Magazyny energii Minutor Energia - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii Minutor Energia wynosi: 1
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Minutor Energia w systemie wynosi: 5000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Minutor Energia w systemie wynosi: 5000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii Minutor Energia - Lista produktów (1)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Nazwa serii: -
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 10,20 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 10,20 kWh
Deklarowana max. żywotność: 5000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: Brak danych
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: Nie dotyczy
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Minutor Energia - pełna niezależność energetyczna

Niewątpliwie mocną stroną firmy Minutor Energia S.A., która wywodzi się ze spółki Minutor Sp. z o.o. jest kilkupokoleniowa tradycja, doświadczenie i solidne fundamenty działalności w branży. Od wielu lat firma związana jest z przemysłem energetycznym i wydobywczym, a od dłuższego czasu prężnie rozwija się w kierunku dostarczania technologicznych rozwiązań dla odnawialnych źródeł energii. Minutor Energia opiera funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa na czterech głównych filarach. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo oferowanych usług, co oznacza, że każda wykonana przez firmę instalacja jest pod tym kątem skrupulatnie sprawdzana. Minutor dba także o stosowanie tylko nowoczesnej technologii i najlepszych, dostępnych na rynku komponentów. Firma promuje się jako solidny wykonawca, oferując swoim klientom gwarancję jakości swoich usług. Ostatnim filarem jest niezależność energetyczna, którą Minutor Energia chce promować.

Recenzowany producent, zanim zdecydował się na zaprojektowanie i produkcję polskich magazynów energii, oferował w branży OZE przede wszystkim usługi instalatorskie w zakresie fotowoltaiki. Przez ostatnie lata działalności firmy, zaufało jej w tym zakresie wielu inwestorów prywatnych, instytucjonalnych, a także właścicieli gospodarstw rolnych. Minutor Energia specjalizuje się także w instalowaniu farm fotowoltaicznych. Dołączenie do oferty autorskiego magazynu energii było dla producenta naturalnym, kolejnym krokiem na drodze do promowania wśród prosumentów niezależności i stabilności energetycznej, a także działania w służbie dobrostanu środowiska i klimatu. Na potrzeby kompleksowego wsparcia inwestorów zainteresowanych magazynami energii firma Minutor Energia powołała dedykowaną temu zadaniu spółkę Minutor Cellarium, pod której skrzydłami sprzedawane są systemy marki MTR Cells.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Minutor Energia?

Zaprojektowanie i produkcja magazynów energii od Minutor Energia to główny aspekt wspierający wypełnianie misji, jaką wyznaczył dla siebie recenzowany producent. Mianowicie chodzi tu o budowanie “Zielonej Polski”, a do głównych celów firmy należą: poczucie niezależności energetycznej klienta, realny wpływ na poprawę klimatu oraz pokazanie wahającym się potencjalnym klientom, że warto inwestować w rozwiązania technologiczne dla OZE. Ten ostatni cel jest szczególnie istotny, gdyż aby rynek magazynów energii mógł się rozwijać, a infrastruktura sieci elektroenergetycznych zostać odciążona, konieczna jest w tym zakresie współpraca nie tylko strategicznych podmiotów gospodarczych, ale przede wszystkim prywatnych prosumentów, którzy muszą dostrzec korzyści z użytkowania magazynów energii. Minutor Energia kieruje zatem swój produkt do:

 • gospodarstw domowych - forma i pojemność magazynu energii MTR Cells K10 doskonale sprawdzą się w domowym użytku zabezpieczając dostawy energii elektrycznej w okresach jej ograniczonej produkcji przez instalację fotowoltaiczną. Rosnące ceny prądu z pewnością powinny być jednym z argumentów przemawiających za inwestycją w wydajny magazyn energii o przyzwoitej żywotności;
 • małych i średnich przedsiębiorstw - oferowany przez recenzowanego producenta magazyn energii może z powodzeniem współpracować w systemie energetycznym niewielkiej firmy. Efektywne zasilanie choćby sprzętów biurowych nie powinno być dla tego akumulatora szczególnym wyzwaniem. MTR Cells K10 może być użytkowany także w charakterze awaryjnego źródła zasilania w momentach braku dostaw prądu z sieci.

Oferta firmy Minutor Energia w zakresie magazynowania energii jest skierowana w szczególności do tych inwestorów, którym zależy na własnym wkładzie w realne działania zmierzające do poprawy jakości powietrza i chęci użytkowania na własne potrzeby kompleksowego systemu energetycznego opierającego się na odnawialnych źródłach energii. Być może zaprojektowany i produkowany w Polsce magazyn energii przekona niektórych sceptyków do tej technologii, która w wielu europejskich krajach prężnie się rozwija.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Minutor Energia?

Prosumenci rozważający inwestycję w magazyn energii powinni otrzymywać jak najwięcej zachęt do tego przedsięwzięcia. Oprócz niezbędnych obecnie dofinansowań do magazynów energii, same urządzenia muszą oferować świetne parametry, które przyspieszą zwrot z inwestycji i zagwarantują realne oszczędności. Jednym z takich kluczowych parametrów jest technologia, w jakiej został wykonany akumulator. Wpływa ona nie tylko na efektywność urządzenia, ale także na jego żywotność i bezpieczeństwo użytkowania. Są to aspekty niezwykle istotne dla czerpania wymiernych korzyści z połączenia magazynu energii i fotowoltaiki. Jedną z najbardziej wydajnych obecnie technologii akumulatorowych, jest technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4) i to właśnie takie urządzenia oferuje Minutor Energia.

Pojemność i cechy magazynów energii Minutor Energia

Jednym z parametrów determinujących formę zastosowania i docelowego odbiorcę magazynu energii jest pojemność urządzenia. Określa ona bowiem wolumen energii elektrycznej, jaki jest w stanie zmagazynować akumulator, a tym samym ilość i rodzaj urządzeń, które będzie w stanie zasilać przez określony czas. Dobranie odpowiedniej pojemności magazynu energii do zapotrzebowania energetycznego nieruchomości inwestora oraz mocy instalacji fotowoltaicznej, jest niezwykle istotne. Bardzo ważne zatem, aby takich obliczeń dokonał specjalista dysponujący odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Zdecydowanie dobrym wyborem będzie inwestycja w magazyn energii, którego pojemność można skalować i łączyć kilka urządzeń w jednym systemie. Jest to istotne w kontekście ewentualnego, rosnącego zapotrzebowania na energię elektryczną. Firma Minutor Energia oferuje akumulator:

 • MTR Cells K10 - domowy magazyn energii o pojemności 10.2 kWh. Urządzenie zaprojektowano tak, aby efektywnie funkcjonowało w instalacji on-grid, off-grid, a także jako awaryjne źródło zasilania. Ten polski magazyn energii charakteryzuje się wysoką żywotnością, bezpieczeństwem użytkowania oraz wydajną technologią i możliwością kontrolowania pracy urządzenia.

Do najważniejszych cech domowych magazynów energii Minutor Energia należą przede wszystkim:

 • wydajna technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
 • niezmienna pojemność nawet do 5000 cykli ładowania;
 • duża głębokość rozładowania w porównaniu z innymi modelami na rynku;
 • pojemność 10.2 kWh;
 • moc 10 kW;
 • wysoki stopień zabezpieczeń przed przegrzewaniem się;
 • zgodność z normami: EN 62619:2017-8 ; EN60335-1 ; UN 38.3;
 • system szybkiego ładowania akumulatora;
 • wbudowany wyświetlacz pozwalający kontrolować pracę urządzenia;
 • zwarta konstrukcja i praktyczna obudowa.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty