Magazyny energii WeCo - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii WeCo wynosi: 2
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii WeCo w systemie wynosi: 7000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii WeCo w systemie wynosi: 7000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii WeCo - Lista produktów (2)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: WeCo
Nazwa serii: HeSU 4K4
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 4,95 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 4,50 kWh
Deklarowana max. żywotność: Brak danych
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 100%
Konstrukcja modułowa: Tak
Max. ilość modułów: 5
starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: WeCo
Nazwa serii: HeSU 5K3
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 5,20 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 5,20 kWh
Deklarowana max. żywotność: 7000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 100%
Konstrukcja modułowa: Tak
Max. ilość modułów: 8
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

WeCo - spraw, by Twój dom stał się zielony

Od 2013 roku mieszcząca się w Scarperii we Włoszech firma WeCo rozwija technologie w zakresie magazynowania energii odnawialnej i obecnie jest w stanie zaoferować jedne z najbardziej innowacyjnych, a jednocześnie najbardziej atrakcyjnych cenowo akumulatorów na rynku. Co więcej, w portfolio firmy znajduje się cały szereg urządzeń, które sprawdzą się zarówno w użytku komercyjnym, jak i prywatnym. Magazyny energii WeCo są w pełni kompatybilne z inwerterami wiodących marek i zostały zaprojektowane tak, aby możliwie najwydajniej współpracować z instalacjami fotowoltaicznymi i w ten sposób osiągać misję marki, która zakłada obecność “zielonej energii” w każdym domu i przedsiębiorstwie. Niezwykle istotny jest fakt, że firma WeCo skupia się przede wszystkim na jakości komponentów i półprzewodników używanych do produkcji swoich urządzeń. Jest to bardzo istotne w kontekście wydajności magazynów, ale także bezpieczeństwa ich użytkowania.

Według danych zamieszczonych w serwisie internetowym firmy WeCo zadowolonych klientów marki można liczyć obecnie w tysiącach, natomiast łączna pojemność funkcjonujących magazynów energii WeCo wynosi ponad 1,6 GWh. Produkty marki obecne są w instalacjach domowych i komercyjnych na terenie 42 krajów na całym świecie. Firma zapewnia, że oferuje wsparcie techniczne przez wszystkie dni w roku i 24 godziny na dobę. Trzeba tu oczywiście brać poprawkę na lokalizację producenta, posiadającego swoją siedzibę we Włoszech.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii WeCo?

Magazynowanie energii to branża, która dostarcza wymiernych korzyści różnym typom odbiorców, wspomaga krajową infrastrukturę energetyczną oraz oczywiście działa w służbie hamowania negatywnego oddziaływania przemysłu energetycznego na środowisko naturalne. Realne zmiany można jednak wywołać tylko przez zwiększenie popularyzacji wykorzystania magazynów energii w każdym sektorze. Optymalizacja zarządzania energią wyprodukowaną przez instalacje opierające swoje działanie na odnawialnych źródłach energii, jest jednym z kluczowych filarów procesu transformacji energetycznej. Co za tym idzie, potrzebne jest opracowywanie coraz bardziej wydajnych urządzeń magazynujących, które pod wieloma względami będą stanowiły atrakcyjną inwestycję zarówno dla odbiorców prywatnych, jak i komercyjnych. W ofercie firmy WeCo znajdują się zatem magazyny energii, które mogą wykorzystać:

  • klienci indywidualni - domowe magazyny energii WeCo można dowolnie skalować według ich pojemności, a przez to elastycznie dopasować możliwości systemu do zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego. Włoski producent oferuje urządzenia najwyższej klasy, które gwarantują dodatkowo bezpieczeństwo użytkowania magazynu energii w domu. Moduły bateryjne można ułożyć na podłożu w konstrukcję na kształt “wieży” lub powiesić na ścianie na przykład w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym;
  • klienci firmowi - pojemność magazynów energii WeCo można dowolnie skalować, co sprawia, że firmy i przedsiębiorstwa również będą mogły skorzystać z zalet systemu tego producenta. Przy trójfazowej instalacji, minimalna pojemność magazynu energii WeCo wynosi 24 kWh, co oznacza efektywne wsparcie w zarządzaniu energią w niewielkiej firmie. Urządzenie nie tylko pozwoli optymalizować koszty stałe prowadzenia przedsiębiorstwa, ale także zapewni awaryjne źródło zasilania w przypadku braku dostaw prądu z sieci.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada WeCo?

Rodzaje technologii pozwalających gromadzić i magazynować energię elektryczną podlegają coraz intensywniejszym przemianom na drodze do maksymalizacji wydajności i minimalizowania negatywnego wpływu na środowisko. Wciąż najbardziej popularną technologią, w której wykonywane są baterie na całym świecie, jest technologia litowo-jonowa (Li-Ion). Produkty marki WeCo przez wiele lat opierały się właśnie na niej, jednak obecnie firma zdecydowała się na bardziej innowacyjne rozwiązanie, z którego korzystają już wiodący producenci magazynów energii. Chodzi tu oczywiście o technologię litowo-żelazowo-fosforanową (LiFePO4 lub LFP). Jest ona bardziej efektywna przy współpracy magazynu energii i fotowoltaiki, a także zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa. Dodatkowe zalety tej technologii to dłuższa żywotność, mniejsza toksyczność oraz ułatwiony proces recyklingu wykonanych w niej baterii.

Pojemność i cechy magazynów energii WeCo

Dostosowanie parametrów akumulatora do potrzeb kupującego go inwestora, jest oczywiście najważniejszym etapem na drodze do uzyskiwania oczekiwanych korzyści wynikających z użytkowania magazynu energii. Niezwykle istotna jest w tym kontekście pojemność urządzenia, która pozwoli realnie optymalizować zużycie energii wytworzonej w instalacji OZE. Zbyt mała pojemność akumulatora nie pozwoli na skumulowanie pożądanego wolumenu nadwyżek energetycznych, natomiast zbyt duża i tym samym niewykorzystywana może doprowadzić do szybszej degradacji urządzenia. Magazyny energii WeCo oferują naprawdę duży przekrój dostępnych pojemności, gdyż można je w prosty sposób rozbudowywać bądź redukować. To bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, które odpowiada potrzebom inwestorów związanym ze zmieniającym się przez lata zapotrzebowaniem energetycznym ich gospodarstw domowych lub przedsiębiorstw. Dodatkowo pojemność oferowanych przez WeCo magazynów energii jest powiązana w jakimś stopniu z rodzajem instalacji, w jakiej docelowo ma funkcjonować urządzenie (jednofazowa lub trójfazowa). W ofercie włoskiego producenta znajdują się między innymi:

  • magazyn energii WeCo 4K5 Ultra - według zapewnień producenta jest to najcieńszy na rynku (105 mm) dwunapięciowy, litowo-jonowy (LFP) magazyn energii, który oferuje napięcie znamionowe na poziomie 51,2 V lub 450 V. Pojemność znamionowa pojedynczego modułu wynosi 4,6 kWh, a równolegle można połączyć do 15 takich urządzeń. Konstrukcja magazynu energii WeCo 4K5 Ultra określana jest jako pryzmatyczna i ultra-cienka;
  • magazyn energii WeCo HeSU 4K4 PRO LV - akumulator niskiego napięcia, którego pojedynczy moduł oferuje pojemność na poziomie 4,95 kWh. W jednym systemie można połączyć aż 10 modułów, co przekłada się na około 45 kWh pojemności. Urządzenie ma estetyczny design, jednak najlepiej zainstalować je w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym;
  • magazyn energii WeCo HeSU 5K3R20 - akumulator z możliwością stosowania w trybie niskiego lub wysokiego napięcia. Pojemność użytkowa jednego modułu bateryjnego wynosi 5,3 kWh. Maksymalna ilość modułów pracujących w jednym systemie uzależniona jest od rodzaju napięcia. Urządzenie świetnie sprawdzi się zarówno w domowym, jak i komercyjnym użytkowaniu.

Do najważniejszych parametrów magazynów energii WeCo należą (parametry mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia):

  • technologia LFP;
  • możliwość pracy w trybie wysokiego lub niskiego napięcia;
  • montaż na podłożu lub na ścianie;
  • głębokość rozładowania DoD do 100%;
  • żywotność na poziomie 7000-8000 cykli ładowania;
  • adaptacyjne ładowanie/rozładowywanie przez interfejs CAN;
  • port komunikacyjny RS485, CAN, 232, WiFi;
  • trzy lub cztery poziomy ochrony w zależności od modelu;
  • IP 20 (konieczność instalacji w zamkniętych, ale wentylowanych pomieszczeniach o optymalnej temperaturze otoczenia - 25 stopni Celsjusza);
  • waga jednego modułu bateryjnego to ok. 50 kg.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty