Magazyny energii Samsung - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii Samsung wynosi: 1
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Samsung w systemie wynosi: 6000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Samsung w systemie wynosi: 6000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii Samsung - Lista produktów (1)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: Samsung
Nazwa serii: All in One
Rodzaj technologii: Lithium-ion
Pojemność nominalna: 3,60 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: Brak danych
Deklarowana max. żywotność: 6000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: Brak danych
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: Nie dotyczy
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Samsung - technologiczny lider bazujący na doświadczeniu i innowacjach

Historia pochodzącej z Korei Południowej marki Samsung sięga 1938 roku, kiedy to Lee Byung-chul zakłada firmę eksportową pod tą nazwą. W kolejnych latach przedsiębiorstwo rozrasta się i zaczyna dynamicznie rozszerzać swoją działalność o kolejne branże technologiczne. Obecnie Samsung to jedna z największych grup biznesowych zrzeszających zarówno przedsiębiorstwa produkcyjne, jak i usługowe funkcjonujące w ramach różnorodnych branż. Największym przedstawicielem grupy jest obecnie Samsung Electronics, który zatrudnia ponad 208 tysięcy osób pracujących w 58 krajach na całym świecie. Daje mu to miejsce w czołówce największych przedsiębiorstw elektronicznych w skali globalnej. Inną firmą wchodzącą w skład grupy Samsung, jest marka Samsung SDI, która w 2010 roku odpowiadając na potrzeby rynku energii odnawialnej, rozpoczęła swoją działalność w zakresie technologii magazynowania energii.

Podobnie jak w przypadku innych członków grupy, również Samsung SDI skupia swoje działania na kompleksowości rozwiązań w zakresie projektowania, produkcji oraz instalacji magazynów energii. Oznacza to, że firma oferuje rozwiązania bateryjne oparte o technologię kluczową od pojedynczego ogniwa do całego systemu zarządzającego optymalizacją zużycia pozyskanej na przykład przez fotowoltaikę energii. W utrzymywaniu wysokich standardów Samsung SDI wykorzystuje globalne doświadczenie zarówno światowych, jak i lokalnych partnerów, co pozwala na opracowywanie wydajnych, niezawodnych i trwałych akumulatorów zapewniających maksymalizację oszczędności płynących z użytkowania prywatnej minielektrowni. Wszystkie powyższe cechy produktów od Samsung SDI sprawiają, że firma jest w stanie zaoferować swoim klientom długoterminowy system gwarancyjny, zapewniający im komfort użytkowania systemu magazynującego energię.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Samsung?

Moc pojemnościowa oraz możliwość elastycznego dostosowania tego parametru do zapotrzebowania energetycznego sprawia, że magazyny energii Samsung SDI znajdują zastosowanie w odniesieniu do różnych grup inwestorów. Połączenie magazynu energii i fotowoltaiki, to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wśród użytkowników domowych, dlatego też Samsung przygotował ofertę dedykowaną między innymi dla:

 • gospodarstw domowych - dzięki systemom akumulatorowym inwestorzy indywidualni zyskują zminimalizowanie uzależnienia od zewnętrznych dostaw energii, a tym samym podwyżek cen prądu. Dodatkowo są oni w stanie zwiększyć własne zużycie energii wyprodukowanej przez instalację OZE. Ważnym aspektem wiążącym się z posiadaniem domowego magazynu energii, jest zabezpieczenie gospodarstwa domowego na wypadek awarii sieci, ograniczonych lub zawieszonych dostaw prądu, a także zmniejszonych poborów w instalacji fotowoltaicznej. Użytkownicy magazynów energii Samsung SDI mają możliwość rozbudowy pojemności systemu w każdym momencie;
 • biznesu i przemysłu - w zastosowaniach komercyjnych przedsiębiorcy stosują najczęściej wysokonapięciowe produkty Samsung SDI. Magazyny energii dla firm pozwalają zminimalizować straty spowodowane przerwami w dostawach energii z sieci, a także zagwarantować ciągłość przesyłu niezależnie od pogody, czy innych aspektów ograniczających pobór z instalacji. Najważniejszym aspektem zastosowania systemu magazynowania energii w biznesie lub przemyśle są jednak perspektywy dużych oszczędności w kontekście kosztów stałych utrzymania przedsiębiorstwa. Dodatkowo inwestycji w innowacyjne rozwiązania energetyczne wpisujące się w nurt ekologiczny, wpływa pozytywnie na wizerunek świadomego i postępowego przedsiębiorstwa.

Z rozwiązań proponowanych przez Samsung SDI, a tym samym korzyści płynących z użytkowania magazynów energii mogą zatem z powodzeniem korzystać niewielkie gospodarstwa domowe, jak również te o większym zapotrzebowaniu energetycznym. Dodatkowo firma poleca swoje systemy magazynujące do użytku komercyjnego i takich podmiotów, jak urzędy, szkoły, stacje benzynowe, fabryki, szpitale, a więc wszystkie te instytucje, w których gwarancja stałych dostaw prądu jest niezwykle istotna.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Samsung?

Doświadczenie technologiczne grupy Samsung pozwala opracowywać i testować kolejne, innowacyjne technologie akumulatorowe, które zagwarantują użytkownikom najwyższą wydajność, głębokość rozładowania, trwałość (największą liczbę cykli ładowania i rozładowywania), a także intuicyjną obsługę i innowacyjne zarządzanie systemem magazynowania. Najpopularniejszym rozwiązaniem proponowanym przez firmę Samsung SDI, jest zaawansowana litowo-jonowa (Li Ion) technologia wykonania akumulatorów. Choć obecnie na rynku promuje się technologię litowo-żelazowo-fosforanową (LiFePO) jako tę najbardziej wydajną i bezpieczną, to Samsung opracował rozwiązania pozwalające uzyskiwać bardziej niż zadowalające wyniki z technologii litowo-jonowej: niklowo-kobaltowej, czy litowo-magnezowej. Należy do nich między innymi wielowarstwowa ochrona baterii, duża żywotność ogniw oraz zrównoważony projekt gwarantujący stabilność systemu magazynowania energii.

Pojemność i cechy magazynów energii Samsung

Niezwykle istotnym aspektem towarzyszącym wyborowi właściwego magazynu energii, jest dostosowanie jego mocy pojemnościowej do zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego lub przedsiębiorstwa. Systemy magazynujące od Samsung SDI zostały skonfigurowane tak, aby inwestor w dowolnym momencie miał możliwość rozszerzenia pojemności urządzenia i tym samym zoptymalizowania systemu pod kątem zarządzania pozyskaną z instalacji fotowoltaicznej energią. Takie dopasowanie wpływa oczywiście bezpośrednio na wydajność systemu, a także realny wymiar oszczędności, jakie inwestor jest w stanie z jego pomocą osiągnąć. Firma Samsung SDI oferuje magazyny energii produkowane w różnych technologiach i o różnych mocach pojemnościowych. Od początku w propozycjach przedsiębiorstwa znajdują się:

 • magazyn Samsung SDI All in One Series 3 - jednofazowe urządzenie o mocy pojemnościowej 3,6 kWh;
 • magazyn Samsung SDI All in One Series 5 - jednofazowe urządzenie o mocy pojemnościowej 5,5 kWh;
 • magazyn Samsung SDI All in One Series 8 - trójfazowe urządzenie o mocy pojemnościowej 8 kWh na każdą fazę.

Samsung nadal udoskonala swoje akumulatory tak, aby przy zachowaniu najwyższej jakości i wydajności sprawdzały się także w branży elektromobilności. W tym celu opracował pryzmatyczne, litowo-jonowe ogniwa, które znalazły zastosowanie między innymi w samochodach marki BMW. Technologia ta pozwoliła na osiągnięcie 98% wydajności baterii i żywotność szacowaną na 30 lat. Najważniejsze cechy magazynów energii Samsung SDI to:

 • wydajna technologia litowo-jonowa lub unowocześnione technologie niklowo-kobaltowe i litowo-magnezowe;
 • zintegrowane, efektywne falowniki współpracujące w systemie;
 • wodoodporność klasy IP 21;
 • moc użytkowa od 3.6 kWh do 8 kWh na jedną fazę;
 • zintegrowany system w stojącej obudowie;
 • trwałość około 6000 cykli;
 • wejścia DC z systemem złączek MC4;
 • wielowarstwowe zabezpieczenie baterii;
 • monitorowanie pracy przez internet i urządzenia mobilne;
 • AC 2 MPP-Tracker;
 • aktualizacja oprogramowania online.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty