Łączna moc mikroinstalacji na koniec kwartału br. wyniosła ponad 22 MW

4 /5
(Ocen: 1)

panel słoneczny z bliskaWedług danych URE, na koniec września br. łączna moc zainstalowanych mikroinstalacji w Polsce wyniosła 22,021 MW. Jak zaznacza Urząd są to niepełne informacje, gdyż część dystrybutorów nie wywiązała się ze swojego obowiązku złożenia sprawozdań dotyczących mikroinstalacji OZE.

Na podstawie niepełnych informacji, w porównaniu z II kwartałem br. moc mikroinstalacji OZE wzrosła o 6,22 MW – w czerwcu br. łączna moc wyniosła 15,801 MW, a do sieci dystrybucyjnych przyłączonych było 1.954 mikroinstalacji OZE. Instalacje wygenerowały energię elektryczną na poziomie 10,5 GWh. Na koniec września potencjał zainstalowanych mikroinstalacji fotowoltaicznych wzrósł do poziomu 17,09 MW, natomiast mikroelektrowni wiatrowych do 4,691 MW.

Dane opublikowane po raz pierwszy dotyczą zarówno prosumentów (osoby fizyczne) oraz podmioty gospodarcze. Wcześniej obowiązek sprawozdawczy wymagany był tylko przy mikroinstalacjach odbiorców indywidualnych.

Część OSD nie wywiązała się ze swojego obowiązku złożenia sprawozdań (wśród nich nie ma największych dystrybutorów, czyli w gronie OSD, które wypełniły swój obowiązek znalazły się: Enea, Energa, PGE, RWE, Tauron) – ostateczny termin upłynął 15 listopada. Na takie firmy może zostać nałożona kara wysokości 10 tys. zł.

Informacje o autorze

enerad.pl

enerad.pl to pierwsza porównywarka cen energii w Internecie. Dzisiaj działamy dla Was nie tylko w branży energetycznej! Dostarczamy Wam porady, opinie, recenzje i rankingi z różnych branż.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments