odbiorcy gazu

Do końca IV kwartału 2015 roku liczba zmian sprzedawcy gazu przekroczyła 31 tysięcy

Liberalizacja rynku gazu jest znacznie trudniejsza niż rynku prądu, jednak z roku na rok liczba osób zmieniających swojego sprzedawcę rośnie. W zeszłym roku na taki krok zdecydowało się ponad 20 tys. odbiorców.

Prosty sposób, aby obniżyć rachunki za gaz

Zmiana sprzedawcy gazu jest tak samo prosta, jak zmiana sprzedawcy prądu, ale przez dłuższy czas nie zachęcało to odbiorców gazu do zmian. Jednak sytuacja powoli się zmienia i nowych sprzedawców poszukują zarówno gospodarstwa domowe, jak i przedsiębiorstwa. Z pewnością bardzo istotnym czynnikiem jest coraz szersza i atrakcyjniejsza dla konsumentów oferta na sprzedaż gazu. W zeszłym roku do grona konkurentów PGNiG dołączyło wiele solidnych firm np. Axpo.

Coraz więcej chętnych na zmianę sprzedawcy gazu

Wszystko to ma wpływ na to, że odbiorcy gazu coraz częściej rozglądają się za alternatywnymi sprzedawcami. Według danych podanych przez URE w 2011 roku na zmianę sprzedawcy błękitnego paliwa zdecydowało się tylko kilku odbiorców. W 2012 roku liczba ta wzrosła do 210, natomiast w 2013 roku do 429. Bardziej spektakularne liczby przyniósł rok 2014, kiedy to liczba zwiększyła się do 7.007.

Rekordowym rokiem był 2015 rok – łączna liczba zmian od 2011 roku do końca IV kwartału 2015 wyniosła 30.749! Oznacza to, że w ciągu roku dokonano aż 23.742 zmian sprzedawców gazu! Na taki krok zdecydowało się najwięcej odbiorców taryf W 1-4.

Jeśli zastanawiacie się nad zmianą swojego sprzedawcy gazu, to zapraszamy Was do zapoznania się z naszym rankingami: ceny gazu dla domu oraz ceny gazu dla firmy.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments