Ranking firm fotowoltaicznych 2020

Rankign firm fotowoltaicznych 2020 - przykładowa instalacja.Podjęcie decyzji o zastosowaniu fotowoltaiki wymaga przygotowań. Przede wszystkim, konieczne jest znalezienie odpowiedniej firmy, która zajmie się samym montażem instalacji, jak i pomoże Ci przejść przez procedury związane z przyłączeniem jej do sieci. Zastanawiasz się, gdzie szukać takich specjalistów? Oto nasz ranking firm fotowoltaicznych, w którym znajdziesz przedsiębiorstwa oferujące wysokiej jakości, kompleksowe usługi.


Spis treści:

Ranking firm fotowoltaicznych 2020 – nasze top 5
1. Fotowoltaika Alians OZE
2. Fotowoltaika Columbus Energy
3. Fotowoltaika Hewalex
4. Fotowoltaika Stilo Energy
5. Fotowoltaika Brewa
Na co zwrócić uwagę wybierając firmę fotowoltaiczną w 2020 roku?


Ranking firm fotowoltaicznych 2020 – nasze top 5

Zgodnie z prawem, samodzielny montaż instalacji fotowoltaicznej na własnej posesji jest dopuszczalny. Trzeba jednak wiedzieć, że do jego przeprowadzenia, oprócz odpowiednich narzędzi i szerokiej wiedzy na temat fotowoltaiki, potrzebne są również specjalne uprawnienia.

W wielu przypadkach, lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej firmy fotowoltaicznej. W ramach usług oferowanych przez takie firmy, możesz liczyć na:

doradztwo w zakresie wyboru parametrów i rodzaju zestawu fotowoltaicznego oraz doboru miejsca montażu,
projekt instalacji – z pełną dokumentacją techniczną, w tym również schematem instalacji, wymaganym przy zgłoszeniu instalacji do zakładu energetycznego,
wykonanie – profesjonalny montaż przez wykwalifikowanych pracowników, posiadających niezbędne uprawnienia, gwarantujące wydajność i bezpieczeństwo instalacji.

Nasz ranking firm fotowoltaicznych 2020 to porównanie najlepszych przedsiębiorstw na rynku, zajmujących się instalacją fotowoltaiki. Firmy te są cenione przez klientów za fachowe podejście do tematu i wszechstronne wsparcie. Zobacz, jakie masz opcje!


 • Prąd ze słońca? Niższe rachunki za energię elektryczną? Nawet 5.000 zł dopłaty do fotowoltaiki z programu Mój Prąd?

  W enerad.pl przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową usługę fotowoltaiczną. Skontaktuj się z naszym Specjalistą, który przeprowadzi Cię przez cały proces!

  Sprawdź ofertę fotowoltaiki

1. Fotowoltaika Alians OZE

Alians OZE - fotowoltaika. Alians to jedna z lepiej znanych firm fotowoltaicznych w Polsce. Przez cały okres swojej działalności przeprowadziła dziesiątki skutecznych instalacji, zarówno dla klienta indywidualnego, jak i biznesowego. Co spowodowało, że Alians OZE sięgnął po pierwsze miejsce rankingu firm fotowoltaicznych?

Mocną stroną firmy z pewnością jest doświadczone grono konsultantów i instalatorów, którzy są w stanie dobrać wydajną instalację nawet dla najbardziej wymagających klientów. Alians docenić należy też za kompetentne wsparcie, na każdym etapie wdrażania fotowoltaiki – od wstępnych analiz, aż po uruchomienie instalacji i przyłączenie jej do sieci.

Dla kogo oferta w Alians?

 • Dla domu
  Dla firm
  Dla rolnika • Obsługiwane województwa:
  cała Polska

 • Ranking firm forowoltaicznych - Alians OZE.

 • Nasza ocena:
  5/5


 • Zalety fotowoltaiki Alians

  Kompleksowe wsparcie Klienta – zarówno w kwestiach technicznych, jak i formalnych
  Indywidualne podejście do każdego przedsięwzięcia
  Wysokiej jakości, sprawdzone podzespoły instalacji
  Doświadczony, pomocny zespół
  Obsługa na terenie całej Polski
  Instalacje dla klientów indywidualnych i biznesowych
  Szybka realizacja

 • Wady fotowoltaiki Alians

  Brak szczegółowego cennika

2. Fotowoltaika Columbus Energy

columbus energy - fotowoltaika.Wysoką pozycję w rankingu firm fotowoltaicznych zajęła również firma Columbus Energy. Działa ona w Polsce od 2014 roku. Do dyspozycji klientów Columbus Energy dostępnych jest blisko 100 ekip instalacyjnych, które obsługują realizacje na terenie całego kraju.

W ofercie Columbus Energy znajduje się kilka ciekawych rozwiązań, takich jak choćby Abonament na słońce czy usługa monitoringu instalacji Columbus Care. Co jeszcze sprawiło, że marka ta sięgnęła po drugie miejsce rankingu firm fotowoltaicznych 2020?

Kluczem do sukcesu są przemyślane produkty i doświadczenie w montażu instalacji dla różnych grup klientów.

Dla kogo jest oferta w Columbus Energy?

 • Dla domu
  Dla firm
  Dla rolnika • Obsługiwane województwa:
  cała Polska

 • Ranking firm forowoltaicznych - Alians OZE.

 • Nasza ocena:
  4,8/5


 • Zalety fotowoltaiki Columbus Energy

  Ciekawa oferta
  Wykonywanie zleceń na terenie całego kraju
  Wysokiej jakości obsługa
  Kompleksowe wsparcie na każdym etapie inwestycji
  Sprawdzone komponenty instalacji
  Szybki montaż

 • Wady fotowoltaiki Columbus Energy

  Brak szczegółowego cennika
  Sporadyczne opóźnienia w rozpoczęciu realizacji

3. Fotowoltaika Hewalex

Hewalex - fotowoltaikaHewalex to rodzima firma fotowoltaiczna, która jako jedna z niewielu zajmuje się zarówno montażem, jak i wytwarzaniem podzespołów fotoenergetycznych. Oprócz paneli słonecznych z usługą montażu, w ofercie Hewalex znajdziesz również inne ekologiczne rozwiązania – m.in. kolektory słoneczne czy pompy ciepła.

To właśnie ta komplementarność produktów i usług Hewalex sprawiła, że przedsiębiorstwo zdobyło trzecie miejsce w rankingu firm fotowoltaicznych. Korzystając z pełnej oferty marki, możesz przekształcić swój dom w miejsce całkowicie przyjazne środowisku.

Dla kogo jest oferta w Hewalex?

 • Dla domu
  Dla firm
  Dla rolnika • Obsługiwane województwa:
  cała Polska

 • Ranking firm forowoltaicznych - Alians OZE.

 • Nasza ocena:
  4,7/5


 • Zalety fotowoltaiki w Hewalex

  Wyjątkowo bogata oferta
  Montaż instalacji na terenie całego kraju
  Kreator oferty fotowoltaiki
  Wysokiej jakości urządzenia
  Międzynarodowe doświadczenie

 • Wady fotowoltaiki w Hewalex

  Sporadyczne opóźnienia w rozpoczęciu montażu

4. Fotowoltaika Stilo Energy

Stilo Energy - fotowoltaikaNasz ranking firm fotowoltaicznych nie mógł obejść się bez Stilo Energy. Jest to marka doskonale znana wśród klientów zainteresowanych fotowoltaiką. Realizacje przeprowadzane przez Stilo Energy można znaleźć w całej Polsce, u różnych klientów – biznesowych (firm, banków, centrów handlowych), indywidualnych (domów jednorodzinnych), a także w gospodarstwach rolnych.

To co charakteryzuje tę firmę fotowoltaiczną, to jedne z najmocniejszych paneli na rynku, wykorzystywanie mikroinwerterów w instalacjach oraz realizacja przedsięwzięcia “pod klucz”.

Dla kogo jest oferta w Stilo Energy?

 • Dla domu
  Dla firm
  Dla rolnika • Obsługiwane województwa:
  cała Polska

 • Ranking firm forowoltaicznych - Alians OZE.

 • Nasza ocena:
  4,5/5


 • Zalety fotowoltaiki w Stilo Energy

  Działalność na terenie całego kraju
  Wsparcie w kwestii finansowania
  Nowoczesne rozwiązania
  Kreator oferty instalacji
  Indywidualne podejście do klienta

 • Wady fotowoltaiki w Stilo Energy

  Sporadyczne opóźnienia w realizacji projektu

5. Fotowoltaika Brewa

Brewa - fotowoltaika.Nasz ranking firm fotowoltaicznych 2020 zamyka spółka Brewa. Przedsiębiorstwo to w swojej ofercie, oprócz fotowoltaiki posiada również m.in. folie grzewcze czy stacje ładowania dla samochodów elektrycznych. Rozwiązania te stanowią doskonałe uzupełnienie dla technologii pozyskiwania energii ze słońca. Dzięki ich zastosowaniu możesz realnie wpłynąć na ochronę jakości powietrza i całego środowiska.

Z oferty Brewa korzystają klienci z całej Polski – głównie z województwa wielkopolskiego. Atutem firmy jest doświadczenie – Brewa zrealizowała już wiele, zróżnicowanych projektów instalacji fotowoltaicznych (m.in. na dachach płaskich, spadowych, na gruncie).

Dla kogo jest oferta w Brewa?

 • Dla domu
  Dla firm
  Dla rolnika • Obsługiwane województwa:
  cała Polska

 • Ranking firm forowoltaicznych - Alians OZE.

 • Nasza ocena:
  4,5/5


 • Zalety fotowoltaiki w Brewa

  Obsługa klientów na terenie całej Polski
  Kompleksowa oferta ekologicznych rozwiązań
  Kreator indywidualnej oferty instalacji
  Dostępne różne formy finansowania
  Pełne wsparcie na wszystkich etapach realizacji

 • Wady fotowoltaiki w Brewa

  Sporadyczne opóźnienia w realizacji projektu

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę fotowoltaiczną w 2020 roku?

Instalacja fotowoltaiczna to przedsięwzięcie, które choć w dłuższej perspektywie przynosi wiele oszczędności, na wstępie wymaga stosunkowo dużych kosztów inwestycyjnych. Jeśli zastanawiasz się jaką firmę fotowoltaiczną wybrać? Na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji? To poniżej znajdziesz kilka wskazówek!

Doświadczenie i rzetelność

Kluczem do wydajnej i bezpiecznej instalacji fotowoltaicznej jest właściwy montaż i konfiguracja urządzeń wchodzących w skład zestawu. Szukając firmy fotowoltaicznej warto zatem skupić się na umiejętnościach jej pracowników – instalatorów, potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie zdobyte “w polu”, dlatego przed podjęciem decyzji poszukaj przykładów realizacji instalacji fotowoltaicznych wykonanych przez daną firmę.

Gwarancje

Jak już wspominaliśmy, instalacja fotowoltaiczna to inwestycja długoterminowa. Warto zatem zwrócić uwagę na gwarancję, która stanowi zabezpieczenie Twoich interesów jako konsumenta. Mowa tu jednak nie tylko o okresie ochronnym dla samych urządzeń, ale i również dla usługi montażu. W zależności od firmy fotowoltaicznej i produktu lub usługi, gwarancja taka może wynosić od 2 do nawet 25 lat.

Wykorzystywana technologia

Fotowoltaika, jako dziedzina, dynamicznie się rozwija przez co technologie powszechnie stosowane dziś, za kilka lat mogą być już bardzo przestarzałe. Przed podpisaniem umowy na fotowoltaikę warto zatem przyjrzeć się stosowanym przez firmę podzespołom. Im będą one nowsze, tym dłużej będą wydajnie Ci służyć.

Pomoc w zdobyciu dofinansowania

Korzystanie z energii słonecznej pomaga ograniczyć negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne. Z tej przyczyny, m.in. dla osób fizycznych i firm przygotowano szereg regionalnych i ogólnopolskich programów, oferujących dofinansowanie do fotowoltaiki 2020, takich jak np. Mój Prąd. Wybierając firmę fotowoltaiczną, warto sprawdzić, która z nich wyręcza swoich klientów w zdobyciu dodatkowych środków.

Czas montażu

Szybkość realizacji przedsięwzięcia jest ważna – im szybciej instalacja zostanie zamontowana, tym szybciej może zacząć działać na Twoją korzyść. Trzeba jednak mieć na uwadze, że cały rynek fotowoltaiki przeżywa obecnie ogromne ożywienie – wzrost ilości nowych instalacji w stosunku do już istniejących wyniósł w 2019 roku aż 100%! Ogromne zainteresowanie tym tematem może zatem oznaczać okazjonalne przestoje. Mimo wszystko, szukaj takich firm, które podają akceptowalny i co najważniejsze, realny termin wykonania instalacji.

Opracowując nasz ranking firm fotowoltaicznych 2020 szukaliśmy takich przedsiębiorstw, które najlepiej będą wpisywały się w powyższe kryteria. Decydując się na jedną z nich, masz pewnosć wysokiej jakości obsługi, rzetelności i korzystnych warunków finansowych.

Sprawdź ofertę fotowoltaiki

 1. Czy w rankingu firmy fotowoltaicznych będzie więcej firm? Czy ktoś z Państwa użytkownikow może też podzielić opiniami?

  • Panie Jarosławie, oczywiście mamy w planach rozszerzenie naszego rankingu firm fotowoltaicznych, na razie zbieramy informacje oraz weryfikujemy opinie od naszych Użytkowników.

   Pozdrawiamy serdecznie 🙂

 2. dostałem oferte na fotowoltaikę , ale tej firmy nie ma u was w rankingu , wydaje się mi że jest troche za drogo , moge prosić o Waszą ofertę

Dodaj komentarz