PGNiG – ceny prądu, taryfy, opinie, informacje

Ocena: 3 (ilość ocen: 3045)

Ocena: 3
(ilość ocen: 3045)

PGNiG jest polskim liderem jeśli chodzi o dystrybucję i sprzedaż gazu, zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm. Jednak firma, po przejęciu aktywów spółki Vattenfall Heat Poland w 2011 roku, za swój priorytet przyjęła ewolucję w koncern multienergetyczny, oferujący jednocześnie prąd, gaz oraz ciepło.

Sprzedawca prądu dla firm i domu

PGNiG sprzedaż prądu rozpoczęło w roku 2012. Swoją ofertę kieruje do przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Energia elektryczna, produkowana przez PGNiG pochodzi głównie z Elektrociepłowni Siekierki oraz Elektrociepłowni Żerań, zlokalizowanych w Warszawie, gdzie w procesie kogeneracji produkuje się jednocześnie prąd i ciepło. Pozostałą część energii elektrycznej firma kupuje na giełdzie TGE, gdzie jest jednym z bardziej aktywnych podmiotów pełniąc funkcję animatora rynku. Sprzedaż dla gospodarstw domowych firma planuje uruchomić w połowie 2014 roku.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Klientom biznesowym PGNiG oferuje energię elektryczną bez względu na wielkość firmy. PGNiG swoją ofertę kieruje zarówno do swoich stałych klientów gazowych, jak i do nowych odbiorców. Dla tych pierwszych powstał tak zwany dwupak – jeden rachunek za gaz i zużycie energii elektrycznej, osobną fakturę otrzymują oni za opłaty dystrybucyjne.

W umowach na sprzedaż prądu PGNiG gwarantuje stałą opłatę za 1 kWh przez cały okres trwania umowy. Więcej o ofercie dla firm dowiesz się Oferty prądu od PGNiG.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Sprzedawca przygotował również ofertę dla gospodarstw domowych. Odbiorcy taryf G, jeśli zdecydują się na ofertę PGNiG, będą mogli liczyć na gwarancję stałej ceny za prąd podczas trwania umowy. PGNiG w swojej ofercie kładzie nacisk na wysoką obsługę klienta – będziemy mogli liczyć na pełną pomoc doradców. Umowę z tą firmą będziemy mogli zawrzeć w BOK – wystarczy, że weźmiemy dowód osobisty oraz ostatnią fakturę za prąd.

Sprawdź Prąd dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez PGNiG w 2019 roku:

PGNiG - struktura paliw.

Sprzedawca gazu dla firm i domu

PGNiG to gazowy gigant i monopolista na polskim rynku energetycznym – realizuje ponad 90% sprzedaży na rynku detalicznym. Firma obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych – zdecydowana większość to odbiorcy urzędowi, którzy nigdy nie zmienili sprzedawcy gazu. PGNiG sprzedaje gaz, który m.in. pozyskuje z własnych źródeł. A co oferuje ten sprzedawca swoim klientom?

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

PGNiG świadczy usługi dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw (o rocznym zużyciu powyżej 961 MWh). Oferta monopolisty to pojedyncze produkty dedykowane odpowiednim grupom odbiorców – sprzedawca nie posiada ani gwarancji stałej ceny ani ofert dual fuel. Więcej o ofercie PGNiG znajdziesz na Oferty gazu PGNiG.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Podobnie sytuacja wygląda z gospodarstwami domowymi – PGNiG nie gwarantuje stałej ceny za gaz, a oferty to podstawowe produkty. Z pewnością brak atrakcyjnych propozycji dla klientów to efekt dominującej i niezagrożonej pozycji PGNiG w sektorze sprzedaży gazu. O ofercie gazu PGNiG więcej informacji znajdziesz na Oferty gazu dla domu od PGNiG.

Sprawdź Gaz dla Domu i Firmy Co miesiąc niższe rachunki!

Podstawowe informacje o firmie

PGNiG jest dominująca firmą, jeśli chodzi o sprzedaż, dystrybucję oraz pozyskiwanie gazu ziemnego w Polsce. Firma PGNiG powstała w 1982 roku jako Przedsiębiorstwo Państwowe PGNiG. W wyniku transformacji przedsiębiorstwo w 1996 roku przekształcono w spółkę akcyjną, w której 100% udziałów miał Skarb Państwa. W strukturze powstałej Spółki znajdowały się zakłady gazownicze wchodzące w skład sześciu okręgowych zakładów gazownictwa z siedzibami w: Gdańsku, Poznaniu, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu, zakłady poszukiwań i wydobycia oraz zakłady serwisowe. Następna dekada to sukcesywny rozwój firmy, dostosowywanie jej do wymogów wolnego rynku oraz przepisów unijnych. Obecnie Grupa PGNiG to kilkanaście powiązanych ze sobą przedsiębiorstw.

W 2011 roku firma wykupiła akcje firmy Vattenfall Heat Poland, stając się właścicielem Elektrociepłowni Warszawskich. Jest to także moment, w którym Grupa podejmuje decyzję o swoim zaistnieniu na rynku energii elektrycznej. W marcu 2011 roku PGNiG oraz Tauron przystąpiły do realizacji budowy największej w Polsce elektrociepłowni opalanej gazem, która ma się mieścić w Stalowej Woli.

PGNiG jest udziałowcem w 29 spółkach, za sektor energetyczny przede wszystkim odpowiedzialne są:

 • PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. – sprzedawca prądu i gazu dla klientów biznesowych i indywidualnych
 • PGNiG Termika S.A. – firma powołana w miejsce Vattenfall Heat Poland, zajmująca się zarządzaniem Elektrociepłowniami Warszawskimi.

Obie te spółki są członkami Towarowej Giełdy Energii w Warszawie, ponadto PGNiG S.A. jest członkiem Europejskiej Giełdy Energii w Lipsku (EEX), giełdy EPEX w Paryżu oraz największej towarowej giełdy na świecie ICE z Londynie.

Obszary działalności PGNiG

PGNiG prowadzi działalność w 4 podstawowych sektorach:

 • poszukiwaniu i wydobyciu gazu ziemnego i ropy, prowadzonych przez oddziały w Sanoku i Zielonej Górze oraz PGNiG Norway
 • obrotowi i magazynowaniu gazu ziemnego, zarówno importowanego, jak i krajowego, sektor ten zajmuje się głównie sprzedażą,
 • dystrybucji, w ramach której spółka należąca do PGNiG, Polska Spółka Gazownictwa odpowiada za dostarczanie gazu do odbiorców domowych, przemysłowych i hurtowych, jak również za eksploatację, remonty oraz rozbudowę gazociągów,
 • energetyce, ten segment działalności jest najnowszą częścią działalności PGNiG i jest dopiero rozwijany.

Energia elektryczna, produkowana przez PGNiG pochodzi głównie z elektrociepłowni, będących od 2011 roku własnością przedsiębiorstwa i powstaje w wyniku kogeneracji – jednoczesnej produkcji prądu i ciepła. Elektrociepłownie PGNiG opalane są węglem kamiennym oraz biomasą, jedynie niewielka część energii elektrycznej produkowana jest z gazu ziemnego. Pozostałą część energii elektrycznej firma kupuje na giełdzie TGE.

PGNiG na Youtubie – filmik prezentujący podstawowe informacje

W krótkim spocie, jaki PGNiG umieściła na swoim kanale na popularnym portalu, znaleźć można podstawowe informacje o firmie. Przedsiębiorstwo stara się podkreślić dwie nadrzędne dla siebie wartości: wierność tradycji przy jednoczesnej innowacyjności. Poniżej zamieszczamy najnowszą reklamę sprzedawcy.

Więcej informacji o PGNiG

Opinie o PGNiG

 1. PGNiG oferuje już sprzedaż energii elektrycznej dla gospodarstw domowych patrz: oferta.pgnig.pl/prad Dlatego informacje na stronie i w porównywarce należałoby uaktualnić.

 2. PGNiG OD 1 września wystartowało z nową ofertą sprzedaży energii elektrycznej „Pakiet PiG”.

  Co proponują:
  * niska cena prądu (np. w taryfie G11 0,2853zł brutto/0,2319zł netto, dostępne są także grupy G12 i G12W)
  * stała cena przez cały rok
  * opłata handlowa 0 zł (dla kupujących energię i gaz, dla samej energii 6zł brutto)
  * możliwość odstąpienia od umowy w każdej chwili i bez żadnych kar
  * umowa kompleksowa

  Szczegóły: pgnig.pl/pakiet-pig

  • przepraszam a skąd masz taką cenę co za bzdury piszesz !!!! właśnie otrzymałem ofertę na gaz + prąd
   G 11 0,4940 brutto !!!!!!
   a w ofercie sam prąd
   0,5048 + opłata handlowa oferta na dzień 24-09-2018
   nie wprowadzaj ludzi w błąd

 3. PGNiK dołączył do grona typowych oszustów. Ostatnio przysłali mi rachunek za 13 m3 gazu ziemnego na kwotę 86zł. Jako emeryt gotuję czasami coś do jedzenia. Nie ogrzewam wody i nie opalam gazem. Więc jak jest cena faktyczna gazu w Polsce.

  • 1 m3 w najniższej taryfie PGNiG (W-1.1 – najniższe zużycie i 1 odczyt w roku z 2-miesięcznymi prognozami zużycia) kosztuje w przeliczeniu ok. 2 zł brutto (z uwzględnieniem opłaty dystrybucyjnej zmiennej, różna wysokość zależnie od regionu kraju).
   Opłaty stałe w najniższej taryfie to 9,73 zł brutto/mies. W innych będą wyższe.

   Sprawdź proszę, jaką masz taryfę i jakiego okresu dotyczy faktura (1 miesiąc czy dwumiesięczna prognoza zużycia).

   Zawsze możesz zadzwonić na infolinię dla swojego regionu lub odwiedzić Biuro Obsługi i poprosić o wyjaśnienie (adresy biur i numery telefonu znajdziesz na fakturze oraz na stronie pgnig.pl/kontakty ).

  • Zależy ile, kiedy(jakie jest aktualne obciążenie=pobór sieci) -od 2,32 do 9,68 za 1 kubik u mnie z ogrzewaniem. Im większe obciążenie sieci tym droższa t.zw. kilowatogodzina uzyskana z gazu od 0,31 do 1,92 złotego.

   • Cena kWh gazu zależy od grupy taryfowej (w tych dla odbiorców o większym zużyciu jest nieznacznie niższa), ale różnica w taryfach W-1, W-2, a W-3, W-4 nie jest znaczna.
    Większe są różnice w opłatach stałych między tymi taryfami.
    Natomiast faktyczny koszt 1 m3 zależy także od jakości gazu (współczynnik wynikający z ciepła spalania).

    Przykładowo dla Obszaru Dolnośląskiego cena 1 kWh gazu wynosi w grupach taryfowych W-1: 0,176 zł brutto (przy współczynniku wynoszącym 11, koszt 1 m3 to ok. 1,94 zł brutto).

    W taryfie W-4 1 kWh gazu kosztuje: 0,164 zł brutto (cena 1 m3 ok. 1,80 zł).

    Inna sprawa to opłaty stałe miesięczne, które w zależności od grupy taryfowej wynoszą od 9,73 zł brutto (W-1.1), nawet do 213,31 zł brutto (W-4).

  • wychodzi więcej bo doliczają opłaty za abonament, za przesył , a nawet za to że sam podaję przez internet stan licznika , doliczają 5 zł. Taka taryfa. Dlatego grzeję sie geotermią i słońcem, wytwarzam prąd na dachu a tym oszustom co miesiąc najwyżej 30 zł z 7 metrów i.. posiadanie licznika na ścianie. Juz niedługo.
   PGNiG to postkomunistyczna nepotyczna firma gdzie liczą sie znajomosci i układy. Powinno sie ja zlikwidowac a jej byłym pracownikom wydac zakaz pracy w sektorze paliwowym. Ale jak ma byc dobrze w tej firmie kiedy takie matoły jak niejaki moczydołwski , który zamiast uratować, w rok załatwił krakowska Geofizykę. Firmę o 60 letniej tradycji. W nagrodę wrócił do dyrektorowania swojego libijskiego (sic !) oddziału w… Rotterdamie. Od 10 lat nie wydobył ani kropli ropy w Libii wydając cieżkie miliony na poszukiwania. Jak ma być dobrze kiedy pakistanski oddział PGNiG działający od 1999 r odkrył tylko(!!!) jedno zloże gazu ale nie sprzedał ani jednego litra gazu. A oddział w Egipcie? A jaka jest produkcja z szelfu norweskiego? I po co jak taniej jest kupić od rusków i sprzedac z zyskiem 50 % głuptokom w Polsce
   Żeby było dobrze , to za wszystko zapłacisz ja, ty, i inne dojne bolki dla których gaz w domu to nadal luksus. Przecież wystarczy dołożyć extra złotówkę do ceny gazu i kasa leci. Ostatnio ile ? 2,5 mld zysku ? A ten idiotyczny przelicznik na KWh. Przecież wszyscy maja liczniki w metrach sześc do k … nędzy

   • Myślenie naprawdę nie boli. Przelicznik jest na kWh żeby odbiorcy płacili za to co rzeczywiście zużywają (czyli ciepło), a nie za objętość gazu. Przypominam – gaz ziemny jest kopaliną i jako taka ma zmienną kaloryczność. Sytuację, która Pan opisał dotyczy dystrybutora, a nie PGNiG Obrót czyli sprzedawcy gazu i prądu. Opłata przesyłowa, na którą się Pan powołuje, jest naliczana przez dystrybutora, czyli obojętnie jaki jest sprzedawca i tak taka będzie. Jednym słowem – wie pan, że gdzieś coś dzwoni, ale ma Pan w głębokim poważaniu co i gdzie, ważne by wylać pomyje.

  • Wychodzi więcej bo doliczają opłaty za abonament, za przesył , a nawet za to że sam podaję przez internet stan licznika , doliczają 5 zł. Taka taryfa. Dlatego grzeję sie geotermią i słońcem, wytwarzam prąd na dachu a tym oszustom co miesiąc najwyżej 30 zł z 7 metrów i.. posiadanie licznika na ścianie. Juz niedługo.
   PGNiG to postkomunistyczna nepotyczna firma gdzie liczą sie znajomosci i układy. Powinno sie ja zlikwidowac a jej byłym pracownikom wydac zakaz pracy w sektorze paliwowym. Ale jak ma byc dobrze w tej firmie kiedy takie matoły jak niejaki moczydołwski , który zamiast uratować, w rok załatwił krakowska Geofizykę. Firmę o 60 letniej tradycji. W nagrodę wrócił do dyrektorowania swojego libijskiego (sic !) oddziału w… Rotterdamie. Od 10 lat nie wydobył ani kropli ropy w Libii wydając cieżkie miliony na poszukiwania. Jak ma być dobrze kiedy pakistanski oddział PGNiG działający od 1999 r odkrył tylko(!!!) jedno zloże gazu ale nie sprzedał ani jednego litra gazu. A oddział w Egipcie? A jaka jest produkcja z szelfu norweskiego? I po co jak taniej jest kupić od rusków i sprzedac z zyskiem 50 % głuptokom w Polsce
   Żeby było dobrze , to za wszystko zapłacisz ja, ty, i inne dojne bolki dla których gaz w domu to nadal luksus. Przecież wystarczy dołożyć extra złotówkę do ceny gazu i kasa leci. Ostatnio ile ? 2,5 mld zysku ? A ten idiotyczny przelicznik na KWh. Przecież wszyscy maja liczniki w metrach sześc do k … nędzy

   • Opłaty stałe to norma w całej branży gazowniczej oraz energetycznej.

    Bieżące utrzymanie sieci dystrybucyjnej i przesyłowej kosztuje podobnie, niezależnie od tego, ile przyłączeni klienci zużywają gazu czy energii elektrycznej.

    Rozliczanie zużycia gazu w kWh to wymóg unijny. Polska była jednym z państw, które najdłużej się przed tym broniły.
    UE stwierdziła, że cena ma zależeć od jakości gazu, dlatego wymyślono współczynnik zależny od ciepła spalania.

  • Nie dają licznika na prąd. Najpierw musisz podpisać umowę np. z Tauron-em, a jak już założą Ci licznik prądu możesz przejść do PGNiG. Wiem bo niedawno sama przerabiałam ten temat.

  • Właścicielem licznika jest Operator Systemu Dystrybucyjnego (lokalny dystrybutor, jeden z pięciu, zależnie od obszaru kraju), a nie sprzedawca.

   https://enerad.pl/rynek-energii/dodatkowo/osd-dystrybutorzy/

   Jeżeli masz licznik, a zmieniasz sprzedawcę, to na dzień zmiany powinien być dokonany odczyt (chociaż np. w Tauron – Dystrybucja zdarzały się odczyty szacowane).
   Jeżeli w lokalizacji, dla której podpisujesz umowę nie ma licznika, spytaj na infolinii lub w Biurze Obsługi swojego OSD, czy nie powinnaś najpierw złożyć do nich wniosku o przyłączenie do sieci i podpisać umowy o przyłączenie.

   Na pewno nie musisz najpierw podpisywać umowy na sprzedaż energii (umowa kompleksowa lub sprzedaży) ze sprzedawcą z urzędu (należącym do tej samej grupy kapitałowej co OSD np. Tauron Sprzedaż/Tauron Sprzedaż GZE na południu kraju).

 4. prawidłowo i uczciwie byloby zlikwidowanie wszelkich abonamentow przesylow i innych zlodziejskich oplat ale nie ma chętnych zeby to zrobic czlowiek kilkazzłotych za prad czy gaz zuzyje a placi jakby zloto kupował

  • Podaj choć jedno państwo na świecie, w którym za media (energia, gaz, woda) nie płaci się opłat stałych (tylko same zmienne za zużytą jednostkę).
   Suma opłat stałych za gaz w taryfie W-1.1 (dla osób o najmniejszym zużyciu gazu) to ok 10 złotych miesięcznie (np. 9,73 PLN brutto dla oddziału dolnośląskiego).

   Zawsze możesz poszukać innego sprzedawcy, może wtedy twój abonament spadnie np. o 1 zł. Ale nie sądzę, żebyś dużo zyskał przy tak niewielkim zużyciu.

   • Nie potrzebuję podawać kraju w którym nie obowiązują takie opłaty bo nie jest to związane z uczciwością. Uczciwie jest wtedy gdy że sprzedawca umawiam się na dostawę towaru w określonej cenie i w określonym miejscu i nie interesują mnie koszty prowadzenia działalności dostawcy w postaci jakiś przesyłowych. Czy jak kupujesz jakieś inne towary to interesują nabywcę koszty transportu, ustawienia na półkach, głodzenia w lodówkach itp ? Jedynym wyjątkiem jest sprzedaż na odleglosc czyli przez internet i to też można negocjować. A w przypadku monopolu jaki jest możemy sobie tylko pogadac

 5. Mam pytanie jaka jest różnica w kosztach wydobycia gazu którego kaloryczność jest większa od tego który ma mniej kalorii-jestem laikiem w tych sprawach ale po mojemu to różnicy nie ma,a cena różna.Dlaczego?.Ano dlatego żeby nas doić finansowo.Mam dla wszystkich propozycję nie do odrzucenia-nic nie zmieniajcie bo za tańszy prąd i gaz zapłaciccie drożej. Gdybyście to wy handlowali dowolnym towarem to chcielibyście żeby wasz klient zaoszczędził czy sami chcecie zarobić(nawet jak najwięcej).PROSTE ?

  • Rożnica nie jest w kosztach wydobycia (znaczy tam też może być – ale to nie ma znaczenia) – różnica jest w kaloryczności czyli de facto w ilości energii w jednym m3 (mierzonej w kWh / MWh).

   Kaloryczny gaz wytworzy więcej ciepła z metra, mniej kaloryczny wytworzy mniej ciepła. Inaczej, uproszczenie: na kalorycznym gazie będziesz gotował wodę w jedną minutę, na tym mniej kalorycznym w 5 minut. Jak widzisz, płacąc za metry3 w tym drugim wypadku jesteś w plecy, nie? A Ty płacisz właśnie za energię, której nośnikiem jest gaz.

   Nie ma to nic wspólnego z dojeniem finansowym. Ma wspólnego z energią. Stąd jest przeliczenie współczynnikiem jak np. w tym kalkulatorze: https://enerad.pl/rynek-energii/rynek-gazu/gaz-m3-kwh/

  • Panie Rafale, jeżeli licznik traci ważność legalizacyjną za jej wymianę odpowiada dystrybutor energii. Odbiorcy z grupy taryf G i C nie są właścicielami liczników, wymiana licznika jest bezpłatna.

   pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

 6. Witam, mam pytanie co mogę zrobić jeżeli przez większość czasu przebywam poza granicami Polski i nie mam fizycznie jak wstawić się na odczyt licznika przeprowadzany przez pracowników PGNiG. Niestety nie mam również komu zostawić kluczy do domu, czy jest jakieś wyjście?

  Z góry dziękuję za odpowiedź:)

 7. Przez przypadek źle wypełniłem blankiet wpłacając wyższą kwotę od opłaty za prąd. Czy w tym przypadku mam poinformować o tym fakcie PGNiG. Czy mogę żądać zwrotu nadwyżki?

 8. Super akcja z tą ofertą PiG. Nawet nie wiedziałem że PGNiG sprzedaje też prąd. Dobrze, ze enerad analizuje aktualne oferty. Szybko i prosto można sprawdzić co słychać w branży.

  Pozdrowenia dla wszystkich

 9. Posiadam ebok na gaz oddział karpacki i rozliczenie co miesiąc , kiedy można się spodziewać eboku i efaktury również na prąd i czy również bedzie mozna prąd rozliczać co miesiąc.Mając ebok na gaz podanie stanu licznika oraz efaktura otrzymywana jest szybko i sprawnie, bardzo mnie to zadowala.Brak eboku na prąd i faktura wysyłana pocztą gdzie często sa opóźnienia na dzień dzisiejszy mnie jak podejrzewam przyszłych waszych klientów w xxi wieku na pewno nie ucieszy.No cóż czekam cierpliwie pomimo weilu obietnic na eBOK i efaktury na prąd i wtedy na pewno podpiszę z wami umowę Pozdrawiam

 10. Złodziejska firma. Nie dostarczają dokumentów i potem z powietrza naliczają odesetki od dokumentów widm. Obsługa klienta to najgorsze dno dna. Pracownicy z rozumem niemowlaka, z którymi nie da się nic załatwić. Nie potrafią wyjść poza przygotowane skrypty odpowiedzi, które nijak się mają do wysłanej wiadomości. Wiać póki się da

  • Szukam ludzi w Polsce, którzy maja właśnie tego typu problem z PGNiG. Często faktury dostarczane po terminie lub w ogóle listem zwykłym Poczta-Polską a na nastepnej fakturze karne odsetki – klient Bogu ducha wienien (nawet nie wiedział, ze ma fakturę wystawioną)

 11. Nie mogę się doczekać faktury za prąd – już prawie miesiąc po terminie. Dotychczasowe faktury – szacunkowe. Wracam do poprzedniego dostawcy prądu – szybko, sprawnie, trochę drożej, ale zawsze wiem, ile.

  • Dzień dobry,

   jeśli nie otrzymuje Pan terminowo faktur za energię, to zachęcamy do składania reklamacji u sprzedawcy prądu. W innym przypadku firma energetyczna może winę zrzucić np na pocztę, a Pana obciążyć odsetkami za zwłokę w regulowaniu należności. Artykuł o braku faktur znajdzie Pan tutaj: https://enerad.pl/aktualnosci/brak-rachunku-za-prad-co-zrobic/
   W razie gdyby sytuacja się powtarzała, to można to zgłosić również do regulatora, czyli URE.

   Pozdrawiam,
   Barbara,
   zespół enerad.pl

 12. Jestem rozczarowany ofertą PiG.
  Mam dwie nieruchomości, umowę kompleksową i… bajzel w płatnościach, bo pgnig nie może od roku uporać się z elektroniczną obsługą płatności dla odbiorców prądu.
  Szczerze NIE POLECAM!!! Oszczędności są pozorne a traci się czas na uzyskaniu informacji o saldzie płatności za prąd.
  Możesz opłacać regularnie ale wystarczy, że nie dotrze pocztą faktura (bo emailem jej nie otrzymamy) i płacisz odsetki za brak wpłaty.
  Wracam do profesjonalistów, nie stać mnie na stratę czasu i na te uciążliwości w pgnig
  AZ

 13. NIE POLECAM oferty Prąd i Gaz w PGNiG.

  Wcześniej moim dystrybutorem energii elektrycznej był Tauron, a gaz miałem oczywiście w PGNiG. Skusiłem się propozycją niższych stawek za zużycie energii elektrycznej i brakiem opłaty handlowej w ofercie Prąd i Gaz od PGNiG. To był mój błąd! Porównałem rachunki za prąd od Tauronu i PGNiG. Stawka w PGNiG za zużycie energii elektrycznej faktycznie jest niższa, jednak suma za dystrybucję energii przewyższa sumę za sprzedaż energii!! W przypadku Tauronu suma wszystkich opłat dystrybucyjnych wynosiła około połowę sumy za zużyty prąd. W PGNiG opłaty dystrybucyjne są wyższe od samych opłat za zużytą energię!!! Słyszałem, że opłaty dystrybucyjne zależą od regionu w którym się mieszka (ja jestem ze Śląska). Jeśli ktoś jest skuszony tą ofertą – niech sprawdzi wcześniej, czy opłaty dystrybucyjne nie będą wynosiły ponad 50 % całego rachunku!!!

  Miało być taniej, wygodniej, oszczędniej. Jest dużo drożej. NIE POLECAM!

  • Szkoda zachodu. Posiadam gaz w PGNiG, prąd w Tauronie region małopolski. Chciałem przejść z prądem do PGNIG. W taryfie G11 miałbym 1,95 zł oszczedności….rocznie!!! Buahhahha

  • Dzień dobry,

   drogi sfeat, jeśli wybrałeś ofertę łączoną PGNiG, to zmieniłeś tylko sprzedawcę prądu – dystrybutor został ten sam, czyli Tauron, nie jest nim z pewnością PGNiG. Dlaczego? Ponieważ, nie ma możliwości zmiany dystrybutora (OSD). Jeśli wysokość opłat dystrybucyjnych budzi Twoje wątpliwości, to skontaktuj się z podmiotem odpowiedzialnym, czyli właśnie Tauron Dystrybucją.

   Pozdrawiam
   Agnieszka
   enerad.pl

  • Sfeat,

   Podpisując umowę kompleksową w PGNiG Twoim Operatorem nadal pozostał Tauron Dystrybucja. Opłaty dystrybucyjne będą zawsze w tej samej wysokości bez względu na to, którego Sprzedawcę prądu wybierzesz i są zależne tylko i wyłącznie od OSD. Skoro wspominasz, że teraz opłaty dystrybucyjne sa większą procentowo częścią rachunku niż poprzednio to chyba tylko potwierdza fakt, że placisz mniej za samą sprzedaż energii elektrycznej?:) Czyli to za co płacisz do PGNiG.(opłaty dystrybucyjne również płacisz do PGNiG na umowie kompleksowej, ale są one dalej przekazywane do Operatora – w tym przypadku do Tauron Dystrybucja).

 14. ja jestempod wrażeniem ile można wydać na kampanie promocyjną naprawdę przecietnej oferty. I nie wiem, jakim cudem ludzie dali sie nabrać PGNiG na tę ściemę, chyba nie potrafia dodawać…

 15. Na stronie PGNiG jakoś nie chwalą się taryfą prądu… to nie sugeruje by byli konkurencyjni. Odesłanie do formularza kontaktowego sugeruje, że mają coś do ukrycia i liczą na ‚grilowanie’ klienta

 16. ja podpisałam umowę PiG i szczerze mówiąc żałuję – miało być taniej, wyszło mega przeciętnie. Żałuję, ze podpisałam te umowę, czekam aż dobiegnie końca i do pgnig już nie wrócę

 17. Będę wdzięczny, jeżeli ktoś poprawi moje ewentualne błędy merytoryczne albo logiczne, bo aż wierzyć mi się nie chce:
  Obecnie (bo cofnięciu koncesji Energetycznego Centrum) otrzymujemy prąd w ramach sprzedaży awaryjnej od innogy Polska. Potwierdzili mi, że korzystamy ze stawki tej samej, co klienci z normalną umową, czyli 0,3397 zł / kWh brutto.

  PGNiG przesłało mi „promocyjną” ofertę „Prąd i Gaz” ze stawką 0,494 zł / kWh brutto (gdybyśmy chcieli kupować sam prąd, byłoby jeszcze drożej). Jest to ponad (!!) 45% drożej (!!) niż nasza dotychczasowa stawka, zatwierdzona przez URE, dla sprzedawców z urzędu.

  Czy faktycznie są osoby, które podpisują taką umowę, czy to ja czegoś nie rozumiem?

 18. Na stronie Kontakt: Przejdź do formularza kontaktowego i wyślij wiadomość. Nasi konsultanci udzielą odpowiedzi najszybciej, jak to będzie możliwe…. Definicja ‚mozliwe’ w moim przypadku, byl to 1 miesiac i 5 dni. Jeszcze nigdy tak dlugo nie czekalam na odpowiedz. A bylo to proste zapytanie dotyczace potwierdzenia konta baknowego. Zenada!!!

 19. Oferta PIG od PGNIG obiecujaca 170 zl oszczednosci to jedno wielkie oszustwo !!! Konsultanci wprowadzaja w blad, zeby sciagnac klienta. Zadzwonilem do nich z zapytaniem na czym zaoszczedze te 170, powiedzial mi, ze za 1kWh zaplace 38gr, powiedzialem mu ze w tej chwili place 24 gr + 18 gr czyli w sumie 42 gr. On powiedzial, ze tutaj wlasnie na tym zaoszczedze, i dodatkowo nie bedzie oplaty abonamentowej. Zgodzilem sie i podpisalem umowe, okazalo sie, ze oplata abonamentowa jest niska, bo niska ale jest, oraz nie powiedzial, ze dojdzie 16 groszy dodatkowej oplaty za kWh, takze pierwszy rachunek wyszedl mi 50 zl wyzszy od tego ile zaplacilbym w Tauronie !! PGNIG nie bierze zadnej odpowiedzialnosci za konsultantów takze nie przyjmuje reklamacji, i tylko twierdza, ze taka umowe podpisalem i jak nie pasuje to moge rozwiazac. I tak zrobilem, przenioslem prad i gaz do taurona. Jak najdalej od PGNIG !!!! Oszusci !!! Gdzies moge zglosic to oszustwo?

 20. Tak niedobrej strony i obsługi klienta to ciężko znaleźć.
  Strona bardzo powoli działa/ jeśli w ogóle działa bo to ciężko trafić.
  Co chwilę pracę serwisowe które i tak nic nie dają.
  Mam założone dwie skrzynki (W jednej tylko rura, w drugiej licznik) na domu bo poprzedni właściciel był cipą i tak sobie dał zbeszcześcić elewację.
  Chciałem żeby to uporządkowali to mam zrobić to na własny koszt chociaż ten złom znajduję się cały przed licznikiem.
  Mam dosyć tego ich bajzlu.
  Nie polecam.

Dodaj komentarz