PGNiG – gaz oraz prąd dla domu i firmy

Informacje, opinie, dane, aktualności - wszystko o PGNiG

PGNiG – prąd, gaz i ciepło od jednej firmy?

PGNiG jest polskim liderem jeśli chodzi o dystrybucję i sprzedaż gazu, zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm. Jednak firma, po przejęciu aktywów spółki Vattenfall Heat Poland w 2011 roku, za swój priorytet przyjęła ewolucję w koncern multienergetyczny, oferujący jednocześnie prąd, gaz oraz ciepło.

Oferta PGNiG

Prąd dla domu Prąd dla firmy Gaz dla domu Gaz dla firmy

Sprzedawca prądu dla firm i domu

PGNiG sprzedaż prądu rozpoczęło w roku 2012. Swoją ofertę kieruje do przedsiębiorstw na terenie całego kraju. Energia elektryczna, produkowana przez PGNiG pochodzi głównie z Elektrociepłowni Siekierki oraz Elektrociepłowni Żerań, zlokalizowanych w Warszawie, gdzie w procesie kogeneracji produkuje się jednocześnie prąd i ciepło. Pozostałą część energii elektrycznej firma kupuje na giełdzie TGE, gdzie jest jednym z bardziej aktywnych podmiotów pełniąc funkcję animatora rynku. Sprzedaż dla gospodarstw domowych firma planuje uruchomić w połowie 2014 roku.

Klient biznesowy – taryfa A, B, C

Klientom biznesowym PGNiG oferuje energię elektryczną bez względu na wielkość firmy. PGNiG swoją ofertę kieruje zarówno do swoich stałych klientów gazowych, jak i do nowych odbiorców. Dla tych pierwszych powstał tak zwany dwupak – jeden rachunek za gaz i zużycie energii elektrycznej, osobną fakturę otrzymują oni za opłaty dystrybucyjne.

W umowach na sprzedaż prądu PGNiG gwarantuje stałą opłatę za 1 kWh przez cały okres trwania umowy. Więcej o ofercie dla firm dowiesz się Oferty prądu od PGNiG.

Gospodarstwa domowe – taryfa G

Sprzedawca przygotował również ofertę dla gospodarstw domowych. Odbiorcy taryf G, jeśli zdecydują się na ofertę PGNiG, będą mogli liczyć na gwarancję stałej ceny za prąd podczas trwania umowy. PGNiG w swojej ofercie kładzie nacisk na wysoką obsługę klienta – będziemy mogli liczyć na pełną pomoc doradców. Umowę z tą firmą będziemy mogli zawrzeć w BOK – wystarczy, że weźmiemy dowód osobisty oraz ostatnią fakturę za prąd.

Struktura paliw zużytych do produkcji energii sprzedanej przez PGNiG w 2015 roku:

pgnig-wykres kołowy

Sprzedawca gazu dla firm i domu

PGNiG to gazowy gigant i monopolista na polskim rynku energetycznym – realizuje ponad 90% sprzedaży na rynku detalicznym. Firma obsługuje klientów indywidualnych oraz biznesowych – zdecydowana większość to odbiorcy urzędowi, którzy nigdy nie zmienili sprzedawcy gazu. PGNiG sprzedaje gaz, który m.in. pozyskuje z własnych źródeł. A co oferuje ten sprzedawca swoim klientom?

Klient biznesowy – taryfy gazu dla firmy

PGNiG świadczy usługi dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw (o rocznym zużyciu powyżej 961 MWh). Oferta monopolisty to pojedyncze produkty dedykowane odpowiednim grupom odbiorców – sprzedawca nie posiada ani gwarancji stałej ceny ani ofert dual fuel. Więcej o ofercie PGNiG znajdziesz na Oferty gazu PGNiG.

Gospodarstwa domowe – taryfy gazu dla domu

Podobnie sytuacja wygląda z gospodarstwami domowymi – PGNiG nie gwarantuje stałej ceny za gaz, a oferty to podstawowe produkty. Z pewnością brak atrakcyjnych propozycji dla klientów to efekt dominującej i niezagrożonej pozycji PGNiG w sektorze sprzedaży gazu. O ofercie gazu PGNiG więcej informacji znajdziesz na Oferty gazu dla domu od PGNiG.

Podstawowe informacje o firmie

PGNiG jest dominująca firmą, jeśli chodzi o sprzedaż, dystrybucję oraz pozyskiwanie gazu ziemnego w Polsce. Firma PGNiG powstała w 1982 roku jako Przedsiębiorstwo Państwowe PGNiG. W wyniku transformacji przedsiębiorstwo w 1996 roku przekształcono w spółkę akcyjną, w której 100% udziałów miał Skarb Państwa. W strukturze powstałej Spółki znajdowały się zakłady gazownicze wchodzące w skład sześciu okręgowych zakładów gazownictwa z siedzibami w: Gdańsku, Poznaniu, Tarnowie, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu, zakłady poszukiwań i wydobycia oraz zakłady serwisowe. Następna dekada to sukcesywny rozwój firmy, dostosowywanie jej do wymogów wolnego rynku oraz przepisów unijnych. Obecnie Grupa PGNiG to kilkanaście powiązanych ze sobą przedsiębiorstw.

W 2011 roku firma wykupiła akcje firmy Vattenfall Heat Poland, stając się właścicielem Elektrociepłowni Warszawskich. Jest to także moment, w którym Grupa podejmuje decyzję o swoim zaistnieniu na rynku energii elektrycznej. W marcu 2011 roku PGNiG oraz Tauron przystąpiły do realizacji budowy największej w Polsce elektrociepłowni opalanej gazem, która ma się mieścić w Stalowej Woli.

PGNiG jest udziałowcem w 29 spółkach, za sektor energetyczny przede wszystkim odpowiedzialne są:

 • PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o. – sprzedawca prądu i gazu dla klientów biznesowych i indywidualnych
 • PGNiG Termika S.A. – firma powołana w miejsce Vattenfall Heat Poland, zajmująca się zarządzaniem Elektrociepłowniami Warszawskimi.

Obie te spółki są członkami Towarowej Giełdy Energii w Warszawie, ponadto PGNiG S.A. jest członkiem Europejskiej Giełdy Energii w Lipsku (EEX), giełdy EPEX w Paryżu oraz największej towarowej giełdy na świecie ICE z Londynie.

Obszary działalności PGNiG

PGNiG prowadzi działalność w 4 podstawowych sektorach:

 • poszukiwaniu i wydobyciu gazu ziemnego i ropy, prowadzonych przez oddziały w Sanoku i Zielonej Górze oraz PGNiG Norway
 • obrotowi i magazynowaniu gazu ziemnego, zarówno importowanego, jak i krajowego, sektor ten zajmuje się głównie sprzedażą,
 • dystrybucji, w ramach której spółka należąca do PGNiG, Polska Spółka Gazownictwa odpowiada za dostarczanie gazu do odbiorców domowych, przemysłowych i hurtowych, jak również za eksploatację, remonty oraz rozbudowę gazociągów,
 • energetyce, ten segment działalności jest najnowszą częścią działalności PGNiG i jest dopiero rozwijany.

Energia elektryczna, produkowana przez PGNiG pochodzi głównie z elektrociepłowni, będących od 2011 roku własnością przedsiębiorstwa i powstaje w wyniku kogeneracji – jednoczesnej produkcji prądu i ciepła. Elektrociepłownie PGNiG opalane są węglem kamiennym oraz biomasą, jedynie niewielka część energii elektrycznej produkowana jest z gazu ziemnego. Pozostałą część energii elektrycznej firma kupuje na giełdzie TGE.

PGNiG na Youtubie – filmik prezentujący podstawowe informacje

W krótkim spocie, jaki PGNiG umieściła na swoim kanale na popularnym portalu, znaleźć można podstawowe informacje o firmie. Przedsiębiorstwo stara się podkreślić dwie nadrzędne dla siebie wartości: wierność tradycji przy jednoczesnej innowacyjności. Poniżej zamieszczamy najnowszą reklamę sprzedawcy.

Aktualności o PGNiG

Opinie o PGNiG

41 Comments

 1. PGNiG OD 1 września wystartowało z nową ofertą sprzedaży energii elektrycznej „Pakiet PiG”.

  Co proponują:
  * niska cena prądu (np. w taryfie G11 0,2853zł brutto/0,2319zł netto, dostępne są także grupy G12 i G12W)
  * stała cena przez cały rok
  * opłata handlowa 0 zł (dla kupujących energię i gaz, dla samej energii 6zł brutto)
  * możliwość odstąpienia od umowy w każdej chwili i bez żadnych kar
  * umowa kompleksowa

  Szczegóły: https://www.pgnig.pl/pakiet-pig

 2. PGNiK dołączył do grona typowych oszustów. Ostatnio przysłali mi rachunek za 13 m3 gazu ziemnego na kwotę 86zł. Jako emeryt gotuję czasami coś do jedzenia. Nie ogrzewam wody i nie opalam gazem. Więc jak jest cena faktyczna gazu w Polsce.

  • 1 m3 w najniższej taryfie PGNiG (W-1.1 – najniższe zużycie i 1 odczyt w roku z 2-miesięcznymi prognozami zużycia) kosztuje w przeliczeniu ok. 2 zł brutto (z uwzględnieniem opłaty dystrybucyjnej zmiennej, różna wysokość zależnie od regionu kraju).
   Opłaty stałe w najniższej taryfie to 9,73 zł brutto/mies. W innych będą wyższe.

   Sprawdź proszę, jaką masz taryfę i jakiego okresu dotyczy faktura (1 miesiąc czy dwumiesięczna prognoza zużycia).

   Zawsze możesz zadzwonić na infolinię dla swojego regionu lub odwiedzić Biuro Obsługi i poprosić o wyjaśnienie (adresy biur i numery telefonu znajdziesz na fakturze oraz na stronie http://www.pgnig.pl/kontakty ).

  • Zależy ile, kiedy(jakie jest aktualne obciążenie=pobór sieci) -od 2,32 do 9,68 za 1 kubik u mnie z ogrzewaniem. Im większe obciążenie sieci tym droższa t.zw. kilowatogodzina uzyskana z gazu od 0,31 do 1,92 złotego.

   • Cena kWh gazu zależy od grupy taryfowej (w tych dla odbiorców o większym zużyciu jest nieznacznie niższa), ale różnica w taryfach W-1, W-2, a W-3, W-4 nie jest znaczna.
    Większe są różnice w opłatach stałych między tymi taryfami.
    Natomiast faktyczny koszt 1 m3 zależy także od jakości gazu (współczynnik wynikający z ciepła spalania).

    Przykładowo dla Obszaru Dolnośląskiego cena 1 kWh gazu wynosi w grupach taryfowych W-1: 0,176 zł brutto (przy współczynniku wynoszącym 11, koszt 1 m3 to ok. 1,94 zł brutto).

    W taryfie W-4 1 kWh gazu kosztuje: 0,164 zł brutto (cena 1 m3 ok. 1,80 zł).

    Inna sprawa to opłaty stałe miesięczne, które w zależności od grupy taryfowej wynoszą od 9,73 zł brutto (W-1.1), nawet do 213,31 zł brutto (W-4).

  • wychodzi więcej bo doliczają opłaty za abonament, za przesył , a nawet za to że sam podaję przez internet stan licznika , doliczają 5 zł. Taka taryfa. Dlatego grzeję sie geotermią i słońcem, wytwarzam prąd na dachu a tym oszustom co miesiąc najwyżej 30 zł z 7 metrów i.. posiadanie licznika na ścianie. Juz niedługo.
   PGNiG to postkomunistyczna nepotyczna firma gdzie liczą sie znajomosci i układy. Powinno sie ja zlikwidowac a jej byłym pracownikom wydac zakaz pracy w sektorze paliwowym. Ale jak ma byc dobrze w tej firmie kiedy takie matoły jak niejaki moczydołwski , który zamiast uratować, w rok załatwił krakowska Geofizykę. Firmę o 60 letniej tradycji. W nagrodę wrócił do dyrektorowania swojego libijskiego (sic !) oddziału w… Rotterdamie. Od 10 lat nie wydobył ani kropli ropy w Libii wydając cieżkie miliony na poszukiwania. Jak ma być dobrze kiedy pakistanski oddział PGNiG działający od 1999 r odkrył tylko(!!!) jedno zloże gazu ale nie sprzedał ani jednego litra gazu. A oddział w Egipcie? A jaka jest produkcja z szelfu norweskiego? I po co jak taniej jest kupić od rusków i sprzedac z zyskiem 50 % głuptokom w Polsce
   Żeby było dobrze , to za wszystko zapłacisz ja, ty, i inne dojne bolki dla których gaz w domu to nadal luksus. Przecież wystarczy dołożyć extra złotówkę do ceny gazu i kasa leci. Ostatnio ile ? 2,5 mld zysku ? A ten idiotyczny przelicznik na KWh. Przecież wszyscy maja liczniki w metrach sześc do k … nędzy

   • Myślenie naprawdę nie boli. Przelicznik jest na kWh żeby odbiorcy płacili za to co rzeczywiście zużywają (czyli ciepło), a nie za objętość gazu. Przypominam – gaz ziemny jest kopaliną i jako taka ma zmienną kaloryczność. Sytuację, która Pan opisał dotyczy dystrybutora, a nie PGNiG Obrót czyli sprzedawcy gazu i prądu. Opłata przesyłowa, na którą się Pan powołuje, jest naliczana przez dystrybutora, czyli obojętnie jaki jest sprzedawca i tak taka będzie. Jednym słowem – wie pan, że gdzieś coś dzwoni, ale ma Pan w głębokim poważaniu co i gdzie, ważne by wylać pomyje.

  • Wychodzi więcej bo doliczają opłaty za abonament, za przesył , a nawet za to że sam podaję przez internet stan licznika , doliczają 5 zł. Taka taryfa. Dlatego grzeję sie geotermią i słońcem, wytwarzam prąd na dachu a tym oszustom co miesiąc najwyżej 30 zł z 7 metrów i.. posiadanie licznika na ścianie. Juz niedługo.
   PGNiG to postkomunistyczna nepotyczna firma gdzie liczą sie znajomosci i układy. Powinno sie ja zlikwidowac a jej byłym pracownikom wydac zakaz pracy w sektorze paliwowym. Ale jak ma byc dobrze w tej firmie kiedy takie matoły jak niejaki moczydołwski , który zamiast uratować, w rok załatwił krakowska Geofizykę. Firmę o 60 letniej tradycji. W nagrodę wrócił do dyrektorowania swojego libijskiego (sic !) oddziału w… Rotterdamie. Od 10 lat nie wydobył ani kropli ropy w Libii wydając cieżkie miliony na poszukiwania. Jak ma być dobrze kiedy pakistanski oddział PGNiG działający od 1999 r odkrył tylko(!!!) jedno zloże gazu ale nie sprzedał ani jednego litra gazu. A oddział w Egipcie? A jaka jest produkcja z szelfu norweskiego? I po co jak taniej jest kupić od rusków i sprzedac z zyskiem 50 % głuptokom w Polsce
   Żeby było dobrze , to za wszystko zapłacisz ja, ty, i inne dojne bolki dla których gaz w domu to nadal luksus. Przecież wystarczy dołożyć extra złotówkę do ceny gazu i kasa leci. Ostatnio ile ? 2,5 mld zysku ? A ten idiotyczny przelicznik na KWh. Przecież wszyscy maja liczniki w metrach sześc do k … nędzy

   • Opłaty stałe to norma w całej branży gazowniczej oraz energetycznej.

    Bieżące utrzymanie sieci dystrybucyjnej i przesyłowej kosztuje podobnie, niezależnie od tego, ile przyłączeni klienci zużywają gazu czy energii elektrycznej.

    Rozliczanie zużycia gazu w kWh to wymóg unijny. Polska była jednym z państw, które najdłużej się przed tym broniły.
    UE stwierdziła, że cena ma zależeć od jakości gazu, dlatego wymyślono współczynnik zależny od ciepła spalania.

  • Nie dają licznika na prąd. Najpierw musisz podpisać umowę np. z Tauron-em, a jak już założą Ci licznik prądu możesz przejść do PGNiG. Wiem bo niedawno sama przerabiałam ten temat.

  • Właścicielem licznika jest Operator Systemu Dystrybucyjnego (lokalny dystrybutor, jeden z pięciu, zależnie od obszaru kraju), a nie sprzedawca.

   https://enerad.pl/rynek-energii/dodatkowo/osd-dystrybutorzy/

   Jeżeli masz licznik, a zmieniasz sprzedawcę, to na dzień zmiany powinien być dokonany odczyt (chociaż np. w Tauron – Dystrybucja zdarzały się odczyty szacowane).
   Jeżeli w lokalizacji, dla której podpisujesz umowę nie ma licznika, spytaj na infolinii lub w Biurze Obsługi swojego OSD, czy nie powinnaś najpierw złożyć do nich wniosku o przyłączenie do sieci i podpisać umowy o przyłączenie.

   Na pewno nie musisz najpierw podpisywać umowy na sprzedaż energii (umowa kompleksowa lub sprzedaży) ze sprzedawcą z urzędu (należącym do tej samej grupy kapitałowej co OSD np. Tauron Sprzedaż/Tauron Sprzedaż GZE na południu kraju).

 3. prawidłowo i uczciwie byloby zlikwidowanie wszelkich abonamentow przesylow i innych zlodziejskich oplat ale nie ma chętnych zeby to zrobic czlowiek kilkazzłotych za prad czy gaz zuzyje a placi jakby zloto kupował

  • Podaj choć jedno państwo na świecie, w którym za media (energia, gaz, woda) nie płaci się opłat stałych (tylko same zmienne za zużytą jednostkę).
   Suma opłat stałych za gaz w taryfie W-1.1 (dla osób o najmniejszym zużyciu gazu) to ok 10 złotych miesięcznie (np. 9,73 PLN brutto dla oddziału dolnośląskiego).

   Zawsze możesz poszukać innego sprzedawcy, może wtedy twój abonament spadnie np. o 1 zł. Ale nie sądzę, żebyś dużo zyskał przy tak niewielkim zużyciu.

   • Nie potrzebuję podawać kraju w którym nie obowiązują takie opłaty bo nie jest to związane z uczciwością. Uczciwie jest wtedy gdy że sprzedawca umawiam się na dostawę towaru w określonej cenie i w określonym miejscu i nie interesują mnie koszty prowadzenia działalności dostawcy w postaci jakiś przesyłowych. Czy jak kupujesz jakieś inne towary to interesują nabywcę koszty transportu, ustawienia na półkach, głodzenia w lodówkach itp ? Jedynym wyjątkiem jest sprzedaż na odleglosc czyli przez internet i to też można negocjować. A w przypadku monopolu jaki jest możemy sobie tylko pogadac

 4. Mam pytanie jaka jest różnica w kosztach wydobycia gazu którego kaloryczność jest większa od tego który ma mniej kalorii-jestem laikiem w tych sprawach ale po mojemu to różnicy nie ma,a cena różna.Dlaczego?.Ano dlatego żeby nas doić finansowo.Mam dla wszystkich propozycję nie do odrzucenia-nic nie zmieniajcie bo za tańszy prąd i gaz zapłaciccie drożej. Gdybyście to wy handlowali dowolnym towarem to chcielibyście żeby wasz klient zaoszczędził czy sami chcecie zarobić(nawet jak najwięcej).PROSTE ?

  • Rożnica nie jest w kosztach wydobycia (znaczy tam też może być – ale to nie ma znaczenia) – różnica jest w kaloryczności czyli de facto w ilości energii w jednym m3 (mierzonej w kWh / MWh).

   Kaloryczny gaz wytworzy więcej ciepła z metra, mniej kaloryczny wytworzy mniej ciepła. Inaczej, uproszczenie: na kalorycznym gazie będziesz gotował wodę w jedną minutę, na tym mniej kalorycznym w 5 minut. Jak widzisz, płacąc za metry3 w tym drugim wypadku jesteś w plecy, nie? A Ty płacisz właśnie za energię, której nośnikiem jest gaz.

   Nie ma to nic wspólnego z dojeniem finansowym. Ma wspólnego z energią. Stąd jest przeliczenie współczynnikiem jak np. w tym kalkulatorze: https://enerad.pl/rynek-energii/rynek-gazu/gaz-m3-kwh/

  • Panie Rafale, jeżeli licznik traci ważność legalizacyjną za jej wymianę odpowiada dystrybutor energii. Odbiorcy z grupy taryf G i C nie są właścicielami liczników, wymiana licznika jest bezpłatna.

   pozdrawiam
   Piotr
   enerad.pl

 5. Witam, mam pytanie co mogę zrobić jeżeli przez większość czasu przebywam poza granicami Polski i nie mam fizycznie jak wstawić się na odczyt licznika przeprowadzany przez pracowników PGNiG. Niestety nie mam również komu zostawić kluczy do domu, czy jest jakieś wyjście?

  Z góry dziękuję za odpowiedź:)

 6. Przez przypadek źle wypełniłem blankiet wpłacając wyższą kwotę od opłaty za prąd. Czy w tym przypadku mam poinformować o tym fakcie PGNiG. Czy mogę żądać zwrotu nadwyżki?

 7. Super akcja z tą ofertą PiG. Nawet nie wiedziałem że PGNiG sprzedaje też prąd. Dobrze, ze enerad analizuje aktualne oferty. Szybko i prosto można sprawdzić co słychać w branży.

  Pozdrowenia dla wszystkich

 8. Posiadam ebok na gaz oddział karpacki i rozliczenie co miesiąc , kiedy można się spodziewać eboku i efaktury również na prąd i czy również bedzie mozna prąd rozliczać co miesiąc.Mając ebok na gaz podanie stanu licznika oraz efaktura otrzymywana jest szybko i sprawnie, bardzo mnie to zadowala.Brak eboku na prąd i faktura wysyłana pocztą gdzie często sa opóźnienia na dzień dzisiejszy mnie jak podejrzewam przyszłych waszych klientów w xxi wieku na pewno nie ucieszy.No cóż czekam cierpliwie pomimo weilu obietnic na eBOK i efaktury na prąd i wtedy na pewno podpiszę z wami umowę Pozdrawiam

 9. Złodziejska firma. Nie dostarczają dokumentów i potem z powietrza naliczają odesetki od dokumentów widm. Obsługa klienta to najgorsze dno dna. Pracownicy z rozumem niemowlaka, z którymi nie da się nic załatwić. Nie potrafią wyjść poza przygotowane skrypty odpowiedzi, które nijak się mają do wysłanej wiadomości. Wiać póki się da

  • Szukam ludzi w Polsce, którzy maja właśnie tego typu problem z PGNiG. Często faktury dostarczane po terminie lub w ogóle listem zwykłym Poczta-Polską a na nastepnej fakturze karne odsetki – klient Bogu ducha wienien (nawet nie wiedział, ze ma fakturę wystawioną)

 10. Nie mogę się doczekać faktury za prąd – już prawie miesiąc po terminie. Dotychczasowe faktury – szacunkowe. Wracam do poprzedniego dostawcy prądu – szybko, sprawnie, trochę drożej, ale zawsze wiem, ile.

  • Dzień dobry,

   jeśli nie otrzymuje Pan terminowo faktur za energię, to zachęcamy do składania reklamacji u sprzedawcy prądu. W innym przypadku firma energetyczna może winę zrzucić np na pocztę, a Pana obciążyć odsetkami za zwłokę w regulowaniu należności. Artykuł o braku faktur znajdzie Pan tutaj: https://enerad.pl/aktualnosci/brak-rachunku-za-prad-co-zrobic/
   W razie gdyby sytuacja się powtarzała, to można to zgłosić również do regulatora, czyli URE.

   Pozdrawiam,
   Barbara,
   zespół enerad.pl

 11. Jestem rozczarowany ofertą PiG.
  Mam dwie nieruchomości, umowę kompleksową i… bajzel w płatnościach, bo pgnig nie może od roku uporać się z elektroniczną obsługą płatności dla odbiorców prądu.
  Szczerze NIE POLECAM!!! Oszczędności są pozorne a traci się czas na uzyskaniu informacji o saldzie płatności za prąd.
  Możesz opłacać regularnie ale wystarczy, że nie dotrze pocztą faktura (bo emailem jej nie otrzymamy) i płacisz odsetki za brak wpłaty.
  Wracam do profesjonalistów, nie stać mnie na stratę czasu i na te uciążliwości w pgnig
  AZ

 12. NIE POLECAM oferty Prąd i Gaz w PGNiG.

  Wcześniej moim dystrybutorem energii elektrycznej był Tauron, a gaz miałem oczywiście w PGNiG. Skusiłem się propozycją niższych stawek za zużycie energii elektrycznej i brakiem opłaty handlowej w ofercie Prąd i Gaz od PGNiG. To był mój błąd! Porównałem rachunki za prąd od Tauronu i PGNiG. Stawka w PGNiG za zużycie energii elektrycznej faktycznie jest niższa, jednak suma za dystrybucję energii przewyższa sumę za sprzedaż energii!! W przypadku Tauronu suma wszystkich opłat dystrybucyjnych wynosiła około połowę sumy za zużyty prąd. W PGNiG opłaty dystrybucyjne są wyższe od samych opłat za zużytą energię!!! Słyszałem, że opłaty dystrybucyjne zależą od regionu w którym się mieszka (ja jestem ze Śląska). Jeśli ktoś jest skuszony tą ofertą – niech sprawdzi wcześniej, czy opłaty dystrybucyjne nie będą wynosiły ponad 50 % całego rachunku!!!

  Miało być taniej, wygodniej, oszczędniej. Jest dużo drożej. NIE POLECAM!

  • Szkoda zachodu. Posiadam gaz w PGNiG, prąd w Tauronie region małopolski. Chciałem przejść z prądem do PGNIG. W taryfie G11 miałbym 1,95 zł oszczedności….rocznie!!! Buahhahha

  • Dzień dobry,

   drogi sfeat, jeśli wybrałeś ofertę łączoną PGNiG, to zmieniłeś tylko sprzedawcę prądu – dystrybutor został ten sam, czyli Tauron, nie jest nim z pewnością PGNiG. Dlaczego? Ponieważ, nie ma możliwości zmiany dystrybutora (OSD). Jeśli wysokość opłat dystrybucyjnych budzi Twoje wątpliwości, to skontaktuj się z podmiotem odpowiedzialnym, czyli właśnie Tauron Dystrybucją.

   Pozdrawiam
   Agnieszka
   enerad.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *