wielkopolska), która działa już od 2005 roku! Montażem instalacji fotowoltaicznych zajęła się stosunkowo niedawno. Instalacje fotowoltaiczne InteEnergia wykonuje zarówno w małej skali, do 50 kWp, jak i przemysłowej, gdzie potrzeba znacznie więcej mocy. Firma korzysta z bardzo dobrych podzespołów (Huawei, Solar Edge itp.).

Bezpłatne Porównanie Ofert

Alians OZE - fotowoltaika w wielkopolskim

Alians jest firmą zajmującą się instalacją paneli fotowoltaicznych. Firma realizuje zamówienia na terenie województwa wielkopolskiego. Oferta kierowana jest do osób prywatnych, dużych i małych firm, instytucji oraz gospodarstw rolnych. Usługa obejmuje obliczenia mocy potrzebnej dla nas, wykonanie projektu instalacji, montaż podzespołów oraz pomoc w dokumentacji.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Helio Expert - fotowoltaika w wielkopolskim

Helio Expert to firma specjalizująca się w montażu paneli fotowoltaicznych. Fotowoltaika w ofercie firmy jest kompleksową usługą, która obejmuje: audyt, stworzenie projektu, montaż oraz pomoc z dokumentacją i w uzyskaniu najkorzystniejszych, dostępnych dofinansowań. Z oferty firmy skorzysta każdy, kto pragnie mieć w swoim domu lub firmie instalację fotowoltaiczną.

Bezpłatne Porównanie Ofert

PV Poland - fotowoltaika w wielkopolskim

PV Poland to firma działająca na terenie województwa wielkopolskiego i zajmująca się tworzeniem instalacji fotowoltaicznych. Firma kieruje swoje usługi do każdego, kto chce oszczędzać na energii lub pragnie żyć ekologiczne. Firma tworzy instalacje od początku do końca, “pod klucz”. PV Poland posiada same pozytywne opinie wśród swoich klientów. Oferta jest konkurencyjna cenowo.

Bezpłatne Porównanie Ofert

ProtosSolarEnergy - fotowoltaika w wielkopolskim

Jeśli szukasz firmy wykonującej instalacje fotowoltaiczne, koniecznie sprawdź firmę Protos Solar Energy. Instalator posiada konkurencyjne ceny oraz szeroką ofertę paneli fotowoltaicznych. Firma może pochwalić się dobrymi opiniami wśród swoich klientów. Instalator działa na terenie województwa wielkopolskiego. Jeśli chcesz oszczędzać na energii i być ekologiczny sprawdź tę ofertę.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Proecoenergy - fotowoltaika w wielkopolskim

ProEcoEnergy jest firmą zajmującą się fotowoltaiką na terenie województwa wielkopolskiego. Firma kieruje swoją ofertę do rolników, osób prywatnych, firm oraz inwestorów, którzy pragną zarabiać na energii słonecznej. Firma dostarcza instalację fotowoltaiczną gotową do użytku i gwarantuje najwyższą jakość usługi dzięki własnym ekipom montażowym składającym się z wykwalifikowanych pracowników.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Energietechnik - fotowoltaika w wielkopolskim

Energietechnik to firma, która od 2004 roku zajmuje się profesjonalnym zakładaniem instalacji fotowoltaicznych. Firma od początku działała na terenie Niemiec, jednak rozszerzyła swoją działalność między innymi na tereny woj. wielkopolskiego. Swoim klientom Energietechnik oferuje usługi w zakresie doradztwa, planowania i doboru właściwych komponentów, a także świadczy usługi montażowe.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Energiasol - fotowoltaika w Wielkopolsce

Energiasol jest firmą zajmującą się instalacją systemów fotowoltaicznych w Wielkopolsce. Firma wykonuje fotowoltaikę dla osób indywidualnych, klientów biznesowych oraz rolników. Wszystkie instalacje są wykonywane kompleksowo, a Energiasol dodatkowo oferuje pomoc w uzyskaniu dofinansowań. Montażem zajmą się certyfikowani instalatorzy firmy.

Bezpłatne Porównanie Ofert

Fotowoltaika wielkopolskie – jakie nasłonecznienie, jaka opłacalność?

Województwo wielkopolskie pod względem nasłonecznienia, plasuje się wśród najlepszych regionów Polski do czerpania korzyści z instalacji fotowoltaicznej. Średni roczny stopień słonecznej ekspozycji w Wielkopolsce wynosi bowiem ok. 1100 kWh/m. Takie warunki pozwalają na uzysk energii elektrycznej pokrywającej znaczną część zapotrzebowania przeciętnej wielkości gospodarstwa domowego na prąd. Fotowoltaika dla domu czy fotowoltaika dla firmy, to obiecujące rozwiązania, które obecnie stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej energetyki. Mieszkańcy województwa wielkopolskiego mogą z powodzeniem zadbać o środowisko naturalne, istotnie obniżyć swoje rachunki za prąd oraz uniezależnić się od zewnętrznych dostawców energii. Inwestycja w dobrze skonfigurowaną instalację fotowoltaiczną z uwzględnieniem najnowszych rozwiązań i przy doświadczeniu instalatora, może się zwrócić nawet w ciągu 5 lat od uruchomienia systemu. Wszystko zależy od warunków, w jakich instalacja będzie pracowała, dlatego tak ważny jest trafny wybór firmy fotowoltaicznej, która weźmie pod uwagę wszystkie te aspekty.

Czynników wpływających pośrednio bądź bezpośrednio na opłacalność pozyskiwania energii ze Słońca jest wiele. Pierwszym z nich jest oczywiście stopień nasłonecznienia miejsca, w którym zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne. Niezwykle ważna jest także obecność naturalnych lub konstrukcyjnych przesłon mogących wpływać na zacienienie ogniw. Okazuje się jednak, że nawet w warunkach czasowego braku nasłonecznienia, instalacja może produkować zadowalającą dla użytkowników ilość energii. Doświadczona firma fotowoltaiczna powinna także skrupulatnie dobrać rodzaj paneli oraz określić powierzchnię, jaką powinny zajmować dla efektywnej pracy. Może się także okazać, że najbardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie fotowoltaika na trackerach, dzięki którym panele są w stanie śledzić ruch Słońca i optymalizować w ten sposób uzysk energii. W województwie wielkopolskim panują bardzo dobre warunki do wykorzystywania instalacji fotowoltaicznej celem zaspokojenia potrzeb energetycznych gospodarstwa domowego lub firmy, przy jednoczesnej gwarancji szybkiego zwrotu z inwestycji i świadomym korzystaniu z zasobów naturalnych.

Jakie panele fotowoltaiczne w wielkopolskim?

Jednym z czynników, wspomnianych wyżej jako kluczowy w kontekście opłacalności instalacji fotowoltaicznej, jest właściwy dobór paneli do uwarunkowań miejsca, w którym będą pracować przez ok. 25 lat. Przez taki bowiem czas moduły powinny bezawaryjnie pozyskiwać energię słoneczną. W odniesieniu do trwałości, jaką przedstawiają panele fotowoltaiczne, warto zapoznać się z rodzajami modułów, które są w stanie zagwarantować najdłuższy resurs. Należą do nich z pewnością panele monokrystaliczne, inaczej nazywane Full Black. Charakteryzują się one nie tylko zwiększoną trwałością, ale wykazują także zdolności do większej wydajności przy mniejszej liczbie zastosowanych modułów. Będą one zatem lepszym wyborem w warunkach ograniczonego nasłonecznienia i sprawdzą się na mniejszej powierzchni instalacji. Zdecydowanie bardziej popularnym wyborem, szczególnie wśród początkujących inwestorów, są panele polikrystaliczne, które charakteryzują się mniejszą wydajnością niż monokrystaliczne, ale za to są bardziej przystępne cenowo.

Optymalny wybór paneli fotowoltaicznych, to zazwyczaj duże wyzwanie dla inwestora, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z zagadnieniami branży fotowoltaicznej. W województwie wielkopolskim funkcjonuje obecnie wiele firm fotowoltaicznych, które powinny pomóc we właściwym doborze modułów do indywidualnych uwarunkowań miejsca montażu instalacji. Zaletą mieszkania w regionie o optymalnym stopniu nasłonecznienia jest fakt, że zarówno panele monokrystaliczne, jak i polikrystaliczne będą efektywnie spełniać swoje zadanie. Wybór może być o tyle łatwiejszy, że obecnie można skorzystać z dofinansowania na panele fotowoltaiczne, które pokryje część zainwestowanych środków. Wówczas inwestor ma większą swobodę decyzji i może wybierać spośród propozycji renomowanych producentów. Warto przejrzeć wówczas ranking paneli fotowoltaicznych, aby zobaczyć, na jakie cechy modułów inwestorzy zwracają szczególną uwagę. Posiłkowanie się doświadczeniami osób, które już korzystają z fotowoltaiki, to jedna z najlepszych strategii na drodze do wyboru optymalnego rozwiązania dla siebie.

Jakie firmy fotowoltaiczne w wielkopolskim?

W województwie wielkopolskim funkcjonuje obecnie około 60 firm oferujących swoje usługi, w bardziej lub mniej kompleksowym zakresie. To właśnie owa kompleksowość powinna być jednym z czynników decydujących o wyborze instalatora. Jeżeli jest on w stanie zaproponować wykonanie audytu energetycznego, opierającego się na nim projektu instalacji, jej montażu oraz ewentualnego serwisu, to jest to na pewno podmiot warty rozważenia. Niektórzy instalatorzy proponują także pomoc w załatwieniu wszystkich formalności związanych z uzyskaniem dofinansowania na fotowoltaikę oraz w zgłoszeniu instalacji do urzędu energetycznego. W województwie wielkopolskim z pewnością funkcjonuje wiele firm, które będą w stanie zaproponować w pełni kompleksową usługę.

Lista firm w Twoim mieście:
Firmy fotowoltaiczne w Poznaniu
Firmy fotowoltaiczne w Kaliszu
Firmy fotowoltaiczne w Koninie
Firmy fotowoltaiczne w Pile
Firmy fotowoltaiczne w Gnieźnie
Firmy fotowoltaiczne w Ostrowie Wielkopolskim
Firmy fotowoltaiczne w Lesznie
Firmy fotowoltaiczne w Luboniu
Firmy fotowoltaiczne we Wrześni
Firmy fotowoltaiczne w Turku
Firmy fotowoltaiczne w Krotoszynie
Firmy fotowoltaiczne w Jarocinie
Firmy fotowoltaiczne w Śremie
Firmy fotowoltaiczne w Swarzędzu

Jak wybrać firmę fotowoltaiczną w wielkopolskim?

Firm fotowoltaicznych w Wielkopolsce można szukać w takich miastach, jak Poznań, Konin, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, czy Piła. Jak należy się spodziewać, nowych instalatorów wciąż przybywa i obecnie zarówno w stolicy województwa, jak i niewielkich miejscowościach bez większych problemów można trafić na ciekawe oferty. Warto przy tym pamiętać, że wybór firmy fotowoltaicznej, to niezwykle ważny etap i posiłkowanie się w nim jedynie zapewnieniami samego instalatora, może się okazać niewystarczające. W kwestiach technicznych zawsze warto zaufać opiniom specjalistów i zapoznać się z zestawieniem prezentowanym przez ranking firm fotowoltaicznych. Znajdują się tam rzetelnie ocenione cechy instalatorów, prezentujące wady i zalety każdego z nich.

Dlaczego dokonanie rozeznania na rynku firm fotowoltaicznych przed nawiązaniem z jedną z nich współpracy, jest tak ważne? Taki przegląd minimalizuje bowiem ryzyko zlecenia wykonania przedsięwzięcia mało doświadczonej firmie lub takiej, która korzysta z pomocy podwykonawców. Ewentualne błędy powstałe na skutek niepoprawnie zamontowanej instalacji mogą się mścić w niższej niż oczekiwana wydajności instalacji, czy generować dodatkowe koszty na pokrycie uszkodzeń konstrukcji dachu. Warto zatem sprawdzić kilka aspektów przed nawiązaniem współpracy z instalatorem:

kompleksowość usługi – od audytu, przez projekt, montaż, obsługę posprzedażową, na pomocy przy zdobyciu dofinansowania kończąc. Profesjonalna firma fotowoltaiczna powinna być w stanie zaoferować każdą z tych usług w propozycji skierowanej do klienta;

indywidualne podejście – lokalizacja, w której będą pracowały panele fotowoltaiczne jest inna w przypadku każdego klienta. Rzetelny instalator powinien wziąć pod uwagę wszystkie zmienne charakteryzujące sytuację klienta;

certyfikaty i uprawnienia – bardzo ważne jest, aby firma fotowoltaiczna była w stanie udokumentować umiejętności swoich pracowników i przedłożyła stosowne certyfikaty;

dotychczasowe realizacje – potwierdzeniem doświadczenia rynkowego instalatora może być także dokumentacja fotograficzna z poprzednich realizacji. Warto jednak ostrożnie podchodzić do tego typu zdjęć, gdyż mogą być zdobyte w nielegalny sposób;

doświadczenia klientów – w dobie internetu, właściwie każdy produkt czy usługa może zostać oceniony przez konsumenta. Z pewną dozą ostrożności warto sprawdzić, co o instalatorze sądzą jego poprzedni klienci.

Dofinansowanie do fotowoltaiki – wielkopolskie

Podniesienie jakości powietrza, uniezależnienie się od podwyżek cen prądu, zapewnienie sobie prywatnego źródła energii do wykorzystania w dowolny sposób, to tylko niektóre z korzyści, jakie niesie ze sobą fotowoltaika. Poznań, Konin czy Kalisz, to natomiast te ośrodki w zlokalizowane w Wielkopolsce, które cieszą się największym zainteresowaniem ze strony przyszłych użytkowników instalacji słonecznych. To właśnie w tych miastach najczęściej składane są także wnioski o wsparcie na fotowoltaikę. Obecnie funkcjonuje kilka możliwości otrzymania dotacji zarówno na zakup, jak i montaż paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo, można złożyć podanie o wsparcie finansowe przy instalacji pompy ciepła, czy termomodernizacji budynku mieszkalnego. Warto pamiętać, że szacunkowy koszt wykonania instalacji fotowoltaicznej waha się w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych i nie każdego inwestora stać jednorazowo na taki wydatek. Z pomocą przychodzą wówczas:

Program priorytetowy Czyste Powietrze – w ramach tego programu można wnioskować nie tylko o dofinansowanie do fotowoltaiki, ale także na przykład do termomodernizacji budynków, czy wymianę instalacji grzewczej;

Program Mój Prąd – jest to program dedykowany osobom chcącym zainwestować w instalację fotowoltaiczną i tym samym poszukującym w tym celu wsparcia finansowego. Beneficjenci programu mogą otrzymać do 7.000 zł dotacji;

Program „Słoneczne dachy” – funkcjonujący w województwie wielkopolskim program, który oferuje dofinansowania na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych dla domów wielorodzinnych i spółdzielni mieszkaniowych.