Polenergia Fotowoltaika 2022 – opinie i recenzja

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii powoli staje się koniecznością, a panele fotowoltaiczne coraz częściej stanowią element krajobrazu zarówno w miastach, jak i na wsiach. Firma Polenergia, która weszła na rynek już w 2000 roku, to dostawca nowoczesnych rozwiązań fotowoltaicznych dla małych, średnich i dużych przedsiębiorców  — a także dla odbiorców indywidualnych. Jeśli chodzi o działalność firmy Polenergia, fotowoltaika to jednak nie wszystko! Ta największa w Polsce, prywatna grupa energetyczna w ofercie posiada również pompy ciepła czy magazyny energii.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Polenergia – zakres działalności


Fotowoltaika
Tak
Pompy ciepła
Tak
Magazyny energii
Tak
Stacje ładowania
Tak

Fotowoltaika Polenergia – cena, warunki

Co warto wiedzieć na temat fotowoltaiki od Polenergia? Przede wszystkim to, że doświadczenie związane z doborem i montażem systemów fotowoltaicznych firma zdobyła, przejmując dobrze znaną firmą Edison Energia.

Jeśli chodzi o PV zakres działań firmy Polenergia jest bardzo szeroki. Dlatego też nie da się z góry określić, ile kosztuje zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Klienci mogą jednak liczyć na otrzymanie indywidualnej wyceny, adekwatnej do danej sytuacji. W tym celu należy wypełnić umieszczony na stronie internetowej formularz (znajdziemy go, klikając w przycisk “otrzymaj szybką ofertę”), a następnie poczekać na kontakt przedstawiciela firmy i przedstawienie wstępnej oferty oraz warunków ewentualnej współpracy. Na ostateczną cenę wpływa wiele czynników: na przykład liczba oraz miejsce montażu paneli fotowoltaicznych, lokalizacja budynku, rodzaj wybranych podzespołów.

Polenergia, jako jedyna firma fotowoltaiczna w Polsce, współpracuje z SGGW. W ramach tej współpracy stworzono laboratorium fotowoltaiczne, dzięki któremu studenci oraz instalatorzy mogą podnosić swoje kwalifikacje – z których później korzystają klienci.

Polenergia – fotowoltaika. Dla kogo?

Firma Polenergia kieruje swoje usługi do bardzo szerokiego grona klientów. Może z nich skorzystać więc praktycznie każdy, kto jest zainteresowany inwestycją w czyste, odnawialne źródło energii. Oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i do naprawdę dużych przedsiębiorstw oraz gospodarstw rolniczych.

Ci, którzy zdecydują się na skorzystanie z fotowoltaiki Polenergia, mogą liczyć na:

 • Profesjonalną, kompleksową obsługę i wsparcie na każdym etapie inwestycji.
 • 25-letnią gwarancję wydajności.
 • Wsparcie w uzyskaniu korzystnej oferty finansowania.

Na stronie firmy Polenergia przedsiębiorcy oraz klienci indywidualni znajdą prosty kalkulator, który umożliwi obliczenie tego, ile pieniędzy jesteśmy w stanie zaoszczędzić korzystając z paneli fotowoltaicznych. Co każda z tych grup powinna jeszcze wiedzieć na temat fotowoltaiki Polenergia?

Fotowoltaika dla firm ma na celu przede wszystkim zwiększenie niezależności energetycznej oraz skuteczną ochronę przed rosnącymi cenami prądu. Dodatkowo  — przedsiębiorstwo wykorzystujące fotowoltaikę buduje swój pozytywny wizerunek: biznesu ekologicznego, odpowiedzialnego społecznie. Polenergia wykonuje instalacje fotowoltaiczne dla firm na terenie całej Polski, a każda współpraca poprzedzona jest spotkaniem z doradcą i stworzeniem projektu, który uwzględnia ocenę zapotrzebowania energetycznego przedsiębiorstwa. Fotowoltaika dla biznesu wymaga zabezpieczeń: stosowane są atestowane rozdzielnice klasy IP65, a także zabezpieczenia DC i AC, wyłączniki różnicowo-prądowe i nadprądowe, dostosowane do wymogów instalacji klienta.

Fotowoltaika Polenergia to także oferta dla osób prywatnych. Firma oferuje swoim klientom kompleksowe wdrażanie nowoczesnych rozwiązań: nie tylko montaż, ale również merytoryczne konsultacje oraz analizę zapotrzebowania energetycznego. Przedsiębiorstwo wykorzystuje certyfikowane komponenty, wytwarzane przez uznanych na rynku producentów: na przykład falowniki Solar Edge oraz Sungrow, a także moduły fotowoltaiczne Risen czy Jinko. Fotowoltaika do domu jednorodzinnego może posiadać wydłużoną gwarancję: w przypadku niektórych wysokiej klasy paneli słonecznych wynosi ona nawet 40 lat!

W ofercie firmy Polenergia znajdują się dodatkowo rozwiązania kierowane do rolników. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym rolnicy mogą liczyć na dodatkowe, regularne i stałe dochody  — oraz wytwarzać energię na własny użytek. Panele słoneczne mogą być umieszczane na dachu domu, na budynkach gospodarczych, na terenach stanowiących nieużytki rolne oraz na wiatach samochodowych, jako tzw. carport. Polenergia oferuje także tworzenie instalacji farm fotowoltaicznych, które mogą powstać na niewykorzystywanym przez gospodarstwo rolne terenie. Umożliwiają one generowanie dużych ilości prądu i sprzedaż ich do sieci w celu zwiększenia dochodu. Rolnicy mogą również wydzierżawić ziemię pod farmę fotowoltaiczną.

Fotowoltaika Polenergia – ceny

Nie da się określić ceny wykonania fotowoltaiki przez Polenergię bez podania konkretnych szczegółów oraz wymagań. Na stronie internetowej firmy znajdziemy jednak informację o tym, że w przypadku domów jednorodzinnych inwestycja w panele słoneczne zwraca się już po około 7 latach, a rachunki za prąd mogą stać się niższe o nawet 90%!

Obecnie w Polsce dostępne są liczne dofinansowania do instalacji paneli fotowoltaicznych. Jednym z nich jest rządowa inicjatywa “Mój Prąd” oraz ulga termomodernizacyjna, obowiązująca od stycznia 2019 roku. Klienci zainteresowani takim rozwiązaniem mogą skorzystać z bezpłatnego spotkania z doradcą firmy Polenergia, który przedstawi wszystkie szczegóły i pomoże w dopełnieniu niezbędnych formalności.

Rolnicy i klienci indywidualni mogą skorzystać między innymi z następujących ulg i dotacji:

 • Ulgi podatkowej w wysokości 25% kosztów inwestycji przy zakupie instalacji fotowoltaicznej na potrzeby gospodarstwa rolnego z własnych środków.
 • Ulgi termomodernizacyjnej, która umożliwia odliczenie od podatku kwoty wydatków poniesionych na realizację prac termomodernizacyjnych w domu jednorodzinnym (maksymalnie 53 tysiące złotych).
 • Programów regionalnych (Polenergia oferuje złożenie wniosku i dopełnienie formalności).
 • Programu AgroEnergia — wysokość dotacji sięga 20% kosztów budowy instalacji fotowoltaicznej dla rolnika indywidualnego.
 • Programu Czyste Powietrze  — przeznaczonego dla właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Dotacje mogą wynosić nawet 32 000 zł.
 • Dotacji Mój Prąd 4.0, która wynosi maksymalnie 20 500 zł.

Decydując się na fotowoltaikę Polenergia możemy liczyć na pomoc w pozyskaniu środków, z wybranego przez nas programu dotacyjnego.

Jak przebiega montaż fotowoltaiki od Polenergia?

Firma Polenergia może pochwalić się wykonaniem ponad 20 000 instalacji fotowoltaicznych! Przykłady dotychczasowych realizacji możemy znaleźć na stronie internetowej. Jak wygląda proces?

