oferta dual fuel

Co to jest dual fuel? Dla kogo jest?

Przeglądając oferty firm energetycznych coraz częściej można napotkać możliwość skorzystania z pakietu dual fuel. Jego nazwa jest o tyle intrygująca, że osobom nieposługującym się językiem angielskim nie mówi kompletnie nic. Tymczasem okazuje się, że kryjąca się pod tym terminem oferta może być doskonałym rozwiązaniem dla niejednego gospodarstwa domowego lub przedsiębiorstwa. Sprawdźmy zatem, co to jest dual fuel i na czym polega atrakcyjność takiej opcji.

Czym jest dual fuel?

Sama nazwa dual fuel pochodzi z języka angielskiego i oznacza podwójne paliwo. Innymi słowy – firmy energetyczne rozszerzyły swoją gamę usług, świadcząc obecnie zarówno sprzedaż energii elektrycznej, jak i gazu. W praktyce oznacza to, że klient u jednego sprzedawcy może zakupić zarówno paliwo gazowe, jak i energię elektryczną.

Jednym z powodów, dla których warto zainteresować się takim rozwiązaniem, jest niższa kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić. Wynika ona z faktu, że firmy sprzedające nam zarówno prąd, jak i gaz jako ofertę pakietową, oszczędzają na kosztach reklamy i obsługi – sprzedają dwa produkty jednemu użytkownikowi, generując jedną fakturę i zmniejszając liczbę dokumentów w obiegu. Dzięki temu są w stanie zaoferować w zamian tańsze usługi, niż w przypadku pojedynczego zakupu gazu lub energii elektrycznej. Wśród polskich sprzedawców prądu i gazu w ofercie dual fuel dla gospodarstw domowych i firm wskazać można między innymi takie przedsiębiorstwa, jak Tauron, PGNiG oraz Enea.

Jak to wygląda od strony klienta?

Poza oczywistą zaletą, oznaczającą otrzymywanie tylko jednej faktury (która oznacza konieczność wykonania jednego przelewu, a nie dwóch), użytkownik może liczyć także na dodatkowe korzyści finansowe. Zazwyczaj odbiorca dwóch paliw, czyli energii elektrycznej i gazu, otrzymuje od sprzedawcy preferencyjne warunki – przykładowo niższe ceny za każdą kilowatogodzinę. W efekcie łączna kwota, jaką trzeba ponieść z tytułu użytkowania gazu i energii elektrycznej jest z pewnością niższa, niż w przypadku korzystania z dwóch różnych firm. Wybór jednego sprzedawcy pozwala także na zmniejszenie formalności, a przez cały czas trwania umowy klient najczęściej nie ponosi ryzyka, jakie wiąże się z wahaniami cen energii elektrycznej i gazu ziemnego.

Kto może skorzystać z oferty dual fuel?

Przez długi czas z oferty dual fuel mogli korzystać jedynie klienci biznesowi, liczący tym samym na niższe rachunki, a także dopasowanie warunków oferty do indywidualnych potrzeb danej firmy. Bez wątpienia znaczenie miała także gwarancja ceny, zapewniająca przedsiębiorstwom jasną sytuację, jeśli chodzi o koszty energii i gazu podczas trwania umowy. Obecnie także klienci indywidualni mają coraz częściej możliwość skorzystania z zakupu energii elektrycznej i gazu ziemnego u jednego sprzedawcy.

Czy warto kupować prąd i gaz od tego samego dostawcy?

Z pewnością, poza oszczędnością finansową, warto zwrócić także uwagę na inne zalety tego typu rozwiązań. Jedną z korzyści jest uproszczenie komunikacji z klientami. W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy problemów, klient może zadzwonić pod jeden numer telefonu, by uzyskać wszystkie potrzebne informacje dotyczące dostawy energii elektrycznej lub gazu – nie ma zatem potrzeby zapisywania różnych numerów do poszczególnych firm. Co więcej, firmy nierzadko oferują klientom z ofertą dual fuel dodatkowe usługi, takie jest serwisowanie urządzeń gazowych lub fachową pomoc elektryka w razie potrzeby. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że niektórzy sprzedawcy gwarantują w ofercie dual fuel energię eko, pochodzącą z odnawialnych źródeł energii.

Jak przejść na ofertę dual fuel?

Aby skorzystać z możliwości otrzymywania zarówno gazu ziemnego, jak i energii elektrycznej od jednej firmy energetycznej, wystarczy zmienić obecnych sprzedawców energii na takiego, który oferuje pakiet usług. Procedura zmiany sprzedawcy jest całkowicie bezpłatna. Co więcej, to wybrane przez nas przedsiębiorstwo załatwi wszystkie formalności, a umowę o świadczenie obu usług w pakiecie można nierzadko podpisać przez internet. Przejście na ofertę dual fuel w taki sposób powinno także zapewnić ciągłość dostaw prądu i gazu do gospodarstwa domowego lub przedsiębiorstwa.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments