Magazyny energii Impact Clean Power Technology – opinie i recenzja

Rynek magazynów energii w Polsce zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i przedsiębiorców znajduje się na w początkowej fazie rozwoju. Wniosek taki można wysnuć choćby na podstawie porównania popularności technologii magazynowania energii do takich krajów, jak Niemcy, czy Włochy. Okazuje się jednak, że polscy producenci magazynów energii nie próżnują i dynamicznie rozwijają swoje portfolio produktowe w tym zakresie. Jednym z takich przedsiębiorstw jest firma Impact Clean Power Technology. Co warto wiedzieć o tym producencie? Do kogo skierowane są magazyny energii sygnowane jego logiem? W jakiej technologii wykonane są akumulatory od Impact Clean PT i na które cechy tych urządzeń warto zwrócić uwagę?

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Impact Clean Power Technology – budowanie energetycznej wolności

Początki firmy Impact Clean Power Technology sięgają roku 2006, kiedy to powstał pierwszy w historii spółki projekt — samochód elektryczny SAM EVII. Marka Impact Clean Power Technology została natomiast powołana do życia cztery lata później, w 2010 roku. Zbiegło się to z wyprodukowaniem zestawu baterii dla 8,5 tonowej ciężarówki Smith E.V. Kolejne lata funkcjonowania firmy to opracowywanie baterii dla pojazdów osobowych, a także autobusów wykorzystujących napęd hybrydowy lub elektryczny aż do 2018 roku, w którym Impact Clean PT zdecydowało się na rozpoczęcie seryjnej produkcji baterii litowo-jonowych dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Już rok później producent znalazł się w TOP10 europejskich dostawców rozwiązań w zakresie magazynowania energii według wydawnictwa Energy CIO Insight, co stanowi ogromne wyróżnienie i umacnia pozycję polskiego producenta w branży. W 2020 roku Impact opracował nową generację baterii, z których z powodzeniem mogą korzystać obecnie użytkownicy indywidualni i biznesowi.

Spółka Impact Clean Power Technology stawia sobie za cel wsparcie dla rozwoju elektromobilności, a także utrzymanie pozycji lidera na polskim rynku i pozostanie w gronie największych, europejskich dostawców rozwiązań dla technologii magazynowania energii. Obecnie z produktów firmy korzystają użytkownicy nie tylko ze starego kontynentu, ale także z Nowej Zelandii, czy Stanów Zjednoczonych. Firma deklaruje, że jest gotowa do wsparcia krajowych, ale i globalnych projektów z dziedziny OZE, które zmierzają do ogólnoświatowej transformacji energetycznej.

Bezpłatne Porównanie Ofert Magazynów Energii

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Impact?

Jednym z niezwykle pożądanych aspektów dotyczących działalności firm projektujących tworzących urządzenia magazynujące energię, jest wszechstronność zastosowania tych produktów bez względu na rodzaj klienta. Chodzi tu o możliwość takiego dostosowania systemu magazynowania, aby jego funkcjonalność i moc pojemnościowa była w stanie obsłużyć zapotrzebowanie energetyczne zarówno gospodarstwa domowego, jak i małego lub większego przedsiębiorstwa. Taką elastyczność producenci magazynów energii uzyskują dzięki szerokiej ofercie akumulatorów, bądź ich modułowej konstrukcji, pozwalającej na dostosowanie pojemności magazynu do mocy fotowoltaiki lub innej instalacji OZE. W portfolio produktowym firmy znajdują się rozwiązania dedykowane:

 • Użytkownikom indywidualnym – zważywszy na dynamiczny rozwój rynku domowych magazynów energii w skali globalnej, Impact przygotował w swojej ofercie urządzenia, które doskonale sprawdzą się w charakterze akumulatora połączonego z domową instalacją fotowoltaiczną. Urządzenie takie pozwala na korzystanie z pozyskiwanej przez OZE energii elektrycznej w nocy, a także w okresach gorszego nasłonecznienia paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo magazyn energii będzie stanowił świetne rozwiązanie dla użytkowników, którym zależy na maksymalizacji autokonsumpcji pozyskiwanej przez instalację energii;
 • Użytkownikom biznesowym – jedną ze strategicznych grup klientów firmy Impact, są przedsiębiorcy prowadzący małe, średnie i duże firmy. Magazyn energii kumulujący energię pozyskaną przez instalację fotowoltaiczną zasilającą przedsiębiorstwo to nie tylko znaczące oszczędności w kosztach stałych utrzymania działalności, ale także bezpieczeństwo pracy w przypadku przerw w dostawach prądu z sieci. Takie awaryjne źródło zasilania pozwala zapewnić ciągłość funkcjonowania firmy i tym samym zapobiec startom. Dodatkowo kolejne rozwiązanie z dziedziny OZE wpływa na wizerunek proekologicznego przedsiębiorstwa;
 • Energetyce zawodowej i przemysłowi – urządzenia magazynujące energię, baterie i akumulatory, które projektuje i produkuje Impact znajdują zastosowanie także w energetyce zawodowej, czy na przykład przemyśle motoryzacyjnym. Korzyści z użytkowania magazynów energii w firmach energetycznych są nie do przecenienia, podobnie, jak wkład recenzowanego producenta w rozwój elektromobilności np. w transporcie publicznym.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Impact?

Wśród specyfikacji technicznej magazynów energii wyróżnia się między innymi rodzaj napięcia, moc pojemnościową, a także technologię, w jakiej zostały wykonane akumulatory. Ten ostatni parametr jest kluczowy w kontekście wydajności, żywotności, a także bezpieczeństwa użytkowania magazynu energii zarówno w gospodarstwie domowym, jak i firmie. Impact Clean Power technology od 2018 roku seryjnie produkuje baterie wykonane w technologii litowo-jonowej. Jakie ma to znaczenie dla funkcjonowania magazynów energii tego producenta? Oprócz stabilności chemicznej i wysokiej wydajności elektrochemicznej technologia litowo-jonowa zapewnia zdecydowanie mniejszy wpływ produkcji na środowisko naturalne, a także bezpieczeństwo użytkowania zmniejszające ryzyko przegrzewania się ogniw. Dodatkowo żywotność takich akumulatorów sięga nawet 8 tys. cykli ładowania i rozładowywania, co pozwala długo cieszyć się wydajnym systemem magazynującym energię.

Pojemność i cechy magazynów energii Impact

Celem efektywnego korzystania ze współpracy pomiędzy instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii należy skrupulatnie dopasować moc pojemnościową akumulatora do mocy instalacji słonecznej. Tylko wówczas bowiem uda się uniknąć przeinwestowania, a więc zakupu magazynu o zbyt dużej, a tym samym niepotrzebnej mocy pojemnościowej lub zaplanowania w systemie akumulatora, który nie będzie w stanie zmagazynować energii wytworzonej za pomocą paneli fotowoltaicznych. Właściwe dopasowanie magazynu energii do istniejącej już instalacji, bądź zaprojektowanie go w zupełnie nowym systemie wymaga wiedzy i doświadczenia doradców, a także kompleksowej oferty producenta, który będzie w stanie zaproponować urządzenia o różnych pojemnościach. W portfolio firmy Impact znajdują się między innymi następujące magazyny energii:

 • Fona Energy – prosty w montażu, certyfikowany i bezobsługowy magazyn energii świetnie sprawdzający się przy instalacjach o mniejszej mocy. Pojemność skalowalna co 4.4 kWh, którą można dowolnie rozbudowywać za pomocą kolejnych modułów;
 • Fona Energy Business – możliwość zastosowania w instalacjach jedno i trójfazowych, łatwa instalacja Plug&Play, doskonałe rozwiązanie dla firm. Skalowalność co 4.4 kWh;
 • Moduły o pojemnościach 62.9 kWh i 89.9 kWh – magazyny zaprojektowane z myślą o energetyce zawodowej i przemyśle. Łatwa instalacja, skalowalność, indywidualny projekt i wdrożenie pod potrzeby klienta.

Do najważniejszych cech magazynów energii Impact należą:

 • litowo-jonowa technologia wykonania;
 • urządzenia zarówno jedno jak i trójfazowe;
 • możliwość dostosowania pojemności magazynu;
 • wysoka wydajność akumulatorów;
 • duża żywotność baterii pozwalająca na wieloletnie użytkowanie;
 • łatwa instalacja urządzenia Plug&Play;
 • wysokiej klasy BMS kontrolujący pracę baterii;
 • certyfikaty: IEC 62619, UN38.3, EN61000;
 • skalowalność systemu co 4.4 kWh;
 • szybka wymiana modułów.

Magazyn energii Impact – cena

Jedną z przeszkód na drodze do dynamicznego rozwoju rynku akumulatorów w Polsce, jest cena magazynów energii zarówno dla domowego, jak i firmowego budżetu. Do najdroższych akumulatorów tego typu należą produkty światowych gigantów wyposażone w najnowocześniejsze, zintegrowane rozwiązania, najwyższą estetykę wykonania i dodatkowe funkcjonalności zwiększające komfort użytkowania magazynu. Okazuje się jednak, że również na rodzimym rynku producentów jesteśmy w stanie znaleźć magazyny energii spełniające najwyższe standardy, czego doskonałym przykładem jest oferta firmy Impact Clean Power Technology. Jednocześnie cena tych urządzeń (w zależności od konfiguracji) będzie z pewnością niższa niż koszty zakupu amerykańskich, czy koreańskich akumulatorów. Zważywszy na wiele czynników konfiguracyjnych wpływających na ogólną cenę urządzenia, najlepiej wysłać zapytanie bezpośrednio do producenta lub dystrybutora.

Magazyn energii Impact – jakie zalety?

Zalety magazynów energii Impact:

długoletnie, szerokie doświadczenie producenta w branży;
bogata oferta urządzeń;
magazyny energii dla różnych grup klientów;
efektywny serwis i wsparcie klienta;
nastawienie na ochronę środowiska naturalnego;
sprzedaż systemów na całym świecie;
nowoczesne laboratoria produkujące innowacyjne systemy;
polski producent;
duży wkład w rozwój elektromobilności.

Podsumowanie recenzji i nasza opinia
Ocena producenta
Stosunek jakości do ceny
Parametry i funkcjonalność
Design
Serwisowanie
Polski producent systemów magazynowania energii, jakim jest firma Impact Clean Technology, w ciągu kilkunastu lat działalności stała się liderem polskiego rynku i jednym z największych dostawców w skali europejskiej. Może to świadczyć jedynie o zaufaniu, jakim producenta darzą klienci, a także o dopracowanych rozwiązaniach pozwalających uzyskiwać pożądane wyniki. Wizja firmy Impact wspierająca rozwój technologii uczestniczących w propagowaniu korzyści wynikających ze wdrożeń instalacji OZE, jest z pewnością jednym z najważniejszych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa. Magazyny energii o doskonałych parametrach, rzetelny serwis i wsparcie klienta, a także wciąż rozwijająca się technologia powinny skłonić każdego potencjalnego inwestora do rozważenia propozycji firmy Impact Clean Power Technology.
4.8
Nasza ocena
Informacje o autorze

Marta Kazimierska

Zainteresowana rynkiem nowych technologii i rozwiązań wspierających wdrożenia odnawialnych źródeł energii. Śledząca trendy w gospodarce i kulturze Dalekiego Wschodu. W szczególności skoncentrowana na badaniu perspektyw rozwoju magazynowania energii elektrycznej i elektromobilności w Polsce. Ciekawi ją także tematyka poziomu samoświadomości ekonomicznej konsumentów. Entuzjastka turystyki motocyklowej i książek każdego gatunku.

Dodaj komentarz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments