Ubezpieczenie od przerw w dostawach prądu – firmy

Ubezpieczenie od przerw w dostawach prądu - firmy

W związku z ograniczeniami w dostawach i poborze prądu wiele firm poniosło straty finansowe. Jak uniknąć tego typu szkód? Rozsądnym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego ubezpieczenia…

Braki w dostawach prądu w firmie

Ograniczenie w dostawach i poborze prądu nie tylko obnażyło słabość naszego sektora energetycznego, ale również naraziło wiele firm na szkody finansowe. Chociaż takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często, to jednak każde przedsiębiorstwo powinno być na nie przygotowane i liczyć się z ewentualnymi stratami. Dmuchaniem na zimne jest m.in. zakup ubezpieczenia, które chroniłoby interesy firmy i pokrywało koszty związane z przestojem.

Ubezpieczenie od przerw w dostawach od prądu

Rynek ubezpieczeń jest bardzo szeroki i dzisiaj możemy ubezpieczyć się praktycznie od każdego zagrożenia. Ceny zachęcają do kupowania polis, gdyż w związku ze sporą konkurencją w sektorze ubezpieczeń, są one niskie. Aktualnie wiele firm oferuje sprzedaż ubezpieczeń dla firm, których zakres ochrony obejmuje też przerwy w dostawach prądu – jest ono dostępne w pakietach podstawowych i w ramach opcji dodatkowych, dlatego przed zawarciem umowy radzimy dokładnie przeczytać OWU i sprawdzić zakres.

Posiadając polisę, która chroni przed skutkami przerw w dostawach prądu, możemy liczyć na to, że np. ubezpieczyciel zobowiązany jest do pokrycia stałych kosztów funkcjonowania firmy. Oczywiście rodzaj zobowiązania towarzystwa zależy od jego oferty oraz zakupionego przez przedsiębiorcę pakietu. Na pewno warto zapoznać się z kilkoma ubezpieczeniami i wybrać te najbardziej dopasowane do profilu firmy.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi artykułami:

Komentarze dołącz do rozmowy
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2023-03-17 21:41

Ubezpieczenie ? – lepszy jest agregat w piwnicy z automatem zanikowym…… oraz UPS-y .Co mi z ubezpieczenia jak stanie koncentrator tlenu i dziadek zejdzie ? Czy inna aparatura wspomagająca oddychanie…… W praktyce stosuje zasadę : umiesz liczyć – licz na siebie. W związku z tym w piwnicy trzymam agregat diesla i dwie beczki paliwa.