 • Pierwszym etapem współpracy jest kontakt inwestora z przedstawicielem firmy. Tworzona jest wstępna oferta, klientowi przedstawiane są możliwości.
 • Projekt instalacji wykonywany jest zawsze przez certyfikowanego projektanta.
 • Klient akceptuje projekt lub wprowadzane są ewentualne zmiany.
 • Panele są indywidualnie dobierane do potrzeb danego gospodarstwa lub firmy. W tym celu badana jest statyka dachu, specjaliści wybierają także odpowiednią konstrukcję wsporczą  — tak, by zoptymalizować funkcjonowanie instalacji.
 • Polenergia dba o to, by spełniać europejskie standardy montażu: instalacja przebiega zgodnie z obowiązującymi normami, za co odpowiadają certyfikowani instalatorzy. Po zamontowaniu instalacji klienci otrzymują dodatkowe szkolenie, które dotyczy obsługi instalacji oraz zasad BHP.

Sprawdź bezpłatnie oferty fotowoltaiki

Polenergia – zalety i wady

Zalety:

Kompleksowa realizacja inwestycji
Przejrzyste zasady współpracy
Profesjonalne doradztwo
Szczegółowo przedstawiona oferta
Współpraca z doświadczonymi specjalistami
Całodobowe wsparcie techniczne
25-letnia gwarancja na wydajność instalacji

Wady:

Brak możliwości oszacowania ceny przed kontaktem z firmą
Występujące od czasu do czasu trudności komunikacyjne z firmą

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Instalacje fotowoltaiczne
Pompy ciepła
Magazyny energii
Obsługa klienta
Montaż instalacji
Oferta
Jeśli przyjrzymy się firmie Polenergia, opinie klientów nie pozostawiają wątpliwości: współpraca oceniana jest w zdecydowanej większości pozytywnie. Polenergia jest dużym i bardzo dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem i należy do największych producentów energii odnawialnej w Polsce. Warto zwrócić uwagę na znaczne doświadczenie oraz udział w dużych inwestycjach, a także ambitne, długofalowe programy. Polenergia stosuje wysokiej klasy podzespoły, a oferta skierowana jest do szerokiego grona klientów i obejmuje zróżnicowane usługi.
4.5
Nasza ocena
Informacje o autorze

Emila Biernaciak

Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ekspertka w zakresie fotowoltaiki. Zapalona badaczka zagadnień związanych z finansami, energetyką oraz marketingiem w sieci. Szczera fanka i propagatorka ekologicznych rozwiązań, które mogą zmienić świat na lepsze. Niespokojny duch, wciąż szukający nowej wiedzy i doświadczeń. W wolnym czasie czyta powieści Stephena Kinga i śledzi trendy motoryzacyjne.

Dodaj komentarz
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
6 sierpnia 2022 07:02

Mam pompę ciepła z Polenergi. Nie polecam. Wiele można by pisać, ale najgorsze co zrobili to zamontowali niezgodny z umową zbiornik ciepłej wody użytkowej. Od 2 miesięcy nie mogę się doprosić aby naprawili swój błąd.

Janina
Janina
1 sierpnia 2022 21:18

Faktycznie to bardzo profesjonalny zespół. Nie wiedzieliśmy od czego zacząć, a chcieliśmy właśnie zamontować fotowoltaikę na swoim dachu. Fachowcy z Polenergia Fotowoltaika wszystkim się zajęli. Warto było wybrać właśnie te firmę, gdyż mamy dzięki nim, nowoczesne panele a wykonanie całej instalacji, jest na naprawdę wysokim poziomie.

Łukasz
Łukasz
1 sierpnia 2022 15:03

“opinie klientów nie pozostawiają wątpliwości: współpraca oceniana jest w zdecydowanej większości pozytywnie”. Niestety opinie klientów są zdecydowanie w większości negatywne. Po spotkaniu z doradcami podzielam opinie, że na ta firme trzeba minimum bardzo uważać! Doratcy pięknie opisują że mają zieloną i najtańszą energie na rynku, przy zainstalowaniu fotowoltaniki z tej firmy umowę na sprzedaż energii można podpisac na 8lat. W umowie ukryte koszty – abonament 45zł/msc., długie terminy-60dni i bandyckie zobowązania finansowe-płace 90% i mam projekt plus panele na palecie przed domem. Ciekawę ile bym czekał na ten montaż? Zdecydowałem się na bardziej lokalną firmę gdzie terminy w umowie sa krótsze, a płatności 30% do czasu montażu. Przestrzegam aby dokadnie przeczytać umowę.