Magazyny energii Miellec – opinie i recenzja
Magazynowanie energii w Polsce znajduje się wciąż w fazie rozwoju, a domowymi magazynami energii interesują się wciąż tylko ci inwestorzy, którzy narażeni są na przerwy w zasilaniu gospodarstwa. Obecna sytuacja energetyczna zmienia powoli te zależności, a sprzedawcy i instalatorzy akumulatorów zauważają wzrost zapytań dotyczących tej technologii. Co więcej, na rynku pojawiają się także magazyny energii polskiego projektu i produkcji. Należą do nich na przykład magazyny energii Miellec, które weszły do sprzedaży w 2022 roku. Jakie parametry oferują akumulatory mieleckiego przedsiębiorstwa? Komu dedykowane są te urządzenia i ile kosztują?
Spis treści – Czego dowiesz się z artykułu?
Miellec – polski wkład w magazynowanie energii
Nazwa marki Miellec może kojarzyć się z położonym na Podkarpaciu miastem Mielec. Skojarzenie to jest jak najbardziej słuszne, gdyż wspomniany producent jest marką zależną Mieleckiego Instytutu Technologicznego, który swoją siedzibę ma właśnie w Mielcu. Miellec odpowiadając na rosnące zainteresowanie konsumentów magazynowaniem energii, a tym samym troską o bezpieczeństwo energetyczne i dążeniem do zwiększenia poziomu autokonsumpcji energii z fotowoltaiki, przygotował polską propozycję magazynów energii, które można zainstalować w domu, jak i niewielkiej firmie.
Firma Miellec, jako marka zależna instytucji technologiczno-badawczej ma wszelkie podstawy ku temu, aby zaprojektować i wyprodukować magazyny energii, które będą oferowały bardzo dobre parametry i kompatybilność z urządzeniami innych, wiodących rynkowo producentów. Miellec zapewnia zatem o wysokiej jakości swoich akumulatorów, która w procesie produkcji jest wielokrotnie testowana, aby sprostać najwyższym europejskim standardom. Magazyny energii Miellec doskonale współpracują z instalacją fotowoltaiczną, a także falownikami takich marek jak Goodwe czy Growatt.
Pojemność i cechy magazynów energii Miellec
Magazyny energii to urządzenia, który mają zwiększać niezależność energetyczną w gospodarstwie domowym lub firmie. Celem realizacji tego zadania powinny mieć pojemność dostosowaną do instalacji fotowoltaicznej oraz zapotrzebowania energetycznego inwestora. Nie bez znaczenia są tu oczywiście parametry urządzenia magazynującego, które determinowane są w dużej mierze przez technologię w jakiej zostały wykonane jego ogniwa.
Magazyny energii Miellec wykorzystują najnowsze i obecnie najbardziej popularne wśród liderów rynkowych rozwiązania w zakresie przechowywania energii elektrycznej i opierają swoje działanie na technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4). Miellec zapewnia, że fakt ten jest podyktowany chęcią zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania magazynu energii w warunkach domowych, a tego typu ogniwa niwelują ryzyko przegrzewania się magazynu energii. Obecnie w ofercie polskiego producenta znajduje się jeden model magazynu energii, choć należy przypuszczać, że w przypadku rynkowego sukcesu, być może pojawią się nowe urządzenia. Zainteresowani propozycją marki mogą zatem zakupić:
- Magazyn energii Miellec 5 kWh – kompaktowe urządzenie dedykowane przede wszystkim użytkownikom prywatnym, chcącym połączyć go z domową fotowoltaiką. Urządzenie podstawowe oferuje pojemność rzędu 5 kWh, jednak można je łączyć w pakiety tworzące system do 20 kWh. Co ciekawe producent pomyślał o tym, aby domowy magazyn energii można było łatwo skomponować z indywidualną aranżacją wnętrza i dlatego magazyny energii Miellec dostępne są w aż pięciu kolorach obudowy, między innymi srebrnym, czerwonym, złotym, czy niebieskim.
Do najważniejszych cech magazynów energii Miellec należą przede wszystkim:
- nowoczesna technologia litowo-żelazowo-fosforanowa (LiFePO4);
- niskonapięciowe funkcjonowanie – 48V;
- pojemność podstawowa 5 kWh;
- możliwość połączenia w pakiety o pojemności do 20 kWh każdy;
- wydajność energetyczna na poziomie nawet 98%;
- kompatybilność między innymi z falownikami firm Goodwe, Growatt, Sofar Solar, Solis inverters;
- personalizacja wyglądu magazynu oraz miejsca jego montażu za pomocą dedykowanych akcesoriów;
- zgodność z dyrektywą EN wymaganą w UE;
- obudowy zaprojektowane zgodnie z certyfikacją UN;
- inteligentne zarządzanie pracą za pomocą wbudowanego sBMS (Smart Battery Management System).
Magazyn energii Miellec – cena
Ceny magazynów energii uzależnione są od wielu czynników, do których należą między innymi technologia urządzenia, kompleksowość systemu (np. zintegrowany falownik), zastosowane zabezpieczenia, możliwości konfiguracyjne, wbudowany system BMS. Nie bez znaczenia są także koszty dystrybucyjne oraz renoma marki producenta. Kilka hurtowni elektrycznych zapowiedziała już wprowadzenie magazynów energii Miellec do swojej oferty, ale zarówno w ich serwisach, jak i serwisie internetowym mieleckiego producenta nie ma informacji na temat choćby prognozowanych cen urządzeń. Można jednak przypuszczać, że będą one zdecydowanie konkurencyjne w stosunku do innych rynkowych producentów z Niemiec, czy Austrii. Zapytanie o cenę magazynów energii Miellec można złożyć z poziomu formularza zamieszczonego w serwisie firmy.
Magazyn energii Miellec – jakie zalety?
Zalety magazynów energii Miellec:
polski projekt i wykonanie urządzeń;
producent z bogatym zapleczem technologicznym;
polskie centrum obsługi klienta;
2 min jako średni czas przyjęcia zgłoszenia od klienta i 48h jako średni czas jego rozwiązania;
15 lat gwarancji na magazyny energii;
wysoka kompatybilność z popularnymi rynkowo urządzeniami;
duża dowolność konfiguracji i instalacji systemu;
skoncentrowanie na potrzebach klientów prywatnych;
wieloetapowe testy urządzeń celem zapewnienia wysokiej jakości.