Gaz sprzedaż

"Przepis na Energię” od PGE - pierwsza oferta na dual fuel dla domu

„Przepis na Energię” to oferta PGE, która skierowana jest do klientów indywidualnych – propozycja sprzedawcy to pakiet sprzedaży energii elektrycznej z gazem. Jest to pierwsza oferta dual fuel dla gospodarstw domowych – wcześniej korzystać z takich produktów energetycznych mogli korzystać tylko przedsiębiorcy.

Przełomowa oferta od PGE

Oferta PGE „Przepis na Energię” to propozycja pakietowa, w której mamy możliwość zakupu energii elektrycznej oraz gazu w jednym produkcie. Jak podkreśla PGE, klienci indywidualni w ramach tej oferty mogą także zdecydować się tylko na zakup samego gazu. Propozycja ważna jest od 01.08.2015 roku do 30.09.2015 roku i skierowana jest do odbiorców indywidualnych z całego kraju. Warto nadmienić, że jest to pilotażowa sprzedaż.

Oferta dual fuel PGE dla odbiorców indywidualnych

Pewnie zadajcie sobie pytanie, co otrzymamy w ramach tego produktu? Sprzedawca informuje, że decydując się na jego ofertę, na gazie możemy zaoszczędzić nawet 10 proc. Ale to nie koniec – na czas trwania umowy otrzymujemy gwarancję stałej ceny za prąd i gaz do końca grudnia 2016 roku. Oferta obejmuje również umowę kompleksową w zakresie gazu oraz bezpłatne Assistance Gazowe. Ceny za gaz prezentują się następująco:

tabela z cenami za gaz w ofercie pge

źródło: http://www.gkpge.pl/

Minus oferty jest taki, że osoby przyłączone do OSD PGE będą płacić stawki zgodne z aktualną Taryfą PGE Obrót, natomiast odbiorcy przyłączeni do innych OSD będą płacić stawki taryfowe z obszaru PGE Dystrybucja S.A. Oddział Rzeszów. Nie musimy chyba przypominać, że urzędowe ceny są wyższe od tych rynkowych. W rezultacie może wyjść, że zaoszczędzimy na gazie, ale przepłacimy na prądzie, więc radzimy Wam na początek dobrze przeliczyć opłacalność tej oferty, poniżej zamieszczamy aktualną tabelę z cenami taryfowymi dla odbiorców m.in. taryfy G11, taryfy G12, taryfy G12w:

cennik taryfowy prądu pge dla klientów indywidualnych

źródło: http://www.gkpge.pl/

Assistance Gazowe od PZU

Przy współpracy z PZU, PGE Obrót przygotowała również ubezpieczenie Assistance Gazowe, które obowiązuje przez okres 12 miesięcy. W ramach tej usługi możemy liczyć na pomoc specjalisty w przypadku np. awarii kotła gazowego czy pieca centralnego ogrzewania – koszty jednorazowej interwencji pokrywane są do kwoty 650 zł. Natomiast, w całym okresie ubezpieczeniowym można dwukrotnie skorzystać z pomocy specjalisty, jednak całkowity koszt interwencji nie może przekroczyć kwoty 1300 zł.

Warto czy nie?

Na pewno warto zapoznać się z taką nowością na rynku, jak dual fuel dla klientów indywidualnych. Zalety oferty to na pewno gwarancja stałej ceny, atrakcyjne stawki za kWh gazu oraz bezpłatne ubezpieczenie Assistance Gazowe. Podoba nam się również elastyczność "Przepisu na Energię" - możemy kupić pakiet prąd + gaz lub tylko sam gaz. Kolejnym plusem jest kompleksowa umowa na paliwo gazowe. Nieco mniej korzystnie dla klientów indywidualnych wyglądają stawki za prąd - ceny są taryfowe, więc znacznie mniej atrakcyjne niż te rynkowe. Dlatego radzimy Wam wziąć kalkulatory w dłoń i policzyć, czy dzięki tej ofercie zaoszczędzicie, czy nie.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments