oze energia

Na koniec 2015 roku łączna moc mikroinstalacji wyniosła ponad 22 MW

Według danych URE, na koniec września br. łączna moc zainstalowanych mikroinstalacji w Polsce wyniosła 22,021 MW. Jak zaznacza Urząd są to niepełne informacje, gdyż część dystrybutorów nie wywiązała się ze swojego obowiązku złożenia sprawozdań dotyczących mikroinstalacji OZE.

Spis treści - Czego dowiesz się z tego artykułu?
  1. Rośnie moc mikroinstalacji w Polsce
  2. Niesolidni dystrybutorzy

Rośnie moc mikroinstalacji w Polsce

Na podstawie niepełnych informacji, w porównaniu z II kwartałem br. moc mikroinstalacji OZE wzrosła o 6,22 MW – w czerwcu br. łączna moc wyniosła 15,801 MW, a do sieci dystrybucyjnych przyłączonych było 1.954 mikroinstalacji OZE. Instalacje wygenerowały energię elektryczną na poziomie 10,5 GWh. Na koniec września potencjał zainstalowanych mikroinstalacji fotowoltaicznych wzrósł do poziomu 17,09 MW, natomiast mikroelektrowni wiatrowych do 4,691 MW.

Dane opublikowane po raz pierwszy dotyczą zarówno prosumentów (osoby fizyczne) oraz podmioty gospodarcze. Wcześniej obowiązek sprawozdawczy wymagany był tylko przy mikroinstalacjach odbiorców indywidualnych.

Niesolidni dystrybutorzy

Część OSD nie wywiązała się ze swojego obowiązku złożenia sprawozdań (wśród nich nie ma największych dystrybutorów, czyli w gronie OSD, które wypełniły swój obowiązek, znalazły się: Enea, Energa, PGE, RWE, Tauron) – ostateczny termin upłynął 15 listopada. Na takie firmy może zostać nałożona kara wysokości 10 tys. zł.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2023-03-16 21:14

Ale to teraz fajnie brzmi 22 MW mikro-instalacji łał…. OBS…..