gniazdko wtyczka prąd

Wynajem gniazdek wifi - nowa oferta od RWE

Z ciekawą ofertą wystartowało RWE (innogy) – swoim klientom proponuje usługę wynajmu gniazdek wifi. W naszym artykule nie tylko przedstawimy propozycję firmy, ale przyjrzymy się jej bliżej.

Gniazdka wifi RWE

RWE zaczęło nieco poszerzać swoją ofertę i proponuje swoim klientom energooszczędne rozwiązania. Kilka miesięcy temu wystartował produkt Ledomania, dzisiaj firma proponuje wynajem gniazdek wifi.

Oferta skierowana jest do obecnych klientów RWE (w przyszłości będzie ona skierowana do klientów innych firm energetycznych), którzy nie zalegają z opłatami. Gniazdka można zamówić online i dostarczy nam je za darmo kurier lub można też podpisać umowę w jednym z poniższych punktów sprzedaży w Warszawie:

  • Pole Mokotowskie ul. S. Rychlińskiego 2;
  • Praga Południe ul. W. Chrzanowskiego 12;
  • Galeria Wileńska ul. Targowa 72;
  • CH Arkadia al. Jana Pawła II 82.

Gniazdka wifi możemy wynająć na okres 24, 36 lub 48 miesięcy. Jakie są ceny? Otóż:

  • 24 miesiące: 1 gniazdko to 11,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 10,99 zł brutto miesięcznie;
  • 36 miesięcy: 1 gniazdko to 8,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 7,99 zł brutto miesięcznie;
  • 48 miesięcy: 1 gniazdko to 5,75 zł brutto miesięcznie; 2 i więcej to 4,99 zł brutto miesięcznie.

Opłaty za wynajem gniazdek doliczane są do naszej faktury za energię elektryczną.

Do poprawnego działania gniazdek potrzebna jest specjalna aplikacja na smartfon lub tablet oraz dostęp do sieci wifi.

Po co takie gniazdka wifi?

Podstawowym zadaniem takiego gniazdka jest po prostu monitorowanie zużycia prądu poszczególnych urządzeń w domu. Za pomocą aplikacji, którą musimy pobrać, poznamy także koszty, jakie z tym się wiążą.

Ponadto, gniazdka oferowane przez RWE mają szereg dodatkowych funkcji:

  • antywłamaniową – odstrasza złodziei np. włączając światło;
  • harmonogram – umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie podłączonego do gniazdka urządzenia.

Gniazdkiem można sterować zdalnie.

Sprzedawca prądu podkreśla, że oferowane przez niego gniazdka są najwyższej jakości, a producentem sprzętu jest firma Ankuoo Electronics Inc., która jeszcze nie jest znana na naszym rynku.

Wynajem gniazdek wifi – warto?

Świadome zużywanie energii jest bardzo ważne – to właśnie dzięki takiemu podejściu będziemy w stanie np. obniżyć nasze rachunki za prąd. Sporą pomocą w całym tym procesie z pewnością będzie lub będą gniazdka wifi. Na pewno warto rozważyć zakup takiego urządzenia, pytanie brzmi, czy opłaca się wynająć gniazdko od RWE?

Nasze małe obliczenia

Gniazdka od RWE możemy wynająć na okres 24, 36 lub 48 miesięcy. Przyjmijmy, że wybieramy opcję pierwszą. Wynajęcie przez 24 miesiące jednego takiego urządzenia będzie nas kosztować: 24*11,75 zł = 282 zł. Najtańsze gniazdka wifi cenowo zaczynają się od ok. 100 zł. Oczywiście w takim przypadku możemy zapomnieć o dodatkowych funkcjach. Przekopaliśmy trochę Internet i gniazdko z wifi odpowiadające funkcjom tego od RWE kosztuje ok. 200 zł. Czyli 82 zł mamy w kieszeni.

Jeśli zdecydujemy się na najem np. 4 gniazdek na 24 miesiące, to łączny koszt wyniesie 24*4*10,99 zł = 1055,04 zł. Gdy zdecydujemy się na zakup 4 gniazdek, to zapłacimy ok. 800 zł. Różnica między tymi opcjami jest jeszcze większa. Z drugiej strony, jednorazowe wyłożenie kwoty na poziomie 800 zł to spore obciążenie, ale musimy pamiętać, że taki najem co miesiąc będzie obciążał nasz portfel na ok. 44 zł.

Nie mamy też pewności, czy nasza przygoda z gniazdkami wifi nie skończy się po kilku dniach, tygodniach, czy miesiącach, a za urządzenia będziemy dalej płacić. Musimy pamiętać, że kiepskim rozwiązaniem jest też rezygnacja z umowy - RWE w tym wypadku obciąży nas karą umowną.

Oferta RWE gniazdka wifi: tak czy nie?

Wszystko tak naprawdę zależy od nas – jeśli wolimy jednorazowy wydatek, to powinniśmy na próbę kupić takie urządzenie. Jest to oczywiście tańszy wariant, bo w naszej kieszeni w ogólnym rozrachunku zostanie ok. 80 zł.

Jednak, gdy nie chcemy obciążać naszego domowego budżetu takim jednorazowym wydatkiem, to oferta RWE powinna być dla nas odpowiednia.

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments