Magazyny energii LaserTec - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii LaserTec wynosi: 1
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii LaserTec w systemie wynosi: 8000 cykli
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii LaserTec w systemie wynosi: 8000 cykli
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii LaserTec - Lista produktów (1)

starstarstarstarstar
0,00/5
(Ilość ocen: 0)
Producent: LaserTec
Nazwa serii: FullSet Pro
Rodzaj technologii: NMC
Pojemność nominalna: 10,30 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: Brak danych
Deklarowana max. żywotność: 8000 cykli
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: 80%
Konstrukcja modułowa: Nie
Max. ilość modułów: Nie dotyczy
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

LaserTec - stabilność energetyczna dla firm i domów

Firma LaserTec Sp. z o.o. z siedzibą w Tychach prężnie działa nie tylko na polskim, ale także choćby czeskim, czy niemieckim rynku. Głównym sektorem działalności firmy jest opracowywanie technologii w zakresie automatyki, robotyki i szeroko rozumianych procesów wykorzystujących laser jako narzędzie. Najważniejszym założeniem spółki jest przede wszystkim innowacyjność i jakość w przetwarzaniu technologii laserowych oraz optymalizacja procesów produkcyjnych przy jednoczesnym zwiększaniu ich potencjału, wydajności i konkurencyjności. To, co natomiast cechuje funkcjonowanie LaserTec to czerpanie z zasobów kapitału ludzkiego w projektach wymagających wiedzy, doświadczenia, wysokich umiejętności technologicznych. spółka kieruje się także zasadami rzetelnych relacji z klientami, partnerami biznesowymi, pracownikami oraz konkurencją.

Zdając sobie sprawę z tego, jak kluczowa w bezpiecznym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, jest stabilność energetyczna, firma LaserTec zdecydowała się wykorzystać swój potencjał, wiedzę i doświadczenie we wprowadzeniu na rynek magazynów energii o nawie LT PowerBox. Swoje propozycje w tym zakresie spółka kieruje także do inwestorów prywatnych, dla których gwarancja stałych dostaw energii elektrycznej jest niezwykle istotna. LaserTec gwarantuje elastyczność w konfigurowaniu i rozbudowie swoich akumulatorów.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii LaserTec?

Zważywszy na profil działalności firmy LaserTec, producent dostrzegł, jak kluczowym aspektem w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa (w szczególności produkcyjnego), są stałe i stabilne dostawy prądu. Tym niemniej, polski rynek akumulatorów rozwija się także w zakresie technologii dla prywatnych inwestorów, chcących zabezpieczyć swoje gospodarstwo pod kątem energetycznym i uniezależnić się od dostaw prądu z sieci. Z tych względów LaserTec zaprojektował szereg kompleksowych rozwiązań w zakresie magazynowania energii dla takich podmiotów, jak:

 • użytkownicy indywidualni - recenzowany producent przygotował ofertę magazynów energii o mocy pojemnościowej pokrywającej zapotrzebowanie energetyczne mniejszych i większych gospodarstw domowych. Dobór odpowiedniego urządzenia uzależniony jest oczywiście od wielu czynników, jednak akumulatory od LaserTec można stosować zarówno w charakterze urządzenia zapewniającego zasilanie awaryjne, jak również magazynującego energię dla całościowego zapotrzebowania nieruchomości;
 • przedsiębiorcy - firmy i zakłady produkcyjne to klienta, dla którego LaserTec przygotował szereg rozwiązań magazynów energii o dużych mocach pojemnościowych z dodatkową opcją rozszerzenia tego parametru według potrzeb. Dodatkowo urządzenia producenta wyposażone są w systemy zarządzania energią, co pozwala mieć stałą kontrolę nad stabilnością dostaw energii elektrycznej w przedsiębiorstwie i w pełni odczuć korzyści z użytkowania magazynu energii.

Magazyny energii LaserTec wyposażone są w oprogramowanie pozwalające trafiać do tych klientów, którym zależy przede wszystkim na generowaniu oszczędności. Ładowanie do sieci w taryfie tańszej i rozładowywanie w droższej działa według zaprogramowanego harmonogramu, a pojemne akumulatory pozwalają na magazynowanie nadwyżek energii z OZE. Zwiększenie autokonsumpcji pozyskanej w ten sposób energii to oszczędności zarówno w gospodarstwie domowym, jak i kosztach stałych prowadzenia przedsiębiorstwa.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada LaserTec?

Kluczowy wpływ na jakość, trwałość, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania magazynu energii ma technologia, w jakiej został on wykonany. Jeszcze do niedawna jednymi z bardziej popularnych akumulatorów na rynku były kwasowo-ołowiowe. Niestety szybko traciły one na pojemności w trakcie kolejnych cykli ładowań i rozładowywań. Dodatkowo potrzebowały specjalnego systemu chłodzenia, co sprawiało, że nie sprawdzały się najlepiej w połączeniu magazynu energii z fotowoltaiką. LaserTec w swoich urządzeniach zdecydował się na wykorzystanie technologii litowo-jonowej (NMC), a więc jednej z najpopularniejszych (obok litowo-żelazowo-fosforanowej). Ten rodzaj akumulatorów to gwarancja kilku tysięcy cykli ładowania bez istotnej utraty pojemności na baterii oraz trwałość magazynu sięgająca nawet 20 lat. Dodatkowo urządzenia LaserTec są zdecydowanie bardziej bezpieczne w użytkowaniu niż starsze, wciąż dostępne na rynku rodzaje akumulatorów.

Pojemność i cechy magazynów energii LaserTec

Moc pojemnościowa (nazywana również po prostu pojemnością), to jeden z najważniejszych parametrów magazynu energii, decydujący o jego bardziej lub mniej wydajnej współpracy z instalacją fotowoltaiczną, a także o tym czy będzie on w stanie zapewnić taki wolumen energii, jakiego wymaga zapotrzebowanie energetyczne budynku. Mając na uwadze fakt, że wyposażenie zarówno gospodarstwa domowego, jak i przedsiębiorstwa ulega na przestrzeni lat zmianom, warto wybrać taki magazyn energii, który w zależności od potrzeb będzie można rozbudować o kolejne moduły. LaserTec posiada w swojej ofercie szereg akumulatorów o różnych mocach pojemnościowych, które można dowolnie konfigurować. Nalezą do nich takie urządzenia, jak:

 • Magazyn energii FullSet Pro o pojemnościach 10,3 kWh, 14,3 kWh, 20,7 kWh;
 • Magazyn energii FullSet Extreme o pojemnościach 26,5 kWh, 40 kWh, 66 kWh;
 • Magazyn energii FullSet Monolith o pojemności 265 kWh;
 • Baterie trakcyjne do pojazdów elektrycznych o pojemności 10.3 kWh.

Do najważniejszych cech magazynów energii LaserTec należą:

 • litowo-jonowa (NMC) technologia wykonania;
 • wiele możliwości konfiguracji;
 • modułowa konstrukcja;
 • możliwość szeregowego połączenia do 8 magazynów;
 • wbudowany System Zarządzania Baterią (BMS);
 • żywotność do 8000 cykli, co odpowiada 20 latom użytkowania;
 • duża gęstość energetyczna;
 • certyfikacja UN38.3 i CE;
 • szacunkowa waga pojedynczego bloku baterii to 75 kg;
 • poziom rozładowania dochodzący do 90%;
 • klasa wodoszczelności 20IP;
 • ograniczenie mocy połączenia do ustawionej wartości.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty