Magazyny energii Impact Clean Power Technology - Produkty

W systemie enerad.pl łączna liczba magazynów energii Impact Clean Power Technology wynosi: 1
Najwyższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Impact Clean Power Technology w systemie wynosi: -
Najniższa deklarowana max. żywotność magazynu energii Impact Clean Power Technology w systemie wynosi: -
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty
Filtruj:
-
-
-
-

Magazyny energii Impact Clean Power Technology - Lista produktów (1)

Nazwa serii: FONA ENERGY
Rodzaj technologii: NMC
Pojemność nominalna: 4,40 kWh
Pojemność nominalna jednego modułu: 4,40 kWh
Deklarowana max. żywotność: Brak danych
Maksymalna głębokość rozładowania DoD: Brak danych
Konstrukcja modułowa: Tak
Max. ilość modułów: Brak danych
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty

Impact Clean Power Technology - budowanie energetycznej wolności

Początki firmy Impact Clean Power Technology sięgają roku 2006, kiedy to powstał pierwszy w historii spółki projekt — samochód elektryczny SAM EVII. Marka Impact Clean Power Technology została natomiast powołana do życia cztery lata później, w 2010 roku. Zbiegło się to z wyprodukowaniem zestawu baterii dla 8,5 tonowej ciężarówki Smith E.V. Kolejne lata funkcjonowania firmy to opracowywanie baterii dla pojazdów osobowych, a także autobusów wykorzystujących napęd hybrydowy lub elektryczny aż do 2018 roku, w którym Impact Clean PT zdecydowało się na rozpoczęcie seryjnej produkcji baterii litowo-jonowych dla przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Już rok później producent znalazł się w TOP10 europejskich dostawców rozwiązań w zakresie magazynowania energii według wydawnictwa Energy CIO Insight, co stanowi ogromne wyróżnienie i umacnia pozycję polskiego producenta w branży. W 2020 roku Impact opracował nową generację baterii, z których z powodzeniem mogą korzystać obecnie użytkownicy indywidualni i biznesowi.

Spółka Impact Clean Power Technology stawia sobie za cel wsparcie dla rozwoju elektromobilności, a także utrzymanie pozycji lidera na polskim rynku i pozostanie w gronie największych, europejskich dostawców rozwiązań dla technologii magazynowania energii. Obecnie z produktów firmy korzystają użytkownicy nie tylko ze starego kontynentu, ale także z Nowej Zelandii, czy Stanów Zjednoczonych. Firma deklaruje, że jest gotowa do wsparcia krajowych, ale i globalnych projektów z dziedziny OZE, które zmierzają do ogólnoświatowej transformacji energetycznej.

Dla kogo przeznaczone są magazyny energii Impact?

Jednym z niezwykle pożądanych aspektów dotyczących działalności firm projektujących tworzących urządzenia magazynujące energię, jest wszechstronność zastosowania tych produktów bez względu na rodzaj klienta. Chodzi tu o możliwość takiego dostosowania systemu magazynowania, aby jego funkcjonalność i moc pojemnościowa była w stanie obsłużyć zapotrzebowanie energetyczne zarówno gospodarstwa domowego, jak i małego lub większego przedsiębiorstwa. Taką elastyczność producenci magazynów energii uzyskują dzięki szerokiej ofercie akumulatorów, bądź ich modułowej konstrukcji, pozwalającej na dostosowanie pojemności magazynu do mocy fotowoltaiki lub innej instalacji OZE. W portfolio produktowym firmy znajdują się rozwiązania dedykowane:

 • Użytkownikom indywidualnym - zważywszy na dynamiczny rozwój rynku domowych magazynów energii w skali globalnej, Impact przygotował w swojej ofercie urządzenia, które doskonale sprawdzą się w charakterze akumulatora połączonego z domową instalacją fotowoltaiczną. Urządzenie takie pozwala na korzystanie z pozyskiwanej przez OZE energii elektrycznej w nocy, a także w okresach gorszego nasłonecznienia paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo magazyn energii będzie stanowił świetne rozwiązanie dla użytkowników, którym zależy na maksymalizacji autokonsumpcji pozyskiwanej przez instalację energii;
 • Użytkownikom biznesowym - jedną ze strategicznych grup klientów firmy Impact, są przedsiębiorcy prowadzący małe, średnie i duże firmy. Magazyn energii kumulujący energię pozyskaną przez instalację fotowoltaiczną zasilającą przedsiębiorstwo to nie tylko znaczące oszczędności w kosztach stałych utrzymania działalności, ale także bezpieczeństwo pracy w przypadku przerw w dostawach prądu z sieci. Takie awaryjne źródło zasilania pozwala zapewnić ciągłość funkcjonowania firmy i tym samym zapobiec startom. Dodatkowo kolejne rozwiązanie z dziedziny OZE wpływa na wizerunek proekologicznego przedsiębiorstwa;
 • Energetyce zawodowej i przemysłowi - urządzenia magazynujące energię, baterie i akumulatory, które projektuje i produkuje Impact znajdują zastosowanie także w energetyce zawodowej, czy na przykład przemyśle motoryzacyjnym. Korzyści z użytkowania magazynów energii w firmach energetycznych są nie do przecenienia, podobnie, jak wkład recenzowanego producenta w rozwój elektromobilności np. w transporcie publicznym.

Jakie rodzaje magazynów energii posiada Impact?

Wśród specyfikacji technicznej magazynów energii wyróżnia się między innymi rodzaj napięcia, moc pojemnościową, a także technologię, w jakiej zostały wykonane akumulatory. Ten ostatni parametr jest kluczowy w kontekście wydajności, żywotności, a także bezpieczeństwa użytkowania magazynu energii zarówno w gospodarstwie domowym, jak i firmie. Impact Clean Power technology od 2018 roku seryjnie produkuje baterie wykonane w technologii litowo-jonowej. Jakie ma to znaczenie dla funkcjonowania magazynów energii tego producenta? Oprócz stabilności chemicznej i wysokiej wydajności elektrochemicznej technologia litowo-jonowa zapewnia zdecydowanie mniejszy wpływ produkcji na środowisko naturalne, a także bezpieczeństwo użytkowania zmniejszające ryzyko przegrzewania się ogniw. Dodatkowo żywotność takich akumulatorów sięga nawet 8 tys. cykli ładowania i rozładowywania, co pozwala długo cieszyć się wydajnym systemem magazynującym energię.

Pojemność i cechy magazynów energii Impact

Celem efektywnego korzystania ze współpracy pomiędzy instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii należy skrupulatnie dopasować moc pojemnościową akumulatora do mocy instalacji słonecznej. Tylko wówczas bowiem uda się uniknąć przeinwestowania, a więc zakupu magazynu o zbyt dużej, a tym samym niepotrzebnej mocy pojemnościowej lub zaplanowania w systemie akumulatora, który nie będzie w stanie zmagazynować energii wytworzonej za pomocą paneli fotowoltaicznych. Właściwe dopasowanie magazynu energii do istniejącej już instalacji, bądź zaprojektowanie go w zupełnie nowym systemie wymaga wiedzy i doświadczenia doradców, a także kompleksowej oferty producenta, który będzie w stanie zaproponować urządzenia o różnych pojemnościach. W portfolio firmy Impact znajdują się między innymi następujące magazyny energii:

 • Fona Energy - prosty w montażu, certyfikowany i bezobsługowy magazyn energii świetnie sprawdzający się przy instalacjach o mniejszej mocy. Pojemność skalowalna co 4.4 kWh, którą można dowolnie rozbudowywać za pomocą kolejnych modułów;
 • Fona Energy Business - możliwość zastosowania w instalacjach jedno i trójfazowych, łatwa instalacja Plug&Play, doskonałe rozwiązanie dla firm. Skalowalność co 4.4 kWh;
 • Moduły o pojemnościach 62.9 kWh i 89.9 kWh - magazyny zaprojektowane z myślą o energetyce zawodowej i przemyśle. Łatwa instalacja, skalowalność, indywidualny projekt i wdrożenie pod potrzeby klienta.

Do najważniejszych cech magazynów energii Impact należą:

 • litowo-jonowa technologia wykonania;
 • urządzenia zarówno jedno jak i trójfazowe;
 • możliwość dostosowania pojemności magazynu;
 • wysoka wydajność akumulatorów;
 • duża żywotność baterii pozwalająca na wieloletnie użytkowanie;
 • łatwa instalacja urządzenia Plug&Play;
 • wysokiej klasy BMS kontrolujący pracę baterii;
 • certyfikaty: IEC 62619, UN38.3, EN61000;
 • skalowalność systemu co 4.4 kWh;
 • szybka wymiana modułów.
Szukasz zaufanego wykonawcy? Z nami go znajdziesz!
Sprawdź oferty