Innogy Fotowoltaika – opinie i recenzja

Innowacyjne podejście do energetyki słonecznej, największy w Polsce w pełni elektryczny car sharing, Fundacja wspierająca liczne projekty społeczne – to tylko niektóre aspekty charakteryzujące firmę innogy. Fotowoltaika stanowi jednak obecnie jeden z podstawowych filarów działalności instalatora, który przez lata funkcjonowania zdobył wiele prestiżowych nagród i obsłużył ponad milion klientów w kraju. Jakie rozwiązania w branży fotowoltaicznej proponuje innogy? Czy rzeczywiście są one innowacyjne? Kto może skorzystać z oferty firmy i ile będzie go to kosztowało?

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Innogy – nagradzany gigant z milionem obsłużonych klientów

Firma innogy Polska S.A. jest częścią koncernu, który we wrześniu 2016 roku został przemianowany z nazwy RWE, kojarzonej do tej pory z niemiecką spółką energetyczną. Oficjalnie, rebranding podyktowany był zaakcentowaniem innowacyjnych rozwiązań, na których firma opiera swoją ofertę. Innogy, jako sprzedawca energii elektrycznej oraz gazu urósł do miana lidera w takich europejskich krajach, jak Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, czy Wielka Brytania. W Polsce koncern zdobył do tej pory ponad milion klientów, z których 85 proc. jest zadowolonych z jakości świadczonych przez firmę usług (Badanie satysfakcji i lojalności klientów masowych innogy Polska S.A. „CSI Jesień 2019” przeprowadzonego przez firmę 4P Research Mix Sp. z o.o.).

Chcąc wyjść naprzeciw transformacji energetycznej, już kilka lat temu innogy stało się znaczącym graczem na rynku morskiej oraz lądowej energetyki wiatrowej. Firma nie mogła także zignorować dynamicznie rosnącej popularności energii słonecznej i obecnie wyspecjalizowała się również w tym kierunku. Fotowoltaika od innogy jest szczególnie popularna wśród mieszkańców stolicy, jednak każdy zainteresowany montażem instalacji fotowoltaicznej może złożyć zapytanie o ofertę. Co wyróżnia innogy na tle innych instalatorów? Przede wszystkim duże doświadczenie na rynku energetycznym, a także szereg nagród przyznawanych w prestiżowych konkursach branżowych. W kontekście działań proekologicznych, innogy może pochwalić się certyfikatem Eko-Firma przyznawanym przez Kapitułę Forum Biznesu w ramach programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. Dawne RWE otrzymało to wyróżnienie przede wszystkim za popularyzację i rozwój OZE.

Innogy Fotowoltaika – kto może skorzystać z oferty?

Innogy Polska S.A. oferuje obecnie w pełni kompleksową obsługę w zakresie instalacji fotowoltaicznych. W serwisie internetowym firmy można znaleźć informację o tym, że jej klientami są przede wszystkim mieszkańcy Warszawy i województwa mazowieckiego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby także inwestorzy z innych części kraju korzystali z oferty innogy. Na stronie instalatora znajdują się wyszczególnione propozycje:

dla domu (fotowoltaika dla domu),
dla małych firm (fotowoltaika dla firmy),
dla dużych firm.

Fotowoltaika innogy odbiorcom indywidualnym proponuje przede wszystkim kompleksowość obsługi, doradztwo wykwalifikowanych ekspertów, gwarancję bezpieczeństwa i poprawności zamontowanej instalacji oraz pewność zastosowania podzespołów renomowanych producentów, takich jak JA Solar, Omnik, czy ABB. Dodatkowo, instalator zwraca uwagę na korzyści płynące z inwestycji w przydomową mikroelektrownię. Należą do nich: realna oszczędność polegająca na konieczności zakupu mniejszej ilości energii od sprzedawcy niż dotychczas, trwałość, a więc możliwość właściwie bezobsługowego korzystania z instalacji przez ok. 25 lat oraz ekologia dająca szansę na bezemisyjne pozyskiwanie energii.

Innogy skupiło się także na zaakcentowaniu korzyści, jakie ze współpracy z instalatorem mogą zyskać małe firmy. Przede wszystkim chodzi tu o podniesienie prestiżu biznesu klienta, który będzie kojarzony z proekologicznymi postawami i rozwiązaniami. Innogy proponuje jasną i przejrzystą umowę, stały kontakt z doradcami, pomoc w finansowaniu inwestycji. W serwisie instalatora akcentowane są także realne oszczędności w prowadzeniu firmy, gdyż wszystkie pracujące w niej urządzenia będą w pierwszej kolejności pobierały energię wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne.

Pozyskiwanie prądu za pomocą instalacji słonecznej jest też świetnym rozwiązaniem dla dużych firm i również dla nich innogy przygotowało dedykowaną ofertę. Jakiego rodzaju przedsiębiorstwa mogą zatem skorzystać z propozycji instalatora? Będą to przede wszystkim:

instytucje z sektora publicznego (administracja publiczna),
przemysł lekki i ciężki,
sektor nieruchomości (deweloperzy, zarządcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe),
firmy z sektora usług (galerie handlowe, centra logistyczne itp.).

Fotowoltaika od innogy – cena

Wycena montażu instalacji PV wraz z wynagrodzeniem za pracę instalatora, zwykle musi zostać przeprowadzona indywidualnie. Wiele firm fotowoltaicznych udostępnia jednak w swoich serwisach kalkulator fotowoltaiczny, który pozwala potencjalnym inwestorom zorientować się w wartości całego przedsięwzięcia. Zarówno w przypadku klientów prywatnych, jak i instytucjonalnych, innogy zaproponowało narzędzie do indywidualnej konfiguracji oferty:

Innogy fotowoltaika - oferta

Źródło: innogy.pl

Niestety, po uzupełnieniu wszystkich zmiennych, klient zostaje przeniesiony po prostu do ogólnego opisu oferty oraz formularza kontaktowego, za pomocą którego będzie mógł złożyć zapytanie i otrzymać wycenę. Klient indywidualny lub właściciel dużej firmy nie znajdzie zatem w serwisie innogy choćby orientacyjnych kosztów interesującego go przedsięwzięcia. W przypadku małych firm, podano natomiast szacunkową kalkulację, określająca minimalny miesięczny koszt inwestycji:

Czysta energia ze słońca w Twojej firmie już od 1093 zł netto/mc – przykładowa opłata miesięczna w okresie pięcioletnim dla instalacji o mocy 10 kWp na dachu pochyłym.

Cena fotowoltaiki w innogy, szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych i dużych przedsiębiorstw ustalana jest zatem indywidualnie, zapewne po wykonaniu wizji lokalnej, audycie energetycznym i określeniu realnego zapotrzebowania inwestora na energię elektryczną. Tym niemniej szkoda, że w serwisie nie sprecyzowano choćby szacunkowych cen za usługi innogy w tym zakresie.

Finansowanie w innogy Fotowoltaika

Inwestycja w fotowoltaikę zazwyczaj przekracza możliwości finansowe większości indywidualnych inwestorów, a także właścicieli niewielkich działalności. Z tego powodu każdy instalator powinien mieć w swoim portfolio propozycje wsparcia klientów w zdobyciu finansowania przedsięwzięcia. Nie inaczej jest w przypadku firmy innogy, która jako składową oferty komunikuje pomoc w uzyskaniu takich produktów, jak kredyt na fotowoltaikę. Do instytucji bankowych współpracujących z instalatorem należą Credit Agricole, czy BNP Paribas Bank Polska. Dodatkowo, innogy gwarantuje wsparcie dla klientów, którzy zdecydują się na leasing na fotowoltaikę lub nisko oprocentowany kredyt. Trzeba pamiętać, że dogodne finansowanie ratalne instalacji słonecznej jest niezwykle istotne, gdyż o dotacje z programów rządowych i samorządowych można wnioskować dopiero po zrealizowaniu inwestycji i przyłączeniu systemu do sieci energetycznej.

Instalacja słoneczna od innogy może być dotowana przez dofinansowanie do fotowoltaiki, np. program Mój Prąd, w ramach którego – jak informuje na swojej stronie instalator – istnieje szansa na otrzymanie do 50 proc. wartości inwestycji. Dodatkowo, warto starać się o pozyskanie ulgi termomodernizacyjnej (program Czyste Powietrze), a całość przedsięwzięcia może zostać również odliczona od podstawy do opodatkowania. Maksymalna kwota odliczenia do w tym przypadku nawet 53 tys. zł. Wszystkie te formy dotacji są komunikowane na stronie innogy, co stanowi dobre źródło wiedzy dla potencjalnych klientów instalatora.

Innogy Fotowoltaika – krok po kroku

Każda firma fotowoltaiczna pozyskując inwestorów zainteresowanych uruchomieniem własnej instalacji słonecznej, wypracowuje indywidualne procesy obsługi od pierwszego kontaktu z klientem, aż do opieki posprzedażowej nad realizacją. Innogy posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze, której jakość i efektywność są wysoko oceniane w badaniach opinii klientów instalatora. Jak zatem przebiega proces projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznej w innogy Polska S.A.? Firma przedstawia ten aspekt w 6 krokach:

1. Kontakt z doradcą – już na tym etapie klient może liczyć na wstępna wycenę planowanego przedsięwzięcia;

2. Wizja lokalna – oceniane są realne warunki i możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej;

3. Wycena finalna i podpisanie umowy – w wyniku ustaleń z wizji lokalnej innogy przedstawia ostateczny kosztorys prac i po akceptacji ze strony klienta, podpisuje z nim umowę;

4. Rozpoczęcie prac projektowych – wydajnie działająca instalacja wymaga uprzedniego wykonania skrupulatnego projektu;

5. Budowa – sam montaż systemu prowadzony jest przy zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa i przy użyciu najnowszych technologii;

6. Podłączenie – innogy oferuje pomoc w podłączeniu instalacji fotowoltaicznej do sieci energetycznej. Dodatkowo firma informuje, że:

Wszelkie informacje dotyczące ilości wprowadzonej do sieci energii wyprodukowanej w mikroinstalacji fotowoltaicznej przyłączonej do OSD innogy STOEN Operator są dostępne pod numerem telefonu: +48 22 821 31 31 lub adresem e-mail: operator@innogy.com.

Fotowoltaika – Bezpłatne Porównanie Ofert

Innogy Fotowoltaika – zalety i wady

Zalety fotowoltaiki w innogy

Darmowa konsultacja ze wstępną wyceną
Ogromne doświadczenie instalatora
Liczne nagrody i certyfikaty, w tym Eko-Firma
Wsparcie w pozyskaniu finansowania
Wysoka jakość obsługi klienta
Stosowanie najnowszych technologii
Innowacyjne rozwiązania
Jasne zasady współpracy i przejrzysta umowa

Wady fotowoltaiki w innogy

Brak orientacyjnych kosztów usług

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Stosunek jakości do ceny
Szybkość realizacji
Jakość obsługi
Zastosowane podzespoły
Montaż instalacji
Oferta
Innogy Polska S.A. to jeden z liderów na rynku europejskiej energetyki. Lata doświadczenia pozwalają przypuszczać, że również w branży OZE warto zaufać temu instalatorowi. Liczne nagrody, certyfikaty i pozytywne opinie dotychczasowych klientów zdają się to potwierdzać. Dużym plusem firmy jest z pewnością dostęp do innowacyjnych na rynku fotowoltaicznym rozwiązań, co daje gwarancję użytkowania instalacji niezawodnej i możliwie najbardziej wydajnej. Pozytywne w ofercie innogy są także propozycje dla małych przedsiębiorców oraz największych instytucji. Świadczy to o umiejętności przełożenia doświadczenia instalatora na oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W serwisie innogy brakuje niestety informacji na temat cen świadczonych przez firmę usług. Z pewnością zostałoby to docenione przez potencjalnych klientów.
4.4
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments