Magazyny energii Green Cell - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii Green Cell wynosi: 1
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Green Cell w systemie wynosi: -
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Green Cell w systemie wynosi: -
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii Green Cell - Lista produktów (1)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: Green Cell
Nazwa serii: PowerNest
Rodzaj technologii: LFP
Pojemność nominalna: 5,00 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 5,00 kWh
Deklarowana max. żywotność: Brak danych
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 100%
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: Nie dotyczy
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Green Cell - z pasji do mobilności

Firma Green Cell rozpoczęła swoją działalność w 2013 roku i stopniowo zdobywała zaufanie wśród klientów, przede wszystkim dzięki utrzymywaniu wysokiej jakości oferowanych produktów. Filozofią marki od samego początku było umożliwienie odbiorcom elektroniki użytkowej niezawodnej eksploatacji tych urządzeń bez żadnych zakłóceń w ich wydajności. Marka Green Cell specjalizuje się w technologii litowo-jonowej, co sprawia, że jest w stanie oferować obecnie ponad 97 procent modeli baterii zasilających komputery przenośne dostępne na europejskim rynku. Dzięki ciągłemu ulepszaniu procesu produkcji firma Green Cell mogła pozwolić sobie na wyjście ze swoim portfolio na rynek zagraniczny. Według danych z 2019 roku firma zatrudnia ponad 180 osób i ciągle się rozwija. Obecnie marka zwraca się w stronę propagowania idei zrównoważonego gospodarowania energią, a jej misją jest sukcesywne wprowadzanie na rynek kolejnych urządzeń do ładowania i magazynowania czystej energii.

W portfolio firmy Green Cell znajdują się wspomniane wcześniej zamienniki baterii do laptopów, baterie do telefonów, akumulatory do elektronarzędzi, pojazdów elektrycznych, urządzeń gospodarstwa domowego. Oprócz tego firma oferuje szeroki zakres ładowarek i zasilaczy do elektroniki użytkowej i innych produktów. W fotowoltaicznym dziale sklepu internetowego marki Green Cell można znaleźć także elastyczne panele fotowoltaiczne, kontrolery ładowania MPPT oraz falowniki solarne. Od niedawna w ofercie firmy znajdują się także domowe magazyny energii, na razie dostępne tylko w jednej opcji. Zważywszy na specjalizację recenzowanego producenta oraz dotychczasowe rynkowe sukcesy warto przyjrzeć się bliżej propozycjom firmy Green Cell w zakresie technologii magazynowania energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Green Cell?

Magazyny energii to kluczowe ogniwo na drodze do transformacji energetycznej. Aby jednak cele w tym zakresie mogły zostać osiągnięte, inwestycjami w systemy magazynowania energii muszą zainteresować się nie tylko duże podmioty gospodarcze, przemysłowe, czy zakłady energetyczne, ale także prywatni prosumenci i niewielkie firmy. Ważne jednak, aby ci ostatni odbiorcy otrzymali propozycje takich rozwiązań technologicznych, które będą dostosowane do ich potrzeb i pozwolą na intuicyjną obsługę oraz zarządzanie zużyciem energii wyprodukowanej w systemie łączącym magazyn energii i fotowoltaikę. Dodatkowo ważne, aby producenci opracowujący rozwiązania optymalizujące wykorzystanie prądu w gospodarstwie domowym, potrafili jednocześnie zaoferować swoim klientom kompleksowe wsparcie techniczne i usługi serwisowe. W ofercie firmy Green Cell znajdują się magazyny energii, które producent kieruje przede wszystkim do:

 • gospodarstw domowych - oferowany przez Green Cell magazyn energii PowerNest pomaga w pełnym wykorzystaniu potencjału przydomowej fotowoltaiki. Jedno urządzenie posiada pojemność 5 kWh, co według danych zamieszczonych w serwisie producenta powinno wystarczyć na podtrzymanie pracy lodówki przez 3 dni lub na 150 naładowań tabletu, bądź ponad 82 godziny pracy telewizora. Oczywiście są to dane czysto szacunkowe, ale pozwalają zorientować się w zasadności inwestycji w domowy magazyn energii od Green Cell;
 • małych i średnich firm - zważywszy na fakt, że w jednym systemie może pracować aż 8 magazynów energii PowerNest, ich możliwości przechowywania prądu wzrastają do 40 kWh. Taka pojemność z powodzeniem wystarczy do podtrzymywania pracy wielu urządzeń w biurze, czy nawet kawiarni. Oferta Green Cell skierowana jest zatem także do właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw, którzy chcieliby zainwestować (lub już posiadają) w instalację fotowoltaiczną i doposażyć ją w magazyn, który przyniesie realne oszczędności i obniży koszty stałe utrzymania firmy.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Green Cell?

Rynek domowych magazynów energii rozwija się się od kilkunastu lat. Szczególnie widoczne jest to w krajach Europy Zachodniej, w której właściwie każdego roku pojawiają się nowe propozycje urządzeń magazynujących energię. Każda kolejna generacja akumulatorów przynosi nowe możliwości, zwiększoną żywotność ogniw, lepszą głębokość rozładowania, czy podwyższone standardy bezpieczeństwa użytkowania tych urządzeń. Jeszcze do niedawna najbardziej popularną technologią, w jakiej wykonywano magazyny energii była technologia litowo-jonowa (w niej specjalizuje się zresztą firma Green Cell). Obecnie w najnowszych urządzeniach coraz częściej pojawiają się ogniwa litowo-żelazowo-fosforanowe, które oferują między innymi większą liczbę cykli ładowania akumulatora. Magazyn energii PowerNest został wykonany właśnie w tej technologii.

Pojemność i cechy magazynów energii Green Cell

Pojemność, jaką oferuje magazyn energii często determinuje miejsce jego wykorzystania. Akumulatory o niższej pojemności zazwyczaj stosuje się w domowych instalacjach lub do krótkotrwałego podtrzymania pracy strategicznych urządzeń podczas przerwy w dostawach energii z sieci. Tym niemniej trafne dopasowanie pojemności magazynu energii do zapotrzebowania energetycznego nieruchomości, w której będzie funkcjonował jest niezwykle istotne. Dlatego też najlepszym wyborem w trakcie podejmowania inwestycji w urządzenie kumulujące energię będzie posiłkowanie się w tym zakresie wiedzą i doświadczeniem specjalistów. Korzyści z użytkowania magazynu energii warto zwielokrotnić decydując się na zakup urządzenia, którego pojemność można skalować poprzez dokładanie lub odejmowanie kolejnych modułów. Green Cell posiada w swojej ofercie magazyn, który można łączyć w system kilku urządzeń zwiększając tym samym dostępną pojemność:

 • GC PowerNest 5 kWh / 48 V - akumulator współpracujący z falownikami wiodących producentów i kompatybilny z większością instalacji fotowoltaicznych. Posiada niewielkie wymiary, bardzo estetyczny design oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodności.

Do najważniejszych cech domowych magazynów energii Green Cell należą przede wszystkim:

 • technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
 • pojemność jednego urządzenia to 5 kWh;
 • możliwość połączenia w jednym systemie 8 akumulatorów (łącznie 40 kWh);
 • współpraca z inwerterami Schneider Electric, SMA, Goodwe, Growatt, Victron i wieloma innymi;
 • waga 50 kg;
 • napięcie 48 V;
 • ochrona przed przepięciem, przeciążeniem i przegrzaniem;
 • zastosowanie w instalacji 1-fazowej;
 • do 98% sprawności urządzenia;
 • estetyczny design (czarny kolor).
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty