Magazyny energii SolaX - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii SolaX wynosi: 3
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii SolaX w systemie wynosi: 6000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii SolaX w systemie wynosi: 6000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii SolaX - Lista produktów (3)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: SolaX
Nazwa serii: Triple Power
Rodzaj technologii: NMC
Pojemność nominalna: 3,30 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 3,30 kWh
Deklarowana max. żywotność: 6000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 95%
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: Nie dotyczy
starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: SolaX
Nazwa serii: Triple Power
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 5,80 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 5,80 kWh
Deklarowana max. żywotność: 6000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 90%
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: Nie dotyczy
starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: SolaX
Nazwa serii: Triple Power
Rodzaj technologii: NMC
Pojemność nominalna: 6,50 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 6,50 kWh
Deklarowana max. żywotność: 6000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 95%
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: Nie dotyczy
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Solax Power - zapewnienie bardziej ekologicznej przyszłości

Firma Solax Power rozpoczęła swoją działalność w 2010 roku w Chinach i przez kilkanaście lat funkcjonowania otworzyła swoje biura w wielu zagranicznych lokalizacjach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Holandii, Australii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Od samego początku producentowi przyświecał jeden cel, aby stworzyć rozwiązania technologiczne wspierające dążenia całego świata do bardziej ekologicznej przyszłości. Ambicją firmy Solax jest bycie liderem w kontekście energetycznej transformacji na rzecz zwiększenia poziomu wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Producent zatrudnia obecnie ponad 500 specjalistów czynnie zaangażowanych w rozwój i badania nad coraz bardziej wydajnymi rozwiązaniami technologicznymi dla energetyki słonecznej.

W ofercie firmy Solax Power znajdują się obecnie urządzenia magazynujące energię elektryczną, falowniki jednofazowe i trójfazowe, a także akcesoria w postaci aplikacji monitorującej pracę systemów. Nawet niezaznajomiony z tymi technologiami użytkownik zauważy, że oferta producenta w zakresie rozwiązań technologicznych dla magazynowania energii jest bardzo szeroka i elastyczna. Z pewnością każdy potencjalny inwestor otrzyma od doradców Solax projekt i ofertę systemu odpowiadającego jego potrzebom. Magazyny energii Solax składają się z modułów bateryjnych oraz sterujących ich pracą ładowarek. Całość połączona w wydajny i estetyczny system będzie z pewnością ciekawą propozycją do rozważenia dla klientów o różnych potrzebach. Kompleksowa oferta firmy Solax sprawia, że potencjalny inwestor otrzyma wszystkie niezbędne w jego przypadku rozwiązania w ramach produktów jednego producenta.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Solax?

Bogata oferta technologiczna Solax Power sprawia, że może ona trafić do wielu grup odbiorców o zróżnicowanych potrzebach. Jest to niezwykle istotny fakt, gdyż magazyny energii powinny pojawiać się zarówno w domowych, jak i komercyjnych systemach energetycznych. Producenci projektujący urządzenia o uniwersalnym pod tym względem zastosowaniu należą do liderów branży. Magazyny energii Solax Power mogą być zatem instalowane w systemach jednofazowych, trójfazowych i różnych konfiguracjach w kontekście pojemności urządzenia. Oznacza to, że producent kieruje swoją ofertę do takich grup odbiorców, jak:

 • klienci indywidualni - z pewnością docenią estetykę urządzeń magazynujących Solax Power. Dodatkowo otrzymują oni gwarancję wsparcia technicznego i profesjonalnego serwisu. Domowe magazyny energii recenzowanego producenta wykonywane są w najbezpieczniejszej obecnie technologii litowo-żelazowo-fosforanowej, która wykazuje oprócz tego wysoką żywotność i wydajność;
 • klienci firmowi - pojemność magazynów energii Solax można dowolnie skalować i stworzyć z ich wykorzystaniem system jednofazowy lub trójfazowy. Bieżący monitoring naładowania baterii i parametrów magazynu, to aspekty, które z pewnością docenią przedsiębiorcy chcący inwestować w ekologiczne źródła energii;
 • rolnicy - elastyczna oferta akumulatorów Solax z pewnością przypadnie do gustu także właścicielom gospodarstw rolnych i agroturystycznych. Obudowy o wysokiej klasie odporności i funkcja awaryjnego zasilania z pewnością przydadzą się w przypadku magazynów energii współpracujących z systemem fotowoltaicznym zasilającym gospodarstwo w energię.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Solax?

Aspektem, na który poza ceną zwracają w pierwszej kolejności uwagę inwestorzy planujący zakup magazynu energii, są oczywiście parametry urządzenia. To, jak wiele cykli ładowania gwarantuje, jaką głębokość rozładowania i sprawność wykazuje, a także jaki stopień zabezpieczeń przed przegrzaniem, przeciążeniem i przepięciem jest w stanie zaoferować składa się na atrakcyjność danego urządzenia na tle konkurencji. Wszystkie wskazane powyżej aspekty związane są pośrednio lub bezpośrednio w technologii, jaką producent zdecydował się zastosować w przypadku ogniw bateryjnych. Wciąż najpopularniejszą technologią akumulatorową występującą w wielu urządzeniach zasilanych w ten sposób, jest technologia litowo-jonowa. Solax Power, jako jeden z liderów w branży zdecydował się jednak wykorzystać w produkcji swoich urządzeń magazynujących, ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4). Technologia ta jest bardzo wydajna, bezpieczna i zdecydowanie mniej ingerująca w środowisko naturalne niż starsze metody produkcji baterii.

Pojemność i cechy magazynów energii Solax

W zależności od zapotrzebowania energetycznego i trybu w jakim ma pracować magazyn energii (zasilanie awaryjne lub bieżąca eksploatacja), jedną z najistotniejszych specyfikacji urządzenia będzie jego pojemność. To ona bowiem określa ile energii jest w stanie przechować magazyn energii i jednocześnie jak wiele sprzętów i przez jak długi czas będzie w stanie zasilać. Zdecydowanie najbardziej korzystnym rodzajem akumulatora wykorzystywanego w domu, firmie lub gospodarstwie jest magazyn energii o modułowej konstrukcji. Gwarantuje ona możliwość rozbudowy pojemności urządzenia w przypadku zmieniającego się zapotrzebowania energetycznego. W dobie rozwijającej się elektroniki, wykorzystwania coraz większej ilości zdobyczy technologicznych w domach i przedsiębiorstwach, warto przygotować się na taką ewentualność, aby móc w pełni czerpać korzyści z użytkowania magazynu energii. Solax Power wziął między innymi ten aspekt pod uwagę. W portfolio marki znajdziemy takie urządzenie, jak:

 • magazyn energii X-ESS G4 - wysokonapięciowy system magazynujący czwartej generacji, który łączy w sobie wybrany i dostosowany do potrzeb inwestora falownik X1 -Hybrid lub X3-Hybrid, moduł bateryjny Triple Power o odpowiedniej pojemności oraz Mate BOX, czyli skrzynkę gromadzącą całe okablowanie i ułatwiającą instalację systemu oraz jego serwis.

System magazynujący energię Solax Power X-ESS G4 pozwala dowolnie łączyć ze sobą oferowane przez producenta podzespoły. Do najważniejszych parametrów magazynów energii Solax należą natomiast:

 • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
 • zakres pojemności baterii od 3 kWh do 12 hWh w ramach jednego urządzenia;
 • zakres mocy inwerterów od 3 kW do 7,5 kW;
 • systemy jednofazowe i trójfazowe;
 • szeroka tolerancja temperaturowa;
 • pełne naładowanie baterii 3 kWh w 1 godzinę;
 • całkowity czas instalacji ok. 30 minut;
 • monitorowanie pracy urządzenia online;
 • 90% głębokości rozładowania;
 • możliwość połączenia szeregowego do 4 akumulatorów Triple Power.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty